Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (SPC043)
- Socket procesora: 754, 775, 939, 940, 1150/1151/1155/1156/1200, 1366, AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
- Sposób montażu: Wertykalny (Pionowy)
- Zobacz pełną specyfikację
Sockety 1150/1151/1155/1156/1200
Zestaw chłodzący dba o utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie niezależnie od obciążenia. Jest on kompatybilny z procesorami Intela, które dysponują gniazdami 115X oraz nowymi procesorami Intel Comet Lake-S z gniazdem 1200. Są to między innymi procesory Intel Core z odblokowanym mnożnikiem, uniwersalne modele Intel Pentium oraz Celeron, a także procesory serwerowe z rodziny Intel Xeon. W każdym przypadku chłodzenie zapewni sprawne, bezawaryjne działanie.
Sockety AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
Układ chłodzenia może zostać zamontowany przy procesorach AMD, działających w oparciu o gniazda AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1. Są to przede wszystkim układy z serii Phenom II, Athlon II, FX, Opteron, czy Sempron. Lista zgodnych urządzeń jest bardzo długa, dlatego też chłodzenie może zostać wykorzystane w wielu zróżnicowanych komputerach, wykorzystywanych zarówno przez użytkowników domowych, jak i firmy. Zapewnia utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie.
Socket 775
Zestaw chłodzenia został przystosowany do komputerów z różnych kategorii sprzętowych, wykorzystywanych nie tylko w domach, ale również w firmach i biurach. Zamontować można go przy procesorach Intela, opartych między innymi na jądrach Prescott, Cedar Mill, Gallatin, Smithfield, Presier i Conroe, a także dysponujących gniazdem 775. Dzięki temu, zestaw sprawdzi się przy wybranych układach Intel Core 2, Xeon, Pentium 4 czy też Celeron D. Zapewni skuteczne utrzymanie temperatur na optymalnym poziomie.
Wertykalny
Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego zamontowanie w pozycji wertykalnej, czyli pionowej. Dzięki temu, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w obudowie i umożliwia łatwe zarządzanie pozostałymi podzespołami. Wszystko to idzie w parze z wydajnym, sprawnym działaniem, opierającym się na odprowadzaniu ciepłego powietrza, a także pracy wentylatora, który chłodzi procesor. Odbywa się to w sposób bardzo cichy. Wertykalny sposób montażu nie ogranicza możliwości rozbudowy komputera o nowe podzespoły.
1 wentylator
Zestaw został wyposażony w dużych rozmiarów wentylator, który pozwala na skuteczne obniżanie generowanych temperatur. Wykonanie łopatek i obudowy przekłada się na niezwykle efektywną pracę, niezależnie od generowanego obciążenia. Dzięki temu, wentylator dobrze sprawdzi się podczas chłodzenia urządzeń należących do różnych kategorii – nie tylko tych uniwersalnych, ale także wykorzystywanych do obsługi bardziej zaawansowanych operacji, na przykład w komputerach biznesowych czy też biurowych.
Średnica 120 mm
Zestaw chłodzenia składa się z radiatora i wentylatora o średnicy wynoszącej 120 mm. Gwarantuje to bardzo wydajne odprowadzanie ciepłego powietrza, przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Wiatrak tej wielkości sprawdzi się w komputerach o wysokiej mocy obliczeniowej, wykorzystywanych między innymi do obsługi gier czy też programów profesjonalnych. Poza dużą średnicą, wentylator wyróżnia się wykonaniem ze specjalnie dobranych materiałów, charakteryzujących się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.
Żywotność 50000
Zestaw z powodzeniem może być montowany w komputerach wyróżniających się wysoką wydajnością, wykorzystywaną podczas obsługi szczególnie zaawansowanych programów oraz gier. Poza efektywnym odprowadzaniem ciepła, chłodzenie wyróżnia się także sporą żywotnością, wynosząca 50 tysięcy godzin. Przygotowana konstrukcja została oparta na elementach wysokiej jakości, dlatego całość jest odporna na wpływ wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak wysokie temperatury oraz generowane drgania.
Podstawa aluminium + miedź
Podstawa urządzenia została wykonana z aluminium i miedzi. Połączenie tych materiałów przekłada się na zwiększoną wydajność działania. Chłodzenie w sposób niezwykle skuteczny odprowadza ciepło generowane na podzespole, a także prowadzi do utrzymania temperatur na względnie niskim poziomie. Podstawa wyróżnia się również wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wpływ czynników szkodliwych. W sposób bezpośredni przekłada się to na wydłużenie żywotności całego zestawu chłodzenia.
Fortis HE1225 to oferowany przez Silentium PC wydajny model chłodzenia do procesorów AMD i Intel. Wysoką wydajność zawdzięcza swojej konstrukcji, na którą składa się pięć miedzianych heatpipe'ów o średnicy 8 mm, które układają się w literę X. Ciepło rozpraszane jest przez 50 aluminiowych żeberek ze specjalną strukturą zwiększającą powierzchnię oddawania ciepła.
Podstawa wykonana w technologii bezpośredniego kontaktu heatpipe’ów z procesorem skutecznie odbiera ciepło z procesora wymaga jednak stosowania gęstej pasty termoprzewodzącej. Cała konstrukcja chłodzona jest za pomocą wentylatora 120 mm z funkcją PWM. Użytkownicy, którzy chcą osiągnąć jeszcze większą wydajność mogą zainstalować dodatkowy wentylator. W pudełku z akcesoriami znajdują się mocowania dla drugiego wentylatora. Chłodzenie posiada pewny montaż oraz bardzo dobry docisk do procesora zapewniony jest dzięki zastosowaniu backplate'a, który dodatkowo usztywnia płytę główną i przeciwdziała jej wygięciu i uszkodzeniu.
SilentiumPC Fortis HE1225 posiada szeroką kompatybilność (LGA 775/ 1155 /1156/1150/1366 oraz AMD 754/939/ 940 /AM2 /AM2+ /AM3/AM3+/FM1) oraz według zapewnień producenta zmieści się do obudów o szerokości większej bądź równej 185mm, czyli większości obecnych na rynku.
- Socket procesora 754, 775, 939, 940, 1150/1151/1155/1156/1200, 1366, AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
- Sposób montażu Wertykalny (Pionowy)
- ZALETY:
- + Swietnie rozprasza ciepło, phenom 8750 BE podkręcony: 2,4@3,0 Mhz, temp w spoczynku 28stC, w stresie 45stC. Łatwy montaż, choć wymaga wyciągnięcia płyty głównej, ale jak się chce mieć coś porządnego to trzeba się z tym liczyć. Sam montaż wiatraka na gumowych kołkach, do najprostszych nie należał, ale i to można przeboleć, w zamian za świetną redukcję drgań.
- WADY:
- - Dla mnie brak.
Jest duży!
Dlatego najpierw wszystko składamy teoretycznie, potem na sucho, a dopiero całość na płytę. Jak dla mnie są nieco za małe nakrętki mocujące śruby do płyty i jednak kabelek zasilający powinien być ok. 4 cm dłuższy.Piszę pod kątem łatwiejszego montażu bo potem, nie ma to znaczenia. Jest duży i SPRAWDŹ czy będzie pasował do obudowy to raz a DWA czy dasz rade włożyć RAM z wysokimi radiatorami, jeśli wentylator będzie od strony gniazd pamięci.
Od razu widać, że wykonanie jest staranne, wszystko przemyślane i nie jest to chińszczyzna. W pudełku dostajesz wszystko co potrzeba i nieco małego zapasu (np. podkładki, gumowe uchwyty na kolejny wentylator), które najlepiej wykorzystać do końca.
Zaskakująco cichy- nawet jak dociążyłem komputer to DVD bardziej hałasował.
Wart swej ceny, a w stosunku do cen innych producentów (markowych)bije ich na głowę.
Spokojnie rekomenduje. To naprawdę dobry zakup.
- ZALETY:
- + Cena - w stosunku do jakości i innych podobnych bardzo dobra.
- + Wykonanie- staranne,
- + Wydajność - bardzo dobra
- + Gumowe uchwyty na wentylator - to plus i minus
- WADY:
- - Rozmiary - nie wejdzie do każdej obudowy,
- - Instrukcja - powinna być bardziej czytelna
- - Nieco za małe nakrętki
Zamontowane na \'i7 2600K\' na \'ASRock Z68 EXTREME3 GEN3\' w \'SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410 \'. Nawaliłem pasty (tej w zestawie) jak wariat (nie wiem czy to ma dodatni czy ujemy wpływ na procek), w każdym razie temperatury z \'CPUID Hardware Monitor\':
- idle 30-35
- muzyka, przeglądarka, komunikator itd. zwykle 35-38 do 45 (tyle też średnio jest podczas wymagającej gry)
- praca w wymagających programach 55
- stres po 3h - max 61(chwilowa maksymalna)
Rzeczywiście skomplikowany montaż i te instrukcje... wideo instrukcja jest źle zrobiona! Przy montażu posługiwać się głównie własną głową:P i normalną instrukcją(ale ze strony producenta) + koniecznie najpierw na próbę skręcić bez pasty, ja musiałem 2 razy (...) odrywać od procka, no ale teraz siedzi i jest ok.
- ZALETY:
- + przy niskich obrotach prawie niesłyszalny
- + nie sprawdzałem innych, ale te temp podobno są całkiem całkiem
- + fajnie wygląda :)
- WADY:
- - nieco problematyczny montaż (główną tego przyczyną są sprzeczne instrukcje)
- - problematyczny montaż wiatraka na gumkach
- - duży, bardzo duży w ww obudowie prawie na styk się mieści
- - przy wyższych obrotach już go nieco słychać
- ZALETY:
- + atrakcyjna cena
- + solidny radiator z 5 HP,
- + system montażu
- + wydajność
- WADY:
- - na niektorych platformach Intela (775, 1155) z procesorem styka sie tylko 3HP.
- - wentylator nie przylega calą powierzchnia do radiatora, przez profil radiatora ucieka sporo powietrza tloczonego przez wentylator co mysle ma wplyw na wydajnosc.
- - na niektorych płytach montaż jest utrudniony (platformy AMD).
Polecam w tej cenie rewelacja, potwierdzają się testy tego chłodzenia.
- ZALETY:
- + Moc wydajności
- + Łatwy montaż
- + Kołeczki gumowe (brak dodatkowych wibracji)
- + polski produkt (szkoda że w Chinach wytwarzany)
- WADY:
- - Kiepska pasta
- - Podstawka niedokończona (brak polerki)
- ZALETY:
- + W wymagających grach temperatura procesora raczej nie przekracza 60 stopni, a więc jest to całkiem dobry wynik. Przy standardowej pracy na komputerze temperatura ta wynosi od ok.35-45 st. Rzadko kiedy te temperatury są przekraczane. Wysoka kultura pracy. Polecam.
- WADY:
- - Chłodzenie co prawda wygląda fajnie i może robić wrażenie, jednak montaż mógby być troszkę łatwiejszy - szczególnie mowa tu o braku dostępu do śrub montażowych od strony wentylatora i w momencie kiedy odkręcamy cooler należy pierw usunąć wentylator a z nim trzeba troszkę się natrudzić. Jeśli jednak ktoś lubi grzebać w takich rzeczach, nie powinno mu to sprawić większych problemów.Jeśli chodzi o wysokie pamięci RAM - w pierwsze gniazdo od strony procesora pewnie nie wejdzie. Niskie pamięci RAM wejdą bez problemu - oczywiście doradzam pierw montować pamięć RAM w pierwszym gnieździe od strony procesora (nawet jeśli posiadamy jedną kostkę pamięci) umożliwi to nam bezproblemowy motaż kolejnych kostek pamięci bez uprzedniego wyjmowania coolera.
- ZALETY:
- + wysoka jakosc wykonania
- + dobra relacja wydajność/cena
- + cicha praca
- + dobra pasta chłodząca z dodatkiem srebra w zestawie montażowym
- + zapasowe kołki gumowe na wypadek ich uszkodzenia
- WADY:
- - na płytach ze slotami pamięci blisko procesora może być kłopot lub nie da sie zamontować na pierwszym slocie pamięci o wysokim radiatorze
- - trochę zbyt duże rozmiary (obudowa musi mieć szerokość minimum 19cm), mógłby być niższy o 2cm, nie byłoby wtedy problemu z węższymi obudowami
Obawiałem się tylko czy zmieszczę go w moim pudle.
Jest naprawdę duży. Radiator jest dość wysoko więc się idealnie zmieścił.
Sloty pamięci mam zajęte przez cztery kości ADATA Gaming series i radiator jest idealnie nad nimi.
Obudowę mam standardową i coż, zabrakło miokoło 7mm ale to żaden problem, nawierciłem cztery otwory w pudle i na czterech dystansach o szerokości 1 cm zamknałęm pudło.
Wszystko chodzi idealnie. Temperatury spadły o około 10 stopni. Temperatura procesora przy standardowym obciążeniu to 33 stopnie.
Nie testowałem jeszcze przy stuprocentowym obciążeniu więc się nie wypowiem.
Za tę cenę myslę, że warto nabyć ten produkt.
- ZALETY:
- + wystarczająco cichy
- + dobrze wykonany
- + skuteczny
- + możliwość zamontowania drugiego wiatraka
- WADY:
- - podstawka nie jest idealna
- - powinno być lustro a tutaj niestety nie zadbano o to
- ZALETY:
- + Temperatura w stresie (Crysis 3) z 63-67C (chłodzenie boxowe i7) zdredukowana na 50-53C.
- WADY:
- - Kiepska "instrukcja" w pudełku.
Za tę cenę nie ma nic lepszego.
E8400@4GHz 1.4v temperatura 58 stopni :)
Z mojej strony polecam 2 wentylatory NoiseBlocker na mniejszych obrotach dla miłośników ciszy.
Sam wentylator w zestawie jest dość cichy.
- ZALETY:
- + Kompatybilność z podstawkami: Intel LGA 1366/1156/775 oraz AMD K8/AM2/AM2+/AM3
- + Bardzo dobra wydajność.
- + Podstawka jest świetnie wyszlifowana.
- + Bezproblemowy montaż.
- + Gumowe kołki blokujące drgania.
- + Dołączony wentylator SilentiumPC Zephyr.
- + Możliwość montaży dwóch wentylatorów.
- WADY:
- - Jedynie 3 i pół z 5 heatpipe\'ów stykają się pod LGA 775.
- - Jednak nie ma to dużego znaczenia w kwestii wydajności.
- - Nie zmieści się do wąskich obudów < 185 mm.
*70° przy 7000rmp!(box) na:
*40° przy 1400rpm (fortis) !!!
na AMD PHII 925 oc 3,5GHZ 1.4v
- ZALETY:
- + *super wydajność w stosunku do ceny!!
- + *pasuje do wielu podstawek
- + *super kompatybilny z AM3 (subiektywa)
- + *końcówki heatpipów na górze radiatora ładnie zakończkone! (szczegół ale dla mnie duży plus)
- + *pasta w tubce w komplecie (na dwa razy)
- + *możliwość wymiany wentylatora!(polecam SilentiumPC Sigma EVO 120mm)
- + *super wyszlifowana podstawka
- + *konkurencyjna cena (119zł)
- WADY:
- - *potrzebuje szerokiej obudowy (min.190cm)
- - *ciężko się czyści
- - *wielkie gabaryty
- - *mimo wszystko MADE IN CHINA ;(
Nieco kłopotliwy jest również montaż na płycie głównej gdy mamy już zamontowany wentylator ponieważ trudno dosięgnąć te śrubki.
- ZALETY:
- + Wydajność |
- + Wysokość |
- + Wykonanie | - Pięć razy W
- + Wygląd |
- + Wentylator|
- + Akcesoria
- + 5 rurek cieplnych
- WADY:
- - Montaż wentylatora
- - Nieco hałaśliwy wentyl na dużych obrotach
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Cisza
- + Uniwersalność gniazd
- + Elastyczny montaż wentylatora
- WADY:
- - Cena
- - Rozmiar
Używany w obudowie SilentiumPC Regnum, pasta Arctic Silver 5.
- ZALETY:
- + Świetna wydajność
- + super cena
- + dobra jakość (nic nie ostaje, nie lata)
- + cichy wiatrak
- + Masywny i wydajny radiator
- WADY:
- - mocowanie wiatraka na gumowych kołkach wymaga nieco siły i cierpliwości
- - problematyczne dokręcanie śrub. W moim przypadku wymagało wyjęcia mobo z budy, mam za wielkie łapska
- ZALETY:
- + mozna go uzyc tez do LGA 1155 (plyta Asrock P67 Pro3)
- + po uzyciu softu Asrocka do regulacji obrotow jest naprawde cichy (i wydajny nawet po zmniejszeniu obrotow o polowe)
- + dobre wykonanie i stabilnosc po montazu
- + wart swojej ceny
- WADY:
- - bez ograniczenia obrotow glosny
- - waga (prawie kilogram) wymaga prawidlowego montazu zeby nie wyrwalo laminatu ;)
- - koszmarny montaz - po uporaniu sie z ramka nie moglem przypiac wentylatora na radiatorze
Pracuje z Phenomem X4 960T BE podkręconym na 4000 Mhz,niesamowita cisza w porównaniu z boxowym chłodzeniem - porównania nie ma w ogóle bo to całkiem inna bajka.
Temperatura w spoczynku około 32/35 stopni-stres 50 stopni na taktowaniu 4000 Mhz.W obudowie zamontowane 2 120 mm wentylatory Papst co daje rewelacyjny przepływ powietrza w blaszaku.
- ZALETY:
- + Wydajność - naprawdę robi wrażenie.
- + Cisza,przy procesorze tak podkręconym jest całkowita cisza.
- WADY:
- - Utrudniony montaż,przed zamontowaniem polecam uruchomić tutorial z YouTube - \"instrukcja\" producenta pomija etapy.
- ZALETY:
- + świetna wydajność
- + cena
- WADY:
- -głośny wentylator na maksymalnych obrotach
- -montaż wentylatora
- ZALETY:
- + POLSKA firma
- + Bardzo łatwy montaż radiatora
- + ciche chłodzenie (ledwie słyszalne przy maksymalnych obrotach)
- + cena!!
- + wydajność chłodzenia
- + możliwość montażu drugiego wentulatora
- WADY:
- - trudny montaż wentylatora na radiatorze
- - kiepska kolorystyka wentylatora
- ZALETY:
- + POLSKA firma
- + Bardzo łatwy montaż radiatora
- + ciche chłodzenie (ledwie słyszalne przy maksymalnych obrotach)
- + cena!!
- + wydajność chłodzenia
- + możliwość montażu drugiego wentulatora
- WADY:
- - trudny montaż wentylatora na radiatorze
- - kiepska kolorystyka wentylatora
- ZALETY:
- + Dobrze chłodzi Phenoma 965, spokojnie idzie na 3,9Ghz bez ingerencji w napiecia.
- +
- + Cena rewelacyjna.
- +
- + Prosty montaz, mam go na Asrocku 970 extreme4 i w budzie spc brutus 410 pure black. Nie wiem kto i dlaczego pisze, ze montaz jest uciazliwy. Przygotowanie i zamontowanie wszystkich niezbednych elementow zajmuje maksymalnie 20 minut. Mozna spokojnie zamontowac bez instrukcji.
- WADY:
- - Dolaczony wentylator moze nie jest slaby, ale mogl by byc to przynajmniej Mistral, a nie Zephyr.
- -
- - Innych brak slabych stron.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (SPC043) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Chłodzenie jest za tę cenę PRZEREKLAMOWANE. Tańsze (np. Alsen)i lepsze jest np. Thermaltake Contac 29. No ale reklama i markieting każdemu zrobi sieczkę z mózgu.
ogólnie przy niepodkręcanym procesorze po kilku próbach montowania na nowo, czyszczenia z pasty i testów wyszło,że najlepszy wynik podczas obciążenia prime95 to 80*C! podkreślam nie kręcony! Ja myślałem,że na 4,2gh podkręcę jak poprzedniego 2600k, a tu taki szok. Nie wykluczam,że wina może tez leżeć po stronie procesora i jego IHS'a. Jednak irytujący sposób montażu chłodzenia i wentylatora powoduje,że na dzień dzisiejszy, wolałbym dołożyć i wziąć HR-02 Macho Rev.A który też by się zmieścił do mojego gladiusa M40. Szczerze żałuję,że tego nie zrobiłem.
ściągneli go i przebrandowali ,czyli zmienili nazwę na swojej firmy i opychają w kraju - taka jest prawda ,więc jesteś dumny ze skośnego chińczyka
Więc się nie dziw, jak ci "glut" pod IHS'em zastygnie, że masz wyższe temperatury niż na poprzednim procesorze.
Jeżeli chcecie mieć wiarygodne dane wydajności chłodzenia polecam robić je na procesorach z lutowanym IHS'em.