Płyta główna Gigabyte 880GM-USB3
- Gniazdo procesora: Socket AM3, Socket AM3+
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Nie
- Standard płyty: Micro ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Micro ATX - idealne rozwiązanie do małych komputerów
Płyta główna w rozmiarze Micro ATX pasuje do obudów komputerowych typu Midi Tower, Micro Tower, Mini Tower i Full Tower. Ten rozmiar płyty głównej to pomniejszony format ATX i dysponuje zazwyczaj mniejszą liczbą złącz i portów niż format ATX, ale za to może być stosowany w kompaktowych obudowach komputerowych.
Wysoka przepustowość dzięki pamięci DDR3
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR3. Pamięć RAM DDR3 jest wciąż stosowana w starszych komputerach, zapewnia wyższą przepustowość niż pamięć DDR2.
4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.
Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.
Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.
Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.
Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.
Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.
- Gniazdo procesora Socket AM3, Socket AM3+
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Nie
- Standard płyty Micro ATX
- ZALETY:
- + Wymiary
- + Pełen OC
- + Stabilna Praca
- + Energooszczędna
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + duże możliwość OC np. odblokowanie dodatkowego rdzenia w procesorze
- WADY:
- - słabo chłodzona sekcja zasilania
- - zintegrowana grafika szału nie robi :)
- ZALETY:
- +
- WADY:
- -
- ZALETY:
- + łatwe oc
- WADY:
- - sataII
- ZALETY:
- + Łatwe OC
- WADY:
- - SATAII
Mocny układ grafiki na pokładzie, która obsługuje DX10.1. Bardziej wymagające aplikacje (gry) będą potrzebować jednak dobrej grafiki zewnętrznej.
Płyta wyposażona w komplet wejść, w tym w USB3. Ponadto pomyślano o gniazdach USB dla klawiatury i myszki, chociaż pozostawiono jedno gniazdo PS/2. Jak zwykle w płytach Gigabyte jest DualBios, a sam BIOS mocno rozbudowany jeżeli chodzi o OC. Decydując się na tą płytę główną należy szukać zasilacza ze złączem ATX 12V 2x4. Przejściówki to nie wyjście, chodzi o prądy płynące z zasilacza do procesora, które są liczone w dziesiątkach amperów i 2 cienkie kabelki tudzież mała powierzchnia styku samego złącza 2x2 może w przyszłości doprowadzić do awarii (znam to z własnego doświadczenia)
Wady: Kretyńsko umieszczony slot pod PCI-e. Po zainstalowaniu karty graficznej jest całkowicie zasłonięty jeden z 2-ch slotów PCI. Cóż z tego, że płyta ma 2 sloty PCI, praktycznie powinno być w opisie, że dostępny jest tylko jeden!
Brak złącza IDE (dotyczy TYLKO rev. 3.1), ale w czasach gdy dostępne są napędy optyczne ze złączem SATA może to nie przeszkadzać.
Tylko 3 sloty USB. po podłączeniu USB-front i np. czytnika kart pomięci nie można nic wiecęj podłączyć.
- ZALETY:
- + Obsługuje większość nowoczesnych procesorów, 4 sloty RAM, mocny układ graficzny, szybka karta sieciowa, obsługa usb3, gniazda usb dla myszki i klawiatury, karta dźwiękowa z Dolby HT.
- WADY:
- - Fatalnie umieszczone złącze pci (za blisko pci-e, mała ilość slotów USB na płycie, brak złącza IDE
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu