Karta graficzna Sapphire Radeon R9 390 Nitro 8GB GDDR5 (11244-01-20G)
- Długość karty: 308 mm
- Ilość pamięci RAM: 8 GB
- Rodzaj chipsetu: Radeon R9 390
- Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1040 MHz
- Łączenie kart: CrossFire
- Zobacz pełną specyfikację
8GB pamięci RAM GDDR5
Przenieś się w świat cyfrowej rozrywki z kartą graficzną wyposażoną w 8GB pamięci GDDR5. Ciesz się ponadprzeciętną jakością i płynnością wyświetlanego obrazu dzięki trzykrotnie wyższej wydajności GDDR5 i znacznie mniejszemu zapotrzebowaniu na energię niż w poprzedniej wersji. Edytuj zdjęcia, pracuj w zaawansowanych aplikacjach, oglądaj filmy w 4K i ciesz się dynamiczną rozgrywką na najwyższym poziomie. Z 8GB pamięci GDDR5 zapomnisz o frustrujących przycięciach i klatkowaniu obrazu!
Aktywny układ chłodzenia
Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.
Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.
Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.
Nowy interfejs Vulkan
Pracuj, baw się, oglądaj – wygodnie i komfortowo dzięki bibliotece Vulkan API zapewniającej większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU. Vulkan API ma obniżony narzut sterowania, a więc wymaga mniejszej mocy obliczeniowej procesora głównego do wykonania tych samych zadań, posiada też lepsze skalowanie w wielordzeniowych procesorach. Już dziś zachwyć się znacznie lepszą grafiką w grach i możliwościami drzemiącymi w bibliotece Vulkan.
Złącze HDMI
Ten model karty graficznej dysponuje pakietem kluczowych portów. Nie zabrakło na niej pojedynczego złącza HDMI, które przesyła cyfrowy sygnał audio i wideo bez kompresji. Port HDMI umożliwi podłączenie do komputera monitora o wysokiej rozdzielczości albo telewizora. Standard HDMI świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów w jakości 4K i to przy 8 kanałowym dźwięku z próbkowaniem na poziomie 192 kHz.
Trzy złącza DisplayPort
Kartę wyposażono w trzy złącza Display Port, dzięki czemu będzie ona doskonałym wyborem nie tylko do podstawowych, ale też zdecydowanie bardziej rozbudowanych konfiguracji gamingowych i do pracy. Złącza Display Port zapewniają dostęp do uniwersalnego interfejsu cyfrowego. Z ich pomocą do karty graficznej można podłączyć monitory, telewizory, projektory i innego rodzaju urządzenia.
Złącze DVI
Na tej karcie graficznej znajdziesz sprawdzone złącze DVI, które możesz wykorzystać do podłączenia kompatybilnego monitora. Standard ten umożliwia przesyłanie obrazu w wysokiej jakości i rozdzielczości bez opóźnień i przycinania, co jest zasługą optymalnej przepustowości złącza i wysokiej częstotliwości odświeżania. Karta z pojedynczym złączem DVI sprawdzi się w podstawowych konfiguracjach z jednym monitorem albo w bardziej rozbudowanych, w których dodatkowe ekrany są podłączone do innych złącz na karcie.
Doświadcz nowego poziomu rozgrywki
Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.
Połącz swoje karty z technologią CrossFire
Łączenie kart graficznych umożliwia zbudowanie konfiguracji o bardzo wysokiej wydajności graficznej, co może być mile widziane w grach, jak również w zastosowaniu profesjonalnym. By było to możliwe, konieczne jest wybranie odpowiednich jednostek GPU. Ten model karty graficznej jest przystosowany do tego rodzaju połączeń, a wszystko to dzięki technologii CrossFire.
Poznaj rodzinę kart graficznych AMD Radeon™
Najwyższa wydajność i innowacyjne technologie zapewniające ekstremalne wrażenia z gier 4K i VR. Dla graczy wymagających tego, co najlepsze.3
Przewaga w grach online dla entuzjastów, którzy wymagają wysokiej wydajności i realistycznego obrazu w dzisiejszych i przyszłych grach. Moc pozwalająca na praktycznie wszystko.
Twórz. Oglądaj. Graj. Cokolwiek robisz, zyskasz wysoki poziom wydajności i zapierającą dech w piersiach jakość obrazu – od strumieniowej transmisji wideo po gry online.
AMD i Oculus wspólnie tworzą nowy sprzęt
Richard Huddy, główny specjalista firmy AMD ds. rozwoju gier, testuje nowy hełm VR Oculus Crescent Bay
Moje Mantle
Rewolucyjne API Mantle firmy AMD umożliwiło stworzenie gier Dragon Age™ Inquisition i Battlefield™ Hardline
- Długość karty 308 mm
- Ilość pamięci RAM 8 GB
- Rodzaj chipsetu Radeon R9 390
- Taktowanie rdzenia w trybie boost 1040 MHz
- Łączenie kart CrossFire
W zestawie poza kartą niespodzianka, przewód HDMI, szybka instrukcja instalacji, płyta z przestarzałymi sterownikami (standard), zaproszenie do rejestracji na stronie Sapphire i fajna nalepka "Fueled by Sapphire" (której brakowało w mojej poprzedniej karcie Gigabyte R9 280).
- ZALETY:
- + piękny backplate chroniący tył karty graficznej(tylko upewnić się że karta się zmieści
- + nalepka na obudowę
- + kabel HDMI
- WADY:
- - zaślepki portów video out siedzą bardzo ciasno. Te od DisplayPort wyszły ładnie ale ta od HDMI jest mniejsza od wszystkich i ciężko było złapać, taka pierdołka
i5 3550 3.3 - 3.7 gHz
Radeon R9 390 Sapphire
8 GB RAM
Windows 10
Zasilacz 550W
Powiem tak, jako wymagający gracz nie jestem rozczarowany kartą.
+ Wiedźmin 3 - uber, bez hairworks, 55-60 fps Novigrad, lasy i bagna
+ GTA V - najwyższe, miękkie cienie bez zaawansowanych opcji graficznych 60 fps, nawet pod wodą i w centrum Vinevood nie spada poniżej 53 fps.
+ Assassins Creed Unity - prawdziwe WOW, każdy kto grał wie jaka ciężka to gra, a tu proszę - wysokie, ssao, fxaa i jest 60 fps!
+ Hitman 2016 - 60 fps, co tu dużo gadać
+ Company of Heroes 2 - to samo bez fizyki i AA 60 fps
+ nawet Just Cause 3 daje radę!
Ogólnie to polecam - robiłem spory research zastanawiając się czy wolę tę kartę czy sprawdzonego gtx 970, ale sądzę, że R9 390 bliżej jest do gtx 980 niż 970. Na prawdę konkretna, solidna karta.
- ZALETY:
- + Spełnia oczekiwania wymagającego gracza
- + Spełnia wymagania najnowszych gier solidnie obciążających GPU
- + 8GB VRAMu, niezależnie od tego co piszą na forach sympatycy Nvidii, na pewno nie zaszkodzi Twojemu komputerowi
- + Technologia Mantle powoduje ostry kopniak wydajnościowy w Battlefieldach
- + Potężna szyna danych!
- + Do działania całkowicie wystarcza porządna 550W a nie 750W jak na opakowaniu
- + Intuicyjny interfejs sterowania kartą AMD Crimson
- + Kunsztowne wykonanie, ładna ogólnie karta, lubię jak coś waży, miło trzyma się w ręku, "czuć zakup", piękny backplate
- + 3 wentylatorki, Sapphire to obecnie najlepsza oferta R9 390
- + Cena
- + "Mały krok dla ludzkości, ale wielki dla technologii"
- + Możliwy DX 12
- WADY:
- - Strasznie się grzeje, ręką nie dotkniesz
- - Stanowczo za duża
- - Jak wyłączy się dźwięk, to można uznać, że jest głośna
- - Większość gier jest robiona pod karty od Nvidii, a wię zapomnijcie o hairworksach, HBAO+, MSAA EQ x8 itp. Nie mniej jednak dla mnie osobiście to nie aż tak ważne - ale pamiętajcie, że kartę kupuje się głównie pod konkretny tytuł, tudzież pod tytuły\ serie w które gracie, a moim przypadku wybrałem tę kartę, bo jest krokiem w przód.
Przeto ma to backplate :P
Bezpośredni konkurent GTXa 970.
Niczego nowego o tej karcie nie powiem, bo w necie z łatwością można dostać masę porównań, recenzji i opisów tego sprzętu. Karta może nie z high-endu bo jest kilka wydajniejszych modeli, ale jest dedykowana graniu w rozdzielczości FHD w najwyższych ustawieniach w obecnych tytułach. Ze względu na "olbrzymią" ilość pamięci radzi sobie również całkiem nieźle w 1440p. Dałem szansę AMD i jestem z tej karty zadowolony. Są tytuły w których ustępuję 970 ale są również i takie w których jest odwrotnie. Trzeba mieć na uwadze również jej długość. Nie zaliczam tego do minusów ale polecam upewnić się czy wejdzie do obudowy. Ogólnie rzecz biorąc nie ma co liczyć na stałe 60 klatek w każdym tytule przy najwyższych ustawieniach, ale podobnie jest w przypadku zielonych. Do FHD idealna, w przypadku 1440p jest tylko lepiej względem konkurencji.
- ZALETY:
- + wydajność
- + wygląd
- + duży potencjał OC (jak na obecne radeony)
- + bardzo dobre chłodzenie
- WADY:
- -pobór prądu
- -po OC wentylatory chodzą cały czas nawet kiedy karta jest w spoczynku (zapewne wynik podniesienia napięcia)
- ZALETY:
- + wydajność chłodzenia, cicha praca wentylatorów
- WADY:
- - niestety karta zajmuje (przynajmniej u mnie - MB Z97-G43) 3 sąsiadujące sloty PCI-e, tzn. w ten trzeci minimalnie wchodzi w zewnętrzną linię złącza i żadnej karty już tam się nie da obsadzić.
- - No i standardowo cena;-)
No z tym pasowaniem to trochę nie bardzo, jak wyżej pisze "Konrad" - tylna płyta karty koliduje z zatrzaskami od RAMu - musiałem je o 2 mm skrócić obcinaczkami. Ale mikroATX jest bardziej upakowany. Myślę, że w ATX ten problem nie powinien występować.
- ZALETY:
- + Stosunkowo cicha, nawet przy obciążeniu
- + Chłodna temp max 70 stopni
- + Wydajna
- + Fajne, półpasywne chłodzenie
- WADY:
- - Długa, nie wejdzie do każdej obudowy.
- - Cena. Jeśli ma to być karta na dłuższy okres, jak najbardziej trafny wybór, 4GB pamięci + nadchodzące DX12.
- - Można się solidnie zastanowić nad R9 290X.
W BF1 na max ustawieniach w 1080p mam stale 60FPS (pewnie byloby wiecej gdyby nie 60Hz monitor bez FreeSynk)
- ZALETY:
- + Wydajnosc.
- + 60FPS w BF1 na max detalach w 1080p
- + 55-60FPS w miescie i ok 45FPS w lasach w GTA V Ustsawienia bardzo wysokie i ultra 1080p i skalowaniu klatek 3/4 (dla wygladzenia krawedzi)
- WADY:
- -Mozliwosci OC
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Kultura Pracy
- + Karta przyszłościowa ( zapomnienie o sterownikach GTX 970 )
- + Najlepsza w tym przedziale cenowym
- WADY:
- - Wykonanie obudowy z plastiku ale jak kto woli, mi to nie przeszkadza :)
- ZALETY:
- + w spoczynku praktycznie nie słyszalna
- + naprawdę wydajna karta za stosunkowo nie duże pieniądze
- + wytrzymuje paro godzinne maratony na dużym oc
- WADY:
- - Pod dużym obciążeniem grzeje się 70-80 stopni i jest głośna
Karta jak najbardziej rewelka natomiast sklep się nie popisał.
Dostałem używany model w cenie nowego :)
- ZALETY:
- + Dobre jak na Radeona OC.
- + Chłodzenie naprawdę solidne.
- + Wygląd (kwestia sporna)
- + Naprawdę wielka karta.
- WADY:
- - Cena,
- - Kultura pracy (Tragiczna podczas obróbki audiowizualnej gdzie chłodzenie pracuje przy 100%)
- ZALETY:
- + Taktowanie rdzenia MHz 1040
- + backplate
- + ja jej nie słyszę :) nie taka głośna jak mówią :)
- + po
- ZALETY:
- + Backplate
- + Cicha
- + Chłodzona półpasywnie
- + Chyba najlepsze chłodzenie w r9 390
- + Kabel HDMI w zestawie :)
- WADY:
- - Nie ma się do czego przyczepić
- ZALETY:
- + Topowe Benchmarki jeśli chodzi o swoją półkę cenową.
- + Kultura pracy jest akceptowalna (pod obciążeniem nie przekracza 70C)
- + Jakość wykonania.
- + Nie jest przesadnie głośna tak jak niektórzy piszą.
- WADY:
- -Pobór mocy
- -W sumie to nie minus ale poza zmodowanym wiedźminem nic nie zapełni 8 gb vramu
- ZALETY:
- + wydajność!
- + cisza jak makiem zasiał
- + chłodna
- + 8 GB ramu na przyszłość
- + rewelacyjnie wykonana i solidna
- + backplate
- WADY:
- - pobór mocy
Słaby marketing... prawie kupiłbym GTX-a 970
- ZALETY:
- + wydajność
- + 8gb
- + pół pasywne chłodzenie
- + jakość wykonania
- WADY:
- -słaby marketing
- -nieco słyszalna pod dużym obciążeniem
Jestem z niej bardzo zadowolony, wydaje mi się, ze to jest najlepsza karta w tym segmencie cenowym. Nie zamieniłbym ją na inną.
- ZALETY:
- + Dosyć duza wydajność
- + 8GB
- + Jakość wykonania (backplate)
- + Na kulturę pracy nie narzekam
- + Bardzo niskie temp.(nie przekraczają 73°C)
- ZALETY:
- + Solidne chłodzenie 8 giga pamięci wielkość nie gra roli.
- WADY:
- - Pobór prądu(ale to mały minus)
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Układ pół pasywny
- + 3 wentyle
- + Backplate
- + Radzi sobie w FHD we wszystkie tytuły
- + Rosnąca przewaga nad GTX 970 (dx 12 itd.)
- WADY:
- - Wysoka cena startowa względem Nvidii
- - Mały potencjał OC
- ZALETY:
- + Cicha, dobrze chłodzona, nie sprawia problemów 8gb vram 512 bit szyna
- WADY:
- - Mimo wszystko gry w większości lepiej współgrają z nvidią.
- ZALETY:
- + Rewelacyjna wydajnosc
- + Swietne temperatury
- + Cichutka przy obciazeniu
- WADY:
- - Dłuuuuuuga
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Karta graficzna Sapphire Radeon R9 390 Nitro 8GB GDDR5 (11244-01-20G) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Działa na zasilaczu 80+ bronze XFX core 650W z top i5 z odblokowanym mnożnikiem. Pobór mocy przy 100% load w crysisie max 225W (sama karta, reading z GPU-Z) Podaję, bo informacja producenta, że "zalecany zasilacz 750W" jest bardzo na wyrost.
Działa na zasilaczu 80+ bronze XFX core 650W z top i5 z odblokowanym mnożnikiem. Pobór mocy przy 100% load w crysisie max 225W (sama karta, reading z GPU-Z) Podaję, bo informacja producenta, że "zalecany zasilacz 750W" jest bardzo na wyrost.