Obudowa Nzxt H440 (CA-H440W-W1)
- Kompatybilność: ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Typ obudowy: Midi Tower
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.

Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.

Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.

USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przechowujemy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
H440 ŁAD MA NOWĄ DEFINICJE
Znana z minimalistycznego wzornictwa i innowacyjnych rozwiązań obudowa H440 jest już dostępna w kolorach matowej czerni oraz czerni bez bocznego okna w zamykanym panelu. |
![]() |
Odpowiadając na potrzeby społeczności, NZXT zastosował najbardziej pożądane nowe rozwiązania do uznanej już obudowy H440 kładąc nacisk na wydajność chłodzenia i cechy użytkowe. H440 charakteryzują przeprojektowane panele przedni i górny, które usprawniają wentylację obudowy za sprawą zwiększonych wylotów ciepłego powietrza. Oferowany wcześniej koncentrator wentylatorów został ulepszony do nowego koncentratora PWM. Ulepszone zatoki pozwoliły podwoić ilość miejsca przeznaczonego na dyski twarde w stosunku do oryginalnego modelu H440, umożliwiając montaż do 11 dysków HDD lub 8 dysków SSD.
|
|
|
|
Oryginalny zestaw H440 zawiera: cztery fabrycznie instalowane wentylatory, zintegrowaną osłonę zasilacza, która pomoże zachować schludne wnętrze, szerokie możliwości rozkładu okablowania i kompleksowe wsparcie dla chłodzenia wodnego (z chłodnicami do 360 mm). Zaprojektowana zarówno dla wprawionych entuzjastów, jak i PC-towych nowicjuszy obudowa H440 łączy w sobie wysoką wydajność chłodzenia z udoskonaloną, łatwą w montażu konstrukcją, wyposażając użytkowników w wyrazisty, przykuwający wzrok sprzęt.
|
|
OŚWIETLENIE LED
Kilkupoziomowy przełącznik oświetlenia LED umożliwia Ci zarządzanie podświetleniem zasilacza oraz z tylnego panelu z portami płyty głównej. |
![]() |
![]() |
ZWIĘKSZONA PRZESTRZEŃ
Zintegrowany zasilacz niweluje problem miejsca na kable, powiększając przestrzeń na okablowanie nawet o 80%. |
WENTYLATORY H440
oferuje cztery wbudowane wentylatory: trzy 120 mm z przodu oraz jeden 140 mm z tyłu.
CHŁODZENIE WODNE
Kompleksowe wsparcie dla chłodzenia wodnego z chłodnicami do 360 mm - do montażu zarówno na panelu przednim, jak i tylnym. |
|
![]() |
DUŻA PRZESTRZEŃ MAGAZYNOWA
Wykonane ze stali zatoki pozwalają na zamontowanie do 11 napędów 3,5” lub 8 napędów 2,5”. |
KONCENTRATOR WENTYLATORÓW PWM
Zintegrowany koncentrator wentylatorów PWM umożliwia sterowanie wieloma wentylatorami z poziomu płyty głównej. |
![]() |
|
WENTYLACJA ZOPTYMALIZOWANA
Stalowe panele z innowacyjnym systemem wentylacji zapewniają jeszcze większą wydajność chłodzenia. |
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Typ obudowy Midi Tower
- Zasilacz Bez zasilacza
- ZALETY:
- + Od czego by tu zacząć...
- + kultura pracy, niezwykle cicha mimo wielu wentylatorów wewnątrz (plus 2 grafika i 2 cpu), aczkolwiek słyszalna
- + szczeliny do opasek zaciskowych na każdym kroku, świetne opcje rozmieszczenia kabli
- + budka na zasilacz
- + całkowicie wyjmowalne zatoki 3.5", dzięki czemu przepływ powietrza jest zupełnie niezaburzony
- + fenomenalne szybkośrubki, których nie da się całkowicie wyjąć, dzięki czemu zawsze są na miejscu przy demontażu
- + fajne wyposażenie, tona śrubek, trytek, naklejeczka, tu się nie ma czego czepiać
- + boski design, wszystko niemal jednolite, producent nie afiszuje się ze swoim logo, znajomi się pytają, czy to lodówka, a ja im na to: "tak, to lodówka"...
- + ...dosłownie lodówka, bo 4 załączone wentyle chłodzą tak, że powietrze ma pewnie z 10 stopni w środku budy
- + bardzo solidne, ciężkie, stalowe blachy
- + bardzo łatwo zdejmowalne panele
- + duże, stylowe okno
- + małe zatoczki na dyski 2.5 cala przy oknie
- + brak zatok 5.25", w końcu!
- + podświetlany napis NZXT na budce na zasilacz
- + dwie diody przy portach I/O, na co po prostu brak mi słów, ktoś powinien dostać podwyżkę, całe życie czekałem, aż ktoś to wymyśli i to faktycznie działa, nawet jak mamy wiele przewodów
- + nie używam chłodzenia wodnego, ale obudowa wydaje się być przyjazna miłośnikom watercoolingu
- + mała ilość kratek wentylacyjnych w ogóle nie przeszkadza w przepływie powietrza
- + filtry przeciwkurzowe bardzo łatwo wymienialne
- + porty USB na górze, a nie w innymi miejscu, w dodatku aż 4
- + klikający przycisk włączenia i ciężko dostępny przycisk resetu, co jest dużym plusem
- + z prawej strony ogromna pusta przestrzeń do montażu backplate
- + nóżki z solidnym, gumowym podbiciem, które sprawia, że przy przesuwaniu po ziemi skrzynia piszczy, co może sugerować, że obudowa jest kobietą i bardzo ją podnieca/zawstydza takie przesuwanie.
- WADY:
- - zatoki od HDD trzeba uważnie zdejmować, bo są tylko utrzymywane od jednej strony
- - malutkie zatoczki na SSD trzymają je do góry nogami, co jest trochę bez sensu, bo skoro SSD mają być "na widoku", to naklejki od nich też powinny być zwrócone do nas. Ja tam sobie przekleiłem
- - prawy panel ciężko zachodzi, gdy jest tam upchanych sporo kabli, to za sprawą maty wyciszającej
- ZALETY:
- + świetny design
- + biała jest piękna, nie bierzcie czarnych!
- + estetyka, estetyka, estetyka
- + 4 wiatraki już są
- + masa miejsca, na dyski
- + okienko
- + jakość wykonania
- + diody preinstalowane - możliwość dokupowywania kabli ledowych o róznych kolorach
- + tuning - można dać więcej wiatraków z góry, chłodzenie wodne też
- + brak dvd/cd szufladki! tak to jest plus, bo po co jest to nam? Do windowsa? Lepiej kupić zewnętrzny na kablu usb za stówę!
- + śruby odkręcane ręką (te zewnętrzne)
- + maty wytłumiające
- + kupiłem ją za 430 zł z przesyłką!
- + filter kurzu na dole i z przodu!
- WADY:
- -Jeżeli komuś nie zależy na estetyce, to lepiej kupić coś o wiele tańszego!
- -głośność i tak pozostanie jakaś. Są np. 2 wiatraki karta graficzna, jeden CPU, + 4 preinstalowane + 1 w zasilaczu to jest już 7 + można jeszcze ich dać więcej! Ale ja w sumie na to nie narzekam! A motory jaki robią hałas, Panie! A ludzie to kupują! :)
Zakupiłem chłodzenie ENERMAX ETS-T40-W i jak by było stworzone do tej obudowy i czarnego laminatu płyty głównej.
Jedyny mankament to głośne wentylatory, a w większości recenzji w sieci jest napisane, że są bardzo ciche. Musiało coś się zmienić między wersją dla prasy, a przeznaczoną na rynek. Wystarczy poszukać na YouTube i tam faktycznie na filmikach wentylatory są o wiele cichsze.
- ZALETY:
- + Wygląd.
- + Wykonanie.
- + Materiały.
- + Dużo możliwości montażu, miejsca na chłodzenie wodne.
- WADY:
- - Mało miejsca z tyłu na okablowanie. Pół cm więcej już pozwoliło by na łagodniejsze łuki na kablach.
- -
- - Głośne wentylatory.
- ZALETY:
- + Bardzo ładna i przestronna, łatwość w organizacji okablowania dzięki licznym przepustom. Podświetlenie nadające charakteru i ułatwiające podłączenie urządzeń do płyty głównej. Bardzo dobra ogólna jakość wykonania (nic nie skrzypi nic nie szumi). Bogate wyposażenie i dobra instrukcja, pozwalająca każdemu zainstalować komponenty w obudowie bez najmniejszego problemu. Bardzo fajne rozwiązanie zabudowy zasilacza co pozwala schować zbędne kable, ma to jednak swoje wady..
- WADY:
- - Głośna praca wentylatorów, zabudowa zasilacza utrudnia podłączenie modularnego okablowania w przypadku gdy jest on już zainstalowany w obudowie.
- ZALETY:
- + Design i jakość wykonania, wszystko idealnie spasowane
- + Aranżacja wnętrza
- + Rozplanowanie otworów na przewody
- + Prosty demontaż paneli górnego i przedniego, dające dostęp do komponentów i filtrów
- + Cztery wentylatory w cenie
- + Podświetlenie tylnich złącz
- + Ciężka, stabilna
- WADY:
- - Całkowite wyciszenie wszystkich wentylatorów wymaga własnej ingerencji, tj zastosowania przejściówki na 5 lub 7 V bądź prostego potencjometru/regulatora obrotów
- ZALETY:
- + prosta w montażu
- + elegancka
- + pojemna
- + duże możliwości montażu chłodzenia
- + dużo miejsca na kable
- WADY:
- - przydałby się oddzielny włącznik podświetlenia na logo NZXT i osobny na backplane. Wolałbym by logo świeciło się cały czas a backplane tylko wtedy kiedy potrzebuję.
- ZALETY:
- + jakość
- + rozwiązania
- + detale
- + system okablowania
- WADY:
- - w wersji V1 brak regulacji obrotów wentylatorów, są wpięte na stałe w molex 12v, można co prawda wpiąć każdy wentylator z osobna w płytę... jak się ma tyle wejść.
- ZALETY:
- + design
- + możliwości konfiguracji
- + filtry przeciw kurzowe
- + podświetlenie z tyłu na wejścia płyty głównej
- + mata wygłuszająca
- + solidność wykonania
- WADY:
- - cena
- - jest dość ciążka (~10kg+)
- ZALETY:
- + Idealna do moddingu
- WADY:
- - Jest niestety ciężka
- ZALETY:
- + Widok przez szybę na wnętrze najefektywniejsze.
- ZALETY:
- + design
- + cable managment
- + 4 wiatraki w zestawie
- + wyciszana
- + pojemna
- + piękna!
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Design
- ZALETY:
- + Wygląd
- WADY:
- - Cena
- ZALETY:
- + piękna stylizacja
- + cicha
- + podświetlenie tylnego panelu i logo NZXT z boku (możliwość wł/wył. przełącznikiem z tyłu)
- + kompaktowy rozmiar
- + zabudowana sekcja zasilacza (nie widać okablowania)
- + HUB na więcej wentylatorów
- + wygodnie umiejscowione złącza USB i Audio
- + wsparcie dla chłodzenia wodnego
- + śrubki "niegubki" ;)
- WADY:
- - brak miejsca na czytnik DVD (mi osobiście nie przeszkadza)
- - brak regulatora obrotów wentylatorów
- - mało miejsca na kable z boku obudowy, trzeba sie nagimnastykować, by je estetycznie upakować
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Dobre wentylatory wewnątrz obudowy dołączone do zestawu
- + Możliwość ukrycia zbędnych kabli
- + Interesujące podświetlenie
- + Względnie cicha
- + Zasilacz ukryty pod osłoną
- WADY:
- - Brak wbudowanego regulatora wentylatorów
- - Wtyczka molex zasilająca ledy i wentylatory kiepskiej jakości - zdarzyło się że jeden z pinów się wysunął i podswietlenie przestało działać
- ZALETY:
- + Ilość miejsca w obudowie.
- + Przystosowana do chłodzenia wodnego.
- WADY:
- - Chcąc umieścić chłodnicę na froncie obudowy musimy zrezygnować z dodatkowych zatok do dysków.
- - Dyski 2,5" na dole obudowy są zdecydowanie za blisko pozostałych komponentów (w moim przypadku drugiej karty graficznej).
- - Za mało miejsca przy tylnej ścianie obudowy na przeprowadzenie okablowania.
- ZALETY:
- + Jakosc wykonania
- + filtr magnetyczny z przodu
- + filtr zasilacza
- WADY:
- - glosne wentylatory (podlaczone bezposrednio pod 12v chodza na maksymalnych obrotach) - musialem wymienic je na niskoobrotowe (wszystkie)
- - malo miejsca na kable z tylu obudowy - jest bardzo wasko i wszystko jest upchane
- - niby wyciszona ale i tak slychac wszystko co sie dzieje w srodku
- - ciezko zamontowac 2x140 z przodu (a musialem)
Można też przed hubem wpiąć regulatorek obrotów.
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
" malutkie zatoczki na SSD trzymają je do góry nogami, co jest trochę bez sensu" - co??? nic takiego nie zauważyłem, normalnie przykręciłem.
Dyski i SSD 2.5" są mocowane naklejką od spodu, gdzie naklejka jest górą napędu.