Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077)
- Kompatybilność: ATX, Micro ATX (uATX)
- Typ obudowy: Midi Tower
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przechowujemy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
USB 3.0 x1
Obudowa wyposażona w złącze USB 3.0 stanowi idealną propozycję dla wymagających użytkowników. Dzięki temu możesz liczyć na bardzo szybką wymianę plików pomiędzy komputerem a pamięcią zewnętrzną. Bez trudu naładujesz telefon komórkowy, a także podłączysz wiele innych urządzeń, które zawsze będziesz miał pod ręką. To niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Standard USB 3.0 sprawdzi się idealnie zarówno w komputerach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i przy domowej konfiguracji sprzętowej.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Gladius M40 Pure Black to obudowa typu Midi Tower marki Silentium PC w kolorze czarnym, kompatybilna z płytami głównymi Micro ATX oraz ATX. Obudowa charakteryzuje się wszechstronną funkcjonalnością oraz kompaktowymi, jak na obudowę midi tower, wymiarami.
Obudowa charakteryzuje się trzema wnękami zewnętrznymi o rozmiarze 5.25 cala, jedną 3.5 cala (konwertowana z 5.25 cala) oraz czterema wewnętrznymi 3.5 cala lub 2.5 cala. Z tyłu obudowy znajduje się również siedem slotów rozszerzeń oraz zamontowany wentylator o średnicy 120 mm z tyłu i 2x 120 mm z przodu. Górny panel obudowy wyposażony został w klawisz power, dwa złącza USB 2.0, jedno USB 3.0 oraz wyjście słuchawkowe i mikrofonowe ułatwiające podłączenie pamięci przenośnej czy głośników. Dodatkowo posiada trzy przełączniki do regulacji obrotów wentylatorów.
Wstęp
Zapraszamy do zapoznania się z recenzją obudowy Silentium PC Gladius M40 wyprodukowanej przez polską firmę SilentiumPC specjalizującą się głównie w produkcji obudów, wentylatorów, układów chłodzeń procesora jak również od niedawna produkcją zasilaczy komputerowych. Produkt kierowany jest zarówno do graczy osób osób, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na obudowę, jednak chcą mieć stabilną, wyposażoną w złącza USB 3.0, dobrze chłodzoną konstrukcję pozwalającą zmieścić praktycznie każdą kartę graficzną.
Przedstawienie produktu
Silentium PC Gladius M40 to kompaktowa obudowa Midi Tower przystosowana do montażu płyt głównych w formatach mATX oraz ATX. Jak przystało na produkt takich gabarytów jest on dostarczany oczywiście w kartonie, w którym prócz obudowy znajdziemy opakowanie z akcesoriami montażowymi takimi jak:
-śruby montażowe
-dystanse do płyty głównej
-podkładki pod dyski
-druciki do porządkowania kabli zasilacza
-speaker do płyty głównej
Model ten (jak zresztą wszystkie obudowy tej marki) posiada w standardzie malowane na czarno wnętrze. Wymiary konstrukcji to: 473 x 492 x 198mm (wysokość, długość, szerokość), a waga wynosi około 7kg. Z przodu obudowy znajdziemy 2 porty USB 2.0, port USB 3.0, stacje dokującą dla dysków SATA ( wszystkie porty zabezpieczoną silikonowymi nakładkami), złącza słuchawek i mikrofonu oraz 3 regulatory obrotów obsługujące maksymalnie 6 wentylatorów. Poza tym oczywiście standardowo przyciski POWER oraz RESET.
W wyposażeniu obudowy otrzymamy zamontowane już fabrycznie 3 wentylatory 120mm, dwa z przodu oraz jeden z tyłu. Ponadto konstrukcja pozwala na zamontowanie jeszcze czterech wentylatorów w takim rozmiarze, dwóch na górze, jednego obok zasilacza oraz jednego na koszyku przeznaczonym do montażu dysków twardych. Poza wentylatorami w obudowie możliwe jest zastosowanie dodatkowych wentylatorów 80mm w tackach dysków twardych.
Konstrukcja wyposażona jest w następujący zestaw zatok do montażu napędów:
Zewnętrzne:
3 x 5,25” lub 2 x 5,25” / 1 x 3,5” (adapter)
Wewnętrzne
4 x 3.5”/2.5”
Obudowa pozwala na zamontowanie czterech dysków w formacie 2.5” lub 3.5” dzięki zastosowaniu regulowanych tacek obsługujących oba formaty. Oczywiście można tutaj zastosować dołączone podkładki aby zniwelować ewentualne drgania spowodowane pracą „talerzowców”. Posiada również, jak przystało na standardy ATX, 7 slotów na karty rozszerzeń. Ich zaślepki są przykręcane (plus dla producenta ze względu na to, że większość obudów w podobnej cenie zaślepki posiada niestety wyłamywane co uniemożliwia ich ponowny montaż).
Maksymalna długość karty graficznej jaką będziemy mogli zamontować wynosi około 415-420mm. Dzięki takiej ilości miejsca można śmiało powiedzieć, że obudowa jest kompatybilna z każdą dostępną obecnie na rynku kartą graficzną. Ponadto obudowa jest kompatybilna z coolerami o wysokości do 157mm przez co pozwoli na montaż sporej części chłodzeń powietrznych dostępnych na rynku. Oczywiście znajdą się konstrukcję, które będą do niej zbyt wysokie, jednakże większość ze średniej półki zmieści się tutaj bezproblemowo. Otwór na bacplate coolera CPU jest odpowiedniej wielkości aby w większości przypadków zamontować chłodzenie bez konieczności wyjmowania płyty głównej.
Zasilacz jest tutaj montowany, jak na nowoczesne konstrukcje przystało, oczywiście na dole. W miejscu jego montażu zastosowano gumowe podkładki, aby zniwelować ewentualne drgania. Obok zasilacza można zamontować wentylator o rozmiarze 120mm.
W miejscu zarówno zasilacza jak i opcjonalnego wentylatora producent zastosował demontowalne filtry przeciwkurzowe typy siateczkowego. Duży plus dla producenta gdyż jest to jedna z nielicznych obudów, która w swojej kategorii cenowej oferuje takie rozwiązanie.
Poza filtrami na dole obudowy zarówno cały przód jak i góra obudowy są ofiltrowane.
Analiza rynkowa
Wśród obudów w cenie około 200 złotych zdecydowaliśmy się na rekomendacje tego właśnie modelu ze względu na szereg zalet jakimi może się pochwalić. Trzeba do nich zaliczyć filtry przeciwkurzowe na dole, górze jak i froncie, 6 kanałowy kontroler obrotów wentylatorów, port USB 3.0, stacja dokująca dla dysków SATA, podkładki do tłumienia drgań dysków, 3 wentylatory w zestawie czy też kompatybilność z wszystkimi kartami graficznymi dostępnymi na rynku. Dodatkowo obudowa posiada dobrej grubości blachę przez co jest zwyczajnie stabilną konstrukcją.
Podsumowanie
Polecamy ten produkt zarówno graczom jak również osobom, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na obudowę, jednak chcą mieć stabilną, wyposażoną w złącza USB 3.0, dobrze chłodzoną konstrukcję pozwalającą zmieścić praktycznie każdą kartę graficzną. Wbrew pozorom obudowa to również bardzo ważny element komputera, gdyż wpływa na ogólne temperatury podzespołów a jak wiadomo czym niższa temperatura tym dłuższa żywotność komponentów jak również większy potencjał na ich podkręcanie.
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX)
- Typ obudowy Midi Tower
- Zasilacz Bez zasilacza
kable były na tyle długie i plastyczne ze wszystkie zostały pochowane żaden nie wystaje, zasilacz daje opcje montażu wentylatorem do dołu jak i zarówno do góry, gorzej ma się sprawa jeśli chodzi o zasila XFX core450w sli ready-kable sa twarde mniej plastyczne nie dało się puścić 4pin przez system zarządzania kablami idzie po całym mobo;/
dokupiłem do niej jeszcze 3 wentylatory Silentium PC Mistral 120
i powiem tak jeśli wszystko chodzi na 7V nic nie jest słyszalne prócz hdd i terkotu boxowego intela
jeśli chodzi o 12v mistrale dają znać o sobie ale jeśli koncentrujemy się na grze lub gramy w słuchawkach to problem staje się mało znaczący :))
- ZALETY:
- + Cena
- + Przemyślane wykonanie
- + możliwości montażu
- + 3 wentylatory
- + ergonomiczny front panel i system filtrów przeciw kurzowych
- WADY:
- - Bardzo długi czas oczekiwania 7dni
- - Z niektórymi popularnymi zasilaczami system zarządzania kablami po prostu nie działa- za krótkie bądź za sztywne kable zasilacza...
Taka o to moja mała recenzja dla tych co lubią poczytać i zastanawiają się nad zakupem tego cudeńka :)
Słowem wstępu powiem, że jestem mega zadowolony z zakupu tej obudowy, jest dużo piękniejsza niż na zdjęciach.
Zacznę od minusów i omówienia ich bo jest ich znikoma ilość ;)
1) Miejsce na kable, wszystko super ale na same kable jest bardzo mało miejsca żeby je upchnąć i samo wytłoczenie, które ma niby zbawiennie działać tak naprawdę mało co daje bo i tak panel trzeba było docisnąć.
2) Jakość wykonania, 99% jest fajnie wykonana ale w moim egzemplarzu na topie gdzie montuje się wentylatory jest zadzior, nie przeszkadza ale i tak nie fajnie.
3) Kolejnym małym minusikiem jest to że zaślepki z tyłu są zrobione z metalowej siatki i zdemontowane można wygiąć ale nikt chyba nie wygina takich rzeczy :P
W sumie tutaj można zakończyć złe cechy tego cacuszka :P Plusów jest mnóstwo więc je wypisze w zakładce "mocne strony" a tu o najważniejszych nieco powiem
+ Kontroler obrotów wentylatorów działa zbawiennie jak ważna jest dla was cisza, Na ustawieniu LOW wentylatory pracują prawie niesłyszalnie, na HIGH słychać już je ale dalej one są bardzo ciche. Dobrze sprawdza się włączenie na ich na LOW, ustawienie wentylatorów grafiki i cpu jak najciszej i można spokojnie spać ;)
+ Stacja Dokująca jest super, spokojnie można wsadzić dysk i zgrać na niego dane jak na pendrive a prędkości są naprawdę świetne. Na starym dysku SATA I osiągnąłem prędkość 130Mb/s przy zgrywaniu 30 GB
+ Obudowa jest świetnie wentylowana (ja dodałem 1 wentylator na topie) z mojego R9 270x podkręconego na maxa FurMark wycisnął 92 stopnie na starej obudowie a tutaj zaledwie 76 stopni a temperatury w GTA V nie szły wyżej niż 63 stopnie.
- ZALETY:
- + Cena/Jakość
- + Najlepsza obudowa do 250zł (albo nawet do 300zł)
- + Ciche Wentylatory
- + Kontroler obrotów wentylatorów
- + Stacja dokująca do dysków
- + USB 3.0
- + Bogate wyposażenie i speaker który może być przydatny w przypadku problemów z pcetem, pełno śrubek i super podkładka pod myszkę
- + Wygląd (rzecz gustu)
- + Cała czarna
- + Świetna wentylacja
- + Fajne białe diody
- + Mnóstwo filtrów
- + Poza organizacją okablowania to montaż komputera w niej to czysta przyjemność :)
- + Stabilna i eliminuje wszelkie drgania
- + Montaż beznarzędziowy
- + Do 6 wentylatorów
- WADY:
- - Mało miejsca na kable i trzeba docisnąć panel boczny
- - W moim egzemplarzu jest mały zadzior na topie
- - Panel Frontowy ciężko schodzi aż strach trochę
DLA TYCH CO CHCĄ KUPIĆ I LUBIĄ CZYTAĆ :)
1) Przesiadłem się na nią ze starego badziewia noname i muszę powiedzieć że jest rewelacyjnie, obudowa jest w realu dużo ładniejsza..... naprawdę jest piękna (na mój gust) ale żeby nie słodzić tak to muszę powiedzieć że te wytłoczenia na kable coś dają ale i tak przez 10 min starałem się kable ułożyć jak najciaśniej bo panel boczny ciężko się zakładało, kolejną to że bardzo się oba panele brudzą od rąk, a sama jakość wykonania mimo, że w moim egzemplarzu jest super to trafił się mały "zadzior" tam gdzie się montuje górne wentylatory.
2) Stacja dokująca do dysków sprawdza się dobrze, nie wiem czy to wina starego dysku (pewnie tak bo dysk ma 10 lat :P) ale kilka razy podłączałem i odłączałem zanim komputer zajarzył że coś tam jest
3) Podkładka pod myszkę jest super! Myszka chodzi jak marzenie a sama podkładka stabilnie się trzyma biurka... drobnym minusikiem jest to że nie ma na niej właśnie Gladius'a M40 tylko jakaś wypasiona obudowa z jeszcze lepszym wnętrzem (podkładka tylko troszkę śmierdzi ale dość szybko to mija)
4) Mimo wszystko nie wymieniłbym tej obudowy na żadną inną... ma coś w sobie.
5) Wentylatory na trybie LOW .... co mówić, ja sprawdzałem czy się kręcą w ogóle bo są tak ciche, na HIGH słychać szum powietrza ale podczas grania itd. R9 270x spokojnie zagłusza wiatraczki :P
6) Moja stara obudowa była słabo przewiewna i temperatury R9 270x podczas grania wynosiły do 75 stopni a w FurMarku do 92 stopni (podkręcona jest) zaś w tej obudowie i przy wentylatorach na HIGH temperatury wynosiły ZALEDWIE : GTA 5 - 62 stopnie FurMark - 76 stopni
7) W spoczynku i przy wentylatorach LOW (Karta graficzna 15% szybkości wentylatora a chłodzenie cpu ok. 20%) komputera nie słychać! REWELACJA !!
Jakby ta w jakikolwiek sposób miała zepsuć (będę dbał ;) ) to bym kupił tą samą.
Jednym słowem polecam i na pewno to nie są wyrzucone pieniądze!
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Cena / Jakość - nie widzę lepszego wyboru w cenie do 250zł
- + Stacja Dokująca na dyski
- + Kontroler obrotów wentylatora
- + Super przewiewna (temperatury GPU do 15 stopni niższe - r9 270x)
- + Łatwy montaż
- + Cała czarna
- WADY:
- - Mało miejsca na kable
- - Mogłaby być nieco większa dziurka na kabel 12V do procka
- ZALETY:
- + przewiewna, 3 wentylatory w zestawie -dobry dostęp w trakcie składania kompa -filtry -okienko pod płytą główną, pozwalające zamontować chłodzenie bez demontażu płyty - -Oprócz montażu płyty głównej i zasilacza, całą resztę można złożyć beż narzędzi
- WADY:
- -brak instrukcji -brak osłony otworu, pod przednim panelem -Przetłoczenie na boczkach, mogłoby sięgać na rogach do samych krawędzi -lakier strasznie "łapie" ślady paluchów
- ZALETY:
- + usb3.0
- + kontroler obrotów
- + filtry przeciw kurzowe
- + stacja dokująca dyski HDD
- + tacki na dyski twarde
- + w miarę niska cena do możliwości
- + sporo miejsca na aranżację olablowania
- WADY:
- - słaba instrukcja obsługi
- ZALETY:
- + Wykonanie
- + Cena
- + 3 wiatraki
- + regulatory pracy wiatraków (front, top, rear & bottom)
- + Dobre wygłuszenie
- + stacja dokująca
- + filtry przeciwkurzowe
- + usb 3.0
- + jakość blachy
- + bardzo pojemna (boczne panele posiadają dodatkowe wytłoczenia pozwalające na sprawne zarządzania kablami)
- + śledzie wykręcane - nie wyłamywane :)
- + Ze swojej strony naprawdę polecam
- WADY:
- - Nie zauważyłem
- ZALETY:
- + stacja hdd na szczycie
- + regulacja obrotów wentylatorów
- + design
- + świetna cyrkulacja powietrza (zamonotwałem wszystkie dodatkowe wentylatory i przy ustawieniach obrotów na minimum w spoczynku proc i karta PONIŻEJ 30 stopni na chłodzeniu referencyjnym)
- + wytłoczenia (idealne wpasowanie okablowania)
- + filtry! (jest ich dużo oraz łatwo się wyjmują)
- + usb 3.0
- + zaślepki na górnym panelu
- + czarny lakier
- WADY:
- - brakuje mi trochę okna na panelu bocznym, ale wiem, że można je dokupić osobno
- - bardzo ciężko prowadzi się kabel zasilania do płyty głównej - trzeba kabel przeciągnąć PRZED jej wkręceniem, bo później się nie zmieści w otwór
- - na dzień dobry odpadła mi jedna z podkładek "nóżek" u spodu obudowy - całe szczęście, szybko klej poszedł w robotę i sprawy nie ma, ale minus malutki jest
- ZALETY:
- + kieszenie na dyski wewnątrz
- + adapter 2,5 /3,5
- + wentylatory 3 szt.
- + korytka kablowe wewnątrz
- + filtry chroniące przed kurzem,
- + wszystkie elementy mocowane nie wyłamywane
- + boczne wyżłobienia pozwalają na montaż wysokiego chłodzenia do CPU
- + gniazdo słuchawek/mikrofonu i USB 2.0 i 3.0 na górnym panelu
- WADY:
- - sterowanie do 3 grup wentylatorów (po dwa na grupę)
- - rozebranie obudowy np panelu przedniego w celu montażu nietypowych podzespołów (czytniki kart), panele zarządzania temperaturą itp wymaga nieco wprawność manualnej i przez co dłużej trwa.
- ZALETY:
- + filtry, wszędzie filtry
- + 3 wentylatory w zestawie
- + instalacja 2 wentylatorów na górze bez konieczności ściągania ścianki obudowy i męczenia się z ich przykręceniem - wygodny montaż od góry przez wyciągany panel
- + 3 regulatory obrotów wentylatorów bez problemu można podłączyć wszystkie wentylatory w obudowie
- + wykręcanie zaślepki tylnej ścianki
- + dość sporo miejsca z tyłu na aranżację okablowania
- WADY:
- - kłopotliwy montaż kabla 12V jeżeli chcemy go poprowadzić z tyłu i mamy już przykręconą płytę - wtyczka zwyczajnie nie przechodzi na gorze, trzeba odkręcić płytę albo przeciągnąć kabel zanim przykręcimy płytę
- - brak trytytek do aranżacji okablowania w zestawie a szkoda bo by się przydały zamiast zwykłych "drucików" do skręcania
- ZALETY:
- +regulacja obrotów wentylatorów na przednim panelu (stopnie: OFF-LOW-HIGH, 3 osobne przełączniki do 3 różnych wentylatorów)
- +dobra wentylacja
- +przystosowana do chłodzenia cieczą
- +USB 3.0 na przednim panelu
- +silikonowe zaślepki do wejść USB na przednim panelu (nie kurzą się kiedy są nieużywane)
- WADY:
- -wejście słuchawek w przednim panelu przestało działać, a wcale nie korzystałem z niego jakoś intensywnie
Po 6 miesiącach użytkowania jestem zadowolony w 100%. Po otwarciu obudowy praktycznie zero kurzu. Czyszczenie filtrów trwa moment. Temperatury procesora i karty graficznej dużo niższe niż w poprzedniej obudowie "Tracer".
- ZALETY:
- + Solidne blachy, choć nie tak dobre jak w obudowach Corsair/Fractal.
- + Obudowa stabilna. Dobrze przewietrzana (nawet jeśli używamy tylko 3 wentylatorów z zestawu).
- + Wszystkie możliwe wloty i wyloty posiadają filtry.
- + Cicha i szczelna.
- + Dobrze wyważona, zero drgań.
- + Dobre wyposażenie dodatkowe:
- + stacja dokująca;
- + uszczelki wyciszające pod wentylatory;
- + adapter 5,25 -> 3,5;
- + 3x Wentylator 120mm - cichy (nawet cichszy niż Noctua 120mm - jestem pod wrażeniem)
- WADY:
- - Przedni panel trochę ciężko zdjąć, ale można dojść do wprawy :).
- ZALETY:
- + Filtry przeciw kurzowe(góra, dół, front z tyłu brak ale i tak tamten wiatrak wyrzuca powietrze)
- + Blacha dobrej jakości
- + U góry możliwość podpięcia na szybko dysku (super sprawa jak dla mnie)
- + Na tyłach odkręcane zaślepki ze slotów rozszerzeń
- + Dobre mocowanie na dyski
- + Możliwość uporządkowania kabli(przy moim OCZ z dość sztywnymi kablami sprawdza się całkiem całkiem)
- + Zmieści się dość spore chłodzenie na procka (posiadam akurat spartana HE924 ale będę się przerzucał na Fortisa który też się zmieści)
- + USB 3.0 (na nową technologie trzeba przechodzić jak najszybciej)
- + 3 wiatraki w zestawie
- WADY:
- -
Jak by się ktoś zastanawiał zmieściła gtx 970 od Gigabyte oraz chłodzenie SilentiumPC Fera 2 HE1224 co więcej w wytłoczeniu ścianki bocznej ukryłem kilka kabli więc pojemna i pewnie dzięki temu posłuży lata.
- ZALETY:
- + 3 wentylatory z regulacją obrotów i do tego fabrycznie podłączone tylko wpiąć do zasilacza
- + filtry
- + panel z przyciskami i portami na górze to wspaniała sprawa wszystko pod ręką
- + łatwa aranżacja okablowania (szczególnie kanał na 8-pinowy kabel bodaj od zasilania procka który można puścić za płytą główną)
- + solidna
- WADY:
- -trochę mogą się palcować ścianki boczne.
- -chyba na nic się nie natknąłem ale gdyby to obudowa za około 200 zł więc wytrzymałości czarnej skrzynki bym się nie spodziewał ;)
Dobrze radzi sobie z organizowaniem kabli.
Dużo pomagają wnęki w pokrywach, jeżeli mamy grube kable.
- ZALETY:
- + Możliwość zamontowania dwóch wentylatorów na topie i froncie oraz klasycznie z tyłu obudowy i obok dysku twardego.
- +
- + Filtry przeciw kurzowe.
- +
- + Stacja dokująca na dyski SSD/HDD
- +
- + Zasilacz montowany na dole.
- +
- + Organizatory kabli oraz duże wnęki na pokrywach.
- +
- + 4 koszyczki na dyski 3,5"/2,5"
- +
- + Kompatybilność z dużą ilością podzespołów.
- WADY:
- - Brak wszystkich wentylatorów w zestawie. Dostajemy tylko 3 a można zamontować dwa razy tyle.
- -
- - Dla posiadaczy starszych płyt głównych usb 3.0 na topie obudowy bedzie działało jak 2.0
- ZALETY:
- + Dobre wykonanie
- + Świetnie sprawdzająca się stacja dokująca na dyski i kontroler obrotów
- + 3 ciche wentylatory 120mm w zestawie
- + Sporo miejsc na dodatkowe wentylatory, łatwo wyjmowalne filtry przeciwkurzowe.
- WADY:
- - Trochę mało przestrzeni na kable za tylną ścianką.
Wsuwane filtry antykurzowe (nie żadne "pryklejane")
Przyznam jedno. W Zalmanie Z9 większe możliwości fajnego cable managementu :) ale w M40 nadal można ładnie kabelki poukładać.
- ZALETY:
- + filtry antykurzowe
- + bardzo dobre możliwości poukładanie przewodów
- + sporo miejsca w obudowie
- + CENA!
- + wykręcane (nie wyłamywane) zaślepki od kart rozszerzeń
- WADY:
- - można wybrzydzać przy takiej ilości zalet i takiej cenie? chyba nie :)
- ZALETY:
- + Solidna, przemyślana konstrukcja, zatoka dokująca do dysków, wszystkie przyciski do sterowania umieszczone u góry obudowy w jednym miejscu.
- WADY:
- - .... hmmm to będzie raczej czepianie się :) ale - instrukcja mogła by być obszerniejsza :)dopiero na Youtube oglądając filmik z testu obudowy dowiedziałem się jak łatwo można zdjąć maskownicę z przodu obudowy i do czego służą wewnętrzne wtyczki ;)
- ZALETY:
- + Solidna, przemyślana konstrukcja, zatoka dokująca do dysków, wszystkie przyciski do sterowania umieszczone u góry obudowy w jednym miejscu.
- WADY:
- - .... hmmm to będzie raczej czepianie się :) ale - instrukcja mogła by być obszerniejsza :)dopiero na Youtube oglądając filmik z testu obudowy dowiedziałem się jak łatwo można zdjąć maskownicę z przodu obudowy i do czego służą wewnętrzne wtyczki ;)
- ZALETY:
- + sporo udogodnień, mocowanie dysków i DVD, 3 wiatraki w standardzie z regulacją, sterowanie wiatrakami na górze, czytnik dysków, filtry, USB 3.0, mocowanie górne wentylatorów na topie, przemyślana i dopracowana.
- WADY:
- - Kolor ledów (biały), gniazdo czytnika HDD na górze nie pozwala wpiąć wielu SSD np. Kingstona V300, które mają wejście SATA po środku obudowy, a nie na samym dole jak większość HDD. za mała regulacja nawiewów (Low, High), kiepskie mocowanie na klej podstawek gumowych.
- śruby od wentylatorów ciężko się wkręcają
- słabej jakości plastiki w panelu przednim, a te się i tak rzadko zdejmuje.
- ZALETY:
- + solidny kawał żelastwa
- + hotswap hdd
- + rozmieszczenie portów i sterowanie wentylatorami
- + mnogość konfiguracji i ułożenia czegokolwiek w środku
- + przepływ powietrza
- WADY:
- - słabej jakości przedni panel
- - ciężko czasem coś przykręcić jeśli nigdy nie było używane, słabo wykonane gwinty
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Plusy:
cena
dobra blacha (możliwość dokupienia panelu z oknem)
stacja dokująca
3 wentylatory 120mm w zestawie
komplet śrub montażowych
adapter
filtry przeciw kurzowe
bardzo dużo miejsca na karty graficzne
usb 2.0
usb 3.0
kontroler obrotów wentylatorów
Minusy:
w moim egzemplarzu przy rozpakowaniu odpadły mi gumy od nóżek ale docisnąłem mocno i się trzyma
wysokie coolery CPU nie zmieszczą się
brak podkładki "pisało w wyposażeniu że miała takowa być