Pamięć G.Skill RipjawsZ, DDR3, 32 GB, 2400MHz, CL10 (F3-19200CL10Q-32GBZHD)
- Częstotliwość pracy [MHz]: 2400
- Konfiguracja: Zestaw
- Opóźnienie: CL10
- Pojemność łączna: 32 GB
- Typ pamięci: DDR3
- Zobacz pełną specyfikację
DDR3
Standard pamięci RAM wykonanej w technologii 90 nm lub mniejszej. Umożliwia zastosowanie napięcia 1.5 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2, a także większą przepustowość. Pamięć DDR3 występuje w modułach nawet do 24 GB. To energooszczędne i relatywnie tanie rozwiązanie, które sprawdzi się przy obsłudze wielu wymagających gier i programów. Po ten standard nadal chętnie sięgają miłośnicy wirtualnej rozrywki, a także użytkownicy profesjonalni, ceniący wysoką wydajność.
Pojemność 32 GB
Pamięć RAM o pojemności 32 GB sprawdzi się idealnie podczas obsługi bardzo zaawansowanych programów. Tak wyposażony komputer błyskawicznie wykona wiele skomplikowanych operacji, gwarantując maksymalną wydajność i poczucie komfortu pracy. To również idealne rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów wirtualnej rozrywki, którzy sięgają po najnowsze gry, oczekując płynnej zabawy bez najmniejszych kłopotów technicznych. Ten moduł pamięci opracowano z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.
Cztery moduły
Wybór czterech modułów pamięci RAM to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy wykorzystują komputer do zadań specjalnych. Wraz z liczbą kości RAM rośnie wydajność. Dzięki temu sprzęt wykona o wiele więcej operacji jednocześnie i poradzi sobie z obsługą profesjonalnego oprogramowania. To doskonała wiadomość dla grafików, projektantów, czy montażystów. Zadowoleni będą również entuzjaści wirtualnej rozrywki, którzy zawsze oczekują płynnej animacji i najwyższego komfortu zabawy.

Częstotliwość pracy 2400 MHz
Częstotliwość pracy pamięci RAM to jeden z parametrów, który decyduje o wydajności sprzętowej komputera. Szybkość taktowania na poziomie 2400 MHz z pewnością wystarczy do zabawy przy wielu wymagających grach. Taki moduł znajdzie zastosowanie również przy korzystaniu z zaawansowanego oprogramowania. Należy jednak zwrócić uwagę na pozostałe elementy konfiguracji. Sercem komputera jest oczywiście procesor, który przy wsparciu wysokiej klasy karty graficznej zapewni komfort użytkowania przy wielu zastosowaniach.
Radiator
Właściwe chłodzenie podzespołów sprawi, że będziesz mógł dłużej cieszyć się ich pracą. Warto więc sięgnąć po pamięć RAM z radiatorem. To metalowa obudowa, która umożliwia rozpraszanie ciepła i ochronę modułu przed nadmiernym przegrzewaniem. Taka konstrukcja może okazać się bardzo przydatna, gdy pamięć pracuje przy bardzo wysokich temperaturach. Aby cieszyć się komfortową i bezawaryjną pracą sprzętu należy również zadbać o chłodzenie pozostałych elementów konfiguracji i odpowiedni przepływ ciepła wewnątrz obudowy.

Złącze DIMM
DIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie można znaleźć na płycie głównej. Obecnie takie rozwiązanie spotkamy przy zdecydowanej większości modułów pamięci RAM. Konstrukcja opiera się na obustronnym ułożeniu styków złącza krawędziowego. Przy wyborze pamięci należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej i sprawdzić listę obsługiwanych standardów. Najbardziej popularna struktura DIMM złożona jest z 288 pinów i dotyczy pamięci DDR4. Natomiast w przypadku DDR3 oraz DDR2 stosuje się złącza 240-pinowe.
F3-19200CL10Q-32GBZHD jest to zestaw pamięci RAM DDR3 marki G.Skill z serii RipjawsZ.
Zestaw składa się z czterech kości RAM o pojemności 8 GB każda, co razem daje pojemność 32 GB. Częstotliwość pracy pamięci wynosi 2400 MHz, co pozwala osiągnąć prędkość transferu danych na poziomie 19200 MB/s. Napięcie pracy pamięci wynosi 1.65 V i umożliwia stabilne przetaktowanie. Opóźnienia cykli zegara wynoszą odpowiednio 10-12-12-31. Pamięci są zgodne z funkcją automatycznego przetaktowania Intel XMP. Dedykowane dla platform Intel X79 i Z77. Zestaw objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.
- Częstotliwość pracy [MHz] 2400
- Konfiguracja Zestaw
- Opóźnienie CL10
- Pojemność łączna 32 GB
- Typ pamięci DDR3
- ZALETY:
- + Praca do 2,4GHz w systemie XMP.
- WADY:
- - Brak informacji o tym, z jakich elementów składa się cały zestaw, czyli brak informacji o wentylatorkach chłodzących pamięci o nazwie TURBULENCE II FAN.
- - Brak informacji w jakim zakresie temperatur mogą pracować te pamięci, w związku z czym należy je ustawić na 1333MHz.
- - Konieczność wykonania najlepiej własnego zespołu chłodzącego te pamięci.
Czuć moc i pojemność.
- ZALETY:
- + Wysoka jakość wykonania, duże możliwości przetaktowania.
- WADY:
- - Wysoka cena.
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
OD DO
OD
To, że ktoś eksploatuje sprzęt niezgodnie z wytycznymi producenta, to jest jego indywidualna sprawa i nie powinien tego polecać innym, jako standardu.
**********************
Dear Customer,
For the F3-19200CL10Q-32GBZHD memory kit, it is highly recommended to use the memory fans when operating at 2400MHz, in order to prevent the memory modules from overheating.
So it is recommended to use the fans when XMP is enabled.
If you are using your own custom memory fan, then it should work as long as your fans can provide the same cooling as our Turbulence II memory fan. By the same cooling, we mean that the 40mm fans should push the same amount of air as the 50mm fans, which is about 8.60 CFM.
If you have any further questions, please feel free to contact us again at any time. Thank you for choosing G.SKILL!
Best Regards
Marc
Euro Tech Support Team, FAE
G.SKILL International Enterprise Co., Ltd.
8F No. 69 DongXing Rd., Xinyi District
Taipei City, 11070 Taiwan (R.O.C.)
+886 2 2766-7889 #861
http://www.gskill.us/forum/
Sprawie przedmiotowego TURBULENCE FAN w QVL wyjaśnia również ASUS. Oto informacja w sprawi otrzymana z serwisu ASUS'a:
******************
Witam,
Aktualnie jesteśmy w trakcie weryfikacji, skąd pojawił się problem w zgodności Turbulence FANu z zestawu jaki GSKill dostarczył naszej centrali do testów dla QVL.
*****************************
Popzdrawiam czytających. Ryszard
"stosowania nadmuchu o wydajności nie mniejszej niż 8,6CFM przy pracy pamięci na częstotliwości 2400MHz"
1 CFM to około 1,7 m^3/h co przy "zaleceniach" G.Skill'a daje około 14,6 m^3/h. Zwykły wentylator 120mm pracujący przy około 1500 RPM daje w zależności od konstrukcji 40-70 CFM co daje od 68 do 119 m^3/h.
Bazując na powyższym jeden, a już na 100% dwa wentylatory wymuszające obieg powietrza w obudowie, jeśli oczywiście dobrze rozmieściliśmy wentylatory, wystarczą do poprawnej pracy tych pamięci.
W związku z czym wcale nie "należy je ustawić na 1333MHz", pomijając już fakt, że sam G.Skill piszę że zaleca się korzystanie, a nie że jest to wymagane. Jak już naprawdę ktoś boi się przegrzania wystarczy dać 2133MHz i można pracować spokojnie.