Płyta główna Gigabyte GA-990FXA-UD5, 990FX, DualDDR3-1866, 8xSATA, RAID, IEEE, ATX (GA-990FXA-UD5)
- Chipset płyty: AMD 990FX, AMD SB950
- Gniazdo procesora: Socket AM3, Socket AM3+
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Nie
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.

Wysoka przepustowość dzięki pamięci DDR3
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR3. Pamięć RAM DDR3 jest wciąż stosowana w starszych komputerach, zapewnia wyższą przepustowość niż pamięć DDR2.

4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Dwa pełnowymiarowe gniazda PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajdują się dwa pełnowymiarowe gniazda rozszerzeń PCI Express x16, dzięki czemu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch kart rozszerzeń, które wymagają zasilania z PCI Express x16. Planując wydajną konfigurację PC z dwoma wydajnymi kartami graficznymi, można zdecydować się właśnie na płytę główną z dwoma gniazdami rozszerzeń tego typu.

Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.

Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.

Płyta główna ATX oparta na chipsecie AMD 990FX/SB950 z gniazdem dla procesora obsługującego Socket AM3/AM3+. Obsługuje do 32 GB pamięci dwukanałowej DDR3. Posiada zintegrowaną kartę dźwiękową, giga bitową karty sieciową. Konstrukcja umożliwia podłączenie 8x dysków SATA III z obsługą RAID.
- Chipset płyty AMD 990FX, AMD SB950
- Gniazdo procesora Socket AM3, Socket AM3+
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Nie
- Standard płyty ATX
PS. obudowę mam silentium regnum, duża 5 wiatraków a kable ułożone z głową aby cyrkulacja była ok
używam ją do FX8350BE + 2xGTX770 + 16GB ramu
- ZALETY:
- + solidna
- + stabilna
- + ładna
- + dużo wejść SATA
- + sporo USB, ale tylko 2x 3.0
- WADY:
- -droga
- -brak bluetooth (przy takiej cenie można by już..)
- -rozmieszczenie PCI.. x16 sa koło siebie, co podnosi znacznie temp drugiej karty podpiętej w SLI, u mnie GTX770 jest średnio o 20-25% cieplejszy od tego na górze który ma większy dostęp do "świeżego powietrza" dajmy na to przy crysis 3 różnica jest rzędu 60/79 st, sam system postawiony to 30/36.. a obawiam się że dając
- ZALETY:
- + Płyta "wszystkomająca". Minusy wyszczególniłem trochę na siłę, ale i tak uważam ją za rewelacyjną
- WADY:
- - Brak SATA 3 - ale to nie jest najnowszy produkt.
- - Ułożenie tzw. boczne portów SATA - w przypadku mojej obudowy lekko koliduje z organizerami na kable (pomimo tego, że odubowa dość przestronna - Aerocool PGS v9), ale dałem sobie z tym radę.
Jak to? A 8xSATA III w opisie, to co? Nie chce mi sie wierzyć, że za taka cene nie ma interfejsu SATA III.
Także jedyny minus to te ułożenie portów SATA na płycie, ale tak, jak napisałem, to trochę na siłę taki minus.
- ZALETY:
- + jakość
- + ma wszystko co potrzeba
- + wygląd
- + bezawaryjna przez 3 lata ciężkiej orki
- + dużo sata (jak ktoś ma dużo dysków to przydatna cecha!)
- + nowe SSD też śmigają z nią bezproblemowo
- WADY:
- - kiedyś powiedziałbym cena ale dziś takie ceny powariowane dodadzą nazwę gaming to daje dodatkowe 200zł na starcie i wio po kieszeni
- ZALETY:
- + Dopóki nie skompletuję reszty podzespołów nie będę komentował mocnych stron ,natomiast pierwsze wrażenie - jest piękna.
- WADY:
- - Nie widzę.
- ZALETY:
- + bezproblemowe OC
- WADY:
- - brak obsługi pamięci 2400MHz
- - dla niektórych być może cena
- ZALETY:
- + Nie ma wad :)
- WADY:
- - Lokalizacja PCIe x1 - radiator uniemożliwia instalację dłuższych kart. Trzeba wykorzystać PCIe x4 albo riser.
Market


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu