Płyta główna Gigabyte GA-Z170-HD3P
- Chipset płyty: Intel Z170
- Gniazdo procesora: Socket 1151
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Nie
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Kompatybilność z procesorami Kaby Lake
Płyty główne na chipsecie H110, B150, Z170, H170 nie są kompatybilne z procesorami Intel siódmej generacji. W przypadku montażu komputera z użyciem płyty głównej o wyżej wymienionym chipsecie konieczne jest dokupienie aktualizacji BIOS-u (jeżeli usługa montażu realizowana jest przez morele.net oraz producent przewidział możliwość aktualizacji BIOSu).
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.
Niezawodna wydajność z socketem 1151
Płyta główna z socketem 1151 jest kompatybilna z procesorami Intel Core Skylake oraz Kaby Lake. Dla jednostek z serii Coffee Lake powstał odrębny socket, który oznaczany jest jako 1151 Coffee Lake.
Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.
4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.
Kodek audio wysokiej jakości
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowany chipset dźwiękowy Realtek ALC 887, dzięki czemu można będzie zrezygnować z zakupu odrębnej karty dźwiękowej. To ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, które pozwala zredukować koszty zakupu komputera. Chipset Realtek ALC 887 jest powszechnie stosowany w licznych płytach głównych z różnych półek cenowych i dobrze oceniany przez użytkowników.
Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.
Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.
Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.
Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.
Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.
Płyta główna Gigabyte GA-Z170-HD3P.
Wspiera szóstą generacje procesorów Intel.
Posiada gniazda na pamięci typu DDR4.
Płyta posiada również złącze USB 3.1 typu C.
- Chipset płyty Intel Z170
- Gniazdo procesora Socket 1151
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Nie
- Standard płyty ATX
Podpowiem tylko:
a) Asrock - na ich stronie jest wizard do robioenia poprawionej wersji instalacyjnej DVD Win7 (musicie mieć płytkę)
b) Po zrobieniu bootowalnej płyty z pkta) przestawiacie XHCI Hand-off na ENABLED i zaczynacie instalacje.
c) po wyklikaniu kilku stron wizarda dojdziecie finalnie do strony z kodem aktywacyjnym czy coś w ten deseń gdzie nagle przestanei wam działać klawiatura/myszka. Wtedy reboot i w BIOSie z powrotem XHCI Hand-off DISABLED i dalej już działa
Powodzenia!
Co do Płyty, działa :) Zobaczyymy co dalej.
Aha jadę na BIOSie ver. F2 i na razie z grubsza OK.
- ZALETY:
- + Cena w stos do kosmicznych cen innych produktów
- + 2 wewnętrzne porty USB3 pozwalające na 4 USB3.0 w zewnętrznym panelu (dodatkowo dokupiłem Akasa AK-ICR-17)
- +
- + Port USB3.1 gen 2 od ASMEDIA. Tak na przyszłość...
- WADY:
- - Aplikacje ze strony Gigabyte to lipa. Gdyby nie załączone DVD to bym się pociął z instalacją tego. Upierdliwe na maxa i niezbyt stabilny soft dodatkowy.
- -
- - Karta sieciowa realtek wymaga sterownika aby windows 7 64bit ją w ogóle chciał wykryć.
Płyta bardzo dobrze wykonana, wszystkie złącza i funkcje oczywiście na duży +.
Problem profilów xmp mozna rozwiązać poprzez instalacje biosu f3d(bety). Teraz wszystko pieknie śmiga z i5 6600k.
Dołączone Oprogramowanie na +
Daje 5, a nie 4 z racji przystępnej jak na tej socket ceny-w tej płycie jest wszystko co potrzebuje normalny użytkownik.
Na dzień dzisiejszy, w mojej opinii nie warte byłoby dopłacenie tych 200zl do lepszej płyty chociazby firmy Asus.
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Złącza
- + Nowoczesne rozwiązania
- + Dołączone oprogramowanie.
- + Proste uefi.
- WADY:
- - Problem z xmp
- - W niektorych płytach wbudowane jest nowsze audio.
współpracuje bardzo dobrze z platformą zbudowaną na podzespołach:
- intel i5 6600
- gtx970 msi
- DDR4 Ballistix Sport 16GB
- mx200 ssd
- win 7 64b
- dobre
- ZALETY:
- + dobry układ dźwiękowy
- + wygląd
- + masa złącz
- + usb 3.1
- + 2x usb 3.0 na przód obudowy
- + złącze M.2
- + proste UEFI
- WADY:
- - nie zauważyłem nic niepokojącego - zaznaczam że nie podkręcałem podzespołów, tak więc płyta działa tak jak fabryka ją wypuściła. Dla zwykłego użytkownika wystarczy
- ZALETY:
- + prosty, elegancki wygląd
- + duuużo USB, w tym 3.1 i 3.1 typu C
- + wszystkie potrzebne złącza
- + można spokojnie podkręcać
- + dobry układ dźwiękowy
- + proste UEFI
- WADY:
- - nie wiem czy to problem płyty, ale nie chciała wstać z profilem XMP
W BIOSIe są zablokowane opcje do manualnego ustawiania parmetrów. Mamy tylko "Automaty" typu +20%, +30% etc...
W chwili obecnej jesteśmy skazani na Easy Tune aplikację pod Windowsa. MOJA wersja BIOSU to F2, są nowsze 2 wersję Beta ale jeszcze nie sprawdzałem czy odblokowano w pełni możliwości OC w tych biosach. Czekam na wersję stabilną.
Sylwester.
Pobrałem F3D(na f3 dalej nie działały) ze strony gigabyte http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5495#bios oraz ten drugi program http://www.gigabyte.com/webpage/20/HowToReflashBIOS.html
Potem za pomocą tego programu zainstalowałem aktualizacje biosa f3d i profile xmp zaczęły działać. Pozdrawiam !
http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2x8gb-2400mhz-cl14-red-cmk16gx4m2a2400c14r-764776/
Dziwne,że ci nie chcą ruszyć, próbowałeś resetować BIOS zworką? Chodzi o to aby chociaż dostać się do BIOS i może spróbować wyłączyć Intel XMP profile... i z palca wstawić parametry kości.
- ZALETY:
- + Chłodna podczas pracy, na płycie 2 gniazda USB 3.0 - np. jedno do podłączenia czytnika kart USB 3.0, drugie do gniada USB 3.0 z obudowy, stabilne działanie, na tylnym panelu USB 3.1, DDR4, 3 lata gwarancji
I akurat w moim wypadku instalacja Windows 10 przebiegła bez jakichkolwiek problemów.
- ZALETY:
- + stosunek jakości do ceny
- + elegancki wygląd
- + ilość złącz
- ZALETY:
- + Możliwość włożenia kości o częstotliwości 3466 mhz . USB 3.1 .
- ZALETY:
- + ...
- WADY:
- - ...
- ZALETY:
- + Wykonanie, możliwości
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + Bogate możliwości - dużo nowoczesnych złączy
- + Mały rozmiar
- ZALETY:
- + Fajny design
- WADY:
- - Kiedy ją dostałem była lekko wygięta
- ZALETY:
- + możliwość podkręcania procesora
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Płyta główna Gigabyte GA-Z170-HD3P możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Z pobieraniem sterowników nie miałem żadnych problemów, reszta programów mnie nie interesuje.
BIOS miał poprawić kompatybilność z profilami XMP, w moim przypadku nic się nie zmieniło ... Ernest
Spróbuję na aktualnej wersji BIOSU F2 czy patent zadziała. Aż tak z update mi się nie śpieszy (teraz 4.3GHZ z automatu mi osiąga - opcja +20% więc nie powodów do rozdzierania szat ;))