Procesor Intel 3.3GHz, 6 MB, BOX (BX80623I52500K)
- Częstotliwość taktowania procesora: 3.3 GHz
- Liczba rdzeni: 4 rdzenie
- Odblokowany mnożnik: Tak
- Typ gniazda: Socket 1155
- Zobacz pełną specyfikację
Intel Core i5
Linia procesorów Intel Core i5 obejmuje jednostki ze średniej półki cenowej. Są to procesory o dość uniwersalnych parametrach – odpowiednie do pracy biurowej, projektowania, gier i wielu innych zastosowań. Procesory Intel Core i5 mają do dyspozycji cztery lub nawet sześć rdzeni, co wpływa korzystnie na komfort ich codziennego użytkowania. Jednostki te są chętnie wybierane do komputerów domowych, biurowych, multimedialnych i gamingowych.
Odblokowany mnożnik
Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.
TDP 95
Współczynnik TDP dla tego modelu procesora lokuje się na poziomie 95 W, co oznacza, że jest to jednostka o dobrej wydajności i raczej standardowym zapotrzebowaniu na chłodzenie i energię. Procesor ten sprawdzi się więc w większości zastosowań, jak praca, projektowanie, korzystanie z multimediów oraz gier. Współczynnik TDP (Thermal Design Power) na poziomie 95 W to dobry kompromis pomiędzy wysoką wydajnością i energooszczędnością procesora.
Wersja opakowania BOX
Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.
Absolutny bestseller Intela – 369 opinii na stronie Morele.net...
Zapraszamy do zapoznania się z recenzją procesora Intel Core i5 2500k wyprodukowanego przez firmę Intel, wiodącego producenta procesorów działającego już od 1968 roku. Obecnie jej rywalem zarówno na rynku konsumenckim jak i profesjonalnym jest głównie firma AMD.
Procesor, który można uznać za jeden z flagowych produktów Intela, kierowany jest w głównej mierze do wymagających graczy oraz overclockerów ze względu na odblokowany mnożnik procesora. Pozwala to na niezwykle łatwe podkręcanie i jest bardzo proste nawet dla początkujących w tej dziedzinie użytkowników. Poza grami równie dobrze sprawdzi się w domowym zastosowaniu takim jak oglądanie filmów w jakości Full HD, przeglądaniu Internetu, pracy w pakiecie Microsoft Office. Programiści czy też graficy również będą zadowoleni, gdyż procesor zapewnia bardzo wysoką wydajność w zastosowaniach profesjonalnych.
Przedstawienie produktu
Procesor dostarczany jest w dość sporym (jeśli wziąć pod uwagę wielkość samego procesora) opakowaniu, na którym przeważa niebieska kolorystyka. Standardowo w opakowaniu znajdziemy procesor wraz z firmowym chłodzeniem Intela z nałożoną już firmowo pastą termoprzewodzącą.
Intel Core i5 2500k to 4 rdzeniowy procesor przeznaczony dla podstawki LGA1155, wykonany w procesie produkcyjnym 32nm, bazujący na architekturze Sandy Bridge. Jego zegar bazowy tyka z częstotliwością 3.3GHz, która w trybie turbo jest w stanie wzrosnąć do 3.7GHz.
Mnożnik procesora jest odblokowany przez co jego podatność na podkręcanie, przy użyciu oczywiście dodatkowego chłodzenia, jest bardzo wysoka. Korzystając z płyty głównej wyposażonej w dobrą sekcją zasilania oraz opartej na chipsecie Z68/Z77/P67 osiągnięcie taktowania rzędu 4.5GHz nie powinno stanowić większego problemu! Oczywiście zdarzają się sztuki, które nie radzą sobie z takimi częstotliwościami, jednak są to jednostkowe przypadki.
Jednostka posiada dwukanałowy kontroler pamięci, który jest zdolny pracować z częstotliwością 1333MHz. Całości towarzyszy 6MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu.
Konstrukcja została również wyposażona w zintegrowany układ graficzny Intel HD3000, którego standardowa częstotliwość pracy to 850 MHz mogąca wzrosnąć do 1100MHz dzięki zastosowanej przez Intela technologii Dynamic Frequency.
Zastosowanie zintegrowanego chipu graficznego to bardzo dobre rozwiązanie dla osób nie nastawiających się głównie na granie w gry, jednak potrzebujących wysokiej wydajności procesora, którego dodatkowo będą jeszcze mogli podkręcić. Dzięki temu nie będą oni musieli kupować oddzielnej karty graficznej, lecz będą mogli korzystać z wbudowanego układu zdolnego (przy zastosowaniu odpowiedniej płyty głównej) wyświetlić obraz na dwóch monitorach. Intel HD3000 nie jest układem, który zapewni wysoką wydajność w grach stąd też dla graczy będzie on z pewnością mało ważny, jednak może im się przydać w przypadku awarii dedykowanej karty graficznej. Dzięki temu komputer nie będzie musiał stać w tym czasie unieruchomiony. TDP całego układu zadeklarowane przez Intela to 95W.
Model Intel Core i5 2500k w połączeniu z odpowiednią kartą graficzną pozwoli na rozgrywkę na najwyższych ustawieniach w praktycznie wszystkie dostępne obecnie na rynku gry. Bez problemu można na nim odpalić większość produkcji na najwyższych detalach w rozdzielczości Full HD, korzystając przy tym oczywiście z odpowiednio wydajnej karty graficznej. Produkt może bez problemu pracować z konstrukcjami tak wydajnymi jak GTX680/Radeon HD7970 GHz Edition, a po podkręceniu nawet z HD7990/GTX690/GTX Titan nie ograniczając w dużym stopniu ich wydajności.
Oczywiście nie należy tutaj zapominać o tym, że procesor świetnie sprawdzi się w programach graficznych typu Adobe Photoshop, Blender oferując użytkownikom szybkie renderowanie projektów graficznych oraz konwersję filmów.
Analiza rynkowa
Spośród procesorów w cenie poniżej 1000 złotych zdecydowaliśmy się na wybór tego właśnie modelu ze względu na jego uniwersalność oraz świetne możliwości podkręcania. Jest on połączeniem wysokiej wydajności zarówno w grach jak i zastosowaniach profesjonalnych nie wymagających do szybkiego działania więcej niż 4 rdzeni (a takich jest większość).
Dodatkowym atutem jest zaimplementowanie układu graficznego zapewniającego możliwość komfortowego korzystania z komputera w przypadkach kiedy niepotrzebna jest dedykowana karta graficzna. Dlaczego nie wybraliśmy w tym miejscu procesora ze stajni AMD? Odpowiedź padła już wcześniej. Core i5 2500k jest układem o bardziej uniwersalnym zastosowaniu. Niektóre aplikacje są w stanie wykorzystać więcej niż 4 rdzenie i w takich właśnie zastosowaniach lepiej sprawdzą się 8 rdzeniowe procesory AMD FX. Takich programów jak również gier jest obecnie bardzo mało, stąd też wybór procesora ze stajni Intela, którego architektura oferuję o wiele większą wydajność przypadającą na jeden rdzeń jest oczywisty.
Podsumowanie
Polecamy ten produkt w szczególności graczom oraz overclockerom zarówno tym doświadczonym jak i początkującym. Zapewni bezproblemowo bardzo wysoką wydajność w grach nie będąc „kulą u nogi”, po podkręceniu, nawet dla najwydajniejszych obecnie kart graficznych dostępnych na rynku.
Programiści i graficy również będą zadowoleni z bardzo szybkiej pracy w większości obecnie wykorzystywanych aplikacji.
Proponowany zestaw za około 3000 złotych oparty na tym procesorze:
Procesor
Intel Core i5 2500k
Procesor o wysokiej wydajności i dużym potencjale podkręcania.
Chłodzenie procesora
Silentium PC Fortis HE1225
Łatwy montaż oraz bardzo dobry docisk
Zdoła zadowolić zarówno miłośników ciszy jak i overclocker'ów
Płyta główna
AsRock P67 PRO3 (B3)
Najlepsza płyta do podkręcania i5 2500K w tej cenie!
Pamięć RAM
Kingston HyperX 2X4GB 1600MHz DDR3
Wysokiej jakości pamięć RAM wyposażona w dodatkowe radiatory co zapewnia jej niskie temperatury pracy!
Napęd DVD
Asus DRW-24B5ST
Solidny a zarazem cichy napęd DVD-RW.
Dysk twardy
Western Digital Caviar Blue (WD500AAKX)
lub
Seagate Barracuda (ST500DM002)
Solidne a zarazem szybkie dyski twarde. Każdy z nich zapewni płynną pracę systemu operacyjnego i bezpieczeństwo danych.
Karta graficzna
Gigabyte Radeon HD7870 2GB Ver. OC
Wysoka wydajność i ciche chłodzenie w połączeniu z fabrycznie podniesionymi zegarami!
Zasilacz
OCZ ZS550W
Połączenie wysokiej efektywności, cichej pracy i stabilności. Certyfikat 80+ Bronze, Max. obciążenie linii +12V 456W (38A).
Obudowa
Silentium PC Gladius M40
Świetnie wyposażona oraz wysokiej jakości obudowa.
Zestaw zadowoli każdego gracza, overclockera jak również świetnie sprawdzi się w zastosowaniach domowych typu przeglądanie internetu, oglądanie filmów.
- Częstotliwość taktowania procesora 3.3 GHz
- Liczba rdzeni 4 rdzenie
- Odblokowany mnożnik Tak
- Typ gniazda Socket 1155
- ZALETY:
- + 32 nm czyli nie grzeje się
- + 3.3 GHz / 3.7 GHz Turbo
- + Tani jak na możliwości
- + odblokowany mnożnik
- + 4.6 GHz bez problemu
- WADY:
- - filmy Blue-Ray się tną wada fabryczna procka
- - Wymaga płyty B3
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Gigantyczne możliwości OC (ponad 5GHz na powietrzu)
- + Oszczędny gdy nie potrzebujemy pełnej mocy.
- WADY:
- - Żałosny wentylator dołączony do procesora. Mogłoby go w ogóle nie być.
- - Cena. Ten procesor powinien kosztować w okolicach maksymalnie 750zł.
- ZALETY:
- + bardzo wydajny procesor
- + możliwość podkręcenia (jest wiele tutoriali jak podkręcić ten procesor, więc nawet laik powinien sobie dać radę)
- WADY:
- - kupując ten procesor powinno się dokupić lepsze chłodzenie niż to w boxie, jeżeli myśli się o podkręceniu procesora (dodatkowy koszt >100zł)
- ZALETY:
- + Potęga Intelowskich 4 rdzeni
- WADY:
- -BOXowe chłodzenie - masakra!
- -cena...
Pozatym bardzo w porządku procesor.
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Temperatury
- + Energooszczędność
- + Całkiem niezła grafika zintegrowana - szczególnie przy konwersji wideo
- WADY:
- -Jeden rdzeń zauważalnie mocniej się grzeje(nr.3)
- -Brak VT-d
Kto pisze te opinie?
- ZALETY:
- + Wszystkie strony tego procesora są mocne.
- + Nie grzeje się.
- + Jest bardzo wydajny (wystarczy na kilka lat)
- + OC bardzo wysokie (5GHz) i niskie temperatury (maks miałem 51 stopni, ale nie trzymam go ciągle na 5 GHz, wystarczy 4,2, choć 90% czasu jest na stocku - wystarczy do każdej gry)
- WADY:
- - Lol, nope.
- ZALETY:
- + Dobry stosunek ceny do wydajności.
- + Dobrze się kręci.
- + Możliwość wykorzystania procka do kodowania wideo.
- WADY:
- - Brak.
- ZALETY:
- + wydajność, odblokowany mnożnik, pracuje na niskich napięciach, przy normalnym użytkowaniu dość chłodny
- WADY:
- - opakowanie i instrukcja to smiech na sali, właściwie wszystko poza procesorem to porazka, wentylator boxowy brzęczy na niskich obrotach na wysokich jest jeszcze gorszy. Na początku odpaliłem intel burn test i temperatury dochodziły do 91\"C, a to ustawienia domyślne.
!! Kupcie sobie do niego jakiś dobry cooler. Box\'owy to jedno wielkie badziewie. W moim wydaniu wentylator był krzywo zmocowany i tarł o radiator. Wyprostowałem go i jako tako działał ale i tak był najgłośniejsza partią w komputerze. Do samego procesora nie mam żadnych zastrzeżeń.
- ZALETY:
- + Szybki
- + Turbo Boost
- + możliwości OC
- + niska temperatura
- WADY:
- - Box\'owy cooler- głośny, źle złożony fan.
Bardzo rozsądny zakup !
- ZALETY:
- + Duża moc i możliwości za nie tak duże pieniądze.
- WADY:
- - TRAGICZNY !! stockowy wiatrak - za to chłodzenie powinno się jajkami rzucać w pracowników intela. Po niedługim czasie się wyrabia i strasznie buczy. Najlepiej od razu dokupić jakieś niereferencyjne chłodzenie !
- ZALETY:
- + Szybkość (odblokowany mnożnik)
- + Trwałość (lutowany rdzeń do IHS)
- + Oszczędność (niski pobór i szybka reakcja na zwiększenie obciążenia)
- WADY:
- - Brak w porównaniu do nowszych procesorów obsługi PCI-e x16 3.0
- ZALETY:
- + W zasadzie wszystko - ten procek jeszcze dłuuugo mi posłuży.Jest mocniejszy od dowolnego dostępnego procka AMD.
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + nie grzeje się,
- + łatwe OC,
- + rewelacyjna wydajność,
- + super stabilny,
- + energooszczędny.
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + dobrze się podkręca (4.5GHz lekko, ale na pewno nie na stockowym chłodzeniu!)
- + niesamowita wydajność
- + ciche stockowe chłodzenie (aczkolwiek, to dla tych co kupią wersję bez \"K\")
- WADY:
- - cena (niestety podyktowana wysokimi kursami walut, ale 830zł to trochę dużo)
- ZALETY:
- + moc
- + wydajność
- + Intel :)
- + wspaniałe możliwości
- + cena
- WADY:
- - chłodzenie ale jak kto woli, tak to brak
- ZALETY:
- + Bardzo łatwo go podkręcić
- + Super wydajny
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + cena,
- + temperatura (bez oc nie przekracza 50 st. w stresie na stockowym chłodzeniu),
- + z dobrym chłodzeniem idzie ukręcić nawet ponad 4,5GhZ.
- WADY:
- - cena wariuje...
- - myślę że nowsze modele i5 są lepsze a cenowo wiele się nie różnią, nie wiem czy nie lepiej byłoby dopłacić do ivy.
- ZALETY:
- + potencjał oc!
- + zastosowali luty a nie tania paste termo tak jak w nowszych generacjach
- + temperatury na poziomie
- + 32nm
- + WYDAJNOŚĆ spokojnie konkuruje z i7, na wykresach jest tuż tuż pod.
- WADY:
- - cena (jak na starszą generacje trzyma się wysoko)
- - nie ma !
- ZALETY:
- + niskie temperatury pracy, możliwość podkręcania
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + b.dobra wydajność
- + super możliwości OC
- WADY:
- - cena
- - chłodzenie boxowe nie wydala przy OC
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Procesor Intel 3.3GHz, 6 MB, BOX (BX80623I52500K) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Korporacja Intel jeszcze do końca nie zdążyła się otrząsnąć po niedawnej wpadce z wadliwymi chipsetami dla płyt głównych dedykowanych układom Sandy Bridge, a już odkryto kolejny problem. Który tym razem leży w procesorze i sprawia, że ten nie nadaje się do odtwarzania Blu-Ray.
O tym czym jest standard Blu-ray chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, ale zjawisko występujące w najnowszych procesorach Intela czyli bardzo poważnie promowanych układów Sandy Bridge - jak najbardziej trzeba. Nowe procesory dzięki marketingowej polityce Intela są obecnie kojarzone z wysokimi osiągami i dobrą wydajności zintegrowanego układu IGP. Co prawda wiele osób z przerażeniem wciąż patrzy na te konstrukcje po ostatniej wpadce z wadliwymi chipsetami które już były w sprzedaży. Z pewnością ich wycofywanie i wprowadzenie poprawionych wersji na rynek nie przysporzyło \"niebieskiemu gigantowi\" pozytywnych opinii.
Wracając jednak do głównego tematu, nowe procesory Intela jak się okazało posiadają wadę, co prawda na pierwszy rzut oka wydaje się ona mało poważna, aczkolwiek przeszkadza i z pewnością może rozgniewać sporą liczę użytkowników tychże procesorów. A więc w czym problem? Otóż redakcja serwisu AnandTech podczas dogłębnego testowania nowych układów natknęła się na dosyć dziwną sytuację podczas odtwarzania filmów wideo w standardzie Blu-ray. Co prawda Sandy Bridge nie miał problemów z płynnym odtwarzaniem pliku wideo w tym standardzie, lecz redaktorom rzucił się w oczy przeskok w filmie po kilkunastu sekundach odtwarzania.
Wspomniany przeskok zdaniem redakcji znacząco utrudnia komfortowe oglądanie materiałów Blu-ray, dlatego postanowili sprawdzić dlaczego tak się dzieje, ich wnioski są dosyć zaskakujące. Jak się okazało nowy układ Intela idzie na tzw. \"łatwiznę\" i zaokrągla liczbę wyświetlanych klatek na sekundę do 24 FPS. Natomiast standard Blu-ray standardowo posiada ich 23.976. Co oczywiście rzutuje negatywnie na wyświetlany film.
Niestety sytuacja jest na tyle niefartowna dla użytkowników jak i samego Intela, że usterki nie da się wyeliminować. Na nic zdadzą się nowe wersje sterowników i różnego rodzaju oprogramowania, jedynym wyjściem była by wymiana wszystkich układów Sandy Bridge na nowe pozbawione tego błędu, jednak Intel takiej sytuacji nie przewiduje. A na poprawne odtwarzanie Blu-ray użytkownicy poczekają do premiery kolejnych procesorów a mianowicie do Ivy Bridge.
Źródło: anandtech
Zbyszek widocznie się nie znasz a zabierasz głos po co ??
a dopiero później się wypowiadaj.
Jak nie potrafisz skonfigurować porządnie odtwarzania to nie zwalaj na brak doświadczenia u kogoś skoro sam go nie masz....
Na ATI wszystkie filmy chodzą płynnie.Na GF9600 GT miałem problemy z płynnością ale tu RECLOCK był przydatny.
Co do 24 klatek to bywa różnie - wszystko zależy od filmu
1.problem ciebie nie dotyczy bo nie korzystasz z GPU procesora
2.problem twój to kodeki/karta
3.nigdy na P67 się z tym problemem nie spotkasz.
To tyle \"znawco\" - warto poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.