Kable AV
(8848)Towar dostępny na magazynie
Towar dostępny na magazynie dostawcy
- Sortowanie domyślne
- Cena - od najniższej
- Cena - od najwyższej
- Po popularności
- Po ocenach klientów
- Po ilości komentarzy
Kabel Unitek HDMI - HDMI 5m srebrny (C140W)
BestsellerMorele.net
Kabel Unitek HDMI - HDMI 3m srebrny (C139W)
BestsellerMorele.net
Kabel Unitek HDMI - HDMI 2m srebrny (C138W)
BestsellerMorele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Kabel Unitek HDMI - HDMI 2m czarny (Y-C138)
BestsellerMorele.net
Morele.net
Kabel Unitek HDMI - HDMI 3m czarny (Y-C139M)
BestsellerMorele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Kabel Unitek HDMI - HDMI 1m czarny (Y-C136)
BestsellerMorele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Powiązane kategorie
Rodzaje kabli AV
Kable AV (Audio/Video) znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przesyłu dźwięku lub obrazu. W zależności od rodzaju przewodu dane te mogą być przekazywane w formie cyfrowej lub analogowej. W niektórych przypadkach istnieje możliwość równoczesnego przesłania wszystkich tych informacji, wraz z sygnałem sterującym i zasilaniem. Inne rozwiązania dedykowane są tylko do jednego typu danych. Ten poradnik podpowie Ci, jaki kabel AV wybrać do Twoich zastosowań.
Kabel AV jack to przykład analogowego standardu audio. Jest on stosowany w instrumentach muzycznych, np. do łączenia gitary elektrycznej ze wzmacniaczem, oraz spotykany w audiofilskich słuchawkach. Istnieje też jego mniejsza wersja. Kabel AV mini jack 3,5 mm umożliwia przesłanie dźwięku między mniejszymi urządzeniami, na przykład smartfonem i małymi słuchawkami dousznymi. Istnieją również analogowe standardy wideo. Kabel AV VGA to popularna niegdyś konstrukcja łącząca kartę graficzną z monitorem za pośrednictwem wtyczek z charakterystycznymi śrubkami.
Standardy te wciąż bywają stosowane, zwłaszcza jeżeli nadal posiadasz starszy sprzęt, na przykład wysokiej klasy gramofon czy głośniki. Przykładem może być kabel AV do telewizora sprzed kilkunastu lat. Zdarza się, że nie ma on portów HDMI. W tym przypadku rozwiązaniem problemu łączenia go z urządzeniami peryferyjnymi jest kabel AV cinch, który w zależności od wersji może posiadać od jednej do trzech wtyczek przesyłających obraz i dźwięk. Bywa też z drugiej strony zakończony złączem SCART (tzw. eurozłącze).
Obecnie dominują jednak rozwiązania cyfrowe. Kabel AV HDMI pozwala na łączenie ze sobą prawie wszystkich urządzeń audiowizualnych. Dzięki niemu telewizor skomunikujesz z dekoderem czy amplitunerem, a komputer z monitorem. Poprzez taki kabel AV PS3 czy inną konsolę podłączysz pod ekran. Ciekawą innowacją wartą zakupu może być przewód Thunderbolt. Jest to kabel AV USB C z dodatkowymi funkcjami pozwalającymi na przesyłanie zasilania, obrazu i dźwięku jednocześnie, dzięki czemu zachowasz porządek na biurku.
Szerokie zastosowanie kabli AV
Przewody AV znajdują zastosowanie w ogromnej ilości urządzeń. Oprócz już wymienionych przykładów istnieje ogromna liczba rodzajów złącz oraz sprzętów z nich korzystających, nie tylko w standardach cyfrowych, lecz także w analogowych. Część przewodów posiada na obu końcach różne wtyczki, funkcjonując jak przejściówka. Przykładem takiego zastosowania jest kabel HDMI – DVI pozwalający podłączyć starszy monitor do nowego notebooka. O ile jednak ten pierwszy standard oprócz obrazu przesyła też dźwięk, to ten drugi działa tylko z sygnałem video.
Wysoka jakość kabli AV
Nawet podstawowe przewody AV są wykonane w sposób zapewniający ich bezpieczną eksploatację i kilkuletnią trwałość. O ile nie poddajesz go naprężeniom, działaniu wilgoci czy wysokiej temperatury, nawet tani kabel nie powinien generować żadnych problemów. Wraz ze wzrostem ceny możesz jednak liczyć na podniesienie jakości. Niektóre rodzaje przewodów, np. HDMI i jack, bywają czasem wyposażone w ekranowanie czy złocone wtyki mające zoptymalizować transfer informacji oraz zabezpieczyć je przed zakłóceniami z zewnątrz.
Długość kabli AV
W zależności od zastosowania i rodzajów wtyczek spotkasz różne długości przewodów. O ile mini jack AUX zwykle nie przekracza metra, to już antenowy kabel AV out może być bardzo długi. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju przewodu AV. Kabel 15 m jest uznawany za maksimum w przypadku standardu HDMI, a po przekroczeniu tej długości mogą pojawiać się zakłócenia na linii AV. Kabel 10 m znajdziesz w przypadku większości rodzajów wtyczek, uzyskując tym samym spory komfort w rozstawieniu swoich urządzeń.
Technologie w kablach AV
Większość przewodów AV to stosunkowo proste kable mające na celu fizyczne połączenie dwóch urządzeń. Optymalizację wykonania tego zadania można uzyskać na kilka sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie wysokiej jakości miedzi beztlenowej, która nawet z upływem lat nie ulega degradacji, gwarantując doskonały przesył sygnału. Inną przydatną technologią jest ekranowanie przewodu na całej długości, zwykle realizowane folią lub siatką z aluminium.
Niektóre typy przewodów posiadają dodatkowe rozwiązania przeciwzakłóceniowe. W przypadku kabli VGA jest to na przykład ferrytowy walec umieszczony w charakterystycznym plastikowym zgrubieniu w pobliżu wtyczki. W droższych przewodach spotyka się również zastosowanie metali szlachetnych, zwłaszcza złota. Stanowi ono dobry przewodnik, więc w niektórych warunkach może stabilizować sygnał AV. Oczywiście podczas wyboru przewodu najistotniejszym czynnikiem jest to, jakie urządzenia ma ze sobą łączyć.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu