Serwer plików Qnap TS-231
- Pamięć RAM: 512 MB
- Porty 1 Gigabit Ethernet: 2
- Zainstalowane dyski: Brak
- Zobacz pełną specyfikację

Możliwość dokupienia gwarancji NBD do każdego serwera Qnap
QNAP doskonale rozumie, że Twoje dane są bezcenne, a każdy problem z dostępem do nich może powodować niewymierne straty. Utrzymanie niezawodności środowiska pamięci masowej ma krytyczne znaczenie, dlatego wprowadza usługę gwarancji Next Business Day. Wyspecjalizowany zespół serwisu QNAP zapewnia pomoc i zadba o każdy problem ze sprzętem. Gwarancja Next Business Day oznacza, że w przypadku awarii sprzętu, otrzymasz następnego dnia roboczego od potwierdzenia usterki, nową jednostkę.
Dwa gigabitowe porty LAN
W urządzeniu zastosowano dwa gigabitowe porty LAN, co pozwoli na podłączenie jednostki do kilku sieci jednocześnie. Gigabitowe połączenie doskonale sprawdzi się w domu oraz małych przedsiębiorstwach, gdzie sieć nie jest obciążona przez dużą ilość użytkowników. Ciesz się zdalnym dostępem i oglądaj zdjęcia lub filmy przy użyciu laptopa czy smartfona.

Wake on LAN
Funkcja Wake on LAN pozwala na wybudzenie bądź włączenie poprzez sieć lokalną urządzenia podłączonego do źródła zasilania. Wake on LAN umożliwia zdalny dostęp do plików i aplikacji przechowywanych na serwerze, zmniejszając jednocześnie zużycie energii elektrycznej.
Trzy porty USB 3.0
Serwer plików wyposażono w trzy złącza USB 3.0, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy jednostką a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również na podłączenie klawiatury i myszki do obsługi urządzenia. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.

Serwer FTP
Pliki wideo oraz zdjęcia przesyłane w internecie często mają rozmiar uniemożliwiający wysłanie ich poprzez pocztę internetową bądź komunikator. Serwer FTP to wygodna funkcja dostarczana przez serwery plików, dzięki której możesz zarządzać na odległość swoimi zasobami, a także z łatwością udostępniać dane swoim klientom oraz znajomym.

Odtwarzaj na ekranie swoje multimedia zapisane na serwerze
Odtwarzanie zawartości i plików multimedialnych nigdy wcześniej nie było tak proste. Stwórz prawdziwe kino w swoim salonie oraz udostępniaj muzykę domownikom. Serwer NAS umożliwia odtwarzanie zawartości multimedialnej na wszystkich urządzeniach podłączonych do sieci lokalnej, takich jak telewizory, systemy stereo, komputery oraz konsole.
Dwie bezpłatne licencje na obsługę kamer IP
Serwer plików posiada dwa darmowe kanały dla kamer IP, co umożliwia utworzenie stacji monitoringu dla prywatnego domu bądź przedsiębiorstwa. Wraz ze wzrostem potrzeb, ilość kanałów może być rozszerzona poprzez zakup dodatkowych licencji. Liczba obsługiwanych kanałów może różnić się w zależności od wybranego urządzenia.

|
Dysk sieciowy QNAP TS-231 wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1.2GHz i 512 MB RAM oraz 3 szybkie porty USB 3.0. Nowa, wygodna i elegancka obudowa pozwala na szybką wymianę dysków.
Jest rozwiązaniem gromadzenia i udostępniania danych w sieci lokalnej i internecie dla małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Zapewnia bezpieczeństwo dzięki 2 dyskom twardym z możliwością pracy w trybie RAID 1. Dyski mogą być wymieniane podczas pracy bez restartu. Dysk sieciowy QNAP TS-231 współpracuje z zasilaczami UPS i ma rozbudowane funkcje bezpieczeństwa. Model ten zapewnia transfer max. 110MB/s. System QTS 4.1 w standardzie. |
* Wydajny dysk sieciowy dla Windows, MacOS, Linux, Unix
* Zaimplementowany protokół iSCSI i obsługa do 8 serwerów / klientów
* Klient i serwer VPN z obsługa do 15 połączeń
* Kompletne rozwiązanie backupu plików z komputerów w sieci LAN
* Obsługa sieciowa multimediów (serwer iTunes, Twonky Media, DLNA)
* Instalacja 2 dysków 3.5" SATA III
* Dwa złącza USB 3.0 - do współpracy z zewnętrznymi dyskami i akcesoriami
* Konfiguracja RAID 1 z możliwością rozbudowy i zmiany wielkości w locie
* Kopiowanie przez USB jednym przyciskiem (aparaty cyfrowe, pamięci USB, dyski twarde itp)
* Wbudowana funkcja zdalnej replikacji do prowadzenia szybkiego backupu na drugi serwer
* Wbudowany serwer wydruku, serwer FTP oraz serwer www (php, sql, html)
* Obsługa do 3 drukarek USB jednocześnie (jako print serwere)
* Obsługa tunerów DVB-T (oglądanie TV, nagrywanie)
* Pobieranie plików bez włączania PC (zarówno z FTP jak i HTTP) - sieci P2P Torrent i eMule
* Obsługa (zapis /podgląd /alarmowanie) obrazu z sieciowych kamer cyfrowych (szczegóły tutaj)
* Wbudowane aplikacje webowe: JOOMLA (opis tutaj) i PHPMyAdmin (opis tutaj)
* Obsługa do 8 kamer sieciowych i praca jako rejestrator video dla monitoringu
* Współpraca z Microsoft Active Directory w zakresie autoryzacji dostępu userów
* Szyfrowany dostęp SSL/TLS dla serwera FTP
* Kontrola dostępu na podstawie adresów ip (dozwolone / zabronione)
* Dostęp i administracja poprzez HTTPS (SSL)
* Szyfrowane połączenie z innymi serwerami QNAP w celu replikacji danych
* Współpraca z zasilaczami awaryjnymi UPS APC przez złącze USB
* Powiadomienie o awariach i alarmach SMS-em
* Wbudowany program antywirusowy zabezpiecza przed wirusami
* Możliwość tworzenia backup iSCSI LUN (migawki - snapshot)
* Wbudowane serwer Syslog i RADIUS
Dodatkowe funkcje zarządzające to: ustawienie daty zamknięcia i ponownego uruchonienia systemu, protokół RSS do pobierania informacji o aktualizacjach, możliwość instalacji dodatkowego oprogramowania przez tzw. pakiety QPKG.
Multimedia w QNAP to praktycznie nieograniczone możliwości przechowywania, odtwarzania i przesyłania plików audio / video w sieci lokalnej oraz internecie. Dysk sieciowy posiada certyfikat DLNA, co oznacza, że jest zgodny z większością sprzętu multimedialnego na rynku - telewizory, konsole, kamery itp, co pozwala na wysyłanie danych strumieniowo i ich odtwarzanie na tym sprzęcie. Dodatkowo obsługiwane są urządzenia mobilne - iPhone, iPad czy systemy Android.
Dla urządzeń mobilnych powstały dedykowane aplikacje - możliwe jest zdalne słuchanie muzyki, zarządzanie pobieraniem plików czy odtwarzanie filmów. Dodatkowo możliwe jest przesyłanie zdjęć z smartfonów bezpośrednio na serwer. Dane z serwera mogą być też bez problemu odtwarzane sieciowe przez wszystkie dostępne na rynku odtwarzacze jak HD-Dune czy Popcorn Hour.
Protokół SCSI to technika umożliwiająca wykonywanie operacji wejścia-wyjścia na dysku twardym odległej maszyny za pomocą protokołu TCP/IP. Protokół iSCSI umożliwia budowę systemów pamięci masowych SAN (ang.Storage Area Network) przy zastosowaniu macierzy dyskowych SCSI i sieci Ethernet (protokół TCP/IP). Największą zaletą iSCSI jest możliwość tworzenia rozległych systemów SAN przy wykorzystaniu typowych elementów sieciowych, co ułatwia budowę systemu i zmniejsza jego koszt w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami typu Fibre Channel. Współczesne systemy operacyjne dość powszechnie wyposażone są w możliwość zarówno świadczenia usług jako cel iSCSI jak też korzystania z nich jako inicjator. Protokół iSCSI jest obsługiwany przez systemy Windows i Linux.
Unikalna funkcja VDD "Virtual Disk Drive" dodaje do serwera elastyczną funkcję rozbudowy pojemności serwera. Dzięki wykorzystaniu wbudowanego incjatora iSCSI serwer może być połączony do innych urządzeń iSCSI target (np. innych serwerów QNAP) i automatycznie włączyć je do swoich zasobów jako dyski virtualne. Będą one widoczne w systemie jako pojedyncze wolumeny w serwerze. W ten sposób może być podłaczonych do 8 serwerów (dysków virtualnych) którymi serwer zarządza jako tzw. master.
Urządzenie obsługuje do 4096 kont użytkowników, istnieje możliwość utworzenia 512 grupużytkowników oraz 512 udostępnionych katalogów / zasobów. System jest w stanie obsłużyć do 400 jednoczesnych połączeń sieciowych.
Standardowo urządzenia typu NAS jakimi są produkty QNAP służa głównie do udostępniania danych w sieci lokalnej. Obecnie jednak, dzięki znacznemu zwiększeniu wydajności wbudowanych w produkty QNAP procesorów, funkcje jakie te urządzenia moga pełnić zostały na nowo zdefiniowane. Serwery stały się poteżnymi narzędziami o wielu nowych możliwościach, dzięki funkcji instalowania na nich dodatkowego oprogramowania stworzonego przez społeczności Linuxowe.
- Pamięć RAM 512 MB
- Porty 1 Gigabit Ethernet 2
- Zainstalowane dyski Brak
- ZALETY:
- + dwa gniazda sieciowe, oprogramowanie, wygląd,jest cichy (wiatrak robi sie słyszalny z ok 30 cm. Dużo lżejszy od NETGEAR READYNAS 102. Sanki do montażu dysków plastikowe, ale wykonane precyzyjnie.
- WADY:
- - Próba instalacji z lokalnego adresu nie powiodła sie. Trzeba się zalogować kodem z obudowy na stronie QNAP i wszystko się instaluje.
- -
- - NAS wyświetla, że ma procesor ARM v7 (rev 1 v7l), pamięć 480,4 MB
- ZALETY:
- + cena, oprogramowanie, funkcje, wygląd,
- WADY:
- - brak=cena adekwatna do produktu
- ZALETY:
- + Cena.
- + Funkcjonalność.
- + Liczba złącz.
- + 2x1GBit
- ZALETY:
- + Cicha praca, lekki, można montować dyski do laptopów, ale o grubości 9mm.
- + Liczne funkcjonalności.
- WADY:
- - Z dyskami SSD firmy Crucial 250GB jest problem, bo nie chce współpracować.
Średnia szybkość zapisu ok 60/70mb max 100mb.
2 serwery dlna.
Bardzo stabilny przez ok 6 miesięcy ani razu się nie zawiesił.
Dodatkowe 2 złącza usb 3.0.
- ZALETY:
- + Szybki
- + Cichy.
- + Stabilny.
- + USB 3.0.
- WADY:
- - Brak.
- ZALETY:
- + szybkosc transweru,mozliwosc tworzenia kopii zapasowej w RAID1
- ZALETY:
- + cena do jakości
- + czego chcieć więcej od NASa
- ZALETY:
- + ok
- WADY:
- - ok
- ZALETY:
- + cicha praca
- WADY:
- - czasem traci możliwość logowania się z zewnątrz, trzeba restartować router, nie do końca stabilnie działa serwer mediów
- ZALETY:
- + prosty w obsłudze
- + cichy w działania
- WADY:
- - mógłby być tańszy
- ZALETY:
- + Wiele usług
- WADY:
- - Obsługa systemu plików ext4 tylko HDD
- ZALETY:
- + Wiele usług
- WADY:
- - Obsługa systemu plików ext4 tylko HDD
- ZALETY:
- + Łatwość złożenia całości.
- WADY:
- - Wspomniany powyżej brak czytelnej instrukcji - dołączanej do produktu, a nie do wyszukania sobie w sieci.
W epoce cloud, chyba nie ma to juz sensu
Dla osób szukających małego domowego serwerka jest raczej niewystrczający ze względu na ograniczonia QNAP'owego softu dla ARM'a. Help desk powiedział mi, że raczej nie zainstaluję tam czystego debiana.
Tak słabą opinię daję głównie dlatego, że w moim przypadku serwer się zawieszał po ok 2-4 tyg pracy - i wymagany był twardy reset, który raz nawet skończył się pomocą service desku... bo nie chciały się montować dyski i uruchamiać system... może trafiłem na jakieś problemy konfiguracyjne, bo producent odrzucił reklamacje...
- ZALETY:
- + 2 Porty RJ45
- + Hot plug dysków,
- + Obsługa Raid
- + USB 3.0
- + Zewnętrzny Port SATA
- + Wiele service'ów zarządzalnych z Web GUI
- WADY:
- - brak logowania ssh z innego użytkownika niż Admin (dostęp tylko jednego użytkownika jako root'a)
- - brak działania aplikacji QNAP napisanych dla procesorów Intel, lepiej kupić inny NAS z procesorem Intel a nie ARM
- - w moim przypadku, dysk zawiesza się co ok 2-4 tyg. I nie da się podłączyć do niego w żaden sposób opisany, ani nie opisany w instrukcji - nie działa wtedy ani ssh... ani wyszukiwanie przez QFinder dołączony przez producenta, nie działa wtedy żaden z dwóch interface'ów RJ45.
- - trochę mało pamięci RAM, w porównaniu np. do Raspberry Pi które kosztuje dużo mniej
Market


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu