Udostępnij
Skomentuj

Adobe Premiere wymagania - Jaki komputer do Adobe Premiere kupić?

Oto szczegóły jednego z najbardziej popularnych programów do obróbki video. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Możliwości Adobe Premiere

Do profesjonalnej produkcji filmowej wymagane jest zaawansowane oprogramowanie, które pozwoli przeobrazić zwykły materiał w wysokiej jakości projekt. Jednym z programów do edycji wideo jest Adobe Premiere, który umożliwia między innymi pracę w czasie rzeczywistym, edycję obrazu i dźwięku czy chociażby dostosowywanie tworzonych animacji.

Polecane komputery

Adobe Premiere – wymagania sprzętowe

Chcąc pracować na tym zaawansowanym programie, wymagane jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. W tym celu warto przeanalizować oficjalne wymagania sprzętowe. W przypadku najnowszej jego odsłony (Adobe Premiere Pro CC 2015.1) wyglądają one następująco:

  • ProcesorProcesor Intel Core i7
  • Karta graficzna – obsługująca rozdzielczość 1280x800
  • Pamięć16 GB RAM
  • Przestrzeń dyskowa6,1 GB + przestrzeń dla plików ok. 10 GB
  • System operacyjny – Windows 7/8/10, 64 bit
  • Sterowniki dźwięku – zgodne ze standardami Microsoft DirectX 9 lub 10
  • Wyposażenie dodatkowe – najnowsza wersja programu QuickTime, połączenie z Internetem w celu aktywacji i rejestracji produktu oraz korzystania z usług sieciowych

Najważniejszymi elementami powyższego zestawienia jest szybki procesor Intel Core i7 oraz wysoki zasób pamięci RAM – 16 GB. Stanowią o dosyć wysokich wymaganiach sprzętowych, które mogą być trudne dla spełnienia przez większość domowych komputerów. Warto mieć na uwadzę, że im lepszy sprzęt, tym szybsza i bardziej przyjemna będzie praca nad naszymi video, zwłaszcza w przypadku poruszania się w obrębie technologii 4K.

W przypadku dysku twardego, mimo że program nie zajmuje dużo miejsca, zalecany jest zakup sprzętu w technologii SSD. Zapewnia on bowiem dużo szybszą pracę od standardowego dysku HDD, co podczas pracy w Adobe Premiere ma znaczenie. Różnica jest widoczna zwłaszcza podczas operowania na masywnych plikach i sporych materiałach. Wszelkie operacje związane z kompresją czy zapisywaniem mogą trochę potrwać, dlatego warto przyspieszyć ten proces kupując lepszy dysk.

Ważne jest także to, aby posiadać 64-bitowy system operacyjny, ponieważ w innym w wypadku program nie będzie mógł zostać uruchomiony.

Adobe Premiere - cena komputera

Biorąc pod uwagę wszelkie zalecenia, zakup komputera umożliwiającego obsługę najnowszej odsłony programu Adobe Premiere nie powinien przekroczyć 3000 zł. Warto zwrócić uwagę, że taki sprzęt może pełnić wiele innych funkcji, np. obsługę innych programów i ciekawych gier. W tym budżecie możemy liczyć na sprzęt, który łączy w sobie stosunkowo wysoką jakość z niską ceną. Przy zakupie sprzętu do obróbki video należy pamiętać o stale rosnących wymaganiach sprzętowych poszczególnych programów. Warto rozważyć zakup komputera o wyższych parametrach, który wystarczy nam na najbliższe lata.

Udostępnij
4,1
9 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.