CS:GO wymagania sprzętowe - jaki laptop zapewni komfortową rozgrywkę?
Spis treści:
Śmiało można powiedzieć, że Counter Strike: Global Offensive stał się już produkcją kultową, która jeszcze przez długi czas pozostanie na topie w ramach popularnego e-sportu. Jej sukces związany jest przede wszystkim z poprzednią odsłony gry, a także z faktem, iż zapewnia niezwykle dynamiczną rozgrywkę pomiędzy rzeczywistymi przeciwnikami z całego świata.
Polecane laptopy gamingowe
CS: GO - informacje ogólne o grze
Omawiana produkcja króluje na wielu turniejach - tych nieoficjalnych, jak i oficjalnych, związanych ze sporymi nagrodami pieniężnymi. Nie ma więc się czemu dziwić, iż grają w niego miliony. W przeważającej większości są to gracze wykorzystujący popularne „blaszaki”, jednak w dzieło studia Valve można grać także na laptopach.
- Producent – Valve Software
- Wydawca – Valve Corporation
- Data premiery – 21 sierpnia 2012
- Platforma – PC
- Tryb gry – single player i multiplayer
- ograniczenia wiekowe – Od 18 lat
Counter-Strike: Global Offensive to gra, która ukazała się 21 sierpnia 2012 roku. Za produkcję oraz dystrybucję odpowiada Valve. Gra oferuje zabawę dla pojedynczego gracza, jednak to multiplayer jest głównym trybem zabawy. Rozgrywka przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych użytkowników.
Warto wiedzieć!
Counter-Strike Global offensive to jedna z najbardziej popularnych gier sieciowych w historii wirtualnej rozrywki. Wielu graczy pokochało tę produkcję za rozwiązania taktyczne i drużynową zabawę. Ogromna popularność gry przeniosła ją na największe e-sportowe turnieje. Od premiery minęło już wiele lat, a CS: GO nadal cieszy swoich wiernych fanów.
CS: GO - fabuła, mechanika, detale
Rozgrywka jest bardzo prosta – dotyczy ona rywalizacji terrorystów i antyterrorystów, którzy próbują ich powstrzymać. Rywalizacja odbywa się na kilku mapach w czterech trybach, różniących się drobnymi elementami rozgrywki. Do dyspozycji otrzymujemy wiele ciekawych broni, które mogą być „upiększane” za sprawą tak zwanych skinów (skórek).
Rywalizować możemy ze sztuczną inteligencją (boty) lub żywym przeciwnikiem na serwerach lokalnych oraz globalnych. Ścieżka zawodowego gracza jest bardzo długa, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby bawić się amatorsko – warto podkreślić, że w ramach rozgrywki zdobywamy kolejne rangi, które pozwalają nam stawać w szranki z bardziej zaawansowanymi graczami.
CS: GO – wymagania sprzętowe
Z racji tego, że Counter Strike: Global Offensive jest już produkcją mocno wiekową (ma ponad 7 lat), podczas jego obsługi nie musimy dysponować szczególnie mocnym sprzętem. Mimo wszystko, przed zakupem komputera należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które będą zgodne z oficjalnymi wymaganiami gry. Wymagania sprzętowe zarówno dla systemu Windows, jak i MacOX prezentujemy w poniższej tabeli.
Producent podał nam jedynie minimalne wymagania. Warto jednak pamiętać, że lepsza konfiguracja zapewni nam dużo bardziej płynną animację. W rozgrywce sieciowej będzie to miało wpływ na budowanie pewnej przewagi, względem innych graczy.
CS: GO – jaki laptop do gry?
Jak widać, nie potrzeba specjalnie kosztownego sprzętu, aby cieszyć się grą w CS-a. Nie należy zapominać jednak o tym, iż laptopy rządzą się swoimi prawami, dlatego ich podzespoły nie są równoznaczne z tym, z czym można spotkać się we wspomnianych „blaszakach”.
Najważniejszym podzespołem w przypadku Counter Strike’a: Globa Offensive wydaje się być procesor. Do komfortowej rozgrywki gracze będą potrzebowali jednostki nie gorszej niż produkty firmy Intel z serii i3. Jak jednak nietrudno się domyślić, FPS-y oparte na rywalizacji sieciowej wymagają szybkiej reakcji na wciąż zmieniająca się sytuację na ekranie. Aby stało się to możliwe, konieczna jest spora wartość klatek na sekundę (niektórzy gracze twierdzą, iż powinna ona oscylować wokół 100 kl./s.), którą zapewnić mogą jedynie procesory czterordzeniowe.
Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż gra bardzo dobrze współpracuje z produktami firmy Intel. Radzą sobie one o wiele lepiej niż jednostki od AMD. Wszystko to sprawia, że seria Intel i5 powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy.
Dużo szerszy wybór panuje w kwestii związanej z doborem karty graficznej. 256 MB pamięci, DirectX 9 i Pixel Shader 3.0 to technologie mocno przestarzałe, dlatego każdy nowy laptop dostępny na rynku powinien poradzić sobie z takim wyzwaniem. Nawet te posiadające zintegrowane jednostki graficzne. Jeżeli chodzi natomiast o pamięć RAM, zalecenia producentów są nieco złudne. Do komfortowej rozgrywki na wielu zróżnicowanych mapach potrzebne będzie bowiem co najmniej 4 GB pamięci. Dopiero wtedy osiągniemy wspomnianą wartość 100 klatek na sekundę.
Ważną kwestią jest również szybkość działania dysku twardego i łącza internetowego. W pierwszym wypadku warto zdecydować się na dyski SSD, gdyż są one o wiele szybsze w porównaniu do produktów technologii HDD. Co prawda, wyróżniają się także wyższą ceną, jednak w zamian gracz zyskuje błyskawiczną pracę komputera i odpowiednią wymianę danych na linii komputer-serwer gry. Jeżeli chodzi natomiast o szybkość Internetu, 2 MB/s przesyłu danych to w tym przypadku absolutne minimum.
Poniżej przedstawiamy przykładową konfigurację laptopa, która powinna zagwarantować komfortową rozgrywkę z utrzymaniem wspomnianych 100 klatek na sekundę.
- Procesor: Intel Core i5-7300HQ
- Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960M, 2 GB GDDR5
- Pamięć RAM: 8 GB RAM DDR4-2133
- System operacyjny: Windows 7/8/10
Uwaga!
Ważną kwestią jest również szybkość działania dysku twardego i łącza internetowego. W pierwszym wypadku warto zdecydować się na dyski SSD, gdyż są one o wiele szybsze w porównaniu do produktów technologii HDD. Co prawda, wyróżniają się także wyższą ceną, jednak w zamian gracz zyskuje błyskawiczną pracę komputera i odpowiednią wymianę danych na linii komputer-serwer gry. Jeżeli chodzi natomiast o szybkość Internetu, 2 MB/s przesyłu danych to w tym przypadku absolutne minimum.
Znajdziesz w Morele
Laptopy gamingowe - Komputery gamingowe - Laptopy Lenovo - Laptopy HP - Laptopy Apple
Komentarze (1)