Zasilacz Cooler Master 550W (RS-550-AMAA-B1)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Bronze
- Moc: 550W
- Modularne okablowanie: Pół modularne
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
80 Plus Bronze
Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.
Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Zasilacz Cooler Master G550M to modularne rozwiązanie dla osób ceniących nie tylko wysoką wydajność oraz jakość komponentów, ale również porządek wewnątrz obudowy. Zasilacz posiada certyfikat 80 PLUS Bronze, posiadając tym samym sprawność na poziomie 88%.
Cechy urządzenia:
- Unikalna konstrukcja obwodów 3D zapewni jeszcze lepszą wydajność oraz oddawanie ciepła, zmniejszając jednocześnie ilość kabli z czym wiąże się mniejsza ilość zakłóceń na liniach
- Potężna linia +12V zaspokoi nawet wyższe zapotrzebowanie zachowując stabilność oraz kompatybilność z kartami VGA.
- Modularny system okablowania używaj tylko tych kabli, których potrzebujesz, dzięki mniejszej ilość zbędnych kabli wewnątrz obudowy zyskuje się lepszy przepływ powietrza
- Zaprojektowany specjalnie moduł DC-DC zapewni wyższą wydajność oraz stabilność napięć
- Wsparcie stanów C6/C7 procesorów Intel Haswell
- Certyfikat 80 PLUS Bronze 88% sprawności pod typowym obciążeniem
- Certyfikat sprawności 80 Plus Bronze
- Moc 550W
- Modularne okablowanie Pół modularne
- Średnica wentylatora 120 mm
- Standard/Format ATX
- ZALETY:
- + cisza
- + (częściowo) modularny
- + wydajność
- + 5 lat gwarancji!
- WADY:
- - w przypadku bardzo dużych obudów kable mogą się okazać zbyt krótkie, żeby je poprowadzić za płytą główną
- ZALETY:
- + Moc
- + Jakość
- + Wiatrak
- + Wiele zabezpieczeń
- + Kompatybylność z nowszą architekturą i starszą
- + 5 Letnia gwarancja
- WADY:
- - Modularność a właściwie połowiczna modularność. Producent mógłby zadbać o to , by większa ilość kabli była odpinana. W zależności od potrzeb przewody mogą okazać się zbyt krótkie lub źle umiejscowione
- ZALETY:
- + Stabilne napięcia
- + Duża moc
- + Jakość
- + Modularne kable
- + 5 lat gwarancji
- WADY:
- - Nie znalazłem
Przed montażem w obudowach z dolną zatoką na zasilacz, lepiej podłączyć modułowe kabelki - robiąc odwrotnie trzeba dosyć nagimnastykować palce.
- ZALETY:
- + Wystarczająco długie kable do Aquariusa x70w,
- + Cichy wentylator,
- + Częściowo modułowy,
- + Dużo zabezpieczeń,
- + Ładnie się prezentuje.
- WADY:
- - Oplot na głównej wiązce i pcie mógłby być gęstszy.
Spokojnie ciagnie i5 4960k do 4.5 ghz i strix970 oraz 2 dyski.
Jedyne co mnie wnerwia to wiazka od PCi-e... troche sztywna(w moim przypadku)
- ZALETY:
- + stabilność napięć, cisza, modularne okablowanie
- WADY:
- - główna wiązka nie jest odpinana, modularne okablowanie trochę sztywne
- ZALETY:
- + wykonanie
- + 80+ bronze
- WADY:
- -krótki kabel PCI-E
- -"modularny" tylko w nazwie ponieważ i tak wykorzystuje się wszystkie kable
Po ponad roku użytkowania jestem mega zadowolony, nie było z nim do tej pory żadnych problemów. Produkt godny polecenia.
Przewody są trochę za twarde ale wszystko można ogarnąć
Ludzie piszą tu ze 4 miejsca na kable a tylko 3 wiązki, ale przy standardowej płycie z z97 wystarczy w zupełności
- ZALETY:
- + Cisza
- + Cena
- + Moc
- + Bronze
Pobór mocy pod obciążeniem poniżej 300 W
- ZALETY:
- + stosunek cena/jakość
- + semi modularny system okablowania
- + zestaw okablowania
- + kultura pracy
- WADY:
- - nie znalazłem
- ZALETY:
- + Cichy nawet pod obciążeniem
- + Dobrze się układa w obudowie
- WADY:
- - Brakuje jednego kabelka i w sumie żadnych informacji czy i gdzie można dokupić skoro mamy wolne miejsce w zasilaczu.
- ZALETY:
- + cichy
- + częściowo modularny
- + bezawaryjny
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + modularne kable
- + niesłyszalne nawet na pełnym obciązeniu
- WADY:
- - oplot kabli
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Dobra linja 12v
- + Stabilny
- + Cichy
- WADY:
- - Mogłoby być nieco lepsze modularne okablowanie ale to też jest ok
- ZALETY:
- + Stabilność, cisza.
- WADY:
- - W tym przypadku prawie bezsensowne okablowanie modularne(tylko kable SATA i Molex).
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Budowa modularna
- WADY:
- - 4 wejścia modularne, a kabli w zestawie 3 szt. (Nie rozumiem dlaczego producenci modularnych zasilaczy tak robią)
Dźwiga na swoich barkach R9 290 i i7 3770 i daje radę bez problemu
- ZALETY:
- + Moc, Cisza
- WADY:
- - Udawana modularność, oplot i końcówki mogłyby być lepiej wykonane
- ZALETY:
- + Modularny, choć wykorzystuję prawie wszystkie wejścia, więc śmiało można kupować nie modularne.
- + Stabliny
- + cichy
- WADY:
- - nie ma
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz Cooler Master 550W (RS-550-AMAA-B1) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00