Zasilacz Corsair CS 650W (CP-9020077-EU)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
- Moc: 650W
- Modularne okablowanie: Pół modularne
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Moc 650W
Zasilacze to niezwykle istotne elementy konfiguracji komputerowej. Ich moc określa maksymalną ilość energii, jaka może zostać dostarczona do podzespołów. Zasilacze o mocy 650W zainstalowane są zazwyczaj na pokładzie średniej klasy komputerów, które sprawdzą się przy grach i pracy biurowej. Dokładne zapotrzebowanie na moc sprawdzimy przez zsumowanie zapotrzebowania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem jest zastosowanie kalkulatorów dostępnych w internecie. Odpowiedni dobór mocy zapewni bezpieczną pracę komputera.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.
Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
CS650M to zasilacz marki Corsair o mocy 650 W, przeznaczony do obudów komputerowych. Zasilacz jest kompatybilny z najnowszymi technologiami PC. Obsługuje najnowsze specyfikacje ATX12V v2.4 oraz EPS 2.92, dzięki czemu może być używany z obecną i następną generacją platform z wielordzeniowymi procesorami. Wyposażony jest w aktywny układ PFC i charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością, zgodnie z certyfikatem 80 Plus Gold gwarantując sprawność 92%.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
- Moc 650W
- Modularne okablowanie Pół modularne
- Średnica wentylatora 120 mm
- Standard/Format ATX
Nie ma na co narzekać :)
- ZALETY:
- + Modularny
- + Certyfikat GOLD 92% sprawności
- + Wykonany z matowionego czarnego metalu
- + Bardzo mocno (ale nie za mocno) trzymające wtyczki
- + Cicha praca
- + Mało się nagrzewa
- + Dodany w pakiecie komplet zipów, śrubek i innych fajnych przedmiotów przydatnych przy porządkowaniu kabli.
- WADY:
- -Być może cena, ale za 92% sprawności to raczej nie jest problem.
- ZALETY:
- + cisza, nic nadmiernie nie szumi, piszczy ani klekocze
- + solidna konstrukcja, dobre spasowanie
- + bardzo wysoka moc, ale jednocześnie dobry "złoty środek" dla mocnych komputerów
- + nierzucający się w oczy wygląd, czarna farba
- + dobrze oznaczone złącza
- + meshowy tył
- + wsparcie dla funkcji procesorów Intel 4-generacji
- + aktywny układ PFC
- + oplot kabli ATX
- + aż 612 W dostępne łącznie na linii +12V
- + 130 W dla 3,3v i USB, co pozwala na podłączenie pewnie z 255 wiatraczków na USB do chłodzenia twarzy
- + 15 W dla linii 5V w trybie standby, więc z ładowaniem kilkudziesięciu telefonów na raz przy wyłączonym kompie nie powinno być problemów
- WADY:
- - wentylator nie jest na łożyskach kulkowych, dzięki czemu mogłoby być jeszcze ciszej
- - nie jest całkowicie modularny, ale w tej cenie nie ma co narzekać
- - podobno te modele cierpią na nieznaczne falowanie napięcia na linii 12V, tylko nie ma to praktycznie żadnego przełożenia na praktyczne zastosowanie, wszystko redukują komponenty odpowiedzialne za dostawę zasilania do poszczególnych podzespołów
- ZALETY:
- + Moc 650W
- + 80+ Gold
- + Modularny
- + Cichy
- + Bezpieczny
- +
- + Czarne kable dobrze wykonane w postaci "taśmy" mieszczą się nawet w obudowach gdzie jest mało miejsca na nie przeznaczone. Ładnie się komponują bo są czarne, wtyczki łatwo wchodzą i dobrze się trzymają.
- WADY:
- - nie którym mogą nie podobać się kable gdyż są w postaci taśmy. Bardziej przypadły mi one do gustu niż"gołe" kable owinięte siateczką przezroczystą. Tutaj kable są zalane dodatkowo.
- - Kabel sata nie wygodny "na początku" do podłączenia gdyż ogranicza ruch obrotu wtyczki. Później wystarczy pomyśleć chwilę i okazuję się że nie jest to problem.
- ZALETY:
- + moc (spory zapas)
- + wysoka sprawność
- + solidność wykonania
- + modularne okablowanie
- + stosunek jakości do ceny
- WADY:
- - brak (?)
- ZALETY:
- + Moc
- + Cisza
- + Zabezpieczenia
- + Certyfikat
- WADY:
- - Generalnie miałem objawy o czym pisało już sporo osób czyli terkotania wentylatora raz na kilka godzin przy delikatnym zwiększaniu obrotów. Ludzie pisali że na gwarancji albo długo albo nie wymienią. Okazało się że wystarczyło odręcić obudowę wyjąć wiatrak i zdemontować ten taki wąski paseczek przezroczystej pleksy co jest tylko z jednej strony przykręcona i wpada w wibracje. I Corsair jak miał być bezgłośny tak jest.
- ZALETY:
- + łatwość instalacji
- + solidność konstrukcji
- + moc
- + cena
- + modularne okablowanie
- + zabezpieczenia
- + ciche i niezawodne
- WADY:
- - nie znalazłem
- ZALETY:
- + Dobry stosunek ceny do jakości
- + Semimodularna konstrukcja - wygoda i elegancja
- + Spory zapas mocy
- + Cicha... właściwie nie cicha... bezgłośna praca
- + Wszystkie możliwe zabezpieczenia jakie ludzkość do dzisiaj wymyśliła
- + 80Gold +
- + Corsair i wszystko jasne
- WADY:
- -Sztywne przewody - trzeba uważać żeby się nie złamały :-)
Polecam
- ZALETY:
- + Certyfikat 80+ Gold.
- + Dużo zabezpieczeń
- + Niezła cena jak za produkt tej jakości
- + Ciągnie i7 4770k+GTX 770 na spokojnie, z potężnym zapasem
- WADY:
- - Złącza SATA mogły by byc troche inaczej wyprofilowane - mam zamontowane 2,5 calowe SSD w dużych sankach i trochę się namęczyłem zanim podłączyłem tak jak chciałem.
- ZALETY:
- + Modularność
- + Dobre układy zapezpieczające
- + Cena
- WADY:
- - Kable SATA są zbyt krótkie.
- ZALETY:
- + Certyfikat 80+Gold
- + Tani
- + modularny
- + cichy
- + Jest od coirsaira
- + ma zabezpieczenia prawie od wszystkiego
- WADY:
- - Nie wiem czemu ale u mnie przy małym obciążeniu kabli PCI-E (3wentylatory)
- - nie działają po włączeniu komputera,trzeba wypiąć i wpiąć wtyczkę
- ZALETY:
- + Modularny;
- + Mocny;
- + 80+ GOLD;
- + Cichy.
- WADY:
- - Trochę sztywne i krótkawe kable, ale nie jest to duży problem.
- ZALETY:
- + Cisza w czasie pracy
- + Wysoka moc
- + Norma 80+ Gold
- + Wysoka sprawność
- + Odpowiednia cena
- WADY:
- - Nie zauważyłem
- ZALETY:
- + Jakość wykonania, sprawność 92%, modularne okablowanie, no jest to po prostu bardzo solidny zasilacz wart swojej ceny w 100% U mnie ciągnie i7-4790k z gtx 770 i nie ma z tym najmniejszego problemu
- WADY:
- - Może oploty mogłyby być bardziej estetyczne... no ale to kwestia indywidualna, ja pewnie założe nowe.
- ZALETY:
- + Niska cena za 80+ GOLD
- + Corsair
- + Wygląd
- + CISZA
- WADY:
- - Jest ciężki, nie polecam do obudowy z górnym mocowaniem PSU
- ZALETY:
- + Modularne przewody, już nigdy nie wrócę do zasilaczy ze stałymi kablami.
- WADY:
- - Kable bez oplotu, przydałaby się możliwość podłączania pojedynczych kabli (np. do grafiki wpinam 6-pin + 8-pin, więc jeszcze 2 wtyki wiszą w obudowie przy samym oknie).
- ZALETY:
- + 80+ GOLD
- + w połowie modularne okablowanie (ułatwia organizację przewodów w obudowie) - w mojej ocenie jest OK
- + ciężki, sprawia wrażenie naprawdę solidnego
- + bezgłośny wiatrak
- + póki co żadnych skoków napięcia etc.
- WADY:
- -brak
- ZALETY:
- + modularny
- + certyfikat gold 80+
- + wtyczki trzymają się bardzo mocno (aż ciężko je w razie czego wyciągnąć)
- + cicha praca
- + dobra cena (w/g wielu za wysoka, ale przy kupnie komputera za 6000zł wole mieć pewny zasilacz)
- WADY:
- - brak
Ogólnie jestem zadowolony i kupiłbym jeszcze raz.
- ZALETY:
- + cichy
- ZALETY:
- + cichy
- + chłodny
- + wydajny
- + stabilny
- + długie kable
- WADY:
- - "Tęczowy" niepasujący do pozostałych wygląd zakończenia kabla 24pin
- -
- - Prośba do Morele : Podawajcie długości kabli w opisach zasilaczy.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz Corsair CS 650W (CP-9020077-EU) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00