Zasilacz Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD - CP-9020055-EU
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
- Moc: 750W
- Modularne okablowanie: Pół modularne
- Średnica wentylatora: 140 mm
- Zobacz pełną specyfikację
Moc 750W
Bardzo istotnym elementem konfiguracji sprzętowej jest zasilacz. Jego moc określa, ilość energii, jaka może zostać przekazana do podzespołów. Zasilacze, które charakteryzują się mocą na poziomie 750W, często wspierają wielozadaniowe komputery o dobrych parametrach technicznych. Aby sprawdzić, jakiej mocy zasilacza potrzebujemy, należy zsumować moc potrzebną na zasilenie wszystkich elementów. Chociaż można to zrobić samodzielnie, przydatny będzie kalkulator, który bez trudu znajdziemy w internecie.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.
Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
RM 750W to zasilacz marki Corsair o mocy 750 W, przeznaczony do obudów komputerowych. Zasilacz jest kompatybilny z najnowszymi technologiami PC. Obsługuje najnowsze specyfikacje ATX12V V2.4 oraz EPS 2.92, dzięki czemu może być używany z obecną i następną generacją platform z wielordzeniowymi procesorami. Wyposażony jest w aktywny układ PFC i charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością, zgodnie z certyfikatem 80 Plus Gold gwarantując sprawność do 91%. Wielki, 140 mm wentylator zapewnia właściwe chłodzenie dla jednostki, jest jednocześnie cichy i trwały.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
- Moc 750W
- Modularne okablowanie Pół modularne
- Średnica wentylatora 140 mm
- ZALETY:
- + Ultra cichy. Kupiłem go przewymiarowany (wystarczyłby mi 650W)W tych warunkach zasilacz jest w 100% pasywny. Nie do zarżnięcia. Nie mam nawet możliwości aby go obciążyć w 100%.
- WADY:
- - Nie podobają mi się ten nowy desing kabli. Są to wstążki., Stare oploty były ładniejsze.
- ZALETY:
- + Półpasywny do 350W. W Windows jest kompletnie niesłyszalny. Nie kręci wiatrakiem, przez co komputer jest tak cichy, że niekiedy nie wiem czy jest włączony. Na tej karcie chodzi mój cały zestaw. Core i7 2600 - niekręcony, 5 dysków po 2Tb każdy, Asus 780 Ti Direct CU II Boost. W windzie cisza i chłód tak jak powinno być. Odpinane kable zapewniają porządek w obudowie. Kiedy wentylator pracuje jest również cicho, ponieważ wentylator posiada kilka trybów prędkości. Stabilne napięcia i bardzo dobrze zorganizowana sekcja przeciwprzepięciowa. Czyli jak wam np. będą urządzenia padać w domu, to zasilacz postara się, aby wam nie poszły strzały napięciowe po urządzeniach w komputerze. To samo w przypadku piorunów podczas burzy, temat piorunów został zamknięty, można spokojnie pracować na nim podczas burzy bez obawy że coś się zjara. Dlatego cena - może się wydawać komuś wysoka, ale zapewniam, że
- WADY:
- - Trzeba uważać na jedną rzecz. Jest większy od klasycznego zasilacza, niedużo, ale większy.
- ZALETY:
- + W pełni modularne okablowanie
- + Duża moc
- + Cichy
- + Solidnie wykonany
- + Ładny design kabli
- WADY:
- - Moim zdaniem przeznaczenie kabli powinno się odróżniać kolorystycznie, natomiast w tym zasilaczu wszystkie kable są jednakowego, czarnego koloru. Oczywiście ma to znaczenie głównie dla laików, ja nie miałem problemów z podłączeniem, ale ktoś nieco mniej obeznany miałby ułatwione zadanie, gdyby były kolorki.
- ZALETY:
- + Modularne okablowanie
- + Bardzo wysoka moc
- + Stałe napięcia pod obciążeniem
- + Bardzo cicha praca
- + Certyfikat 80Plus GOLD
- + Długie płaskie okablowanie (porządek w obudowie)
- + Aż 5lat gwarancji
- + Pół-pasywna praca chłodzenia
- WADY:
- - Ciut mało elastyczne okablowanie
- ZALETY:
- + ogromna moc
- + jakość wykonania
- + chłodzenie pół pasywne
- + cisza !
- + modularne kable
- + wszystkie praktycznie zabezpieczenia
- + certyfikat 80+ Gold !
- + 5 lat gwarancji !
- + bardzo długie kable i solidnie zrobione wtyczki
- + fajne czarne kable płaskie w obudowie mało się rzucające w oczy
- WADY:
- -jak bym już miał się do czegokolwiek przyczepić to tylko leciutko za sztywne kable w szczególności EPS i 24pin ale jakoś udało mi się je upchać w Fractal R4 więc nie ma na co narzekać tak naprawdę )
- ZALETY:
- + ogromna moc
- + jakość wykonania
- + chłodzenie pół pasywne
- + cisza !
- + modularne kable
- + wszystkie praktycznie zabezpieczenia
- + certyfikat 80+ Gold !
- + 5 lat gwarancji !
- + bardzo długie kable i solidnie zrobione wtyczki
- + fajne czarne kable płaskie w obudowie mało się rzucające w oczy
- WADY:
- -jak bym już miał się do czegokolwiek przyczepić to tylko leciutko za sztywne kable w szczególności EPS i 24pin ale jakoś udało mi się je upchać w Fractal R4 więc nie ma na co narzekać tak naprawdę )
Ten EVGA Supernova G2 750W jest przecież jednym z lepszych zasilaczy w tej klasie. A do tego tańszy od popularnych u nas Corsair'ów, BeQuite'ów czy Enermax'ów. No i te 10 lat gwarancji.
A do tego cena (dziś 478 zł) - to 90 zł taniej niż ten Korsarz, a EVGA G2 to zasilacz co najmniej o klasę lepszy. Nawet gdyby zamieniły się cenami to wolałbym EVGA :)
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2547993/psu-tier-list.html
Aż się prosi, żeby "rekomendacja experta" sklepu morele.net była przy tym modelu EVGA, zamiast Corsair.
Polecam przejrzeć fachowe recenzje jak np. te::
http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/SuperNOVA_G2_750/6.html
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=380
Sam zakupiłem co prawda EVGA G2 850W, bo trafiłem w dobrej cenie, ale 750tka jest równie dobra. Polecam całą serię EVGA G2/P2/T2.
- ZALETY:
- + Duża moc
- + Okablowanie modularne
- + Prosta instalacja i zarządzanie kablami
- + Wentylator jest niesłyszalny jak dla mnie oraz nie pracuje wcale kiedy nie ma takiej potrzeby
- + Duża ilość klipsów do spięcia kabli
- WADY:
- -Kable trochę sztywne ale to akurat nie jest duży problem
- -Niestety minimalnie za długi na moją obudowę i musiałem zdemontować dodatkowy wentylator na dole ale mówi się trudno
- ZALETY:
- +Ogromna moc
- +Bardzo mocna pojedyncza linia +12 (62.5 ampera)
- +Świetny do podkręcania i potężnego sprzętu
- +CISZA
- +Pół-pasywne chłodzenie
- +Fajny wygląd
- +Ładne kabelki
- WADY:
- -Nie zauważyłem :)
- ZALETY:
- + Modularne okablowanie, długie kable i 5 lat gwarancji.
- WADY:
- - Kable mogłyby być w osłonkach a nie w taśmie ale to już kwestia gustu.
- ZALETY:
- + Bezgłośna praca przy minimalnym obciążeniu procesora (praca biurowa)
- WADY:
- - Nie spodobało mi się dołożenie "na siłę" możliwości odpięcia kabli zasilających do płyty głównej. Im więcej łączy, wtyczek i gniazdek po drodze tym gorzej...
- ZALETY:
- + Wart swojej ceny. W tej półce cenowej nie znalazłem konstrukcji pół pasywnej.
- WADY:
- - Brak.
- ZALETY:
- + jakoś i wykonanie kabli
- + cichy
- WADY:
- - ciężar
- - corsair link
- ZALETY:
- + Półpasywny, tj. wentylator załącza dopiero przy pewnym obciążeniu.
- WADY:
- - Strasznie ciasne wtyczki (ale dzięki temu nie ma mowy o iskrzeniach i skokach napięcia)
- ZALETY:
- + Stabilne napięcia
- + Budowa modułowa
- + Konstrukcja półpasywna
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + Moc
- + Naprawdę cicha praca
- + Stabilne 12V
- + Na tym zasilaczu spokojnie można bawić się w OC
- + Wygląd
- + Jakość wykonania
- WADY:
- - Jak na razie brak
- ZALETY:
- + Dzięki odpinanym kablom porządek w obudowie.
- + Pasywne chłodzenie do 40% daje przyjemną ciszę.
- + Stabilne napięcia.
- WADY:
- - Kable są bardzo sztywne co utrudnia ich układanie.
- ZALETY:
- + Bezgłośny przy normalnej pracy
- + Cichy przy obciążeniu
- + Modułowy
- WADY:
- - Kable trochę sztywne, w szczególności SATA
- ZALETY:
- + Cichy
- + Chłodny
- + Modularny
- WADY:
- - Sztywne przewody (jedyny minus)
Plan sprawdził się w 100%, w zestawie z i7 4790 i gf970 pracuje chyba cały czas w trybie pasywnym, a jeśli już zaczyna coś szumieć to na pewno nie przebija się przez hałas generowany przez grafikę :P
- ZALETY:
- + Cichy
- + mocny
- ZALETY:
- + Modularny
- + Płaskie kable
- + Stabilne napięcia
- + Cichy
- WADY:
- - Włączanie wiatraka powinno być uzależnione od temperatury, nie od obciążenia zasilacza.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD - CP-9020055-EU możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
W styczniu 2019 wymiana sprzętu na rtx 2080 + i7 990k zasilacz wymagał jedynie przejściówki do cpu z 8 na 8+4 (przy czym samo 8 wystarczy do działania, + 4 do OC żeby sekcje w płycie nie przeciążać pewnie). i na karcie z 6+8 na 8+8.
Wszystko śmiga kosmicznie a zasilacz praktycznie nie uruchamia wentylatora.