Zasilacz XFX TS 550W (P1-550S-XXB9)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Bronze
- Moc: 550W
- Modularne okablowanie: Nie
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
80 Plus Bronze
Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.
Brak modularnego okablowania
W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będą wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
PFC
Funkcja PFC (Power Factor Correction) pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby straty były jak najmniejsze. Układ minimalizuje ilość mocy biernej, która nie zostanie wykorzystana. W przypadku PFC można wyróżnić dwa rodzaje układów. Te aktywne dostosowują się do warunków panujących w danej sieci, co warunkuje wysoką wydajność. Natomiast w układach pasywnych, parametry nie zmieniają się. Zostały one zaprojektowane z myślą o stałym obciążeniu. Na rynku częściej spotkamy zasilacze z układem aktywnym.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Zapraszamy do zapoznania się z recenzją zasilacza wyprodukowanego przez firmę XFX, która oprócz zasilaczy zajmuje się również produkcją autorskich modeli kart graficznych dwóch głównych producentów - Nvidia oraz AMD.
Opakowanie, wygląd zewnętrzny i okablowanie
Zasilacz jest dostarczany w utrzymanym w stonowanej kolorystyce czarnym opakowaniu na którym możemy zobaczyć kilka informacji dotyczących konstrukcji oraz jego zdjęcie. W pudełku oprócz zasilacza spotkamy instrukcję, dwa przewody zasilające (jeden z wtyczką angielską oraz jeden z europejską) . Zasilacz ponadto jest chroniony „pianką” przed uszkodzeniami w trakcie transportu. Konstrukcja wygląda bardzo przyzwoicie, czarne barwy połączone z białymi dodatkami to bardzo dobre połączenie, które z pewnością ucieszy osoby z oknami w bocznych panelach obudowy. Po bokach znajdziemy czarne naklejki z logo firmy i nazwą modelu natomiast na górze tabliczkę znamionową z parametrami zasilacza oraz uzyskanymi przez niego certyfikatami. Na środku grilla ozdabiającego wentylator umieszczono spore, białe logo firmy ozdobione srebrnym tłem.
Zasilacz ma bardzo bogaty zestaw okablowania w którego skład wchodzi: złącze 24pin do płyty głównej, 9 złączy SATA, 6 wtyków molex, dwie wtyczki do zasilania kart graficznych (6pin oraz 8pin (6+2)) oraz 8 pinowe (2+4) złącze do zasilania gniazda procesora. Kable są w oplocie dzięki czemu nie będą się rozplątywać a zarazem będą dobrze wyglądać.
Specyfikacja zasilacza
Jak możemy odczytać z tabliczki znamionowej maksymalne obciążenie poszczególnych linii przedstawia się następująco:
+3.3V - 24A
+5V - 24A
Łączna moc na powyższych liniach jaką zasilacz jest w stanie dostarczyć to 130W.
+12V - 44A
Zasilacz posiada jedną mocną linię +12V z technologią Easy Rail, która jest w stanie dostarczyć aż 528W.
-12V – 0.5A, 6W
+5V – 2.5A, 12.5W
Zasilacz posiada certyfikat 80+ Bronze co oznacza, że oferuje on sprawność co najmniej 82% przy obciążeniu wynoszącym 20 oraz 100% mocy maksymalnej, a także nie mniej niż 85% przy obciążeniu wynoszącym 50%. Ponadto posiada certyfikat NVIDIA SLI.
Szeroki pakiet zabezpieczeń zapewnia stałe zasilanie i bezpieczeństwo pracy:
UVP (zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych),
OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem),
OCP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim prądem),
SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe),
OPP (zabezpieczenie przeciążeniowe),
Za jego chłodzenie odpowiada 120mm wentylator marki Adda, który zarówno w spoczynku jak i pod obciążeniem pracuje bardzo cicho.
Testy dostępne w Internecie wykazują, że zasilacz w swoim przedziale cenowym cechuje się bardzo dobrym utrzymywaniem napięć dzięki czemu nie trzeba się obawiać o resztę podzespołów w komputerze. Na produkt producent udziela 2 letniej gwarancji, która można przedłużyć do 5 lat po rejestracji na stronie producenta.
Analiza rynkowa
Spośród zasilaczy w cenie około 250 złotych zdecydowaliśmy się na rekomendację tego modelu ze względu na bardzo mocną linię +12V, dużą ilość zabezpieczeń, bogate oraz oplatane okablowanie, cichą pracę oraz możliwość przedłużenia gwarancji do aż 5 lat!
Podsumowanie
Polecamy ten produkt graczom posiadającym dość mocne i prądożerne karty graficzne oraz procesory. Zasilacz dzięki bardzo wysokiej mocy nie będzie sprawiał najmniejszych problemów w większości komputerów wyposażonych w jedną kartę graficzną oferując przy tym dobre parametry energetyczne i małe straty energii.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Bronze
- Moc 550W
- Modularne okablowanie Nie
- Średnica wentylatora 120 mm
- Standard/Format ATX
Jestem maniakiem ciszy w moim pececie, po różnych próbacg (ocz sxs2 - głośny poszedł do ludzi, Tagan u22II - zaczęły piszczeć cewki lub głośno chodził wiatrak poszedł na reklamację wrócił w postaci zwrotu kasy i dobrze)
XFX (produkowany jak czytałem przez seasonica) - niesamowita cisza - jak pisali na forum. Wreszcie jestem zadowolony, poza tym wsparcie SLI i CF, dość długie kable w oplocie (niemodularne, ale mi o to chodziło - w puszce zawsze jest ciut miejsca pod DVD)
Duży Cichy, estetycznie wykonany, mocny stabilny - jestem zachwycony przedwszystkim cichością - pozostaje mi już tylko zakup dysku ssd jeśli wiecie o co nmi chodzi ;)
- ZALETY:
- + CICHY, CICHY, wreszcie cichy zalilacz w mojej puszce
- + dość mocny - wystarczy
- + stabilny - żadnych zwieszek
- + kable w oplocie
- + wsparcie SLI i CF
- + Dają nawet przejściówki na flopa
- + Wysoka jakość wykonania
- + Molexy same się odpinają po naciśnięciu - fany paten nit rzeba się z draniem męczyć szamocząc się w obudowie
- WADY:
- - dwa wyjścia 12V z jednego oplotu - nie wiem po co tak
- - najważniejszy minus, że nie mam się do czego przyczepić :D
- ZALETY:
- + stabilny (trzyma napięcia)
- + mocna linia 12V
- + cisza, niemalże niesłyszalny
- + widać tu rękę Seasonic :)
- WADY:
- -brak:
- - sam produkt słabych stron nie ma, minusy jedynie po stronie sklepu, który źle opisał produkt, zmienił nazwę produktu w systemie już po zakupie przez co na gwarancji miałem inny model niż na dowodzie zakupu (na moją prośbę wysłano mi bez problemu odpowiednią gwarancję). Zastanawiający jest też fakt 3 letniej gwarancji producenta, kiedy producent utrzymuje iż jest ona 5-letnia. Mam nadzieję, że to tylko wpadka, bo to mój pierwszy nieudany zakup w sklepie morele. Trzy wcześniejsze zakupy odbyły bez zarzutu.
W opisie są błędy: w/w zasilacz ma 6xMOLEX 4-pin, 9xSATA 15-pin,
2xFDD 4-pin, 1xPCI-E 6/8-pin, 1xPCI-E 6pin, 1xEPS-12V 8pin,
1xATX-12V/EPS-12V 4/8pin,
1xATX24/20-pin.
Zasilacz ma wentylator o średnicy 120 mm.
Linia +3,3V - 24A
Linia +5V - 24A
Linia +12V - 44A
Linia +3,3V & +5V razem 130 Wat
Linia +12V - 528 Wat
Tak napisałem, żeby kolejni chętni zakupu tego zasilacza nie mieli wątpliwości.
- ZALETY:
- + certyfikat 80+ brąz
- + cichy pod obciążeniem
- + kable długie w oplotach
- + bardzo dużo wtyczek
- + duża moc na linii +12V - 528 Wat.
- WADY:
- - hmm, dla mnie brak
- ZALETY:
- + Ilość złączy
- + Jakość wykonania
- + Wydajność
- + Kultura pracy
- + Po kilku latach pracy
- + jest nadal bezgłosny i pracuje jak wyjęty z pudełka
- WADY:
- - Kable troszeczke sztywne i w niektorych ciaśniejszych obudowach moze byc problem z ich ułożeniem
- - lecz nie brałbym tego pod uwagę
Jest niesłyszalny, jest solidny, posiada w pełni wykorzystaną i bardzo dużą moc na linii 12V, która jest najważniejsza przy zakupie zasilacza z tego względu, że pod nią podpinamy większość podzespołów.
Również nie zapomnę o tym ,że ten zasilacz posiada bardzo dużo kabli, w moim obecnym komputerze większość leży nieużywana bo wszystko inne jest podpięte także to ogromny plus bo nie ma problemu z kablami.
Po prostu polecam, bo warto.
- ZALETY:
- + 530W NA LINII 12V !!! Można powiedzieć, że cała moc jest wykorzystana, czyli nie płacimy za puste W
- + Solidna konstrukcja
- + Niesłyszalny nawet w stresie
- + Bardzo dużo kabli w pancernym oplocie, nie trzeba kupować zbędnych przejściówek
- + Jest śliczny
- WADY:
- - Kompletnie żadnych
- ZALETY:
- + Solidny
- + Elegancki
- + Odpowiednia długość okablowania
- + Duża ilość wtyczek
- + Elegancko porozdzielanie i osłonięte kable
- + Kompatybilny z Haswellem (wbrew oświadczenia XFX)
- WADY:
- - Aż szkoda, że nie jest modularny, w takim wypadku byłby perfekcyjnym wyborem
- ZALETY:
- + moc i sprawność
- + bogate i długie okablowanie
- + cichy
- + długa gwarancja (po rejestracji na www)
- + atrakcyjny wygląd
- WADY:
- - na siłę ten zdublowany kabel ATX 12V, zawsze to jeden kabel więcej do upchnięcia i ułożenia w obudowie ;-D
- ZALETY:
- + Stabilne napięcia a to jest najważniejsze.
- + Wysoka kultura pracy
- + Wysoka sprawność
- + Pojedyncza linia
- + Kable w oplocie
- WADY:
- - Szkoda, że nie modularny... ale każdy widzi co kupuje
- - Oplot jest gruby ciężko jest upchać kable w mniejszych budach
- ZALETY:
- + kultura pracy i cisza.
- + wygląd i poczucie jakości.
- + okablowanie.
- WADY:
- - To zostawiam malkontentom. Osobiście słabych stron nie widzę.
- ZALETY:
- + Markowy
- + Mocna i stabilna linia +12V
- + Certyfikat 80+ Bronze
- + Tak cichego zasilacza jeszcze nie miałem, nawet pod porządnym obciążeniem
- + Molexy same się odpinają po naciśnięciu: nie trzeba się z gnojem męczyć w obudowie
- + Kable w oplocie
- + Duuużoo kabli i wtyczek
- + Przejściówka na Flop'a
- + Cena/Jakość
- + Fajnie wygląda
- + Spokojnie starczy do ładnego OC
- WADY:
- - Chyba tylko brak systemu mudularnego
Przez cały ten okres nie miałem najmniejszy problemów. Podzespoły, które zasilał były kręcone, mocy nie brakowało nigdy. Jakbym miał się do czegoś przyczepić to trochę trzeba się nagimnastykować żeby dobrze ukryć przewody w obudowie, zwłaszcza ten gruby w oplocie.
Produkt spełnił w pełni moje oczekiwania ;)
- ZALETY:
- + Cichy
- + Wydajny
- + Dobra cena
- + Łatwy montaż
- WADY:
- - Żeby dobrze ukryć przewody wewnątrz obudowy blaszaka trzeba się trochę napracować
- ZALETY:
- + Markowy
- + Mocna i stabilna linia +12V
- + Certyfikat 80+ Bronze
- + Tak cichego zasilacza jeszcze nie miałem, nawet pod porządnym obciążeniem
- + Molexy same się odpinają po naciśnięciu: nie trzeba się z gnojem męczyć w obudowie
- + Kable w oplocie
- + Duuużoo kabli i wtyczek
- + Przejściówka na Flop'a
- + Cena/Jakość
- + Fajnie wygląda
- + Spokojnie starczy do ładnego OC
- ZALETY:
- + 5 lat gwarancji po rejestracji,
- + stabilność pracy,
- + dość długie przewody,
- + mocna linia 12V
- + wszelkie zabezpieczenia
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Stabilność
- + Cichy
- + Sprawdzona marka
- + Dobra jakość wykonania
- + Gwarancja dłuższa niż u konkurencji
- + Duża ilość końcówek
- WADY:
- - Wyjścia 12V
- - Ciężko zarządzać tyloma kablami (ale to wada wszystkich zasilaczy nie-modularnych)
- ZALETY:
- + Zasilacz nawet przy obciążeniu na 50-60% jest właściwie niesłyszalny. Zapominam, że go mam :)
- +
- + Multum kabli, można podłączyć praktycznie wszystko.
- +
- + Całkiem ładne wykonanie.
- WADY:
- - Wiatraki PODOBNO rozkręcają się głośno podczas maksymalnego obciążenia, ale ja tego nie doświadczyłem i raczej nie mam zamiaru dociążać zasilacza :-)
- -
- - Brak słabych stron? :)
- ZALETY:
- + Cichy
- + Dobry pod domowe oc
- + bardzo stabilne zasilanie
- + Duża ilość kabli
- + Cena/jakość
- + 5 lat gwarancji
- WADY:
- - szkoda że nie modularny
- - krótki kabel od zasilania procka, ale wszystko jest podane w opisie więc to taki mały minusik dla projektantów nie dla zasilacza
- ZALETY:
- + duzo zabezpieczen mam czesto jakies skoki napieci w miescie a zwlaszcze latem.
- + tak to jest ok
- +
- + zasilacz wytrzymuje te skoki itd nastepnym razem tez go kupie tylko ze mocniejszy moze
- WADY:
- - kable mogly by byc dluzsze chociaz ten do zasilania procesora bo w obudowie corsair 230t nie da sie go wpuscic tylem i od gory
- - ale jest zajebisty i tani
- ZALETY:
- + Cichy, w ogóle go nie słychać w obudowie Aerocool Strike X One
- + Oplatane kable
- + Dużo złączy
- + CENA!
- WADY:
- - Na początku wszystkie złącza bardzo ciężko wchodzą i trzeba bardzo uważać żeby nie uszkodzić żadnego gniazda w dysku albo na płycie głównej, ale to tylko szczegół
- ZALETY:
- + Bardzo cichy
- + Gwarancja 5 lat (po rejestracji na stronie producenta)
- + Mocna linia 12V
- + Zabezpieczenia
- + Oplecione kable
- + Linia 6 jak i 8 pinowa zasilająca kartę
- WADY:
- - Obecnie brak
- ZALETY:
- + stabilna praca
- + bezgłośne chłodzenie
- + długie okablowanie
- + duża ilość złączy
- + umiarkowana cena
- WADY:
- - Duża ilość przewodów, nad którymi chwilami ciężko zapanować. Szczególnie, jeśli posiada się mniejszą obudowę...
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz XFX TS 550W (P1-550S-XXB9) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Ewentualna naprawa jest realizowana wyłącznie na terenie Holandii (sam musisz wysyłać paczkę o wartości około ~50% nowego zasilacza) oraz trwa to około 2 miesięcy. W moim całym życiu jeszcze żaden zasilacz nie sprawiał mi kłopotów. To jest pierwszy taki przypadek. Nie wiem czy taki akurat mi się trafił egzemplarz, ale nie polecił bym nikomu tego modelu.
Przy okazji pozbyłem się gwarancji, bo naruszyłem plombę. Morele.net umywają ręce.
W tej sytuacji proponuję abyśmy zareklamowali ten produkt poprzez rękojmię. Produkt posiada wadę fizyczną, niezgodną z opisem produktu. Nie pozwala ona na używanie produktu z godnie z przeznaczeniem.