Żarówki LED
(1292)Towar dostępny na magazynie
Towar dostępny na magazynie dostawcy
- Sortowanie domyślne
- Cena - od najniższej
- Cena - od najwyższej
- Po popularności
- Po ocenach klientów
- Po ilości komentarzy
Esperanza LED E27, 6W, 580lm (ELL155)
BestsellerMorele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Powiązane kategorie
- Żarówki LED E27
- Żarówki LED GU10
- Żarówki LED G9
- Żarówki LED E14
- Żarówki LED z czujnikiem ruchu
- Żarówki LED G4
- Żarówki LED 12V
- Żarówki LED dekoracyjne
- Żarówki LED Philips
- Żarówki LED Osram
- Żarówki LED RGB
- Żarówki LED 24V
- Żarówki LED z czujnikiem zmierzchu
- Żarówki LED MR16
- Żarówki LED 5W
- Żarówki LED do ściemniaczy
- Żarówki LED 40W
- Żarówki LED 230V
- Żarówki LED 10W
- Żarówki LED 15W
- Żarówki LED E40
- Żarówki LED 20W
- Żarówki LED 1W
- Żarówki LED 3W
- Żarówki LED 2W
- Żarówki LED 60W
- Żarówki LED 12W
Żarówki LED a tradycyjne - różnice
Zastanawiasz się, Czy jest w ogóle jakaś różnica między Żarówką Led i żarówką tradycyjną? Oczywiście, jest ich kilka. Pierwszą z nich jest sposób działania. Tradycyjna żarówka emituje światło w wyniku żarzenia się przewodnika, który jest wykonany z wolframu. Za to żarówka LED działa poprzez diodę, która składa się z diody elektroluminescencyjnej i luminoforu. Pierwszy element daje światło niebieskie, a drugi żółto-zielone. Dzięki takiemu działaniu jest możliwość wyboru barwy światła. Żarówki tradycyjne mają jedną barwę.
Kolejną różnicą jest czas działania żarówki. Idealnym przykładem będzie żarówka LED Osram z mocą 8 W, porównana z żarówką tradycyjną o mocy 50 W. Czas działania pierwszej z nich to ok. 15000 godzin, za to druga działa przez ok. 1000 godzin. Żarówka LED będzie więc działać 15 razy dłużej niż żarówka tradycyjna.
Zastanawiasz się może, czemu zestawiona została żarówka LED o mocy 8 W, i żarówka tradycyjna o mocy 50 W? Ponieważ tyle potrzebują, żeby wytworzyć tę samą ilość światła. To pokazuje, jak oświetlenie LED jest energooszczędne. Te różnice sprawiają, że LED staje się coraz popularniejszy.
Rodzaje żarówek LED do Twojego domu
Żeby wybrać jak najlepszą żarówkę do twojego domu, powinieneś zwrócić uwagę na to, gdzie żarówka będzie używana. Dużo będzie zależeć od tego, jakiego gwinta będzie potrzebować żarówka. Najpopularniejsze żarówki LED E 27, używane są w większości lamp, czy żyrandoli. W lampkach nocnych często są spotykane wejścia na żarówki LED E 14. A może chcesz swoje oświetlenie zamontować w szafce? Tam najczęściej będą używane żarówki LED GU10 albo żarówki LED MR 16. Żarówki LED G9 i żarówki LED G4 są najmniejsze z tu wymienionych.
Barwa światła w żarówkach LED
Dużą zaletą żarówek LED jest to, że możesz wybrać barwę światła. Ciepła, neutralna i zimna. Teraz pewnie nasuwa Ci się pytanie jak wybrać najlepszą żarówkę pod względem barwy. Na to pytanie znajdziesz odpowiedź za chwilę. Barwę światła oznacza się w Kelwinach. Barwa neutralna to 4000 K. Im mniej Kelwinów tym barwa jest cieplejsza, więc im Kelwinów więcej tym barwa jest zimniejsza. Jeśli szukasz odpowiedniego oświetlenia, to kup żarówki LED Philips, które można znaleźć od 2700 K, czyli barwa, którą posiadają żarówki tradycyjne przez 6000 K, do 6500 K, czyli barwę wchodzącą w niebieski.
Właściwości żarówek LED
Żarówki LED to świetny wybór dla każdego. Chcesz zaoszczędzić i nie masz czasu co chwilę wymieniać żarówek? Żarówki LED Kanlux potrafią świecić przez ok. 15000 godzin. Chcesz dbać o środowisko, ale potrzebujesz dużo światła? Żarówki LED Kobi o mocy 15 W, odpowiadają żarówce tradycyjnej o mocy 150 W. Nie chcesz się martwić o to, że żarówka się przepali? Z oświetleniem LED nie musisz się o to martwić. Żarówki te nie przepalają się w przeciwieństwie do żarówek tradycyjnych.
A może zależy ci na wygodzie? Wtedy idealną opcją może okazać się żarówka LED z czujnikiem ruchu. W miejscach, gdzie nie spędzasz dużo czasu, idealnie sprawdzi się ta forma oświetlenia. A co jeśli spędzam tam większą część dnia? Wybierz wówczas Żarówkę LED WiFi. Wszystko zrobisz za pomocą twojego Smartfona. Żarówka firmy Hama pozwala sterować urządzeniem nawet za pomocą głosu. A to za sprawą bezpłatnej aplikacji. Czy może być coś prostszego? Żarówka SMART LED, to idealna opcja, jeśli chcesz połączyć żarówkę RGB i WiFi. Możesz zdalnie zmieniać kolory oraz nasilenie światła.
Żarówki LED do każdego wnętrza
Jak wybrać żarówki LED do salonu, biura, kuchni czy łazienki? Jaką moc żarówek LED wybrać? Czy barwa światła ma znaczenie? Bardzo ważną rzeczą jest barwa. Wybierając ciepłe światło, musimy się liczyć z tym, że będą to barwy uspokajające. Będą idealnie się nadawały do salonu, sypialni czy przedpokoju. Światło neutralne będzie świetnym wyborem, kiedy nie możemy się zdecydować czy chcemy barwę ciepłą, czy zimną. Często jest wybierana do biura, kuchni, sklepu i łazienki. Światło zimne ładnie podkreśla barwy innych rzeczy. Warsztaty, garaże, piwnice, oraz warsztaty to miejsca, gdzie idealnie pasuje światło o chłodniejszej barwie.
Dalej nie możesz wybrać odpowiedniego światła? Może powinieneś wybrać Żarówki LED RGB. Są to żarówki, które zmieniają kolor. Np. żarówka RGB firmy Osram posiada pilota, dzięki któremu możesz zdalnie sterować swoją żarówką. Jeśli nie odpowiada Ci światło białe (ciepłe, neutralne, zimne), to idealna będzie żarówka LED kolorowa. Możesz wybrać żółty, zielony, czy czerwony kolor. Jak widzisz, żarówki mogą być w każdym kolorze i możesz wybrać jeden kolor, albo wiele na raz.
Żeby wybrać odpowiednią moc żarówek, musisz zwrócić uwagę na dwie rzeczy: wielkość pomieszczenia oraz ile źródeł będzie oświetlało pokój. Im większe pomieszczenie, tym większa powinna być moc żarówki, ale jeśli mamy więcej źródeł światła, możemy użyć żarówek z mniejszą mocą. Najważniejsze jednak, żebyś to ty czuł się dobrze, ze swoim światłem.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu