Blendery
(329)Towar dostępny na magazynie
Towar dostępny na magazynie dostawcy
- Sortowanie domyślne
- Cena - od najniższej
- Cena - od najwyższej
- Po popularności
- Po ocenach klientów
- Po ilości komentarzy
Blender Bosch MSM67170
BestsellerBlender Bosch MSM66110
BestsellerMorele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Blender Bosch MSM66150
BestsellerMorele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Powiązane kategorie
- Blendery Bosch
- Blendery Zelmer
- Blendery Philips
- Blendery Tefal
- Blendery z pojemnikiem
- Blendery 1000 W
- Blendery 1200 W
- Blendery Amica
- Blendery do kruszenia lodu
- Blendery Esperanza
- Blendery 800 W
- Blendery do smoothie
- Blendery Ninja
- Blendery Russell Hobbs
- Blendery próżniowe
- Blendery Nutribullet
- Blendery kielichowe Philips
- Blendery kielichowe Bosch
- Blendery kielichowe Zelmer
- Blendery Smeg
- Blendery Electrolux
- Blendery kielichowe Szklane
- Blendery Sencor
- Blendery kielichowe 1000W
- Blendery kielichowe 1200W
- Blendery Berlinger Haus
- Blendery bezprzewodowe
- Blendery kielichowe
- Roboty kuchenne
- Blendery Black Friday
Blendery – niezbędnik w kuchni
Blender ręczny to niewielkie, elektryczne urządzenie kuchenne, niezastąpione przy miksowaniu, mieleniu ziaren i orzechów, przyrządzania kremów lub smoothie czy kruszeniu lodu. Wybór blenderów w sklepach jest bardzo duży. Zanim zdecydujesz, czy kupić sprzęt wielofunkcyjny i profesjonalny, czy mały i przenośny, sprawdź ranking. W zestawieniach królują blendery Bosch, ale i również blender Philips czy blender Braun znajdują się wśród najlepszych. Jakie funkcje powinien mieć dobry blender ręczny?
Niezawodne urządzenie nie musi kosztować majątku. Blender Zelmer oraz blender Sencor mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Opinie użytkowników nie pozostawiają wątpliwości ― ten sprzęt domowy może zrobić w kuchni prawie wszystko. Przy pomocy blendera ręcznego możesz kruszyć lód, robić puree i pasty kanapkowe, ubijać pianę, posiekać warzywa, przecierać, rozdrabniać, mieszać. Blender Philips pomoże zmiksować produkty na zdrowy i pełen witamin owocowy lub warzywny koktajl.
Przydatne funkcje blendera ręcznego
Plasujące się wysoko w rankingach blendery Bosch , podobnie jak urządzenia innych marek, mają wiele funkcji i mix programów. Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzesz. Blendery ręczne mogą być zasilane są akumulatorowo i sieciowo. Najpopularniejsze są modele z kablem zasilającym, ponieważ akumulatory dosyć szybko tracą swoją moc. Oczywiście, im większa moc, tym lepiej, ponieważ urządzenia możesz użyć, aby kruszyć lód, czy rozdrobnić surowe warzywa. Np. blender MPM ma ogromną rozpiętość mocy, od 120 W do 1200 W. Na rynku dostępny jest również blender molekularny, czyli taki, który mieli żywność do rozmiarów nanocząsteczek dzięki ogromnej mocy silnika (1500 W), pozwalającej na wykonywanie do 27 000 obrotów na minutę.
Materiał, z którego wykonuje się blendery, jak i ich końcówki, to zazwyczaj tworzywo sztuczne. Jeśli zależy ci, żeby końcówka była metalowa lub stalowa, wybierz blender MPM lub blender Tefal . Praktycznie wszystkie modele tych firm mają bardziej odporną na wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne metalową końcówkę. Ważną funkcją jest regulacja prędkości. Większość urządzeń ma skokową, ale spotkasz modele z płynną (np. blender MPM lub blendery Philips) albo bezstopniową regulacją prędkości (np. blender Zelmer). Niektóre mają funkcję Smart Speed, pozwalającą na kontrolę prędkości obrotów i konsystencji miksowanych produktów. Dobrym rozwiązaniem jest funkcja Turbo, z której skorzystasz kiedy praca blendera powinna od razu przyspieszyć.
Blender Braun posiada technologię Splash Control, zapobiegającą rozpryskiwaniu się składników. Dzięki niej nie zachlapiesz ubrań i blatu w kuchni. Nowoczesne sprzęty muszą mieć zabezpieczenia, np. przed przegrzaniem, przed uruchomieniem ze źle zamontowaną końcówką, blokadę przed dziećmi. Dla wielu użytkowników najważniejsze są końcówki i dodatki. Najpopularniejsze to rozdrabniacz, końcówka do ubijania, spieniania mleka, pojemnik na koktajle. Z ich pomocą Twój blender ręczny wykona wszystkie zadania, jakie przed nim postawisz. Blender Tefal oraz blender Sencor są przykładami urządzeń, które mają ostrza rozdrabniacza ze stali nierdzewnej.
Najpopularniejsza moc blenderów
Moc blendera powinna być dopasowana do twoich potrzeb. Jeśli używasz tego urządzenia okazjonalnie i niezbyt intensywnie, potrzebny jest, żeby ubić pianę lub zrobić puree z gotowanych warzyw, to w zupełności wystarczy Ci tani sprzęt o mocy około 200 W. Natomiast do zadań typu kruszenie lodu, mielenie orzechów lub szatkowanie marchewki, przyda się blender o większej mocy, jak np. blender Braun lub blendery Bosch. Optymalna moc blendera to od 500 do 1000 W. Im jest większa, tym wolniej urządzenie się nagrzewa i dłużej może działać bez przerwy, ale pobiera też więcej prądu.
Różnice między blenderem ręcznym a blenderem kielichowym
Blender ręczny jest urządzeniem przenośnym. Składa się z korpusu i zamiennych końcówek. Obudowa jest plastikowa, może być w różnych kolorach. Powinien mieć ergonomiczny uchwyt i wygodnie leżeć w dłoni podczas pracy. Blender stojący, tzw. kielichowy, podczas pracy stoi na blacie kuchennym. Ma przyssawki, gwarantujące stabilność podczas blendowania. Blendery kielichowe posiadają dużo funkcji, większą moc i wysokie obroty. Łatwo je otworzyć i czyścić. Składają się z korpusu oraz kielicha lub dzbanka z pokrywką. Kielichy mogą być szklane lub z tworzywa sztucznego.
Zalety i wady blenderów
Najbardziej praktyczne są blendery ręczne, których końcówki łatwo zmienić i zastąpić, a po skończonej pracy umyć w zmywarce. Dodatkowym plusem jest mały ciężar urządzenia oraz prostota obsługi. Zaletą są także ostrza ze stali nierdzewnej, które można rozebrać do mycia, czy wymienić na nowe. Nieduże silniki o zróżnicowanej mocy mogą pracować w kilku trybach o różnej prędkości. Wadą blenderów jest hałas, który może powodować ból głowy i rozdrażnienie. Część producentów dodaje przy zakupie blendera ręcznego przepisy na różne dania, żeby zainspirować użytkowników do częstego używania tego praktycznego produktu.
Jaki blender do smoothie?
Wybierając blender do smoothie, musisz zwrócić uwagę na to, ile miejsca możesz przeznaczyć na ten sprzęt oraz jak często będziesz go używać. Osoby, które mają ochotę na koktajl kilka razy dziennie, a miejsca w kuchni nie brakuje, powinny wybrać blender kielichowy. Pojemności tego typu produktów mogą sięgać aż do 2,5 litra.
Blender ręczny natomiast sprawdzi się, gdy zależy Ci na komfortowym przechowywaniu i korzystaniu z urządzenia. Wybierając opcję zasilaną akumulatorem, możesz przygotować smoothie niezależnie od sytuacji – w każdym pomieszczeniu, a nawet na zewnątrz podczas grilla lub pikniku.
Pamiętaj jednak o tym, że jeśli chcesz kruszyć lód do koktajlu, potrzebujesz mocnego blendera. Urządzenie o mocy 300 W może okazać się niewystarczające.
Ile kosztuje blender?
Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje blender – cena może być bardzo zróżnicowana. Najtańsze modele zaczynają się już od 40 złotych, jednak są one zazwyczaj bardzo słabej jakości, nie mają zbyt wiele mocy do zaoferowania oraz brakuje im wymiennych końcówek.
Średnia półka cenowa blenderów obejmuje ceny z zakresu 100-400 złotych, w zależności od rodzaju blendera. Niemal każdy blender kielichowy będzie droższy niż blender ręczny.
Najdroższe blendery ręczne wyposażone są w przeróżne końcówki i charakteryzują się dobrą mocą. Ich koszt oscyluje w okolicy 1000-2000 złotych. Blendery kielichowe za 3000-4000, czyli za prawdziwe wyżyny cenowe, charakteryzują się ogromną mocą i pojemnością.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu