Chłodzenie CPU Raijintek EreBoss (0P105250)
- Maksymalne TDP: Brak danych
- Podświetlenie: Nie
- Socket procesora: 775, 1150/1151/1155/1156/1200, 1366, 2011/2011-3, AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
- Sposób montażu: Wertykalny (Pionowy)
- Zobacz pełną specyfikację
Sockety 1150/1151/1155/1156/1200
Zestaw chłodzący dba o utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie niezależnie od obciążenia. Jest on kompatybilny z procesorami Intela, które dysponują gniazdami 115X oraz nowymi procesorami Intel Comet Lake-S z gniazdem 1200. Są to między innymi procesory Intel Core z odblokowanym mnożnikiem, uniwersalne modele Intel Pentium oraz Celeron, a także procesory serwerowe z rodziny Intel Xeon. W każdym przypadku chłodzenie zapewni sprawne, bezawaryjne działanie.
Sockety AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
Układ chłodzenia może zostać zamontowany przy procesorach AMD, działających w oparciu o gniazda AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1. Są to przede wszystkim układy z serii Phenom II, Athlon II, FX, Opteron, czy Sempron. Lista zgodnych urządzeń jest bardzo długa, dlatego też chłodzenie może zostać wykorzystane w wielu zróżnicowanych komputerach, wykorzystywanych zarówno przez użytkowników domowych, jak i firmy. Zapewnia utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie.
Socket 775
Zestaw chłodzenia został przystosowany do komputerów z różnych kategorii sprzętowych, wykorzystywanych nie tylko w domach, ale również w firmach i biurach. Zamontować można go przy procesorach Intela, opartych między innymi na jądrach Prescott, Cedar Mill, Gallatin, Smithfield, Presier i Conroe, a także dysponujących gniazdem 775. Dzięki temu, zestaw sprawdzi się przy wybranych układach Intel Core 2, Xeon, Pentium 4 czy też Celeron D. Zapewni skuteczne utrzymanie temperatur na optymalnym poziomie.
Wertykalny
Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego zamontowanie w pozycji wertykalnej, czyli pionowej. Dzięki temu, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w obudowie i umożliwia łatwe zarządzanie pozostałymi podzespołami. Wszystko to idzie w parze z wydajnym, sprawnym działaniem, opierającym się na odprowadzaniu ciepłego powietrza, a także pracy wentylatora, który chłodzi procesor. Odbywa się to w sposób bardzo cichy. Wertykalny sposób montażu nie ogranicza możliwości rozbudowy komputera o nowe podzespoły.
1 wentylator
Zestaw został wyposażony w dużych rozmiarów wentylator, który pozwala na skuteczne obniżanie generowanych temperatur. Wykonanie łopatek i obudowy przekłada się na niezwykle efektywną pracę, niezależnie od generowanego obciążenia. Dzięki temu, wentylator dobrze sprawdzi się podczas chłodzenia urządzeń należących do różnych kategorii – nie tylko tych uniwersalnych, ale także wykorzystywanych do obsługi bardziej zaawansowanych operacji, na przykład w komputerach biznesowych czy też biurowych.
6 ciepłowodów
Chłodzenie zostało przystosowane do pracy w najwydajniejszych komputerach, wykorzystywanych między innymi do gier czy też obsługi programów specjalistycznych. Zestaw składa się z aż sześciu ciepłowodów, które w sposób bardzo sprawny przekazują ciepłe powietrze z podzespołu. Ich liczba sprawia, że chłodzenie jest skuteczne nawet podczas generowanie bardzo dużego obciążenia. Dzięki temu, układ może zostać zamontowany w maszynach profesjonalnych i gamingowych, bez obawy o ich stabilne działanie.
Średnica 120 mm
Zestaw chłodzenia składa się z radiatora i wentylatora o średnicy wynoszącej 120 mm. Gwarantuje to bardzo wydajne odprowadzanie ciepłego powietrza, przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Wiatrak tej wielkości sprawdzi się w komputerach o wysokiej mocy obliczeniowej, wykorzystywanych między innymi do obsługi gier czy też programów profesjonalnych. Poza dużą średnicą, wentylator wyróżnia się wykonaniem ze specjalnie dobranych materiałów, charakteryzujących się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.
Średnica 140 mm
Zestaw chłodzenia został przystosowanych do komputerów wyróżniających się wysoką mocą obliczeniową, wykorzystywaną między innymi do obsługi gier i programów profesjonalnych. Dysponuje on dużym wentylatorem, którego średnica wynosi 140 mm. Przekłada się to na wysoką efektywność odprowadzania ciepła – łopatki wiatraka są w stanie pracować przy pełnym obciążeniu, utrzymując generowane temperatury na względnie niskim poziomie. Wszystko to jest możliwe przy zachowaniu wysokiej kultury pracy chłodzenia.
Żywotność 40000
Zamontowane łożysko, rurki cieplne, obudowa i wentylator przekładają się na żywotność systemu chłodzenia wynoszącą 40 tysięcy godzin. Pozwala to na wykorzystanie go w różnych warunkach i komputerach. Także tych wyróżniających się bardzo wydajnymi podzespołami, które pozwalają na obsługę najbardziej zaawansowanych programów. Długa żywotność została osiągnięta także poprzez użyte materiały konstrukcyjne, dobrze sprawdzające się w warunkach zwiększonej temperatury, a także sporego obciążenia.
Podstawa z niklowanej miedzi
Zestaw chłodzący został wyposażony w podstawę wykonaną z niklowanej miedzi. Materiał ten jednocześnie wyróżnia się wysoką przewodnością cieplną, a także odpowiednią wytrzymałością mechaniczną i odpornością na wpływ rozmaitych czynników szkodliwych, które mogłyby doprowadzić do zmniejszenia efektywności pracy sprzętu. Tak wykonana podstawa gwarantuje wysoką skuteczność procesu chłodzenia. Ma wpływ także na stabilne działanie zestawu oraz jego długą żywotność, także w przypadku pracy na pełnych obrotach.
Chłodzenie CPU Raijintek EreBoss
Nasz sklep przedstawia markę Raijintek, która będzie się specjalizować w wydajnym i cichym chłodzeniu na procesor. Wszystkie modele nowego producenta są zaprojektowane przez niemieckich inżynierów z najwyższą starannością o końcową jakość wykonania.
Pierwszym chłodzeniem dostępnym u nas jest Raijintek EreBoss, a nazwa jest wzięta od greckiego boga ciemności, który dokonywał praktycznie niewidoczny i po cichu prawdziwych cudów. Sam cooler bez wentylatora waży ponad 800g oraz posiada sześć miedzianych rurek cieplnych o średnicy 6 mm, które wychodzą od podstawy do radiatora w dwie strony. Mimo high-endowej specyfikacji jego cena jest naprawdę niewielka.
W zestawie fabrycznym znajdziemy wentylator 140mm, zamontowany z przodu na wyciszających kołkach antywibracyjnych. Jego grubość wynosi zaledwie 13mm, przec co na płycie głównej będzie można zamontować normalne pamięci RAM, a nie tylko low profile. Z tyłu EreBossa mamy jeszcze wolne miejsce na drugi wiatrak 140mm, jeśli byśmy chcieli polepszyć wydajność chłodzenia przy zachowaniu maksymalnej ciszy. W zestawie od razu znajdują się kołki montażowe do drugiego wentylatora.
Warto zaznaczyć, iż chłodzenie na procesor Raijintek Ereboss otrzymało rekomendacje takich serwisów jak PCFoster, FrazPC, TwojePC i wielu innych także zagranicznych serwisów. Na stronie PCLab wygrało też test porównawczy różnych chłodzeń na najnowsze procesory, którego podsumowanie tutaj cytujemy: "Raijintek Ereboss zaskakuje wydajnością, szczególnie w kontekście najniższej w teście ceny. Za komplet radiator oraz jeden wentylator trzeba zapłacić tylko około 150 zł. Za jego głównego rywala uważa się model Thermalright HR-02 Macho. Jak wygląda ich rywalizacja? Raijintek, choć bardzo podobny, jest jednak nieco inną konstrukcją, w której wszystko okazuje się na swoim miejscu. Co prawda sposób montażu obu modeli jest identyczny, ale Raijintek wygrywa w każdym teście co najmniej o kilka stopni. Szalę na korzyść Erebossa przechyla też to, że tych kilka stopni przewagi w pewnym momencie mocno procentuje, na przykład wtedy, gdy Macho odpada z rywalizacji, a Raijintek jeszcze daje radę utrzymać rozsądną temperaturę (w teście w grze Crysis 3 po podkręceniu procesora do 4,5 GHz). Poza tym Raijintek będzie wystarczający do zdecydowanej większości procesorów na rynku, a obok jego ceny nie można przejść obojętnie."
- Maksymalne TDP Brak danych
- Podświetlenie Nie
- Socket procesora 775, 1150/1151/1155/1156/1200, 1366, 2011/2011-3, AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
- Sposób montażu Wertykalny (Pionowy)
- ZALETY:
- + Wydajnosc jaka oferuje Cooler za takie pieniadze
- + 140mm wentylator
- + Cicha kultura pracy
- + Dodatkowe miejsce na zamontowanie drugiego wentylatora
- + Dodaktowe gumki dodawane przez producenta do montowania wentylatorow
- + Podstawka stykajaca sie z procesorem wypolerowana na lustro
- + Solidne mocowanie
- WADY:
- - Rozmiary
- - ...140mm wentylator
- - Montaz
- - Pasta dodawana przez producenta... ekhem nie jestem pewny ale to chyba beton...
- ZALETY:
- + wydajność
- + cena
- + grubość wentylatora
- + narzędzia montażowe
- + kołki i gumki wytłumiające do 2 wentylatorów
- + jakość/cena
- WADY:
- - rozmiar (zajmuje 1 slot RAM na płycie głównej)
- - wygląd
- - 23% VAT... ;)
Jak dla AMD FX-6300 nadmiarowy.
W komplecie nie było b. długiego śrubokręta magnetycznego niezbędnego do montażu (miałem taki). Za to na wyposażeniu było 8 sztuk gumowych kołków do montażu wentylatorów ( częsty zarzut o to że jest ich tylko 5 w komplecie ) Bez problemu można założyć 2 dowolne wentylatory o rozstawie otworów jak dla 120mm wiatraka. U mnie wszystkie finy trzymają się i nic nie odpada :). Jakość wykonania wentylatora na oko b dobra. Jednak trochę brzęczą w nim cewki na niskich obrotach. Spore gabaryty ( nie wejdzie do każdej obudowy). U mnie wszedł do Corsair-a Carbide 200r z 2-3 mm luzem wentylatora do lewej płyty bocznej ( w miejscu ażuru wentylacyjnego)
- ZALETY:
- + wysoka wydajność
- + b dobra relacja wydajność cena
- + dobra jakość wykonania (bez zadęcia hi-end)
- WADY:
- - spore gabaryty utrudniają montaż
- - dla procesorów AMD fabrycznie przewidziany montaż tylko z wentylatorem na dole kierującym strumień powietrza w górę.( Da się przerobić aby działał z wentylatorem kierującym cieple powietrze do tyłu obudowy )
- jakość wykonania oceniłbym na mocne 3. Żeberka radiatora nie trzymają się pewnie na swoim miejscu i skrajne odstają.
- sposób mocowania wentylatora. Teoretycznie gumki mają wytłumiać wibracje wentylatora i w zasadzie robią to, ale wentylator przy tym nie trzyma się pewnie radiatora i jest luźny, a poza tym mocowanie gumek w radiatorze jest problematyczne i lubią one zlatywać.
- problematyczny jest sposób mocowania radiatora na płycie. Źle jest przykręcić jedną z dwóch śrub mocujących go.
- Wysokość całego chłodzenia. Chłodzenie ledwo mieści się w moim Zalmanie Z3. W zasadzie to jest na styk, ponieważ wentylator opiera się o okno w panelu bocznym.
- ZALETY:
- + Wydajność, cena, możliwość zamocowania drugiego wentylatora w systemie push and pull
- WADY:
- - Jakość wykonania, mocowanie radiatora i wentylatora, wysokość całego chłodzenia
- ZALETY:
- + Pokaźny radiator o dużej powierzchni oddawania ciepła. Możliwość zamontowania drugiego wentylatora (gumowe kołeczki montażowe są w zestawie). Kultura pracy wentylatora stoi na dobrym poziomie, nie jest za głośny. Łatwy montaż (czytelna instrukcja).
- WADY:
- - Niestety mój egzemplarz nie zawierał jeszcze śrubokręta do montażu który producent ponoć dodaje do najnowszych sztuk, więc warto przed zakupem uzbroić się w naprawdę długi krzyżak, ponieważ bez niego prawidłowe dokręcenie radiatora będzie wręcz niemożliwe i cooler nie będzie właściwie odprowadzał ciepła. Warto pamiętać że radiator ma naprawdę spore rozmiary i może na mniejszych (i nie tylko) płytach głównych kolidować z pamięciami RAM.
- ZALETY:
- + bardzo dobrze odprowadza ciepło : i7 4790k kręcone na 4.6 temperatury 60 stopni w grach i benchmarkach, po długim stresie np w PRIME 95 max 82
- + stosunkowo łatwy montaż, w porównaniu do niektórych zalmanów wręcz bajka :)
- + na płycie ATX pomimo swoich ogromnych rozmiarów można używać wysokich pamięci RAM, tak żeby pracowały synchronicznie
- WADY:
- - mimo wszystko montaż mógłby być łatwiejszy
- - potrzebny dłuuugi śrubokręt
- - pasta prawie tragedia, ja nie miałem niestety innej więc byłem skazany na zawartą w opakowaniu ( myślę że z lepszą byłby jeszcze bardziej wydajny)
Minusy piszę dla obiektywnej oceny.
Dla mnie nie bylo żadnych problemów bo wszyskie zakupy przemyślałem a majsterkować bardzo lubię.
- ZALETY:
- + Wydajność = niskie temperatury.
- + Duży wentylator.
- + Niski poziom halasu.
- + Możliwość zamontowania drugiego wentylatora.
- + Najlepszy stosunek cena : jakość
- WADY:
- - Trudny montaż dla mniej wprawnych majsterkowiczów.
- - Wielkość - nie do każdej obudowy się zmieści.
- ZALETY:
- + Wielka bestia
- + Cieniutkie Wentylatory
- + GA-990FXA-UD3 - nie zasłania banków pamięci
- + Temp!
- + W swojej klasie cenowej miażdży
- WADY:
- - na razie brak
PS. Warto dodać, że mieści się w obudowie Z3 Plus "na styk", ale się mieści.
- ZALETY:
- + wydajny,
- + cichy,
- + duża kompatybilność
- WADY:
- - instrukcja obrazkowa moim zdaniem beznadziejna,
- - trudność montażu
Schody zaczynają się przy montażu - to jest prawdziwe wyzwanie. Pasta dodana od producenta zdecydowanie na minus.
- ZALETY:
- + wydajność
- + kultura pracy
- + cena
- + gumowe mocowniki
- WADY:
- -montaż !!!
- -pasta
- -nie jest może brzydki, ale na pewno nie jest tym który miałby największe powodzenie w liceum
- ZALETY:
- + łatwy montaż
- + cena
- + jakość wykonania
- + cichy wentylator jak ktoś ma dużą obudowe i sie mieści hehe
- WADY:
- - wielkość
- - zbyt duży wentylator
- ZALETY:
- + Niskie temperatury, nawet w stresie w gorące dni.
- WADY:
- - Duże rozmiary
- ZALETY:
- + IDLE 28-32C
- + Stresie 45-60C
- + Śrubokręt w zestawie do montażu
- WADY:
- - Dość trudny montaż gdyż ciężko jest przykręcić środkową śrubkę montującą płaskownik utrzymujący radiator ponieważ śrubokręt w zestawie jest magnetyczny i podczas trafiania w dziurkę płaskownik się podnosi trzeba szybkim i pewnym ruchem to zrobić
- ZALETY:
- + cichy
- + pasuje do Antec Fusion Remote MAX HTPC
- + utrzymuje dobre teperatury procesora umożliwiając OC w ciasnej i słabo chłodzonej obudowie
- + stosunek jakość cena jak dla mnie rewelacyjna
- WADY:
- - jednak są wydajniejsze konstrukcje
- ZALETY:
- + Masa, pojemność cieplna,
- + Wytrzymałość materiału (przyjechał wygięty poprawiłem i nic się nie złamało),
- WADY:
- - Mocowanie wentylatora na gumeczki,
Jedynie jakie problemy miałem to z włożeniem do obudowy Zalmana Z3 (jest na milimetry) i mogę używać jedynie 2 sloty dla pamięci RAM . Dla chcącego nic trudnego :)
- ZALETY:
- + Cichy wentylator
- + dobry materiał wykonania i odprowadzania ciepła
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Znakomicie odprowadza ciepło
- + Jak na wielkość i jakość to bardzo tani
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Można zamontować na praktycznie każdym dostępnym obecnie procesorze
- + Wydajny
- + Cichy
- WADY:
- -Producent nie dodaje długiego wkrętaka do śruby do której dostęp mamy praktycznie tylko przez dziurę w blaszkach radiatora
- ZALETY:
- + Rewelacyjne chłodzenie
- + Cicha praca nawet pod obciążeniem
- + Wykonuje swoją pracę fantastycznie
- + Wielkość wentylatora
- + Marka, Raijintek to "kozacy"
- WADY:
- - Wielkość radiatora
- - Trzeba mieć na niego miejsce, ale akurat w moim przypadku jest go aż za dużo
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Chłodzenie CPU Raijintek EreBoss (0P105250) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00