Karta graficzna EVGA GeForce GTX 970 Superclocked ACX 2.0 4GB (256 bit) 2x DVI, HDMI, DP (04G-P4-2974-KR)
- Długość karty: 242 mm
- Ilość pamięci RAM: 4 GB
- Rodzaj chipsetu: GeForce GTX 970
- Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1317 MHz
- Łączenie kart: SLI
- Zobacz pełną specyfikację
4GB pamięci RAM GDDR5
Graj, ciesz się doskonałą jakością obrazu i płynną pracą dzięki 4GB pamięci RAM GDDR5. Trzykrotnie wyższa wydajność GDDR5 w porównaniu z poprzednią wersją pamięci RAM wykorzystywaną w kartach graficznych gwarantuje niczym niezakłócone działanie, znacznie większą szybkość, a w konsekwencji pozwala zrelaksować się podczas oglądania emocjonujących filmów akcji lub grania w topowe produkcje. Wirtualne rozgrywki bez denerwujących zacięć i klatkowania? Dzięki 4GB GDDR5 przeniesiesz się na zupełnie nowy poziom gamingu!
Aktywny układ chłodzenia
Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.
Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.
Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.
Złącze HDMI
Ten model karty graficznej dysponuje pakietem kluczowych portów. Nie zabrakło na niej pojedynczego złącza HDMI, które przesyła cyfrowy sygnał audio i wideo bez kompresji. Port HDMI umożliwi podłączenie do komputera monitora o wysokiej rozdzielczości albo telewizora. Standard HDMI świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów w jakości 4K i to przy 8 kanałowym dźwięku z próbkowaniem na poziomie 192 kHz.
Złącze DisplayPort
Kartę wyposażono w jedno złącze Display Port – to uniwersalny interfejs cyfrowy, który umożliwia podłączenie do konfiguracji monitora, systemu kina domowego, projektora i innych kompatybilnych urządzeń. Pojedyncze złącze Display Port będzie w pełni wystarczające do podstawowej konfiguracji komputerowej z jednym wyświetlaczem lub do rozbudowanych zestawów, w których kolejne monitory podłącza się do innego rodzaju złącz na karcie graficznej.
Złącze DVI
Na tej karcie graficznej znajdziesz sprawdzone złącze DVI, które możesz wykorzystać do podłączenia kompatybilnego monitora. Standard ten umożliwia przesyłanie obrazu w wysokiej jakości i rozdzielczości bez opóźnień i przycinania, co jest zasługą optymalnej przepustowości złącza i wysokiej częstotliwości odświeżania. Karta z pojedynczym złączem DVI sprawdzi się w podstawowych konfiguracjach z jednym monitorem albo w bardziej rozbudowanych, w których dodatkowe ekrany są podłączone do innych złącz na karcie.
Doświadcz nowego poziomu rozgrywki
Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.
GeForce GTX 970 to wysokowydajna karta graficzna zaprojektowana z myślą o poważnych graczach. Karta GeForce GTX 970, oparta na architekturze kolejnej generacji NVIDIA® Maxwell™, łączy w sobie najbardziej zaawansowane technologie oraz wiodącą w swojej klasie wydajność, by zapewnić niewiarygodne wrażenia w grach na wyświetlaczach nagłownych, wyświetlaczach HD i 4K.
|
- Długość karty 242 mm
- Ilość pamięci RAM 4 GB
- Rodzaj chipsetu GeForce GTX 970
- Taktowanie rdzenia w trybie boost 1317 MHz
- Łączenie kart SLI
- ZALETY:
- + Duża moc obliczeniowa.
- + Wszystkie dostępne dziś gry chodzą na Ultra.
- + Duże możliwości regulacji wentylatorków i innych opcji.
- + Przygotowana pod DX12.
- + Osiąga do 35°C w trakcie spoczynku co znaczy, że spokojnie wentylatory mogą nie chodzić podczas zwykłej pracy na komputerze.
- + Podatna na podkręcanie :).
- + Dodatkowo Wiedźmin 3.
- + Cena niska jak na tą krate.
- + Niski pobór prądu
- WADY:
- - Konieczne użycie programu do regulacji pracy wentylatorów.
- - Przy maksymalnym rozkręceniu wentylatorów (konieczne przy temp 74°C) karta dość głośna.
Jeśli chodzi o system chłodzenia, to nie mogę się za bardzo do czegokolwiek przyczepić. Chłodzenie jest półpasywne, więc do 65 stopni wentylatory pozostają w spoczynku. Czytając różne komentarze wyczytałem, że ponoć przy wyższych obrotach ta karta działa dosyć głośno. Ja jednak nie przeprowadzałem żadnych stress testów, natomiast przy normalnej rozgrywce, grając w różne nowsze tytuły i ustawiając najwyższe detale oraz korzystając z technologii DSR (czyli renderowanie obrazu do wyższej rozdzielczości i późniejsze jej przeskalowanie do rozdzielczości monitora), udało mi się maksymalnie rozgrzać tę kartę do 75 stopni, co skutkowało rozkręceniem wentylatorów do maksymalnie 33%, a przy takich obrotach karta nadal pozostaje niemal niesłyszalna.
Jeśli chodzi o OC, to nie bawiłem się tym specjalnie, więc nie będę się wypowiadał. Raz tylko do testów podkręciłem rdzeń do 1200 MHz i wszystko działało dobrze. Karta ta świetnie nadaje się dla osób, które nie zamierzają się bawić w podkręcanie, a to dzięki fabrycznemu podkręceniu tej karty na dosyć wysokim poziomie. Jedyną kartę, w której widziałem większe fabryczne taktowania to wersja FTW tej karty tego samego producenta, ale wydaje mi się, że nie ma sensu dokładać tych kilkudziesięciu złotych, bo różnica jest na prawdę niewielka, a można uzyskać takie samo albo i nawet większe taktowanie jednym przesunięciem suwaka w programie EVGA PrecisionX.
Pobór mocy tej karty (jak i pewnie wszystkich kart z serii 970) jest bardzo niski. Posiadam zasilacz 500W firmy Chieftec i nie doświadczyłem żadnych niedostatków mocy.
Na koniec kwestia, która powstrzymywała mnie przez dłuższy czas przed zakupem karty z serii GTX 970, a mianowicie piszczenie cewek. Dużo się na ten temat naczytałem i podchodziłem z lekką obawą do kupna karty z tej serii. Na szczęście obawy okazały się nieuzasadnione. Jest to moim zdaniem strasznie wyolbrzymiony problem. Możliwe, że zdarzają się egzemplarze, w których cewki piszczą niemiłosiernie, natomiast w moim przypadku, o ile cewki faktycznie piszczą, to jest to jednak tak ciche, że trzeba włożyć głowę do obudowy i się bardzo dokładnie wsłuchać, żeby cokolwiek usłyszeć. Podczas rozgrywki nawet włożenie głowy w obudowę nie wystarcza, bo jakiekolwiek dźwięki wydobywające się z karty graficznej są w moim przypadku zagłuszane przez chłodzenie procesora.
Reasumując:
-Karta bardzo wydajna,
-chłodzenie podczas zwykłej rozgrywki (nawet na najwyższych detalach) bardzo ciche,
-żeby usłyszeć piszczenie cewek trzeba przystawić ucho do karty i wyłączyć wszystkie wentylatory w obudowie,
-karta idealna dla osób, które nie chcą się bawić w OC.
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Niski pobór mocy
- + Wysokie fabryczne taktowania
- + Cichy system chłodzenia
- + Niewielkie rozmiary w porównaniu z konkurencją
- WADY:
- - Jak na razie brak
Kupowałem kartę tylko do Wiedźmina 3 w 1440p. Gra działa płynnie w ustawieniach mieszanych wysokie/ultra.
W stresie zauważalnie głośniejsza niż stara karta (2 wentylatory zamiast 1). W Windows/internet wentylatory się nie kręcą.
Cewki nie piszczą wcale. Nie wiem czy to wina konfiguracji sprzętowej, czy tego że karta nie jest "wyżyłowana", ale jest cicho. Zasilacz EVGA supernowa GS za UPSem.
Na czucie w ręce karta nieco cięższa od 550tki ale nie jakoś znacząco. W porcie się nie wygina.
Po sposobie zapakowania, zawartości pudełka, dodatkach, widać że producent jest z tych starających się. Widać że przy EVGA Asus to młodszy brat. Nawet biorąc poprawkę na to że 550tka to inny segment.
- ZALETY:
- + Wydajna
- + Nie kręci wentylatorami jak nie trzeba, czyli cicha
- + Widać bardzo dobrą jakość wykonania
- WADY:
- - Jak na prawie topową kartę od znaczącego producenta, gwarancja 36 miesięcy to mało.
- ZALETY:
- + Świetna wydajność za te pieniądze
- + EVGA
- + Solidne wykonanie
- + Dobre i przeważnie niesłyszalne chłodzenie
- + Tryb pasywny dla miłośników jeszcze większej ciszy
- + Umiarkowane zapotrzebowanie na energię elektryczną
- WADY:
- - Brak backplate
- - Brak możliwości skorzystania z darmowego przedłużenia gwarancji do 5 lat tak jak to ma miejsce na zachodzie. Widocznie ta część Europy to dalej 3 świat dla producentów
Pozdrawiam.
- ZALETY:
- + na dzień dobry EVGA zapewnia najwyższe OC wśród wszystkich dostępnych na rynku kart
- + konkurencyjna cena wśród układów z niereferencyjnym chłodzeniem
- + wiatraki na standardowej szybkości są nie słyszalne
- + wentylatory teoretycznie mogą rozpędzić się jak odrzutowiec, ale nie ma takiej potrzeby nawet w grach
- + nie przegrzewa się
- + siedzi sztywno, nie wygina się
- + ładny wygląd
- WADY:
- -raz coś zaczęła popiskiwać (jakby coś lekko ocierało o wiatrak, nie mam pewności czy np. nie odezwały się te "słynne" cewki), przestała po zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu wiatraków
- -głośna, gdyby ktoś zechciał rozkręcić wiatraki na wysokie prędkości (tylko po co?)
Dragon Age Inquisition - do 73 stopni
Far Cry 4 - do 73, tylko raz weszło na 76
Wiedźmin 2 - ~70
Wszystkie gry ustawione na ultra, w połączeniu z i5 4590 i 1600mhz RAMem prawie cały czas stabilne 60 fpsów
Troche opada w slocie PCI-E ale w Zalmanie 3 jest taka rama, którą ja wykorzystałem na podtrzymywanie karty. Polecam
Ogólnie - Polecam.
- ZALETY:
- + wydajność,
- + po ustawieniu bardzo ładnie trzyma temperaturę,
- + nie wymaga potężnego zasilacza,
- + możliwość łączenia kart SLI,
- + większość najnowszych gier na Ultra/Wysokich.
- WADY:
- -jako minus mogę dodać ,że ustawiony tryb działania wentylatorów jest trochę słaby i radzę zastosować oprogramowanie od EVGA.
- ZALETY:
- + Jak na dzień dzisiejszy wszystko śmiga bez najmniejszego problemu, płynnie na ustawieniach Ultra.
- + Do karty dołączona gra Rise of the Tomb Raider na platformę Steam.
- + Temperatura w spoczynku nie przekracza 35 stopni.
- + Duże możliwości regulacji wentylatorów na karcie graficznej.
- + Opcja skalowania rozdzielczości (DSR), dla mnie to zupełna nowość.
- WADY:
- - Jak na ten czas brak.
- ZALETY:
- + Bezgłośna w trybie IDLE
- + Cicha praca w trybie niskiego obciążenia
- + Niewielkie rozmiary jak na kartę z dobrze rozwiązanym chłodzeniem,
- + Ładnie się prezentuje
- WADY:
- - Trudno mi powiedzieć czy jest to głośna karta, ponieważ mam ją w bardzo małej obudowie, ze słabą cyrkulacją powietrza (HTPC) - w tych warunkach rozkręca się dość mocno i wówczas jest głośna. Na szczęście jest tak tylko gdybym chciał grać .... nie takie było jednak założenie budowy tego komputera.
- - Jest więc OK
- ZALETY:
- + Miażdżąca wydajność.
- + Cicha.
- + Niski pobór prądu.
- + Świetne wsparcie ze strony EVGA.
- WADY:
- - Cena.
- - Piszczące cewki (cichy, ale bardzo irytujący dźwięk).
Mam pytanie czy jak zamówię komputer z możliwością złożenia na miejscu z tą kartą graficzną to zostanie ona przetestowana czy słychać piszczące cewki?
- ZALETY:
- + małe wymiary
- + półpasywny system chłodzenia
- WADY:
- - spory hałas przy dużym obciążeniu, ale nie mam porównania z innymi kartami tej klasy
Gry w maksymalnych ustawieniach śmigają aż miło.
- ZALETY:
- + Wydajność!!
- + Fabryczne OC.
- + Świetne chłodzenie - wentylatory włączają się dopiero przy 65*C , a tak karta działą pasywnie.
- + Niskie zużycie energii.
- + Załapałem się na kod Wiedźmin 3 :D
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + Zwykle ulepszam swój PC wtedy kiedy nowa konsole pojawia się na rynku. Mój wybór padł na to cudo i co tu dużo mówić DOSKONAŁA!!!!
- +
- + Do premiery następnej konsoli wystarczy w 100%
- WADY:
- - No trzeba przyznać, że bez i7 3770k lub lepszego CPU nie wykożysta się 100% możliwości :(
- ZALETY:
- + Cisza
- + Chłodna
- + Wydajna
- + Ładna naklejka w zestawie
- WADY:
- -Podkręcanie rdzenia, ale jak mówię, może to być wina mojego zasilacza.
- ZALETY:
- + Design atrapy chłodzącej, ilość złącz wideo.
- WADY:
- - Głośna praca wentylatorów przy maksymalnej prędkości, ale to chyba norma we wszystkich kartach.
- ZALETY:
- + Krótka i łatwo wejdzie do każdej obudowy. W zestawie wszystkie potrzebne kable i przejściówki
- WADY:
- - Trochę głośna
- ZALETY:
- + Naprawdę dobra cena przy takiej wydajności
- + Nie jest wcale taka duża
- WADY:
- - Na chwile obecną nie znalazłem żadnych
i ty myślisz że się karty wykorzystuje do grania w gry komputerowe XD
ale to prawda wycena tych kart w naszym kraju to czysta parodia
No te modele to akurat do grania bo jak chcesz do profesjonalnych zastosowań to bierzesz Quadro a nie gtxa ;)
Kilkanaście FPSów robi wielką różnice jeśli jesteś na pograniczu 30-40 FPSów.
Nawet spadki poniżej 60 FPSów rzucają się momentalnie w oko.
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Cicha
- + Niski pobór prądu
- + Fabryczne OC
- WADY:
- - Cena
- - Czasem piszczą cewki
- ZALETY:
- + cichy, chlodny akcelerator
- WADY:
- - oszukana specyfikacja nvidii dla tego modelu
- ZALETY:
- + Cicha, dobre oprogramowanie, wydajna.
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu