Karta graficzna Sapphire RADEON R9 380X Nitro Dual-X OC 4GB GDDR5 (256 bit) 2x DVI, HDMI, DP (11250-01-20G)
- Długość karty: 237 mm
- Ilość pamięci RAM: 4 GB
- Rodzaj chipsetu: Radeon R9 380X
- Łączenie kart: CrossFire
- Zobacz pełną specyfikację
4GB pamięci RAM GDDR5
Graj, ciesz się doskonałą jakością obrazu i płynną pracą dzięki 4GB pamięci RAM GDDR5. Trzykrotnie wyższa wydajność GDDR5 w porównaniu z poprzednią wersją pamięci RAM wykorzystywaną w kartach graficznych gwarantuje niczym niezakłócone działanie, znacznie większą szybkość, a w konsekwencji pozwala zrelaksować się podczas oglądania emocjonujących filmów akcji lub grania w topowe produkcje. Wirtualne rozgrywki bez denerwujących zacięć i klatkowania? Dzięki 4GB GDDR5 przeniesiesz się na zupełnie nowy poziom gamingu!
Aktywny układ chłodzenia
Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.
Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.
Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.
Złącze HDMI
Ten model karty graficznej dysponuje pakietem kluczowych portów. Nie zabrakło na niej pojedynczego złącza HDMI, które przesyła cyfrowy sygnał audio i wideo bez kompresji. Port HDMI umożliwi podłączenie do komputera monitora o wysokiej rozdzielczości albo telewizora. Standard HDMI świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów w jakości 4K i to przy 8 kanałowym dźwięku z próbkowaniem na poziomie 192 kHz.
Złącze DisplayPort
Kartę wyposażono w jedno złącze Display Port – to uniwersalny interfejs cyfrowy, który umożliwia podłączenie do konfiguracji monitora, systemu kina domowego, projektora i innych kompatybilnych urządzeń. Pojedyncze złącze Display Port będzie w pełni wystarczające do podstawowej konfiguracji komputerowej z jednym wyświetlaczem lub do rozbudowanych zestawów, w których kolejne monitory podłącza się do innego rodzaju złącz na karcie graficznej.
Złącze DVI
Na tej karcie graficznej znajdziesz sprawdzone złącze DVI, które możesz wykorzystać do podłączenia kompatybilnego monitora. Standard ten umożliwia przesyłanie obrazu w wysokiej jakości i rozdzielczości bez opóźnień i przycinania, co jest zasługą optymalnej przepustowości złącza i wysokiej częstotliwości odświeżania. Karta z pojedynczym złączem DVI sprawdzi się w podstawowych konfiguracjach z jednym monitorem albo w bardziej rozbudowanych, w których dodatkowe ekrany są podłączone do innych złącz na karcie.
Doświadcz nowego poziomu rozgrywki
Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.
Połącz swoje karty z technologią CrossFire
Łączenie kart graficznych umożliwia zbudowanie konfiguracji o bardzo wysokiej wydajności graficznej, co może być mile widziane w grach, jak również w zastosowaniu profesjonalnym. By było to możliwe, konieczne jest wybranie odpowiednich jednostek GPU. Ten model karty graficznej jest przystosowany do tego rodzaju połączeń, a wszystko to dzięki technologii CrossFire.
• Chip: Antigua XT (GCN 1.2)
• Taktowanie układu: do 1040MHz
• Pamięć: 4GB GDDR5, 256Bit
• Jednostki shadera/
• Technologia: 28nm
• Pobór mocy 220W (TDP)
• DirectX: 12.0 (Feature-Level 12-0)
• OpenGL: 4.5
• Model shadera: 5.0
• Interfejs: PCIe 3.0 x16
• Typ: Dual-Slot
• Chłodzenie: 2x osiowe-wentylatory (100mm)
• Złącza: 2x DVI, HDMI 1.4a, DisplayPort 1.2
• Zewnętrzne zasilanie: 2x 6-Pin PCIe
• Wymiary: 237x126x41 mm
• Technologie: AMD FreeSync, AMD TrueAudio, AMD Eyefinity, 4-Way-CrossFireX (XDMA), tryb Zero-Fan (do 49°C), fabrycznie podkręcony układ
- Długość karty 237 mm
- Ilość pamięci RAM 4 GB
- Rodzaj chipsetu Radeon R9 380X
- Łączenie kart CrossFire
Karta jest dosyć ciężka jak na konstrukcję tylko z dwoma wentylatorami, ale dzięki solidnemu aluminiowemu backplate`owi jest też całkowicie sztywna - nic się nie wygina po zamontowaniu w slocie.
U mnie pracuje w połączeniu z i5 4690k, płytą MSI Z97 G43, 16GB RAM 2133Hz, zasilacz Antec 620 wat, Win. 10 64bit.
Procesor podkręcony na 4.3GHz, karta też po własnym OC (taktowanie rdzenia podbite na 1120MHz, pamięci ustawione na 6200MHz), najnowsze sterowniki Crimson. Wszystko działa elegancko - karta jest
stabilna jak marmurowy nagrobek ;) Żadnych lue screen`ów, zwiech, czy artefaktów w czasie gry - prawdopodobnie więc można próbować kręcić ją nawet ciut wyżej ;)
Najnowsze gry: GTA V 1920x1080, DirectX 11, wszystkie ustawienia wysokie/bardzo wysokie, AF x16, FXAA ON, MSAA OFF, Post FX bardzo wysokie, miękkie cienie, VSync. OFF, średnio 75-85 FPS.
Natomiast z włączonym VSync. robi te 58-60 FPS. Temperatura max. 73-74C. po 4-5 godzinach gry non stop. Wentylatory w trybie auto ustawiają się pod maksymalnym obciążeniem (np. w GTA V) na 56%
(spokojnie można na sztywno ustawić obroty wyżej, na moje ucho szum staje się dokuczliwy dopiero powyżej 63% - a temperatury będą od razu niższe przynajmniej o te 3-5C.
Starsze gry: Bioshock Infinite, Far Cry 3, Max Payne 3 co najmniej 95+ FPS na wszystkich ustawieniach Ultra - właściwie nawet bez potrzeby OC karty.
- ZALETY:
- + W większości gier znacznie szybsza niż GTX 960 4GB, i zauważalnie szybsza niż standardowa R9 380 4GB
- + Jakość wykonania i solidna konstrukcja (moim zdaniem nie ustępuje np. EVGA czy ASUS)
- + Rdzeń Antigua XT - wreszcie to jakiś nie odgrzewany kotlet ;)
- + Szyna 256bit, nowa architektura GCN. 1.2, DirectX 12
- + Nowa wersja Sapphire Trixx - firmowy programik do OC - w użyciu prosty i skuteczny jak AK 47 ;)
- + Wysoka stabilność i kultura pracy - nawet po moim "autorskim - amatorskim" OC
- + Aluminiowy backplate, który chyba faktycznie wspomaga rozpraszanie ciepła
- + Chłodzenie sekcji zasilania i pamięci
- + Wydajne i dosyć ciche wentylatory 100 mm
- + Do zasilania wystarczy markowy zasilacz 500-530 wat
- + Nowe sterowniki Crimson (AMD zrobiło wreszcie jakieś dobre stery)
- + Radzi sobie też całkiem dobrze w profesjonalnych grach/symulacjach typu Prepar3D czy X-Plane 10
- WADY:
- - UWAGA! Aby móc wycisnąć z tej karty te przysłowiowe 110% wydajności trzeba już jednak dosyć mocnego proca - najlepiej z odblokowanym mnożnikiem (testy kart graficznych w sieci nieprzypadkowo są robione np. na pokręconym i7 4790K)
- - Narzut sterowników na CPU jest u AMD jak zwykle większy niż u nVidia
- - Słabsza wydajość w grach robionych "specjalnie" pod karty nVidia
- - Dla konfiguracji ze mniej wydajnym procesorem lepszym wyborem będzie chyba jednak mocno podkręcony GTX 960 albo zwykła R9 380
- - Wydajność mniejsza niż GTX 970/R9 390
- - Na dzień dzisiejszy cena... karta powinna kosztować max. 1150-1200 PLN
- - Pobór energii i temperatury trochę wyższe niż u konkurencji
- ZALETY:
- + * Cicha
- + * Chłodna
- + * Wydajna
- + * Solidna konstrukcja
- + * Dwa porty DVI!
- WADY:
- - * Pewne problemy z grami opartymi na OpenGL podczas prób nagrywania/streamowania (zwłaszcza DOOM), których nie mają użytkownicy nVidia - ale to uwaga bardziej do sterowników AMD niż tego konkretnego modelu karty.
- - * Wg. mnie cena wciąż ciut zbyt wysoka w stosunku do wydajności. ~900zł byłoby optymalne.
- ZALETY:
- + Wydajna. Dobre chłodzenie.
- WADY:
- - Czasami głośna. Problemy z zabezpieczeniem przed przegrzaniem na płycie głównej.
- ZALETY:
- + moc
- + cicha praca
- + dobre możliwości OC
- WADY:
- -problemy ze sterownikami Crimson
- -TRIXX nie ma opcji minimalizacji do traya
- ZALETY:
- + wydajność
- + cisza
- + wygląd
- + dual bios
- + backplate :)
- WADY:
- - karta mogłaby być troszkę tańsza
- ZALETY:
- + co tu dużo mówić brać ino !!!! cena 1070 złotych super
- WADY:
- - troszeczkę jednak duza jest karta
Bf4 >60 FPS na Mantle,
W Bf1 BETA >40 FPS.
Jeżeli ktoś szuka GPU na kilka lat to polecam, a tutaj dowód: https://www.youtube.com/watch?v=tjafGO8pTf4
- ZALETY:
- + Cicha podczas spoczynku, temperatury podczas upałów max 72°C w chłodniejsze dni
- WADY:
- - Jak pralka za ścianą zaczyna obracać bębnem to słychać piszczenie :/, ale nie przeszkadza w użytkowaniu :D
Karta cicha i wydajna, w Wieśku 3 na uber detalach, bez "włosów" 35-50 kl/s. Oprogramowanie Trixx jest rewelacyjne, OC karty jest banalne.
- ZALETY:
- + Świetne wykonanie i backplate
- + Szyna danych: 256 bit,
- + RAM: 4 GB,
- + Półpasywne chłodzenie, praktycznie niesłyszalna, w stresie na Wieśku 3, do 60 stopni C.
- WADY:
- - Na dzień dzisiejszy: brak.
- ZALETY:
- + Cicha/wydajna/brak problemow w top tytulach gra plynna na wysokich detal.FulHD brak oceny zewzgledu na posiadany monitor
- WADY:
- - cena cena kupiona za 1293zl powinna kosztowac okolo 1100 zl ale placimy za nowosc :))
- ZALETY:
- + moc
- + temperatury
- + ciągnie wymagające gry na najwyższych
- + cicha
- WADY:
- - nie ma
- ZALETY:
- + Cicha, wydajna, fabrycznie podkręcona dość mocno, wystarczająca do grania na Ultra
- WADY:
- - Słabo się kręci
U mnie śmiga z i5 6600 i na płycie msi b150m
Serdecznie polecam tę kartę.
Gta V ux4ltra msaa 60+ fps
- ZALETY:
- + wszystko
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Estetyczna
- + Odpali nawet Carmageddon TDR 2000
- WADY:
- - ciepła
- - głośna przy dłuższym obciążeniach
- ZALETY:
- + Kultura pracy
- + Wygląd
- WADY:
- - Cena
- ZALETY:
- + Chłodzenie: Ciche i wydajne
- + Wydajność
- WADY:
- -Cena!
- ZALETY:
- + Jakość wykonania, wydajność.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Karta graficzna Sapphire RADEON R9 380X Nitro Dual-X OC 4GB GDDR5 (256 bit) 2x DVI, HDMI, DP (11250-01-20G) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00