Karta graficzna Sapphire RX 590 NITRO+ 8 GB GDDR5 256BIT (11289-01-20G)
- Długość karty: 260 mm
- Ilość pamięci RAM: 8 GB
- Rodzaj chipsetu: Radeon RX 590
- Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1560 MHz
- Łączenie kart: CrossFire
- Zobacz pełną specyfikację
AMD Radeon RX 590 - wysoka wydajność w grach
Układ graficzny AMD Radeon RX 590 zapewnia bardzo dobre parametry do gier, prac graficznych, projektowania, streamingu i wielu innych działań. To jednostka bazująca na kolejnej odsłonie architektury Polaris oraz wykonana w 12 nm procesie technologicznym. Swą wydajność zawdzięcza także 8 GB pamięci RAM GDDR5, wysokiemu taktowaniu i wysokiej przepustowości pamięci. Radeon RX 590 umożliwia płynną grę na wysokich ustawieniach detali, realistyczne odwzorowanie grafiki i korzystanie z multimediów w rozdzielczości 4K.
![](https://content.morele.net/projekt_vga/wykresy/RX590.png)
8GB pamięci RAM GDDR5
Przenieś się w świat cyfrowej rozrywki z kartą graficzną wyposażoną w 8GB pamięci GDDR5. Ciesz się ponadprzeciętną jakością i płynnością wyświetlanego obrazu dzięki trzykrotnie wyższej wydajności GDDR5 i znacznie mniejszemu zapotrzebowaniu na energię niż w poprzedniej wersji. Edytuj zdjęcia, pracuj w zaawansowanych aplikacjach, oglądaj filmy w 4K i ciesz się dynamiczną rozgrywką na najwyższym poziomie. Z 8GB pamięci GDDR5 zapomnisz o frustrujących przycięciach i klatkowaniu obrazu!
Aktywny układ chłodzenia
Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.
Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.
Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.
VR Ready
Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.
![](https://content.morele.net/projekt_vga/vr_ready.jpg)
Dwa złącza HDMI
Stwórz dowolną konfigurację dzięki optymalnej dostępności złącz na karcie graficznej. Tej model GPU wyposażono w dwa złącza HDMI, które umożliwiają przesyłanie nieskompresowanego cyfrowego sygnału audio i wideo. Podłącz do karty graficznej jeden lub kilka monitorów, wyświetlaj obraz na dużym ekranie telewizora w maksymalnej rozdzielczości 4K bez żadnych przycięć i opóźnień.
![](https://content.morele.net/autoopisy/karty_graficzne/zdjecia/port_hdmi.jpg)
Dwa złącza DisplayPort
Kartę wyposażono w dwa złącza Display Port, które są cenione jako uniwersalny interfejs cyfrowy w nowoczesnych konfiguracjach komputerowych. Złącza te umożliwią podłączenie do karty graficznej monitora, telewizora lub nawet projektora. Dwa złącza Display Port ułatwią stworzenie rozbudowanej konfiguracji – na przykład z dwoma monitorami komputerowymi o wysokiej rozdzielczości.
Złącze DVI
Na tej karcie graficznej znajdziesz sprawdzone złącze DVI, które możesz wykorzystać do podłączenia kompatybilnego monitora. Standard ten umożliwia przesyłanie obrazu w wysokiej jakości i rozdzielczości bez opóźnień i przycinania, co jest zasługą optymalnej przepustowości złącza i wysokiej częstotliwości odświeżania. Karta z pojedynczym złączem DVI sprawdzi się w podstawowych konfiguracjach z jednym monitorem albo w bardziej rozbudowanych, w których dodatkowe ekrany są podłączone do innych złącz na karcie.
![](https://content.morele.net/autoopisy/karty_graficzne/zdjecia/port_dvi.jpg)
Doświadcz nowego poziomu rozgrywki
Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.
![](https://content.morele.net/autoopisy/karty_graficzne/zdjecia/pci.png)
Połącz swoje karty z technologią CrossFire
Łączenie kart graficznych umożliwia zbudowanie konfiguracji o bardzo wysokiej wydajności graficznej, co może być mile widziane w grach, jak również w zastosowaniu profesjonalnym. By było to możliwe, konieczne jest wybranie odpowiednich jednostek GPU. Ten model karty graficznej jest przystosowany do tego rodzaju połączeń, a wszystko to dzięki technologii CrossFire.
![](https://content.morele.net/autoopisy/karty_graficzne/zdjecia/multi-gpu.png)
DROGA DO GIER
- Długość karty 260 mm
- Ilość pamięci RAM 8 GB
- Rodzaj chipsetu Radeon RX 590
- Taktowanie rdzenia w trybie boost 1560 MHz
- Łączenie kart CrossFire
Moim daniem najlepszy nie referent z tych, które mają się pojawić.
W przyszłości *tutaj bliżej nie określony czas użytkowania* użytkowania napiszę coś więcej.
- ZALETY:
- + Wydajność
- + System chłodzenia
- + Kompaktowość
- + Wygląd (chociaż wolałbym
- + gdyby obudowa karty była czarna)
- + Freesync
- WADY:
- - Cena
- -Dla niektórych wygląd
Metro 2033 Redux / Last Light Redux - ustawienia na full, wszystko co da się ręcznie zmienić ustawione na full - działa pięknie.
Wiedźmin 3 - full detale, nie zauważyłem problemów.
Nie odczuwam potrzeby podkręcania gdyż chwilowo nie spotkałem się z tytułem, który by działał źle.
Komp: Ryzen 7 1700 8/16 - 3 Ghz (3.7 Ghz turbo) + 32 GB Ram 3200 (choć używam z szybkością 2666) + dysk SSD M2 Samsung 970 Evo + Sapphire RX 590 NITRO+
- ZALETY:
- + Bezgłośna praca w małym obciążeniu
- + Cicha praca pod obciążeniem
- + Brak "piszczącej" sekcji zasilania
- WADY:
- - Brak choćby jednego złącza analogowego
- - Zasilanie z aż 2 kabli - 8 i 6 pinowych.
- - Kolor - wygląda pięknie ale nie pasuje do mojego zestawu ;)
Karta graficzna cały czas chodzi na 100% a to za sprawą gier typu ME Andromeda, Metro Exodus czy Ghost Recon Wildlands. W pierwszych dwóch radzi sobie świetnie, w Metro ponad 60fps przy fullHD, wszystkich ustawieniach ręcznie włączonych na ultra oraz opcji hairworks. W Andromedzie mniej, bo ok. 50fps (oczywiście wszystko na ultra). Ghost Recon Wildlands (wszystko na ultra) ją dławi do ok. 36-40 fps z dropami do 28fps, ale to nie wina karty, a gry. Kupiłem ją za ok. 950zł i w tej cenie jak najbardziej się opłacało. Jest bardzo wydajna, cichutka, podświetla się na taki delikatny niebieski (miła niespodzianka). Nie wiem do czego mógłbym się przyczepić.
- ZALETY:
- + Cicha
- + Chłodna
- + Freesync
- + Wygląd
- + MOCNA
- + Spory potencjał OC
- WADY:
- - BRAK
kultura pracy bardzo dobra, w pulpicie wentylatory stoją, u mnie po 2h gry max temperatura to 78°C wg HWMonitora, czyli optymalnie
do wyższych rozdzielczości w grach się nie nadaje, na minus również słaba optymalizacja pod kątem oszczędności energii
znając życie przewaga nad 1060 za kilka lat jeszcze wzrośnie...
- ZALETY:
- + wydajność w fullhd
- + kultura pracy
- + design
- WADY:
- - cena powinna być niższa
- - prądożerność
- - duża krowa z tej karty - siada w slocie
Naprawdę warta polecenia !!
- ZALETY:
- + Fajny Design
- + dobra kultura pracy
- + niezłe chłodzenie
- + Wydajność FullHD
- WADY:
- - Cena
- - pobór prądu
- ZALETY:
- + design
- + dużo RAMu
- + wydajna
- WADY:
- - lepiej dopłacić do RX 5700
Ze wszystkich dostępnych wersji RX590 ta wersja jest najlepsza !
- ZALETY:
- + Wydajna
- + Cicha
- + Jakość wykonania
- + Montaż wiatraków
- WADY:
- - Pobór mocy
- - Na upartego kolor radiatora
- ZALETY:
- + Cicha bo nie gram.Kupiłem by 4K było sprawnie obsłużone.(Miałem RX 580 4GB - zdjęcia wyświetlały się zauważalnie wolniej)
- WADY:
- - Za drogo :)
- ZALETY:
- + Budowa - backplate i metalowa obudowa wentylatorów na froncie
- ZALETY:
- + Ładnie się prezentuje
- + Pasek LED
- WADY:
- - Brak wcięcia na kabel do USB 3.0
- - Słaby intake powietrza z przodu
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Moc
- + cena
- WADY:
- -brak
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Wydajność
- + Podświetlenie
- ZALETY:
- + kultura pracy
- + wydajność
- WADY:
- - prodążerność
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Wygląd
- WADY:
- - cena
- ZALETY:
- + Wykonanie
- WADY:
- - Brak
![Autoryzowany Reseller Sapphire](https://images.morele.net/brand/193.gif)
![Autoryzowany Reseller Sapphire](https://images.morele.net/brcert/full/193_1.gif)
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Karta graficzna Sapphire RX 590 NITRO+ 8 GB GDDR5 256BIT (11289-01-20G) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Po małym undervoltingu jest bardzo cicha, a z kolei po OC zyskuje parę % wydajności. Jednak kosztem kultury pracy.
Zawsze można pokombinować z napięciami i krzywą wentylatorów, OC pamięci również jest banalnie prosty, wszystko można edytować z poziomów oprogramowania.
Jedyny problem, jaki napotkałem to małe bugi w sterownikach, które prędzej czy później zostaną naprawione przez AMD.