Mikroskop Magus Mikroskop polaryzacyjny cyfrowy MAGUS Pol D850 LCD
Mikroskop polaryzacyjny MAGUS Pol 850 jest przeznaczony do pracy w świetle przechodzącym i odbitym. Dostępne metody badawcze: polaryzacja i jasne pole. Mikroskop jest używany do badania anizotropowych obiektów biologicznych, geologicznych i polimerowych, a także nieprzezroczystych polerowanych przekrojów o grubości do 15 mm z jedną polerowaną stroną. Mikroskop jest idealny do szerokiego zakresu profesjonalnych zadań w dziedzinie medycyny, kryminalistyki, mineralogii, krystalografii lub petrografii.
Kamera cyfrowa
MAGUS CHD40 to cyfrowa kamera HDMI z trzema interfejsami wideo i automatycznym przełączaniem między jakością 4K i Full HD w zależności od rozdzielczości monitora.
Kamera ma matrycę 8 MP i zapewnia realistyczne obrazy w rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli) w przypadku połączenia przez HDMI lub USB 3.0. Po podłączeniu przez Wi-Fi obraz ma jakość Full HD (1920x1080 pikseli).
Kamera ma interfejs HDMI do bezpośredniego podłączenia do telewizora, monitora lub projektora. W tym trybie kamera działa autonomicznie bez połączenia z komputerem. Interfejs HDMI zapewnia wysoką i stabilną szybkość transferu z kamery na ekran zewnętrzny. Kamerę można podłączyć do komputera przez Wi-Fi lub USB 3.0. Wideo jest nagrywane z prędkością 30 kl./s.
Kamera łączy dużą liczbę klatek na sekundę z wysoką przepustowością HDMI. Dzięki temu filmy są żywe, bez zawieszania się i przerw między klatkami. Przy maksymalnej rozdzielczości obraz jest bardzo szczegółowy, poruszające się obiekty są widoczne bez błędów, a ruch obiektów jest wyświetlany bez opóźnień.
Monitor
Monitor MAGUS MCD40 służy do pracy z systemem wizualizacji mikroskopu MAGUS.
Jest on podłączany do kamery zamontowanej w mikroskopie w celu wyświetlania obrazów w czasie rzeczywistym. Monitor obsługuje kamery HDMI MAGUS o rozdzielczości 4K.
Przekątna ekranu wynosi 13,3 cala. Matryca IPS zapewnia jasny obraz o dużych kątach widzenia. Patrzenie na wyświetlacz pod kątem nie powoduje zniekształcenia odwzorowania kolorów.
Wyświetlacz można umieścić na składanym stojaku na stole lub półce albo zamontować bezpośrednio na kamerze lub statywie mikroskopu.
Układ optyczny
Układ optyczny mikroskopu ma korekcję do nieskończoności i jest pozbawiony wewnętrznych naprężeń. Obraz generowany przez obiektywy jest realistyczny, kontrastujący i szczegółowy oraz pozbawiony niepożądanych zniekształceń. Obiektywy montuje się w misce rewolwerowej z gniazdami wyśrodkowanymi względem osi optycznej. Ma ona pięć gniazd, przy czym cztery obiektywy znajdują się już w zestawie. Można zamontować jeden dodatkowy obiektyw, aby poszerzyć zakres powiększenia mikroskopu. Obiektywy są przeznaczone do pracy z preparatami bez szkiełek nakrywkowych.
Głowica trójokularowa umożliwia zamontowanie kamery cyfrowej w trzeciej tubie. Podział wiązki wynosi 100:0 lub 0:100, co oznacza, że cała wiązka światła trafia albo do kamery, albo do tubusów okularów. Na tubie lewego okularu umieszczono pierścień regulacji dioptrii: obracając go, można skompensować różnicę w widzeniu między oczami i uzyskać możliwie najwyraźniejszy obraz preparatu.
Oświetlenie
Do generowania światła przechodzącego i odbitego zastosowano żarówki halogenowe o mocy 30 W. Ich jasność jest wystarczająca do uzyskania wyraźnego i czytelnego obrazu w każdym obiektywie, a „ciepłe" widmo światła zwiększa komfort podczas długotrwałego użytkowania. Konfiguracja oświetlenia Köhlera pozwala uzyskać większą rozdzielczość i usunąć artefakty w polu widzenia oraz efekt przyciemnienia na krawędziach. Filtry światła służą do dokładnej regulacji odwzorowania kolorów podczas pracy w świetle odbitym.
Zarówno w przypadku światła przechodzącego, jak i odbitego można stosować polaryzację. Aby rozpocząć obserwacje w świetle spolaryzowanym, do ścieżki optycznej wprowadza się analizator. Następnie zmienia się położenie analizatora względem polaryzatora poprzez ich obracanie, co również zmienia kąt polaryzacji. Kontrast obiektów zwiększa się przy użyciu kompensatorów, które są zamontowane w specjalnym gnieździe w przystawce. Ta sama przystawka zawiera również soczewkę Bertranda, która jest używana do badań konoskopowych.
Stolik i mechanizm regulacji ostrości
Mikroskop ma obracany stolik: obrócenie go zmienia sposób, w jaki preparat załamuje światło w przypadku światła spolaryzowanego. Stolik ma skalę, na której można określić kąt obrotu z dokładnością do 0,1°. Aby uzyskać najjaśniejszy i najwyraźniejszy obraz, stolik można wyśrodkować względem osi optycznej mikroskopu.
Pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości są umieszczone w dolnej części podstawy, dzięki czemu użytkownik może przyjąć zrelaksowaną pozycję z rękami opartymi o blat stołu. Naprężenie mechanizmu regulacji zgrubnej można regulować, a dodatkowo mechanizm jest wyposażony w blokadę. Mechanizm precyzyjnej regulacji ostrości gwarantuje płynny ruch preparatu.
Akcesoria
Aby w pełni wykorzystać możliwości mikroskopu, używaj akcesoriów z linii MAGUS: o
Raty dla biznesu
Sfinansuj wszystko w Ratach dla Firm w 7 minut!
- Na cały asortyment sklepu wraz z usługami.
- Umowę zatwierdzasz online, a cały proces od A do Z to tylko kilka minut.
- Jesteś właścicielem sprzętu od chwili zakupu, a faktura jest wystawiana na Twoją firmę.
- Wprowadzasz w koszty firmy jak przy zakupie za gotówkę.
- Oferta dopasowana do każdego rodzaju firmy, niezależnie od formy prawnej!
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu