Monitor LG 27GL850-B
- Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
- Podstawowe złącza: DisplayPort x1, HDMI x2
- Przekątna ekranu: 27"
- Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
- Typ matrycy: Nano IPS
- Zobacz pełną specyfikację
Stworzony aby zapewnić zwycięstwo
LG UltraGear to potężny monitor gamingowy zaopatrzony w funkcje, którą pomogą zwyciężyć w każdej grze.
Wymarzony monitor do gier
Wartością monitora UltraGear jest całkowita immersja. Doświadcz zapierającej dech w piersiach wydajności gry, która przewyższy Twoje oczekiwania dzięki matrycy Nano IPS 1ms.
Poczuj prawdziwą walkę dzięki odwzorowanym kolorom
27GL850 obsługuje szerokie spektrum kolorów, 98% gamy kolorów DCI-P3 i zakres kolorów o 35% większy niż sRGB 100%, zapewniając wierność kolorów w celu odtworzenia jeszcze bardziej żywych scen na polu bitwy.
Niesamowita szybkość prowadząca do zwycięstwa
Jeśli masz dość ciemnych i migoczących ekranów, to właściwy monitor dla Ciebie. Z matrycą IPS 1ms będziesz dominował i osiągał zwycięstwo - bez skutków ubocznych ekstremalnej prędkości.
Kompatybilny z G-Sync Certyfikowany przez NVIDIA
Monitor LG 27GL850 jest oficjalnie zweryfikowanym monitorem G-Sync® Compatible, testowanym przez NVIDIA. Monitor eliminuje rozrywanie i zacinanie ekranu zapewniając płynniejsze wrażenia z gry.
Plynna gra z częstotliwością 144Hz
Ultraszybka częstotliwość 144 Hz umożliwia natychmiastowe działanie na ekranie. Obiekty są renderowane wyraźniej, co zapewnia płynniejszą grę i niemal surrealistyczną płynność wizualną.
Większa przejrzystość i bardziej realistyczne obrazy
27GL850 obsługuje HDR 10, umożliwiając realistyczne zanurzenie wizualne. Bądź w centrum akcji niezależnie od pola bitwy.
Atakuj pierwszy, nawet w ciemności
Dzięki funkcji Black Stabilizer gracze mogą uniknąć przeciwników ukrywających się w najciemniejszych miejscach i szybciej zareagować na niebezpieczną sytuację.
Lepsze celowanie
Celownik ustawiony na środku ekranu pozwoli na łatwiejsze namierzanie wrogów.
Reaguj szybciej na przeciwników
Tryb DAS minimalizuje opóźnienie wejścia dzięki czemu gracze doświadczają każdej akcji w czasie rzeczywistym.
Ergonomiczny styl
Jest to 3-stronna, praktycznie pozbawiona obramowania konstrukcja, a podstawa może być regulowana w celu zmiany nachylenia, wysokości i obrotu monitora, aby ułatwić Ci grę.
Pliki do pobrania:
- Częstotliwość odświeżania 144 Hz
- Podstawowe złącza DisplayPort x1, HDMI x2
- Przekątna ekranu 27"
- Rozdzielczość 2560 x 1440 (WQHD)
- Typ matrycy Nano IPS
Porównywałem następujące monitory:
- LG 27GL650F-B - 1080p 144Hz IPS (kupiony tutaj w promocji za 999zł), dalej nazywany "27GL650F-B"
- LG 27GL850-B - 1440p 144Hz IPS (kupiony tutaj za 2149zł), dalej nazywany "27GL850-B"
- LG 27GK750F-B - 1080p 240Hz TN (kupiony gdzie indziej w promocji za 999zł), dalej nazywany "27GK750F-B"
- Samsung LC27RG50FQUXEN - 1080p 240Hz VA zakrzywiony (kupiony tutaj za 1649zł), dalej nazywany po prostu "Samsung"
- Musiały się one też zmierzyć z moim starym IPS-em Dell S2415H, który ma tylko 60Hz i smuży, ale za to ma genialne kolory.
Szukałem jednego lub dwóch monitorów 27 cali w formacie 16:9 do gier i pracy. Dotąd zawsze byłem fanem technologii IPS, ale warto spróbować prawie wszystkiego, więc zamówiłem po jednym z każdego rodzaju (IPS, TN, VA) w 1080p i do tego jeszcze nowy 1440p IPS od LG, który dostał wszędzie genialne recenzje. Monitor Samsunga zainteresował mnieszczególnie, bo to jedyna matryca VA 27 cali z odświeżaniem 240Hz, jaką znalazłem. Porównywałem je wszystkie parami. Po jakichś dwóch dniach porównań wiem jak sobie radzą z różnego rodzaju zadaniami.
Jeszcze słowem wstępu: "1080p w 27 cali?! Pikseloza!" - częsty argument przeciwko tej mieszance rozdzielczości i rozmiaru. Zupełnie się nie zgadzam. Wszystko zależy od tego, jak blisko monitora siedzisz. Ja mam monitory w odległości około 1 metra od głowy i jest idealnie. 23 cale to dla mnie za mało.
1. Jakość wykonania:
- Wszystkie testowane LG mają takie same statywy i prawie identyczne obudowy. Obudowa ma czerwone akcenty. Moim zdaniem ładne i delikatne, ale to już kwestia gustu. Statywy oferują regulację wysokości, pochylenie przód-tył i obrót do pionu, ale nie obrót lewo-prawo. Montaż i zdejmowanie są łatwe. Stojaki są ładne, ale trochę delikatne, a funkcja pivot nie ma twardych granic - bardzo łatwo przy np. podłączaniu kabla obrócić ekran o kilka stopni i wtedy zaczyna się poziomowanie.
- Samsung ma zupełnie czarną obudowę i statyw, wykonane z szorstkiego plastiku. Zupełne przeciwieństwo krzykliwego wyglądu, powinien pasować do wszystkiego. Statyw to opcja minimum - zero regulacji, tylko pochylenie przód-tył, nawet bez regulacji wysokości. Szkoda.
2. Dodatki
27GK750F-B i 27GL850-B mają wbodowane huby USB, co jest miłym akcentem. 27GL650F-B i Samsung ich nie mają.
Każdy z monitorów ma też w zestawie kabel display port z kategorii "KRÓTSZYCH NIE BYŁO!?". Kabel 20cm. Serio to pewnie koło metra, ale zdecydowanie za krótki i musiałem dokupować kable. Trochę wstyd dawać taki badziew do monitorów za ponad 1000zł. 27GK750F-B i 27GL850-B mają też dodatkowo po kablu HDMI, chociaż w sumie nie wiem po co, bo jeśli wierzyć instrukcji, to do każdego z nich trzeba podłączyć 2 takie kable żeby uzyskać maksymalne odświeżanie.
3. Wygoda obsługi:
- Wszystkie monitory obsługiwane są pojedynczym joystickiem na spodzie. Jest to wygodne. W LG menu jest trochę lepsze niż w Samsungu, ale we wszystkich monitorach jest łatwe w obsłudze.
- Samsung ma niezbyt dobrze rozwiązane wyłączanie - jeśli wyłączę monitor korzystając z joysticka, kiedy np korzystam z innego (mam zwykle 3 na raz), to system rpzestaje go wykrywać i zaczyna mi przełączać ustawienia ekranu. w żadnych monitorach z których do tej pory korzystałem (LG i Dell) nie było tego problemu - nawet wyłączony monitor był wykrywany jeśli miał podłączony kabel. Jest to pewna niewygoda.
4. Odświeżanie i czas reakcji
Widzę tylko niewielką różnicę między 144Hz a 240Hz jeśli chodzi o samo odświeżanie, ale czas reakcji pikseli to zupełnie inna sprawa. Smużenie bardzo mi przeszkadza i jest to główny powód, dla którego zainwestowałem w nowe monitory.
Sprawdziłem testy w internecie i jeśli dobrze pamiętam, to faktyczne, zmierzone czasy reakcji pikseli przedstawiają się następująco:
- 27GL650F-B - około 6 milisekund
- 27GL850-B - około 4 milisekund
- 27GK750F-B - około 2 milisekund
- Samsung - nie znalazłem żadnej wiarygodnej recenzji.
W praktyce wygląda to tak (sprawdzane na pulpicie, w grze DOOM i w ufo test):
- 27GL650F-B mimo swoich 144Hz smuży dość mocno. W związku z tym właściwe nie czułem, że przesiadłem się z 60Hz (Dell S2415H) na 144Hz. Między innymi dlatego nie polecam tego monitora.
- 27GL850-B i Samsung smużą bardzo mało, tak że jest to prawie niezauważalne
- 27GK750F-B reaguje najszybciej i smużenie jest na prawdę minimalne, różnica między nim a poprzednikami jest bardzo mała, ale zauważalna.
5. Kolory
- 27GL650F-B wypada tu bardzo słabo. Niby jest to IPS, ale nie ma dobrej fabrycznej kalibracji i mimo długich prób, nie udało mi się uzyskać satysfakcjonującego bilansu kolorów. Obraz zawsze był przesycony jakąś barwą. Pewnie dało by się go skalibrować przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, ale przy jego innych wadach raczej nie warto się w to bawić.
- 27GL850-B wypada tu najlepiej, jako fabrycznie skalibrowany IPS z możliwym do włączenia trybem sRGB. Super.
- Samsung wypada bardzo dobrze. Ma najgłębszą czerń ze wszystkich, a kolory są gorsze tylko od 27GL850-B. W tym wypadku dobrze wykonana matryca VA prześcignęła średnio wykonaną matrycę IPS (tę z 27GL650F-B).
- 27GK750F-B jest monitorem TN i chyba nikogo nie zaskoczy, że kolory nie są genialne, zdecydowanie gorsze niż w 27GL850-B i Samsungu, ale do gier jak najbardziej OK. Zdziwiło mnie za to, że kolory są porównywalne z 27GL650F-B. Powiedziałbym że jest bardzo dobrze jak na TN. Czerń i kontrast są też jak najbardziej ok.
6. Kąty widzenia i podświetlenie
- 27GL650F-B ma widoczne, chociaż w miarę równomierne podświetlenie. Lekki backlight bleed w dolnych rogach, ale nie jakiś mocny. Co bardzo mnie zdziwiło, wypada najgorzej pod względem kątów widzenia. Jak to IPS, zachowuje kolory, ale ma tu miejsce dziwne zjawisko - im większy kąt obserwacji, tym więcej podświetlenia "przecieka", zjawisko IPS glow robi się coraz intensywniejsze. W związku z tym kolory niby są, ale za białawą mgłą tworzoną przez podświetlenie monitora. Może to kwestia powłoki antyrefleksyjnej.
- 27GL850-B wypada tu lepiej. Też ma lekki backlight bleed w dolnych rogach, ale nie jest mocny. Jest też najlepszy przy obserwacji pod kątem.
- 27GK750F-B ma równomierne podświetlenie i niezłą czerń jak na TN. Przy obserwacji pod kątem kolory sie trochę rozjeżdżają, jak to w TN, ale nie ma zjawiska prześwietlenia opisanego w 27GL650F-B. W związku z tym przy obserwacji z boku wypada porównywalnie do 27GL650F-B, ale gorzej niż oba pozostałe. Pewnym problemem może być też wysoka jasność minimalna - nawet na jasności 0% bardzo razi po ciemku.
- Samsung ma trochę nierówne podświetlenie, chociaż widać to tylko na bardzo ciemnym tle. ma 8 jaśniejszych plam, rozłożonych równomiernie wokół obudowy, 4 na górze, 4 na dole. Mimo tego i tak wypada bardzo dobrze w ciemnych scenach ze względu na duży kontrast oferowany przez matrycę VA. Co do obserwacji z boku, wypada odrobinę lepiej od 27GK750F-B, ale jest gorszy od 27GL850-B.
7. HDR
Nie wiem - nie miałem za bardzo jak sprawdzić. Ciekawostką jest tryb "HDR effect" dostępny w 27GL650F-B i 27GL850-B. Obok prawdziwego HDR to nawet nie stało - po prostu podkręca kontrast i ostrość, ale czasami można sobie włączyć w grze typu DOOM dla efektu WOW. Na niezbyt długo, żeby oczu nie wypaliło. Wygląda całkiem ciekawie.
8. Uwagi dodatkowe
- w 27GK750F-B trafiły mi się 2 złe piksele
- Samsung jest zakrzywiony. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Do pracy, pisania itd. nadaje się to średnio, ale w grach sprawdza się bardzo dobrze zwiększając poczucie bycia "w grze".
Podsumowanie:
- LG 27GL650F-B - moim zdaniem ten monitor nie jest wart swojej ceny, nawet w promocji (kupiłem go za 999zł). IPS z marnymi kątami widzenia, nieskalibrowanym kolorem i dość mocno smużący.
- LG 27GK750F-B - jeśli nie przeszkadza Ci matryca TN, to jest to bardzo dobry wybór z kategorii "cena/jakość" - jeśli trafisz na niego w promocji. Ja swój kupiłem za 999zł na promocjach z okazji black friday, ale jak był tak przeceniony raz, to pewnie będzie znowu. Za to w cenie bazowej (na chwilę pisania kosztuje tutaj 1500) nie polecam, wtedy Samsung będzie lepszym wyborem.
- Samsung LC27RG50FQUXEN (nie ma to jak łatwa do zapamiętania nazwa) - bardzo dobry monitor. Od matrycy VA spodziewałem się rozjazdu kolorów i smużenia, a jest świetny. Ładne kolory, dobre odświeżanie. 1649zł to trochę dużo ale w moim przypadku były to dobrze wydane pieniądze. Jeśli Cię stać i nie przeszkadza Ci zakrzywiony ekran (mi przestał przeszkadzać po około godzinie), to zdecydowanie polecam.
- LG 27GL850-B - super monitor, ale jest w rozdzielczości 1440p, co nie każdemu będzie pasować. Poza tym prawie nigdzie go nie ma w sklepach. Ja miałem szczęście, bo chyba akurat ktoś anulował zamówienie jak przeglądałem sklep. Jeśli chcesz 1440p, to rzeczywiście jest taki dobry, jak wszyscy mówią.
Ja zdecydowałem się zachować 27GL850-B - do pracy i gry w 1440p oraz Samsunga - do grania w 1080p i filmów. To dwa pierwsze miejsca w kategorii "jakość". LG 27GK750F-B wygrywa w kategorii "cena/jakość" - niewiele ustępuje Samsungowi, a dostałem go dużo taniej. Samsung jest jednak od niego trochę lepszy. Co do LG 27GL650F-B, to ląduje na końcu listy. W tym przypadku zostałbym przy swoim starym 60-hercowym Dellu ze względu na kolor i kąty widzenia.
- ZALETY:
- + Nie smuży
- + tryb sRGB
- + szybki prawie jak TN
- + czerń prawie jak w VA
- + kolory jak w dobrym IPS
- + Podaj to
- + co najlepsze.
- WADY:
- - dostać go graniczy z cudem
- - ja miałem szczęście
- - podobno jest wiele sztuk z wadami fabrycznymi - tu znowu miałem szczęście
Rozdzielczość 1440p jest mega ostra i sprawia że FullHD to relikt przeszłości. Nowa matryca NanoIPS zapewnia o wiele szerszą przestrzeń barw sRGB, kolory są bardzo soczyste, widoczne zwłaszcza w bardzo kontrastowych tapetach. Odświeżanie 144Hz w połączeniu z bardzo niskim czasem reakcji (zbliżonym do matryc TN) zapewnia brak smużenia przy obrotach czy przesuwaniu kamery i bardzo gładkie animacje.
Technologia Nvidia G-Sync (wsparcie dla AMD FreeSync też jest) bardzo przy tym pomaga. Dostosowuje się do ilości klatek i daje gwarancje że niezależnie jak mocno spadną to obraz zachowa gładkość i nie będzie tearingu. Trzeba zwrócić uwagę przy tym że G-Sync jest dostępne tylko dla kart GeForce oraz że monitor jest oznaczony jedynie jako G-Sync Compatible czyli nie przeszedł wszystkich certyfikowanych testów obrazu, nie miał fabrycznie skalibrowanych kolorów, nie ma wsparcia dla pełnego zakresu odświeżania czy pełnej kompatybilności z HDR. Na szczęście nie boli to aż tak bo takie monitory kosztują już tyle co trzustka na deep webie.
Skoro mowa o HDR to równie dobrze mogło by go nie być. Monitor niby ma certyfikat HDR 10 ale nie spełnia nawet minimalnych wymagań jasności ekranu pod to (350 nitów, minimalna to 400). Niedomaga strasznie przez to i ciemniejsze obszary scen nie mają odpowiedniej głębi. Mogliby go już sobie darować, tym bardziej że nie rozwijają tego jeszcze tak dobrze dla monitorów PC, a cena mogłaby być dzięki temu niższa.
Hypowany czas reakcji 1 ms faktycznie jest w ustawieniach ale elementu obrazu w ruchu zostawiają wtedy tak paskudny ghosting, że też mogli to sobie darować. Za to w trybie 5 ms wygląda fantastycznie i absolutnie żadnego ghostingu nie zaobserwowałem, IPS w końcu reakcją zbliżył się do TN.
Ergonomicznie jest bardzo dobrze, teleskopowa nóżka pozwala ładnie wyregulować sobie wysokość ekranu, nachylenie, pivot pozwala na obrót ekranu do pionu co przydaje się przy programowaniu. Nie można ekranu za to obrócić w miejscu ale nie przeszkadza to bo nie ma to zbyt wielu zastosowań. Z tyłu można zamontować uchwyt na słuchawki z którego niestety przez mój układ biurka nie mogę skorzystać, ale to już zależy od tego kto jak ma ułożone. W menu można bardzo łatwo i wygodnie się poruszać za pomocą małego joysticka umieszczonego pod ekranem.
Monitor cierpi na ten sam problem co wszystkie matryce IPS czyli efekt Glow przy patrzeniu pod kątem oraz drobny backlight bleed w lewym dolnym i prawym górnym rogu ekranu ale nie jest on jakoś szczególnie duży i szybko idzie się przyzwyczaić. Z tego co wyczytałem i obejrzałem w co kolejnej recenzji to nie jest to wadliwa sztuka, a występuje w absolutnie każdym modelu więc troszkę spartoczona robota po stronie LG.
Ogólnie rzecz biorąc jest to jeden z najlepszych monitorów z jakim miałem do czynienia, jeśli nie faktycznie najlepszy jaki ostatnie wyszedł ale perfekcyjny nie jest, a naprawdę niewiele mu brakuje. Szkoda, gdyby nie te wady podświetlenia i spora cena zawyżona przez miętki HDR10 i skopany tryb 1ms to byłoby 5/5.
- ZALETY:
- + Rozdzielczość 1440p
- + 144 Hz G-Sync Compatible i AMD FreeSync
- + Fenomenalne kolory z NanoIPS
- + Fantastyczny tryb 5ms
- + Porządnie wykonana regulacja ekranu
- WADY:
- - Ghosting w trybie 1ms
- - Lipny HDR10
- - Lekki backlight bleed w rogach
- - Trochę wysoka cena
Pierwsza rzecz to gdy pracuję jednocześnie na starym i nowym monitorze obok siebie (stary to jakiś lg 22" tn) to widać olbrzymią różnicę w kolorach. Nawet czerń jest bardziej czarna chociaż stary monitor ma naklejkę informującą o kontraście 3000:1, który jednak nie umywa się do nowego monitora, gdzie ten kontrast wg. testów jest tylko ok. 800:1.
Monitor wg. mnie jest bardzo jasny, musiałem go ściemnić do ok 20%, ale ja tak mam ze wszystkimi monitorami, łącznie z ekranem telefonu.
Do tej pory miałem styczność tylko z monitorami 60hz i różnica między 144hz jest kolosalna. Nawet na pulpicie myszka jest płynniejsza. Niestety nie powiem czy to musi być 144hxz, czy wystarczy 120, a może nawet 75hz.
Design monitora jest ok. Mimo, że jest to niby monitor gamingowy to nie ma dziwnych załamań, których nie da się doczyścić, miliona czerwonych iksów, brak durnych napisów "gaming pro extreme power" i nie rzyga na ciebie ledami z każdej dziurki. Trochę szkoda, że nie ma mechanizmu obracania i jedyną metodą ustawienia jest obrócenie całego monitora.
Monitor ma hub usb ale nie pamiętam czy w zestawie jest kabel usb, bo jeśli nawet to podobnie jak dołączony displayport był pewnie za krótki i musiałem dokupić (usb 3.0 typ b, jak do nowszych drukarek).
2560x1440 to idealna rozdzielczość dla 27". Jak zmieniłem na chwilę na 1920x1080 to ikony na pulpicie były zdecydowanie za duże.
Jedną dziwną rzeczą było to, że po podłączeniu monitora windows włączył tryb hdr i wszystkie czcionki były rozmazane. Trzeba to było wyłączyć z poziomu systemu operacyjnego
To na co muszę ponarzekać to obsługa przez morele. Jeden z zakupionych monitorów był ewidentnie ze zwrotu. Kable były popakowane do złych woreczków a sam monitor był wsadzony do góry nogami. Zatrzymałem go bo nie miał żadnych wad a ana monitory czekałem od sierpnia ale jak teraz widzę że w outlecie monitor jest za ok 1800pln to mogli mi chociaż kupon zniżkowy na kolejne zakupy dorzucić.
Jeszcze pro tip: jeśli używasz tak jak ja dwóch monitorów o rożnych rozdzielczościach i wkurza cię, że windows nie radzi sobie z przechodzeniem kursora między ekranami to polecam wygooglać programik LittleBigMouse (tylko windows10) do znalezienia na giuthubie.
- ZALETY:
- + kolory
- + szybkość
- + design
- + kontrast nie jest taki słaby jak wynika z testów
- WADY:
- - krótkie kable
- - cena
- - brak obracanej nóżki
Ps. HDR jest i na tym faktycznie można zakończyć jego komentarz.
Mogłoby pojawić się dodatkowe przyciski do szybszego zmieniania trybów.
- ZALETY:
- + Nano IPS
- + 144 Hz
- + Zadowalający czas reakcji
- + Free i G Sync
- + Dobrze wyceniony
- + W moim egzemplarzu praktycznie brak bleedingu
- + Przejrzyste OSD
- + Podstawowa/pierwsza konfiguracja przygotowana przed profesjonalistów
- WADY:
- - Dziwna poświata na krawędziach
- - Brak możliwości obracania na podstawie
- - Słabe umiejscowienie złączy USB
- - Tryb HDR wciśnięty trochę na wyrost
- - Brak dedykowanych przycisków do zmiany trybów pracy
Asus TUF Gaming VG27AQ1A (równie szybka matryca ale lepszy kontrast mój wybór gdybym kupował teraz)
Dell S2721DGF (Ta sama matryca, tylko kontrola jakości lepsza)
Wadą matryc nanoIPS jest słaby kontrast więc czerń nie jest najlepsza, a jest to szczególnie widoczne jeśli korzystamy z monitora w ciemnym pomieszczeniu (mi to nie przeszkadza).
- ZALETY:
- + rozdzielczość WQHD 2560 X 1440 (nie będziesz chciał wrócić do 1080p)
- + zero smużenia przy użyciu odpowiednich ustawień w monitorze
- + obsługa adaptative sync (freesync/ gsync compatible))
- + bardzo dobrze odwzorowane kolory (nie są jaskrawe i przesycone jak w większości monitorów)
- + bardzo wygodne w obsłudze menu
- + bardzo solidna podstawka
- WADY:
- - niski kontrast (słaba czerń)
- - niska jasność maksymalna
- - słaba kontrola jakości producenta
- - lepsza konkurencja w tej samej cenie
- ZALETY:
- + Wygląd
- +Wykonanie
- + Świetne odwzorowanie kolorów i genialne odswiezanie
- + interfejs po polsku i bardzo intuicyjny plus za możliwosc wgrania xa pomocą kabla usb profili ustawień monitora
- + Jaśnośc ( tutaj zabija konkurencje )
- + połaczenie kilku monitorów robi niesamowity efekt wizualny
- + Monitor Universalny do pracy i zabawy zcgrami
- + Rozdzielczośc 1440p plus odswiezanie 144hz robi robotę w grach piekne kolory
- +kompatybilnośc z g-sync
- WADY:
- - Nie będę orginalny przeciętny kontrast
- - W drugim monitorze śłabsza czerń choć i tak
- - Przyzwoita patrząc na konkurencje
- - Cena dobra ale tylko w pgomocjach
Jedna z wad monitora to srebrzenie czarnego koloru (glow podświetlenia) obok mam drugi monitor IPS firmy LG i w nim czarny tak nie świeci.
Kolejna wada moze być wywołana przez glow i może przez powłokę antyrefleksyjną kąty widzenia są znacznie słabsze niż w starym monitorze IPS.
Myślę, że aby wyciągnąć naprawdę 100% z tego monitora, potrzebna będzie kalibracja przy pomocy kalibratora. Gdy ją wykonam, to postaram się dodać do opinii, czy efekt czarnego blasku się zmniejszył.
- ZALETY:
- + wykonanie
- + wygląd
- + szeroko rozstawiona stopa
- + szybka matryca
- WADY:
- - czarny nie jest czarny
- - słabo do pracy w nocy bez dodatkowego oświetlenia
- - powłoka antyrefleksyjna powoduje lekkie winietowanie i słabsze kąty widzenia
Więc nie zmyślaj.
+same plusy
+wszystko działa
+zero wad
-zbytnio nie da się go podkręcić na więcej hz
- dużo większa jasność ekranu
- duża lepsza jakość obrazu, w szczególności podczas pracy z aplikacjami biurowymi
- w mojej subiektywnej opinii monitor bardzo dobrze odwzorowuje kolory
To co mi się nie podoba, to oddzielny zasilacz, co potęguję niepotrzebną plątaninę kabli.
- ZALETY:
- + Wykonanie
- + Mnogość śrub i podkładek
- + Prosta obsługa
- + wydajność
- + Dużo funkcji
- + Ergonomia
- + jakość i płynność obrazu
- WADY:
- - Instrukcja
- - Wadliwa poziomica
- - Oddzielny zasilacz
- - Cena
Największy minus dla mnie: brak dedykowanego przycisku przełączania źródła ekranu a w menu działa to... opornie. Ale to monitor do gier, nie biurowy więc nie można tego uznać za dealbreakera.
- ZALETY:
- + Cena
- + Czas Reakcji
- + Jasność
- + G-Sync
- WADY:
- - Kontrast mógłby być lepszy
- - Menu zmiany inputu
- ZALETY:
- + responsywny
- + podświetlenie
- + wygląd
- + freesync/gsync certyfikowany
- + KOLORY
- + przejrzyste menu
- WADY:
- -taka sobie nózka ( u mnie zawieszony )
- - power brick
- - idioto odporne menu
- -HDR nie powala
i przenosiłem sie z antyków, więc nie mam za bardzo wielkiego porównania do innych nowoczesnych monitorów
- ZALETY:
- + dobra jakość obrazu
- + tani co do jakości
- WADY:
- - początkowe ustawienia ekranu chyba są przygotowane aby opalać się przy monitorze...
- - wysoki przy najniższej wyokości (gdy ktoś zmienia stary monitor na ten
- - oraz ma biurko z podstawkami to prawdopodobnie bedzie musiał wyciepać podstawki)
- - głębsze niż starsze wersje monitorów
- ZALETY:
- + kolory
- + szybkość matrycy
- + bardzo niewielki backlight bleed
- + adaptive-sync działa bardzo dobrze z RTXem 2070 dzięki certyfikatowi g-sync compatible
- WADY:
- - widoczny ips-glow z lewego dolnego rogu ekranu (znika gdy siada się dalej od ekranu)
- - kiepski kontrast (zrekompensowany jednak przez bardzo niewielki backlight bleed)
- ZALETY:
- + Bardzo ładne kolorki
- + Brak smużenia
- WADY:
- - IPS glow
- ZALETY:
- + stabilne
- + łatwe i szybkie w montażu
- + sterowane i programowane ledy za pomocą i pilota
- + regulacja wysokości
- + dobry stosunek cena/jakość
- + cena
- + rozmiar
- + niska cena
- + kultura pracy
- + wielkość
- + skuteczność
- + długość kabla
- + ilość wejść
- + stosunek cena/jakośc
- + mocne
- + praktyczne
- + wytrzymałe
- + ergonomia
- + jakość wyświetlanego obrazu
- + jakość wykonania
- + hub usb
- ZALETY:
- + 1440p
- + NanoIPS
- + Brak smuzenia
- + Przepiękne kolory
- + G-Sync
- + Kupiony w promocji za 1700zł
- + Jasność
- WADY:
- - Lekki widoczny Backlight bleeding w lewym dolnym rogu
1 to widze to ten nowszy ma na plecach "Ultra Gear" a nie "LG" jak poprzednio
dodatkowo...
ten nowszy monitor może zejść niżej niż poprzedni
nowy potrzebuje większy poziom jasności aby pokazywac podobne kolory
- ZALETY:
- + działa
- WADY:
- - nie jest dokładnie taki sam jak 2 miesiące temu
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Monitor LG 27GL850-B możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Pytanie czy ten monitor nada sie do pracy przy obróbce zdjęć ? Mocno go rozważam a nie chce wydawać 3-4k na typowe monitory dla profesjonalistów.