Monitor Samsung Odyssey G7 (LC32G75TQSUXEN)
- Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
- Podstawowe złącza: DisplayPort x2, HDMI x1
- Przekątna ekranu: 32"
- Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
- Typ matrycy: VA
- Zobacz pełną specyfikację
Monitor Samsung Odyssey G7 – urządzenie, na jakie zasługuje każdy gracz
Wejdź w nowy wymiar doznań podczas gry i zanurz się w wirtualny świat z monitorem Samsung Odyssey G7. Zakrzywiony ekran o największym na rynku promieniu 1000R gwarantuje niepowtarzalne wrażenia i doskonałe pole widzenia. Jeśli zależy Ci na monitorze, który świetnie sprawdzi się przy pracy, grach czy jako domowe centrum multimedialne, zobacz, co ma do zaoferowania ten model.

Zakrzywiony ekran monitora Samsung Odyssey G7
Monitory Samsung jako jedne z pierwszych dysponowały zakrzywionymi ekranami. Technologia ta ma swoje zalety nie tylko w odbiorze obrazu, ale też w dbaniu o wzrok użytkowników. Korzystając z ekranu o zakrzywieniu 1000R, zapewniasz sobie pełne obszar widzenia, wierne odwzorowanie kolorów i lepsze wrażenia wizualne pod każdym kątem. Zyskujesz też komfort podczas oglądania i nie narażasz oczu na przemęczenie.
W monitorze Samsung Odyssey G7 wykorzystano technologię QLED. Oznacza to, że posiada on wyświetlacz LCD wykorzystujący podświetlenie LED i kropki kwantowe Quantum Dot, które modyfikują padające na nie światło. Dzięki nim oglądasz obraz o bardzo czystych, nasyconych kolorach podstawowych i bogatej palecie barw. Monitor QLED charakteryzuje się też większą jasnością oraz żywotnością, dlatego możesz cieszyć się jego użytkowaniem przez długi czas.

Samsung Odyssey G7 – wspaniała jakość obrazu WQHD
Ten model o rozdzielczości ekranu WQHD 2560 x 1440 oferuje większy wizualny realizm niż jakikolwiek inny monitor FullHD. Możesz mieć pewność, że wszystkie szczegóły będą ostre, a obraz maksymalnie przestrzenny. Za kontrast i głębię kolorów odpowiada HDR600, co oznacza, że w trybie HDR Samsung Odyssey G7 osiąga jasność na poziomie 600 cd/m2; czernie staną się głębokie, a biele – jaśniejsze i czyste.
Nie daj się zaskoczyć nawet w najdynamiczniejszej walce i reaguj z prędkością światła dzięki bardzo wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu – 240 Hz. Opóźnienia są skutecznie eliminowane, a Twój czas reakcji wynosi 1 ms, zatem bez zacięć i precyzyjnie wykonasz atak lub unik. Monitor firmy Samsung jest kompatybilny z G-Sync – technologią polegającą na synchronizacji częstotliwości odświeżania obrazu na monitorze z szybkością generowania obrazów przez kartę graficzną. To znacznie zredukuje lagi, zapewniając płynną grę.

Samsung Odyssey G7 – nowoczesny gamingowy design
Jeżeli szukasz urządzenia, które nie tylko zapewnia świetną rozrywkę, ale też stanowi unikalny element pokoju, to Samsung Odyssey G7 będzie strzałem w dziesiątkę. Sam zakrzywiony ekran wygląda niczym swoiste dzieło sztuki, którego wnętrze jest zamknięte w obudowie z matowego tworzywa sztucznego. W podstawkę na monitor wbudowano uchwyt na słuchawki, który otwiera się i zamyka jednym przyciskiem. Możesz więc mieć cały swój gamingowy zestaw w zasięgu ręki.
Na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie tego cuda. Diody LED umieszczono z przodu panelu po prawej i lewej stronie oraz w logo firmy Samsung. Niemniej jednak wisienką na torcie jest okrągły element wokół podstawy z tyłu, który emituje światło w jednym z pięciu trybów. Spersonalizuj swoje stanowisko do gier i wybierz nie tylko kolor, ale też sposób świecenia (statyczny, przyciemniony, pulsujący). Wszystkie te cechy nadają temu modelowi iście gamerski styl.
Monitor dysponuje systemem Pivot, co oznacza, że jeśli tego potrzebujesz, możesz obrócić go o 90°. Naturalnie możesz ustawić też wysokość, obrót i pochylenie. Ponadto Samsung Odyssey G7 wspiera technologię VESA, zatem możesz bez obaw powiesić go na ścianie. Obudowa posiada 2 porty DisplayPort, port HDMI 2.0, 3 gniazda USB 3.0 typu A i wyście słuchawkowe.

Samsung Odyssey G7 – dlaczego warto go kupić?
Aby odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających graczy, koreańska firma stworzyła przełomowy monitor Samsung Odyssey G7. Zakrzywiony ekran poprawia komfort użytkowania i zapewnia świetne doświadczenia z gier. Częstotliwość odświeżania 240 Hz, realistyczne kolory, certyfikacja HDR600 i niezwykłe podświetlenie z przodu i z tyłu to klucz do niezapomnianych wirtualnych wrażeń. W połączeniu z korzystną ceną, dodatkowym wyposażeniem i funkcjami G-Sync zyskujesz niezawodne urządzenie o potężnych możliwościach.

Pliki do pobrania:
- Częstotliwość odświeżania 240 Hz
- Podstawowe złącza DisplayPort x2, HDMI x1
- Przekątna ekranu 32"
- Rozdzielczość 2560 x 1440 (WQHD)
- Typ matrycy VA
Problem flickeringu można sobie testować używając G-SYNC Pendulum Demo od NVidii i kręcąc suwakami od FPS. Sterowniki 451.67, firmware monitora 1005.2. Nie mam możliwości przetestowania działania adaptive-sync z Radeonem.
Ostatnia sprawa to dołączone do monitora okablowanie. Obydwa kable (DP 1.4 z obsługą DSC oraz USB 3.0 A-B) to półtorametrowe ogryzki. Tak więc jak nie trzymasz budy na biurku obok monitora to kupując ten monitor od razu zamów sobie odpowiednio dłuższe kable połączeniowe.
- ZALETY:
- + jakość obrazu
- + jakość wykonania
- WADY:
- - flickering przy włączonym adaptive sync (G-Sync Uncompatible!)
- - bardzo krótkie (1
- - 5m) dołączone kable
Monitor po rozpakowaniu robi spore wrażenie. W pierwszej chwili można odnieść że jest złamany :). Obraz - bajka. Żadnego smużenia. Zakrzywienie 1000R w grach robi świetną robotę. Podczas pracy z początku jest trochę dziwnie ale idzie się przyzwyczaić i po pewnym czasie nie przeszkadza. No ale umówmy się, że nikt rozsądny nie będzie kupował 32-calowego banana z tylko 1440p do pracy. To monitor do przede wszystkim do zabawy. Byłby idealny gdyby nie słabo działający adaptive-sync. To temat nad którym prześlizgują się wszyscy recenzenci a krótka lektura forów internetowych pokazuje że nie jest dobrze. Po pierwsze już po zajrzeniu na stronę NVidii do wykazu monitorów zgodnych z G-Sync Compatible widać że modele Odyssey najbardziej zawodzą tam gdzie ten G-Sync przydałby się najbardziej czyli od dołu. Deklarowany zakres bezproblemowej pracy to 80-240Hz. Problem w tym, że i to nie jest prawdą - nie wiem jakim cudem ten monitor otrzymał nalepkę G-Sync. Obraz migocze przy każdej większej zmianie ilości klatek (20-30 klatek) nieważne czy jest to zmiana z 200 na 170 czy z 80 na 60. Powyżej 80Hz takie cyrki nie powinny występować. Poniżej - no trudno - widziały gały co brały. Z kolei poniżej 80Hz byłoby nawet OK gdyby nie niestabilnie działające LFC (podwajanie klatek) które non-stop się aktywuje i deaktywuje powodując właśnie gwałtowne zmiany odświeżania i tym samym migotanie. A niestety część gier na czas loadingów czy cutscenek obniża odświeżanie do 30FPS.
Problem flickeringu można sobie testować używając G-SYNC Pendulum Demo od NVidii i kręcąc suwakami od FPS. Sterowniki 451.67, firmware monitora 1005.2. Nie mam możliwości przetestowania działania adaptive-sync z Radeonem.
Ostatnia sprawa to dołączone do monitora okablowanie. Obydwa kable (DP 1.4 z obsługą DSC oraz USB 3.0 A-B) to półtorametrowe ogryzki. Tak więc jak nie trzymasz budy na biurku obok monitora to kupując ten monitor od razu zamów sobie odpowiednio dłuższe kable połączeniowe.
Aktualizacja firmware'u najwyraźniej załatwia problem z migotaniem przy G-sync - ja go nie widzę. Nie ma też migotania przy zmniejszaniu jasności. Zakrzywiony ekran, którego trochę się bałem okazuje się znakomity. Oczy (mózg raczej) chwilę się przestawiają po podmianie płaskiego na wygięty, ale to kwestia minut.
Warto wiedzieć, że 32" wygięty ekran widzi się tak jak 29" płaski. Więc jeśli ktoś chce znacznie większą powierzchnię niż 27" - to ten nie wystarczy.
Zamówiłem w morelach test na bad piksele. Monitor przyszedł dzień później, ale bad pikseli istotnie nie ma. Warto było.
- ZALETY:
- + Rozmiar
- + Regulacja położenia
- + Prowadzenie kabli w podstawce
- + Wygląd
- WADY:
- - Osłona gniazd ma otwór na kable w takim miejscu
- - że praktycznie nie da się jej założyć.
- ZALETY:
- + Rozdzielczość
- + Częstotliwość 240 Hz
- WADY:
- - Wielkość
- - Bardzo mocne wysunięcie w środka ciężkości na stojaku
- ZALETY:
- + genialna krzywizna - dla mnie nie ma już powrotu do płaszczaków
- + całkiem fajny wygląd
- + odświeżanie - COD gładziutkie
- WADY:
- - cena
- - niekiedy przy przełączaniu trybów ciężko szło
Jako minus można wymienić jedynie ogromną podstawę która zajmuje pół biurka (warto zamontować na własnym mocnym uchwycie) oraz krótki kabel DP w zestawie.
- ZALETY:
- + Stabilny
- + łatwy w regulacji wysokości i obrotu
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Monitor Samsung Odyssey G7 (LC32G75TQSUXEN) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Pozdro.
Pozdrowienia .
Jedynie do czego się nie mogę dostosować i ustawić w opcjach to to że albo ja jestem jeszcze nie przyzwyczajony abo rzeczywiście monitor daje mi tak po gałach że chej. Albo po prostu już dawno nie patrzyłem w porządny sprzęt.Jasność mam 40,kontrast na 65 a ten korektor czerni na 20 .Ująłem niebieskiego jest lepiej,ale ale coś mnie nie pasuje .Pytanie czy jest jakieś super wymagające demo do tych G-Sync'ów .Zrobiłem update do najnowszej wersji a samsung nie pisze co zmienił ,ja też nie zauważam nic .Ale jestem i tak zadowolony ,jak co to napisz jak będziesz chciał coś porównać to zrobię to u siebie.
Pozdrowienia.
Włacz ustawienia dla wybranego modelu monitora .I znowu trzyma sztywno 240hz .W menu monitora adaptive też włączone .
Może to to ? Sprawdź u siebie.
Na moim G7 tekst jest mocno nieczytelny właśnie z tego powodu. O ile w grach mało się tego zauważa (chociaż w Cyberpunku 2077 też zanotowałem ten problem) to już czytanie tekstów na stronach albo w plikach pdf czy doc staje się udręką.
Zamieniłem starego ASUSa PG278Q z matrycą TN i przeżyłem szok że G7 oferuje tak nie ostry obraz i teks w porównaniu do 15 letniego monitora...
Od razu uprzedzam, że ustawiłem w opcjach Windowsa "Dopasuj tekst ClearType" i niewielka poprawa jest ale nadal nie jest to co wydaje mi się powinno być.
Czy któryś z użytkowników mógłby potwierdzić podobny problem w swoim G7? Czy ten monitor tak ma czy to mój egzemplarz jest wadliwy?