Obudowa Cooler Master CM 690 II Advance USB 3.0 (RC-692A-KKN5)
- Kompatybilność: ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Typ obudowy: Midi Tower
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.
Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przechowujemy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
CM 690 II Advanced to obudowa typu MidiTower marki Cooler Master w kolorze czarnym, kompatybilna z płytami głównymi Micro ATX, Mini-ITX oraz ATX. Obudowa charakteryzuje się czterema wnękami zewnętrznymi o rozmiarze 5.25 cala, jedną zewnętrzną 3.5 cala oraz sześcioma wewnętrznymi 3.5 cala. Z tyłu obudowy znajduje się również osiem slotów rozszerzeń oraz zamontowany wentylator o średnicy 120 mm. Przedni panel obudowy wyposażony został w klawisz power, dwa złącza USB 2.0, dwa złącza USB 3.0 oraz wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe, co ułatwia podłączenie pamięci przenośnej czy głośników. W obudowie zamontowano również wentylator przedni i górny o średnicy 140 mm. Konstrukcja obudowy charakteryzuje się kratkami wentylacyjnymi umiejscowionymi w części bocznej, które odprowadzają ciepłe powietrze z obudowy. Do montażu dysków nie trzeba wykorzystywać narzędzie co znacznie skraca i ułatwia pracę.
Wersja Advanced posiada zewnętrzną stację dokującą dla dysków twardych z interfejsem SATA. Dodatkowo w komplecie znajduje się adapter dla dysków 1.8"/2.5". Dla zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika oraz bezpieczeństwa jego podzespołów w wersji Advanced dostarczane jest ramie podtrzymujące do trzech kart graficznych - jest to dodatkowe zabezpieczenie, dla długich, ciężkich kart graficznych.
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Typ obudowy Midi Tower
- Zasilacz Bez zasilacza
Zmieniając kompa zmieniłem też obudowę i po przesiadce z NZXT Tempest czuję jakby ogromny zjazd w tej obudowie. Niby wszystko ok, ale na kable baaardzo mało miejsca, wentylatory dosyć głośne, na bocznych nie ma filtru przeciwkurzowego, a ten z przodu też niezbyt ciekawy, cieniutki, z dużymi oczkami (kto miał NZXT, ten wie do czego porównuję).
Macho wszedł na styk.
Najgorszy z moim przypadku był błąd w opisie, ale to już wina morele. Miało być ramię podtrzymujące grafikę, którego niestety w wersji z usb 3.0 nie ma... U mnie to właśnie ono przeważyło i dlatego wybrałem tę obudowę, a nie inną... :(
- ZALETY:
- + zadowalająca liczba miejsc na wentylatory
- + brak ostrych krawędzi
- + dobrze pomalowana, w żadnym miejscu nic nie prześwituje, wszędzie jest czarna
- + przycisk wyłączający podświetlanie
- + stacja dokująca
- + usb 3.0
- WADY:
- - brak uchwytu podtrzymującego kartę graficzną (jedyny powód dla którego wybrałem tę obudowę), a miał być
- - bardzo mało miejsca na kable za tylną ścianką
- - mało wentylatorów w komplecie
- - montaż dysku w kieszenie to jakieś nieporozumienie, kilka razy szybciej bym je przykręcił niż powyginał ten plastik, żeby bolce wskoczyły
- - pomimo swojej wielkości (nie jest też jakaś ogromna, wg mnie średniej wielkości) to mało miejsca na jakiekolwiek odkręcanie wentylatorów, trzeba wyciągać płytę główną
- - montaż napędu optycznego w najwyższej kieszeni u mnie praktycznie niemożliwy z powodu twardych, grubych, mało giętkich kabli od panelu górnego/przedniego
Co prawda nadal nie mogę znaleźć podpórki pod kartę graficzną która miała być w zestawie ale poza tym zniknięciem rewelacja. Polecam!
- ZALETY:
- + Bardzo dobre chłodzenie, kieszeń dla dysków SATA, USB 3.0, 3 wentylatory w zestawie.
- WADY:
- - Słychać ją to na pewno., mało miejsca na przewody między płytą montażową a prawą ścianką obudowy co powoduje kombinację przy układaniu kabli i wybrzuszenie ścianki.
- ZALETY:
- + duża i przestronna
- + funkcjonalny panel przedni
- + czytelne oznaczenia kabli
- + podpis na płycie pod dystanse (np gdzie wkręcić dla ATX)
- WADY:
- -mało miejsca na schowanie kabli
- -niezbyt ciche fabryczne wentylatory
- ZALETY:
- + System zarządzania kablami, jakość wykonania, wygląd, dock, ciche wentylatory.
- WADY:
- - Jeden minus, montaż napędu optycznego w najwyższej kieszeni utrudniały kable od górnego panelu(USB, audio) musiałem je mocno docisnąć i upchać żeby zmieścić napęd. Całe szczęście niczego nie uszkodziłem.
- ZALETY:
- + USB 3.0
- + Ciche chłodzenie
- + Elegancki design
- + Stacja dokująca dla dysków
- WADY:
- - Brak filtrów z tyłu i od boków
Wyposażona w LED we frontowym wentylatorze, co fajnie wygląda
Posiada wbudowaną stacje dokującą SATA co ułatwia podłączenie dysku bez zbędnych kabli, itp. Polecam
- ZALETY:
- + Wygląd, funkcionalność, wykonanie.
- WADY:
- - BRAK
- ZALETY:
- + 2 wejścia USB 3.0 z przodu.
- + Dużo miejsca w środku.
- + Dużo miejsc na wiatraki.
- + Akcesoria montażowe.
- WADY:
- - W kieszenie na dyski 3,5" (przez wykorzystanie bolców zamiast śrubek) nie wchodzą dyski Seagate'a.
- ZALETY:
- + Duża, wygodna, porządnie wykonana, plastik b.dobrej jakości, świetnie się prezentuje.
- WADY:
- - Cena, brak materiałów na obudowę anty-kurzowych.
- ZALETY:
- + Dołączone wentylatory, solidne wykonanie, złącze SATA z zasilaniem oraz kieszeń zewnętrzna, dokująca do dysków (SUPER).
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + łatwo się ją otwiera :)
- WADY:
- - Jak wpadną ci granuli styropianu przez te kratki ciężko je potem wyciągnąć
- ZALETY:
- + 3 wentylatory
- + przewiew
- + podświetlany wentylator :D
- + USB 3.0 na przednim panelu
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + ładna
- + cicha
- WADY:
- - cieżka
- ZALETY:
- + porządnie wykonana;
- + na panelu usb 3.0;
- + mieszczą się długie karty graficzne;
- + grube blachy;
- + dobra wentylacja;
- + w standardzie 2 dobre wentylatory;
- + możliwość wyłączania podświetlenia przedniego wentylatora;
- + możliwość zamontowania wentylatora pod płytą główną na wysokości procesora (żadna inna obudowa tego nie posiada, a jest to bardzo pożyteczne);
- + przyciski wł/res. na górnym panelu (bardzo wygodne);
- + stacja dokująca esata na górnym panelu;
- + bardzo wygodne koszyki, montarz beznarzędziowy (choć ja i tak wolałem użyć śrubek ;).
- WADY:
- - brak filtrów na boczne opcjonalne wentylatory;
- - brak ramienia na karty graficzne (choć to wina morele.net a nie obudowy).
- ZALETY:
- + Rewelacyjny stosunek jakości i wyposażenia do ceny
- + Możliwość podpięcia dysku SATA kładąc go na obudowie
- + USB 3.0 na panelu
- + świetna wentylacja
- + filtry przeciw kurzowe
- WADY:
- - Dołączone wentylatory nie posiadają regulacji, nie ma możliwości podpięcia ich do płyty głównej (są 3pinowe - można je natomiast podpiać np. do zasilacza ze sterowaniem -> BeQuiet!)
- - Boczne otwory na wentylatory nie posiadają filtrów.
- - Brak wersji z oknem w ofercie morele.net
Na płycie głównej gigabyte mam wpięte w gniazdo 4pin (poprzez rozgałęziacz PWM) 2 wentylatory corsair 3pin, które reguluję programem SpeedFan (automatycznie wg. temperatury). Regulacja odbywa się poprzez napięcie, a nie PWM. Sprawdzałem również wentylator z CM 690 II Advanced (mam wersję usb 2.0) i kilka innych wentylatorów 3 pin - też działa
- ZALETY:
- + ciche wentylatory
- WADY:
- - brak filtra przeciw kurzowego na bocznej sciance
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Funkcjonalnośc
- WADY:
- - głośne wentylatory
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu