Obudowa Endorfy Arx 700 ARGB (EY2A013)
ENDORFY Arx 700 ARGB
O obudowach wiemy dużo i ciężko nas zaskoczyć, ale na widok ENDORFY Arx 700 ARGB wciąż świecą się nam oczka (a oglądamy go codziennie). Zamknęliśmy w nim najlepszą część naszej wiedzy i doświadczenia – i wyszło bombowo. W efekcie mamy dla Ciebie największą obudowę (486×228×472 mm), która jest dostępna z logo ENDORFY.
ENDORFY Arx 700 ARGB na luzie mieści Twoje komponenty – na przykład wysoki system chłodzenia (do 179 mm), 8 wentylatorów (w tym 4 Stratusy 140 PWM ARGB masz od nas na start) i praktycznie każdą dostępną kartę graficzną (do 410 mm). Do tego trzyma je w lekkim przeciągu, dzięki którym czują się jak na łące w letni poranek – to zasługa paneli (przedni i górny) z siatką. Kiedyś zamontujemy sobie takie w domu.
To Cię zmrozi
Mamy wiadomość, która Cię zmrozi. Dosłownie, bo Arx 700 ARGB jest w środku zimny jak serce kumpla z gildii, który nie chce pożyczyć Ci golda na nową zbroję. Mówiąc najprościej – Twoje komponenty trzymają niską temperaturę nawet wtedy, kiedy wyciskasz ostatnie soki z kompa.
Wszystko dzięki przestronnemu wnętrzu Arx 700 ARGB i miejscu na montaż 8 wentylatorów. Do tego przedni i górny bok obudowy działają jak filtry (podziękuj za to siatce), więc nie potrzebujesz dodatkowej ochrony przed paprochami. W porównaniu do obudów z nakładanymi filtrami, taka pojedyncza warstwa poprawia też cyrkulację powietrza i ułatwia trzymanie komponentów w przyjemnym przeciągu (bo chłodzenie jest dla nas ultraważne). Twoja mama będzie dumna z takiego porządku (nasze już są).
Serce z kamienia wentylatorów
Czasem zdarza się nam mówić, że Arx 700 ARGB to typ o sercu z kamienia wentylatorów. I to nie byle jakich – zamknęliśmy w nim 4 Stratusy 140 PWM ARGB, które powstały we współpracy z Synergy Cooling. Dorzuciliśmy też rozdzielacz, więc możesz sterować ich prędkością obrotową za pomocą sygnału PWM z jednego złącza płyty głównej.
Stratus 140 PWM ARGB to nasze kolorowe oczko w głowie. Jego 14 cm wysokości w połączeniu z opcjonalnym trybem półpasywnym doskonale sprawdza się do tego, żeby zapewnić świetny przepływ powietrza w obudowie. Do tego wentylator śmiga na wytrzymałym łożysku FDB, więc możesz liczyć na ciszę i płynną pracę nawet w ekstremalnych warunkach. Niektórzy uważają nawet, że nieźle poradziłby sobie na obozie survivalowym, ale tego nie sprawdzaliśmy. Jeszcze.
Bez grubych filtrów
Świetne produkty nie potrzebują (grubych) filtrów – zwłaszcza, jeśli chodzi o obudowy. Podwójna warstwa przeciwkurzowa może i chroni przed brudem, ale przy okazji ogranicza przepływ powietrza jak syntetyczny kostium na zlocie cosplayerów. Na samą myśl jest nam gorąco!
Właśnie dlatego funkcję filtrów w Arx 700 ARGB pełni – uwaga, werble – górny i frontowy panel z siatką. Dzięki nim wnętrze obudowy jest przewiewne jak wiosenna łąka, a Ty masz z głowy montaż dodatkowych zabezpieczeń przed kurzem. Do tego każdy z filtrów możesz zdjąć i wyczyścić szmatką albo odkurzaczem (lub po prostu przepłukać pod bieżącą wodą) – i zrobisz to w czasie krótszym, niż przeczytanie tego opisu.
1000 punktów do wyglądu
Szanujemy zamknięte obudowy – elegancko chowają komponenty i pasują do minimalistycznych biurek. Ale kiedy chcesz pochwalić się epickimi komponentami (albo odpalić w środku ARGB), to bok z hartowanego szkła robi robotę. I daje dodatkowe 1000 punktów do wyglądu – właśnie dlatego zamontowaliśmy go w Arx 700 ARGB.
Wszystko na miejscu
Gdybyśmy mieli opisać Arx 700 ARGB w paru słowach to powiedzielibyśmy, że wszystko jest na miejscu. To nasza największa obudowa (przynajmniej na razie), więc na luźno spakujesz do niej wszystkie swoje skarby. Na takiej przestrzeni poczują się jak przy otwartym oknie. Albo dwóch – YOLO.
Arx 700 ARGB ma 486×228×472 mm. To wystarczająco, żeby zamontować w nim wszystko, czego potrzebujesz do wygrywania – między innymi wysoki system chłodzenia (do 179 mm), aż 8 wentylatorów (w tym 4 dostajesz od nas na start) i jednocześnie dwie chłodnice do 360 mm, co zapewnia wymagającym zestawom odpowiednie chłodzenie.
Zmieści się też praktycznie każda dostępna na rynku karta graficzna (do 410 mm) i zasilacz – możesz ustawić go w takiej pozycji, jaka jest dla Ciebie najwygodniejsza. Zamontujesz go dosłownie w moment między innymi dzięki dedykowanej ramce montażowej. Sprawdziliśmy.
Świetlana Podświetlana przyszłość
Mamy dobre wiadomości. Z naszą obudową czeka Cię świetlana podświetlana przyszłość. Dosłownie – bo z Arx 700 ARGB wystarczy jedno kliknięcie (za sterowanie odpowiada dołączony przycisk RESET), żeby nad Twoim biurkiem rozhulała się epicka zorza. Niektórzy mówią, że to przez niską temperaturę w obudowie – ale prawda jest taka, że w środku kręcą się wentylatory z ARGB.
Dzięki nim podświetlisz sobie kompa tak, jak chcesz. 4 Stratusy 140 PWM ARGB (zamontowaliśmy je dla Ciebie w obudowie) dają Ci opcję dowolnej konfiguracji podświetlenia. Ustawisz je dosłownie w moment dzięki wbudowanym kontrolerom PWM i ARGB – wszystko od razu spięte w jedną działającą całość kompatybilną z produktami ENDORFY z oznaczeniem ARGB (oraz zgodnymi produktami innych producentów). W praktyce oznacza to, że bez problemu zsynchronizujesz podświetlenie całego zestawu opartego o Arx 700 ARGB – nawet, jeśli to Twój pierwszy montaż w życiu. Bo sprzęt ma być dla Ciebie, a nie odwrotnie.
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 41
- Typ obudowy Midi Tower
- USB Typ-C 1
- Zasilacz Bez zasilacza
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
5 wentylatorów 140mm w standardzie jak najbardziej na plus. Po ustawieniu ich na 900 RPM praktycznie nie słyszalne, mimo to cały czas zapewniają dopływ świeżego powietrza.
Obudowa bardzo przestronna, dużym plusem jest także montaż dwóch chłodnic 360mm jednocześnie.
Kupiłem ją pod przyszłą rozbudowę i jestem bardzo zadowolony, z pewnością pomieści prawie wszystkie komponenty dostępne na rynku. Ciekawą opcją jest także możliwość montażu wentylatora 120mm na spodzie obudowy. Nie jestem pewien czy wpłynie on znacząco na temperaturę GPU ale fajnie, że producent daje taką opcję.
Co do minusów można zaliczyć brak pełnoprawnych filtrów przeciwpyłowych na przodzie i górze. Taki filtr znajduje się tylko na spodzie obudowy.
- ZALETY:
- + Przestronna
- + 5 wentylatrów w cenie
- + Dobra jakość
- + Bardzo przewiewna
- + Możliwość montażu wentylatora 120mm na spodzie
- WADY:
- - Brak pełnoprawnych filtrów na przodzie i górze
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
No i 5 wiatraków 140mm w komplecie w takiej cenie. To zresztą był jeden z decydujących argumentów za kupnem tej obudowy. Kultura pracy znakomita. Jeszcze nie miałem sytuacji by wszystkie wiatraki, łącznie z tymi od GPU, działały na większej prędkości niż 30% przez długi czas. I to nawet w CP2077.
Przy montażu AIO 360 na szczycie trzeba odkręcić tylny wiatrak, ale bez problemu można go z powrotem umocować nawet przy grubym sprzęcie (tj. Arctic Freezer III).
- ZALETY:
- + Bez problemu mieści AIO Arctic Freezer III 360
- + Dużo otworów na przeprowadzenie kabli
- + Możliwość montażu dodatkowego wiatraka na szczycie piwnicy
- + 5 wiatraków 140mm w cenie!
- + Znakomita kultura pracy
- + Dużo miejsc na dodatkowe dyski SSD i HDD
- + W zestawie hub na 5 wiatraków.
- WADY:
- - Niczego specjalnego nie znalazłem.
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
Druga sprawa to jest rozmiar tej obudowy: wygodnie aranżuje się w niej okablowanie, wchodzi praktycznie każda karta graficzna... podobno na topie mogą nie wchodzić grubsze chłodnice, ale ja nie montowałem także ciężko mi się wypowiedzieć.
Minusem na pewno będzie jednak brak solidnych filtrów przeciwkurzowych - póki co mam budę od kilku tygodni i nie widzę kurzu za bardzo, ale zobaczymy co będzie za parę miesięcy
- ZALETY:
- + rozmiar
- + przepływ powietrza
- + 5 wentylatorów w zestawie
- + filtr zasilacza wyjmowany z przodu
- + dobra jakość i spasowanie elementów
- + panel z hartowanego szkła
- WADY:
- - brak filtrów przeciwkurzowych
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
- ZALETY:
- + montaż bez zacinania się o kanty obudowy
- + 5 cichych wiatraków 140mm w standardzie
- + chłód w środku, cisza na zewnątrz
- WADY:
- - waga z założonymi panelami (8,5 kg)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
- ZALETY:
- + Duża przestrzeń do montażu
- + Aio 360 na top i przód
- + 5 wentylatorów w zestawie
- + świetne prowadzenie przewodów
- + Bardzo dobrze chłodzi podzespoły
- + Kontroler Fan
- WADY:
- - Wentylatory Stratus 140 jakość średnia słychać buczenie.
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
Sporo miejsca mamy na ułożenie kabli i tutaj mały protip, tasiemki do zamocowania kabli domyślnie są w złym miejscu. Trzeba je sobie przełożyć obok.
Dołączone do zestawu wentylatory są wydajne i ciche.
Navis 280 mieści się bez problemu na górze.
- ZALETY:
- + Przestronna
- + Dobra jakość materiałów
- + Sztywna solidna konstrukcja.
- + 5 wentylatorów w zestawie.
- + Wiele przepustów do dyspozycji.
- + Chłodna
- WADY:
- - Brak filtrów na przodzie i górze.
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
- ZALETY:
- + Pojemna
- + Cicha
- + Chłodna
- + Duża
- + Rzepy na kable
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + Ilość miejsca na podzespoły
- + wentylatory 140mm więcej powietrza przy niższych obrotach
- + wszystkie filtry na magnesach łatwe do demontażu
- + Aranżacja kabli za pomocą rzepów
- WADY:
- - Nie zauważyłem
Ale najważniejsze bo to głównie wpływa na opłacalność obudowy: 4x Fluctusy 140mm czyli jedne z najlepszych wiatraków . Do tego cena 399zł gdzie same wiatraki kosztują min. 280zł
- ZALETY:
- + Przestrzeń
- + 4x Fluctusy 140mm argb
- + Jakość
- + Cena
- WADY:
- - brak kieszeni 3,5" ale to taka 1/2 wady bo i tak nie używam
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
- ZALETY:
- + Liczba wentylatorów 140mm
- + Możliwość montażu na górze praktycznie wszystkich chłodnic nawet tych grubszych
- + przepust na kable do karty graficznej bliżej szyby
- WADY:
- - Wredny montaż dysku 3,5 cala
- - jedno miejsce na montaż dysku 3,5 cala
- - Ciężki montaż wentylatora na piwnicy, za blisko płyty głównej, ciężkie przykręcenie
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
- ZALETY:
- + Cena
- + Jakość
- + Przewiewna
- + bez rgb
- + 5 dużych 120mm wentylatorów w zestawie
- WADY:
- - mała wada ale brak uchwytu do montażu karty graficznej w poziomie
Spokojnie mieści AIO Endorfy Navis F360, oraz Gainward GeForce RTX 4080 Phantom GS.
Troszke szkoda, że ma tylko jedno miejsce na dyski HDD, ale i z tym sobie poradzisz przez wystarczającą ilość miejsca.
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
- ZALETY:
- + obieg powietrza
- + niskie temperatury
- + łatwa konserwacja
- + przedni panel bardzo łatwo wyjąć i włożyć
- + górne porty
- + wygląd
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
Posiada aż 5 wentylatorów, dzięki którym podczas mojego użytkowania z wnętrza wydobywa się bardzo chłodne powietrze
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Endorfy Arx 700 Air (EY2A012)
Mój jedyny problem z nią to brak filtra na przednim panelu.
Niby panel ma służyć jako filtr ale po 2 tygodniach użytkowania już widać zbierający się kurz na przednich wentylatorach ;/
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa Endorfy Arx 700 ARGB (EY2A013) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.