Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-BU-W)
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.
Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.
Długość karty graficznej do 38 cm
Obudowa komputerowa, która pozwala na instalację karty graficznej o długości do 38 cm to uniwersalne rozwiązanie przeznaczone dla wymagających użytkowników. Dzięki temu będziesz mógł zamontować wiele kart o różnych zastosowaniach. Mogą być to zarówno zaawansowane jednostki przeznaczone dla graczy, jak i dużo tańsze modele, które idealnie sprawdzą się przy pracy biurowej. Sięgając po tego typu obudowę z łatwością wymienisz układ graficzny, gdy tylko zajdzie potrzeba poprawy wydajności sprzętowej.
Wysokość układu chłodzenia do 16.5 cm
Obudowa komputerowa, która pozwoli na instalację układu chłodzenia CPU o wysokości do 16.5 cm sprawdzi się idealnie przy budowie konfiguracji komputerowej o wielu zastosowaniach. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł dobrać kompatybilne modele wentylatorów o różnych parametrach. Wśród nich znajdziesz zarówno proste układy przeznaczone do chłodzenia urządzeń biurowych, jak i te bardziej zaawansowane, które znajdziemy w jednostkach dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych.
USB 3.0 x1
Obudowa wyposażona w złącze USB 3.0 stanowi idealną propozycję dla wymagających użytkowników. Dzięki temu możesz liczyć na bardzo szybką wymianę plików pomiędzy komputerem a pamięcią zewnętrzną. Bez trudu naładujesz telefon komórkowy, a także podłączysz wiele innych urządzeń, które zawsze będziesz miał pod ręką. To niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Standard USB 3.0 sprawdzi się idealnie zarówno w komputerach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i przy domowej konfiguracji sprzętowej.
USB 2.0 x1
Obudowa wyposażona w złącze typu USB 2.0 pozwoli podłączyć do komputera wiele urządzeń, które obsługują taki standard komunikacji. Dzięki temu możesz liczyć na bardzo wygodną wymianę plików pomiędzy dyskiem twardym a pamięcią zewnętrzną. To również doskonała metoda, aby naładować smartfona jedynie za pomocą kabla. Połączenie USB 2.0 jest szybkim i powszechnie stosowanym rozwiązaniem, które znacznie ułatwia codzienną pracę biurową, a także sprawdzi się na pokładzie komputerów przeznaczonych do użytku domowego.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Fractal Design Focus G
Focus G, to obudowa Midi-Tower firmy Fractal Design posiadająca nowoczesny wygląd, który może przypaść do gustu osobom ceniącym sobie design komputera. Została wykonana z wysokiej jakości komponentów oraz oferuje funkcjonalność, która powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.
Cała konstrukcja ma wymiary 205 x 444 x 464 mm, a w jej wnętrzu znalazło się miejsce na płytę główną w formacie ATX, Micro ATX lub ITX. Oprócz tego użytkownik może w niej zamontować kartę graficzną o maksymalnej długości 380mm oraz układ chłodzenia o wysokości do 165 mm. Na karty rozszerzeń przewidziano 7 slotów. Cała konstrukcja została starannie wykonana ze stali i tworzyw sztucznych, ważąc 4.5 kg. Nie zabrakło również bocznego okna.Obudowa posiada przycisk power, standardowe złącza audio, port USB 3.0 oraz port USB 2.0.
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 38
- Typ obudowy Midi Tower
- USB Typ-C Brak
- Zasilacz Bez zasilacza
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
W kolorze białym prezentuje się jednak trochę oldschoolowo (na minus) jak stare komputery, co śmieszy, kiedy masz tam w środku nowe podzespoły, a obudowa wyglądem przypomina Ci, że istniało kiedyś coś takiego jak Era Futbolu 2002.
Przewija się w opiniach, że to kompaktowa obudowa itd. Przez to miałem obawę, że będzie za mała na to, by włożyć do niej nowe podzespoły.
To jednak wciąż ATX i karta o długości 286 mm oraz szerokości 115 cm
tej obudowie niestraszna, wciąż pozostaje sporo wolnego miejsca.
Także w 2022 daje radę, a i w 2023 wchodzi ze sporymi nadziejami.
- ZALETY:
- + Tania
- + Dwa wiatraki w zestawie z obudową
- + Minimalistyczny design, który może się podobać
- + W 2022 daje radę, ale kupiłbym coś ładniejszego
- + Łatwo zdejmuje się przedni panel
- + Spełnia swoje podstawowe zadanie w 100%
- WADY:
- - Biały kolor = flashbacki z gry Skoki Narciarskie 2004 (no że wygląda staro)
- - Uciążliwe wyjmowanie filtrów przeciwkurzowych
- - Brak wyglądu premium - na WF-ie byłaby wybierana do składu gdzieś w środku
- - Wygłupy opiniującego
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
Wykorzystałem trochę zapasowych komponentów, trochę dokupiłem, i wyszła z tego całkiem zgrabna maszyna dla latorośli.
Oczywiście jest to wersja budżetowa i choć oferuje kilka naprawdę profesjonalnych rozwiązań, których próżno szukać w innych ofertach z tej samej półki cenowej, to największym problemem była dla mnie ciasnota w miejscach przeznaczonych na trasowanie kabli. Zakląłem kilkakroć siermiężnie, w związku z tym, ale kiedy już wszystko poupychasz, pofastrygujesz trytytkami czy innymi rzepami montażowymi i postawisz na biurku, to działa bez zarzutu, a i wygląda nieco bardziej niż przyzwoicie.
Polecam :)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
- ZALETY:
- + Ładna
- + w miarę kompaktowa ale pojemna obudowa.
- WADY:
- - niezbyt istotne p*********
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
Filtry, maskownice, okno, duuużo miejsca na karty zasilacz, dyski i przede wszystkim na organizację torów chłodzenia.
Kable da się nieźle pochować. Jedyny problem miałem z front panel audio. Kabel jest za krótki, a chyba wszyscy producenci płyt umieszczają piny w podobnym miejscu. Kabel po modyfikacji idzie schowany, bez tego szedł by przez środek zestawu psując całość wyglądu.
- ZALETY:
- + Design
- + Pojemność
- + Organizacja środka
- WADY:
- - Otwory montażowe na zasilacz nieco za nisko.
- - Otwory na śruby MB nieco za ciasne.
- - Kabel od front panel audio za krótki.
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
Jest elegancka i dobrze wykonana zapewnia dobry przepływ powietrza
- ZALETY:
- + Łatwość montażu
- + dobre wykonanie
- + Bardzo dobry stosunek jakości do ceny
- WADY:
- - wentylatory posiadają tylko jeden kolor
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
- ZALETY:
- + Wygląd - ładne wiatraki, ładne szkło, ładna całość
- + Dobry airflow
- + Dosyć wygodny cable management
- + W większości wygodny montaż - trzeba zamontować zasilacz przed mobo inaczej ciężko potem mobo wepchać bo obudowa jest niska
- WADY:
- - jw - montaż zasilacza może być frustrujący po zainstalowaniu płyty głównej wcześniej
- - Nie do końca minus ale jak ktoś planuje kupić to wypada dorzucić jakiś sensowny 120mm wiatrak na tył
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
Boczna szyba z Plexi co można by było uznać za minus, ale dzięki jej wypukłości zyskujemy większą przestrzeń nad radiatorem. W moim pudełku zabrakło PC spikera nie wiem czy zaginął czy producent już oszczędza; przy awarii i problemach jego melodie są niejednokrotnie wybawieniem.
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-BK-W)
- ZALETY:
- + Przewiewna
- + Zamontowane fabrycznie 2 wentylatory na przodzie świecące na biało
- + Filtry antykurzowe na górze dole i przodzie
- + Możliwość zamontowania chłodzenia wodnego na górze
- + Pomieści nawet bardzo długie karty graficzne
- WADY:
- - Brak piwnicy(niektórym może to przeszkadzać)
- - Na bocznym panelu pleksa a nie szkło hartowane
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-BK-W)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-BK-W)
Dodatkowym minusem, jak dla mnie, jest brak możliwości zdemontowania klatki na napędy optyczne.
Wreszcie - plexi z boku skrzynki bardzo łatwo się rysuje, ale tego po tworzywie zamiast szkła można było się spodziewać ;)
Na pierwszą obudowę Focus jest fajnym rozwiązaniem, ale nie docelowym. Przesiadłem się na NZXT :)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
- ZALETY:
- + Cena
- + sporo miejsca na przewody
- + filtry na wlotach powietrza
- WADY:
- - Miejsce na dysku może być ustawione tylko na dole obudowy
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-BK-W)
- ZALETY:
- + USB 3.0 na przodzie
- + filtry kurzu
- WADY:
- - nieodkręcana kieszeń 5
- - 25
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-WT-W)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-BK-W)
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa Fractal Design Focus G (FD-CA-FOCUS-BU-W) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00