Obudowa Phanteks Eclipse P600S Silent (PH-EC600PSTG_AG01)
Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Extended ATX (e-ATX)
Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.
Wyciszona obudowa
Obudowa komputerowa z wyciszającą konstrukcją to doskonała propozycja dla osób, które pragną maksymalnie skupić się na pracy, czy rozrywce. Specjalne maty pozwolą znacznie zminimalizować hałas emitowany przez podzespoły. Takie rozwiązanie będzie niezwykle przydatne przy konfiguracji mocnych komputerów o znakomitej wydajności. Stosując wysokiej klasy komponenty, wentylatory będą pracować najgłośniej. Dlatego to właśnie gracze w szczególności docenią komfort zabawy, jakie gwarantują tego typu obudowy.
Wysokość układu chłodzenia do 19 cm
Obudowa komputerowa, która pozwoli na instalację układu chłodzenia CPU o wysokości do 19 cm sprawdzi się idealnie przy budowie konfiguracji komputerowej o wielu zastosowaniach. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł dobrać kompatybilne modele wentylatorów o różnych parametrach. Wśród nich znajdziesz zarówno proste układy przeznaczone do chłodzenia urządzeń biurowych, jak i te bardziej zaawansowane, które znajdziemy w jednostkach dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych.
USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
USB Typ-C
Obudowa została wyposażona w gniazdo USB-C. To podwójnie symetryczny port, który umożliwia błyskawiczne przesyłanie dużych pakietów danych, a także ładowanie smartfonów i innych urządzeń. Ze względu na obustronnie symetryczny kształt portu, z łatwością podłączysz do niego przewody i akcesoria.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
PHANTEKS Eclipse P600S
Innowacyjny projekt PHANTEKS Eclipse P600S przemawia głównie do entuzjastów komputerów PC, którzy preferują stylowy wygląd z udaną technologią. Po Evolv X tej samej firmy, Eclipse P600S dziedziczy możliwość zainstalowania drugiego Mini-ITX oprócz płyty głównej E-ATX, zamieniając w ten sposób komputer w podwójny system, na przykład z dedykowanym systemem streamingowym lub serwerem . Oprócz izolacji akustycznej, Eclipse P600S oferuje boczne drzwi wykonane z hartowanego szkła i wyróżnia się wieloma funkcjami, takimi jak przód, który można przechylić do przodu, aby zoptymalizować przepływ powietrza. Jak zwykle ta obudowa firmy PHANTEKS jest również przetwarzana w niezwykle wysokiej jakości.
Błyszczy formą i funkcjonalnością
Przede wszystkim wygląd zewnętrzny PHANTEKS Eclipse P600S przyciąga wzrok. Ogromny panel boczny z przyciemnianego szkła hartowanego jest przymocowany do zawiasów i można go otworzyć na bok. To samo dotyczy prawego panelu bocznego wykonanego ze stali. Wewnętrzną część frontu można łatwo zdjąć, podobnie jak część pokrywy. Oba elementy są wyposażone w materiał izolacyjny. Za nim znajduje się siatka o drobnych oczkach wykonana z włókien syntetycznych, która z jednej strony przyciąga wzrok, az drugiej jako dodatkowa izolacja akustyczna, jeśli osłony zostaną pominięte w celu poprawy przepływu powietrza. Siatka jest magnetycznie mocowana z przodu. Za nim znajduje się również filtr przeciwkurzowy.
W PHANTEKS Eclipse P600S można zmieścić aż siedem 120-milimetrowych wentylatorów, trzy z przodu, trzy w pokrywie i jeden z tyłu. Alternatywnie można zainstalować sześć wentylatorów 140 mm, na pokrywie jest to o jeden mniej niż w przypadku wariantów 120 mm. PHANTEKS dostarcza również trzy wentylatory 140 MP, dwa są zainstalowane z przodu, a drugi z tyłu. Z tyłu tacy płyty głównej znajduje się piasta wentylatora, która ma trzy 3-pinowe i pięć 4-pinowych złączy. Oczywiście zamiast tego z przodu można przymocować grzejnik o długości do 420 milimetrów i długości do 360 milimetrów.
Mnóstwo miejsca na dyski
Eclipse P600S odziedziczył również możliwość umieszczenia wielu dysków z Evolv X. Cztery 3,5-calowe dyski twarde można zainstalować pod pokrywą zasilacza za pomocą dostarczonych wsporników. Kolejne sześć można umieścić z przodu tacy płyty głównej obok płyty głównej. Odpowiednie wsporniki są dostępne jako opcjonalne akcesoria (brak w zestawie). Z tyłu tacy płyty głównej znajdują się gniazda na trzy 2,5-calowe dyski.
Kolejną zaletą PHANTEKS Eclipse P600S jest możliwość umieszczenia w obudowie dodatkowej płyty Mini-ITX. Wymaga to opcjonalnie dostępnego wspornika (brak w zestawie) firmy PHANTEKS. Pozwala to na zainstalowanie drugiego systemu w przestronnej obudowie, który może służyć np. jako dedykowany system streamingowy lub jako dodatkowy serwer dla maszyn wirtualnych. Do zasilania drugiego systemu idealnie nadaje się zasilacz z serii PHANTEKS Revolt X (brak w zestawie), który jest właśnie do tego przeznaczony.
Trzy pionowe sloty na karty graficzne
Kartę graficzną można zainstalować pionowo w PHANTEKS Eclipse P600S. Są na to nawet trzy sloty. Istnieje również wnęka na złącza PCI, która ma przesuwaną pokrywę. Jeśli z przodu nie są zainstalowane wsporniki dysku twardego, karta graficzna może mieć długość do 435 milimetrów. Podsumowując, PHANTEKS Eclipse P600S robi dobre wrażenie, swoją konstrukcją i wyposażeniem nadaje się jako stacja robocza, a także jest interesujący dla modderów.
- Kompatybilność ATX, Extended ATX (e-ATX), Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 43.5
- Typ obudowy Midi Tower
- USB Typ-C 1
- Zasilacz Bez zasilacza
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Phanteks Eclipse P600S Silent Midi-Tower
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa Phanteks Eclipse P600S Silent (PH-EC600PSTG_DMW01)
- ZALETY:
- + Brak wad
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu