Obudowa Phanteks Enthoo Luxe (PH-ES614L_BK)
- Kompatybilność: ATX, Extended ATX (e-ATX), Micro ATX (uATX), Mini ITX, SSI EEB
- Typ obudowy: Full Tower
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.
Full Tower
Obudowa komputerowa typu Full Tower to bardzo duża konstrukcja przeznaczona dla serwerów oraz profesjonalnych układów. Jej przestrzeń wewnętrzna umożliwia instalację wielu zróżnicowanych podzespołów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować dwie karty graficzne, czy kilka dysków twardych. Zdecydowaną zaletą obudowy Full Tower jest doskonały system chłodzenia. To znakomity wybór dla użytkowników, którzy poszukują zaawansowanych rozwiązań i często wymieniają elementy konfiguracji sprzętowej.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Extended ATX (e-ATX)
Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.
USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przechowujemy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
PHANTEKS Enthoo LUXE - po prostu najlepsza obudowa komputerowa.
PHANTEKS ostatnio wypuszczał model Enthoo PRO, który stał się w pewnym sensie takim standardem jeśli chodzi o funkcjonalność i jakość wykończenia przy highendowych obudowach. Dzisiaj amerykański producent prezentuje na rynek Polski model PHANTEKS Enthoo LUXE, który wyglądem przypomina nam właśnie Enthoo PRO, ale posiada kilka fajnych dodatków i ulepszeń. Panel przedni jest zbudowany z aluminium, a nie z tworzywa sztucznego jak wcześniej. W dodatku PHANTEKS postanowił piaskować te aluminium zamiast szczotkować, przez co nasze palce nie zostawiają już na nim żadnych śladów. Cała obudowa jest w pełni modularna, a mówiąc bardziej po polsku połączenia paneli bocznych, górnych i dolnych są ustawione przez śrubki, a nie stałe nity. Daje to szczególnie duże możliwości wszelkim osobom, które kochają prawdziwy modding.
PHANTEKS Enthoo LUXE ma tyle opcji i funkcjonalności, że nie wiadomo od czego zacząć. Obudowa obsługuje nie tylko standardowe płyty główne typu ATX, microATX oraz Mini-ITX, ale także duże z serii E-ATX, które ostatnio robią się coraz bardziej popularne do komputerów gamingowych z wyższej półki. Na dole LUXE zmieścimy mocny zasilacz ATX, którego maksymalna długość wynosi 337 mm, co pozwala zamontować w komputerze także bezgłośne pasywne długie modele. Zasilacz wraz z kablami jest schowany za czarnym coverem, przez co ma on praktycznie osobny obieg powietrza i nie podnosi on temperatury w okolicach naszych grafik i procesora. W zestawie w Enthoo LUXE producent montuje trzy ciche i bardzo wydajne wentylatory, które kupione osobno normalnie by dały praktycznie połowę ceny obudowy. Osobno dołączone także do obudowy dwa mocowania - jedno do instalacji pompy od chłodzenia wodnego na dole, oraz drugie do instalacji rezerwuaru obok klatek na dyski. Jakby tego było mało, to jeszcze jeden zbiornik wodny można zamontować nad kartami graficznymi, a to wszystko to dopiero początek długiej listy opcji i funkcjonalności w PHANTEKS Enthoo LUXE. Więcej informacji można znaleźć w danych technicznych poniżej.
- Kompatybilność ATX, Extended ATX (e-ATX), Micro ATX (uATX), Mini ITX, SSI EEB
- Typ obudowy Full Tower
- Zasilacz Bez zasilacza
Jedyny problem jaki miałem, to podłączenie LEDów - wychodzi na to, że jestem debilem.
TEMPERATURY CPU I GPU SPADŁY I TO FHOOY. Około 13C na MSI R9 390. Testowane w Rise of the Tomb Raider. W Zalmanie Z9 - 95C, a w Phanteksie ~82C. Jeśli chodzi o CPU, to koło 6C w dół, ale na 100% nie potwierdzę bo i tak procek zimniutki był.
- ZALETY:
- + wygląd
- + podświetlanie LED
- + ciężka :)
- + cyrkulacja powietrza
- + wentylatory w zestawie cichutkie
- + opaski na rzepy ułatwiające układanie kabli
- +
- + o takich pierdołach jak USB 3.0 na froncie nie pisze, bo po co skoro to buda za 600+
- WADY:
- -samo się nie czyści :/
- ZALETY:
- + Przestronna
- + Duże możliwości aranżacji wnętrza,
- + Duże możliwości montażu chłodzenia
- WADY:
- - szyba z pleksi średniej jakości, trochę odstaje od poziomu reszty - niezbyt gruba, łatwo porysować
- - przy tak dużych możliwościach modyfikacji sposób mocowania przedniej osłony wentylatora powinien być lepiej rozwiązany - można ją usunąć, ale jest to skomplikowane i po usunięci widać dwa duże otwory w metalowej siatce - wygląda to nieestetycznie.
Polecić można entuzjastom modowania i chłodzenia wodnego.
- ZALETY:
- + przestrzenna
- + dużo miejsca na zarządzanie okablowaniem
- + możliwość instalacji radiatorów/wentylatorów 140
- + hub PWM w zestawie
- + dodatki (narzędzia, mocowania, led itd.)
- WADY:
- - delikatny panel boczny z oknem
- - tylko podstawowy zestaw łącz USB/Audio na przednim panelu
- ZALETY:
- + duża ilość wentylatorów w zestawie, w porównaniu do starej obudowy procesor chłodniejszy o ponad 10 stopni
- + ładnie świeci
- + pudełko na śrubki wszelakie
- + dużo miejsca na kable
- + osłona na zasilacz
- + wygląd
- + hub do wentylatorów
- + cisza
- WADY:
- - przytarganie samemu pudła z obudową stanowi niezłe wyzwanie
- ZALETY:
- + funkcjonalność
- + ergonomia
- + wygląd
- + niskie temperatury
- + niski poziom chałasu
- WADY:
- - Znalazłem jeden : "głośny" system mocowania HDD. Potrzeba kilku zabiegów (wybór sanek, przykręcenie śrubą dysku) by wyciszyć HDD - jednak to możliwe.
- ZALETY:
- + duza, przestronna, podzielona na bloki ułatwiajace cyrkulacje powietrza, swietne wentylatory, doskonala przestrzen do zarzadzania kablami, przydatne akcesoria, cena / jakosc
- WADY:
- - watpliwa oplacalnosc doplaty z ethno pro.
- ZALETY:
- + kompatybilna z dużymi grafikami doskonale przystosowana do chlodzenia cieczą
- WADY:
- - potrzebny zasilacz z długim okablowaniem
- ZALETY:
- + Wykonanie
- + Wygląd
- + Jakość materiałów
- WADY:
- - Cena
- - Niedostępność filtra przedniego panelu
- ZALETY:
- + Wykonanie i estetyka
- + Przestronna w środku
- + Cicha i dobrze wentylowana
- + Możliwość zmiany oświetlenia
- + Cena (w momencie kupna 579 zł)
- ZALETY:
- + Wygląd
- + rozmiar
- WADY:
- - nie ma
Pomimo wielu zalet, dużej funkcjnalności, wygody i łatwości w montażu podzespołów wewnątrz, jestem zmuszony obniżyć ocenę. Przykro mi, tym bardziej, że obniżenie oceny wynika z ... drobiazgu.
Po wyjęciu obudowy wydaje się, że posiada ona same zalety.
Doskonale opisana w instrukcji. Łatwa w demontażu i montażu.
Wydaje się, że projektanci tej obudowy pomyśleli o wszystkim. Zasilacz ustawiany na gumowych wsporniczkach, które tłumią drgania. Wszystkie śrubki, zaczepy i złącza mają gumowe podkładki, tylna ścianka obudowy ma mnóstwo gumowanych otworków na przewody, a same przewody można z tyłu poukładać i zamocować za pomocą tasiemek z rzepowymi zatrzaskami, które są załączone do obudowy. Istnieje możliwość zamontowania dużej ilości wentylatorów i nie musicie się przejmować tym, czy płyta główna ma tyle miejsc do ich zasilania. Obudowa posiada taki rozdzielnik, i na jeden kabel podłączony do gniazda SYS FUN w płycie głównej, przypada aż 8 wtyków, do których można podłączać wentylatory. Każdą ścianę obudowy można zdjąć, żeby ułatwić sobie pracę wewnątrz i tutaj UWAGA: Kiedy wszystko zamontowałem i chciałem obudowę postawić, zlapałem ją za górę i podniosłem. Nagle element za który złapałem zostal mi w rękach, a obudowa opadła z powrotem do pozycji leżącej. Na szczęście leżała na miękkiej sofie, gdyż tam sobie wszystko składałem i spadła na miękkie. Z przenoszeniem, trzeba uważać. Jednak nie za to obniżam ocenę. Jedną gwiazdkę obniżyłem za ... niedopatrzenie, czy zaniedbanie producenta.
Obudowa w której pomyślano o wszystkim i wszystko wykończono w sposób perfekcyjny posiada kompletnie źle pomyślany i wykonany panel przedni. Mowa o panelu, w którym są porty USB, gniazda (słuchawki i mikrofon) oraz dwa guziki. Dwa prawie identyczne guziki, a biorąc pod uwagę, że cały panel jest za podnoszoną klapką, w dodatku podnoszoną do góry, mamy sytuację, w której cały ten panel znajduje się w cieniu, nawet przy zapalonym oświetleniu górnym w pokoju. Opis wszystkich miejsc jest tragiczny. Oznaczenia są slabiutkie, malutkie, ciemne i niewyraźne. Bez latarki ich nie widzę. Po prostu nie widzę, chociaż wzrok mam dobry. Kiedy użyję latarki widzę je, ale mam trudnośći z ich odczytaniem , gdyż są za małe. Pytałem rodziców, kiedy mnie odwiedzili i nie byli w stanie ich rozpoznać, nawet z latarką.
W czym problem?
Do USB oznaczenie są niepotrzebne. Mikrofon i słuchawki, można pomylić, a później podłączyć poprawnie i nic sie złego nie stanie. Jednak problemem okazały się DWA GUZIKI. Przyciski. Oba czarne, oba na czarnym tle, oba niepodświetlone i oba opisane nieczytelnie. Jeden z nich to przycisk zmiany kolorów oświetlenia obudowy, a drugi to RESET komputera. BRAWO, po stokroć brawo.
Świetny pomysł na prank, albo na prima aprilis. Niestety zastosowany poważnie w obudowie za ponad 600zł. I za to MINUS.
Ja zresetowałem komputer raz! Za chwilę zdjąłem obudowę i kabelki RESET odłączyłem po prostu od płyty głównej. Nie mam resetu wcale i nie uważam tego za problem.
- ZALETY:
- + Solidne wykonanie
- + Wytłumienie drgań
- + specjalne miejsca na dyski SSD (dwa)
- + łatwość w uporządkowaniu kabli
- + dobry przepływ powietrza wewnątrz
- + wygląd
- + mozliwość kompletnego rozmontowania.
- + ilośc wentylatorów i możliwosci ich dołożenia.
- WADY:
- - możliwość rozmontowania
- - trudności w przenoszeniu (strach złapać za cokolwiek, bo człowiek nie wie, czy dany element nie jest zdejmowalny i nie zostanie w dłoni)
- - waga
- - RESET obok przycisku zmiany barwy taśmy LED. (za to jedna gwiazdka mniej)
- ZALETY:
- + wygląd
- + duże możliwości aranżacji
- + niskie temperatury
- WADY:
- - z czasem robi się głośna
- ZALETY:
- + dużo miejsca
- + fajne podświetlenie na razi w oczy
- + szybka lekko przyciemniona lepiej komponuje sie wnetrze
- + podłaczenie wszystkiego bardzo proste
- + dużo załącz usb
- + dużo filtrów przeciw kurzowych
- WADY:
- -głośne wentylatory
- - skutecznie wyłapuje kurz
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa Phanteks Enthoo Luxe (PH-ES614L_BK) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00