Obudowa Phanteks Enthoo Pro M (PH-ES515P_BK)
- Kompatybilność: ATX, Extended ATX (e-ATX), Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Typ obudowy: Midi Tower
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.

Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.

Extended ATX (e-ATX)
Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.

Wyciszona obudowa
Obudowa komputerowa z wyciszającą konstrukcją to doskonała propozycja dla osób, które pragną maksymalnie skupić się na pracy, czy rozrywce. Specjalne maty pozwolą znacznie zminimalizować hałas emitowany przez podzespoły. Takie rozwiązanie będzie niezwykle przydatne przy konfiguracji mocnych komputerów o znakomitej wydajności. Stosując wysokiej klasy komponenty, wentylatory będą pracować najgłośniej. Dlatego to właśnie gracze w szczególności docenią komfort zabawy, jakie gwarantują tego typu obudowy.
USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Phanteks Enthoo Pro M to elegancka obudowa z dużymi mozliwościami i "normalnymi" wymiarami. Phanteks Enthoo Pro M zgodnie ze swoją nazwą jest mniejszym odpowiednikiem zaprezentowanego w ubiegłym roku modelu Enthoo Pro i rzeczywiście tak wygląda. Stylistyka nie uległa zmianie - wciąż mówimy o prostych kształtach mających świadczyć o solidnej budowie produktu. Fani stonowanego wyglądu i specyficznej stylistyki na pewno będą zadowoleni. Phanteks skutecznie broni się przed wpadnięciem do segmentu kiczu, gdzie wielokolorowe diody LED i pełne siatkowane fronty wylewają się już po otwarciu pudełka.
Specyfikacja Phanteks Enthoo Pro M:
- Wymiary: 480 x 500 x 235 mm (W x D x S)
- Waga całkowita: 7,4 kilograma
- Materiały: Stal SECC / Plastik ABS
- Obsługiwane formaty: E-ATX / ATX / micro-ATX / Mini-ITX
- Maksymalna wysokość coolera CPU: 194 mm
- Maksymalna długość karty graficznej: 300 mm / 420 mm (bez koszyka HDD)
- Liczba slotów kart rozszerzeń: 7
- Liczba zatok wewnętrznych 3.5 / 2.5 cala: 8 / 11
- Liczba zatok zewnętrznych 5.25 cala: 1
- Liczba zatok zewnętrznych 3.5 cala: 0
- Wyjścia na przednim panelu: 2x USB 3.0 / 2x Audio
- Wbudowane okno
System chłodzenia Phanteks Enthoo Pro M:
- 3x 120 mm lub 2x 140 mm (Opcjonalnie / Front)
- 1x 140 mm (1x 140 mm Fabrycznie / Tył)
- 3x 120 mm lub 2x 140 mm (Opcjonalnie / Góra)
- Filtry przeciw kurzowi (Front / Zasilacz / Góra)
- Kompatybilność ATX, Extended ATX (e-ATX), Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Typ obudowy Midi Tower
- Zasilacz Bez zasilacza
- ZALETY:
- + cena,
- + wykonanie,
- + minimalistyczny wygląd,
- + trzy filtry przeciwkurzowe (przód, góra, zasilacz),
- + wentylacja na wysokim poziomie,
- + "piwnica" zakrywająca zasilacz od góry i wszystkie kable (jest otwór tylko na logo zasilacza),
- + dużo miejsca na ułożenie kabli z tyłu,
- + okno z pleksi, które nie jest olbrzymie, pokazuje tylko to co chcemy zobaczyć,
- + duży, podświetlany przycisk na górze obudowy (panel I/O znajduje się po lewej stronie),
- + możliwość instalacji pięciu wentylatorów 140mm (lub siedmiu 120mm)
- + sanki na dyski 3,5 cala ukryte w "piwnicy"...
- WADY:
- - ...ale możliwość instalacji tylko dwóch takich dysków - można dokupić dodatkowe tacki, które umieszcza się nad "piwnicą",
- - filtr przeciwkurzowy z przodu znajduje się przy siatce meshowej, więc kurz może dostać się otworami na bokach frontu,
- - tylko jeden wentylator w zestawie (model PH-F140SP).
- ZALETY:
- + Stosunek jakości do ceny
- + Solidne wykonanie
- + Dużo miejsca w środku na rozprowadzenie swojej konfiguracji
- + Wszystkie newralgiczne miejsca zabezpieczone filtrami
- + Filtr na górze obudowy jest na magnetycznej taśmie, więc dobrze przywiera
- + Zdecydowanie jest przewiewna, ale trzeba jej trochę w tym pomóc dokupując parę sztuk wentylatorów( w moim przypadku 3)
- + Pozwala na estetyczne poprowadzenie wszystkich przewodów
- + Fajny 'tunel' pod zasilacz, który pozwala ukryć niechciany widok pałętających się przewodów
- + Dużo miejsca na wysokie powietrzne chłodzenie CPU( np. Thermalright Macho X2)
- WADY:
- - Słabej jakości plexi, bardzo łatwo się rysuje
- - Fajnie by było zobaczyć jeszcze przynajmniej jeden dodatkowy wentylator w środku
- ZALETY:
- + aranżacja okablowania bajka
- + w miarę wytrzymałe okno(nie rysuje się od samego patrzenia)
- + bardzo dobra wentylacja
- + innowacyjny stelaż na wentylatory na topie
- + gumowe przepusty
- + 2x USB 3.0 na froncie(w zasadzie na boku)
- + wysoka jakość
- + zabudowa zasilacza posiadająca perforowania
- + rewelacyjne wsparcie wc
- + 1 zatoka 5,25(idealnie na kontroler obrotów wentylatorów)
- + dużo miejsca na podzespoły
- + miejsce na wentylatory 7: 120mm 5: 140mm
- + przemyślana konstrukcja
- + dobre ofiltrowanie
- + wygląd
- + demontowalna klatka 5.25
- + zabudowana cała tylna ścianka na płytę główną
- + zapasowe śrubki
- + dobre malowanie zewnątrz jak i wewnątrz
- + jednolity kolor
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + Wykonanie
- + Design
- + Rozmiar i waga
- + Weszła długa karta graficzna i wysoki radiator ;)
- WADY:
- - Przedni filtr nie obejmuje wlotów po boku
- - Konieczność dokupienia przynajmniej 2 dodatkowych wiatraków dla świętego spokoju - chyba, że ktoś od razu montuje wodne.
- ZALETY:
- + Każda niemal dziurka pokryta filtrem do pozyskiwania zwierzęcej sierści oraz martwego naskórka. Po tygodniu można wydziergać sweter. Sporo miejsca na dodatkowe wiatraczki jak kto ma chęć montować wewnątrz mini elektrownię.
- WADY:
- - Podpięcie przedniego panelu do mobo w odpowiedni sposób, jak zawsze, graniczy niemal z cudem.
- ZALETY:
- + Mnóstwo miejsca w środku, świetny stonowany wygląd
- WADY:
- - Tylko jeden wiatrak w zestawie.
- ZALETY:
- + dużo miejsca
- + piwnica
- + okienko na psu
- + bardzo dobra aranżacja okablowania
- + filtry przeciwkurzowe
- WADY:
- -głośny wentylator
- ZALETY:
- + Prosta obudowa
- + Przewiewna
- + Widok przez przeźrocze na podświetlaną płytę robi swoje
- ZALETY:
- + dobry przepływ powietrza
- WADY:
- - szkoda że nie ma mniejszej wersji
- ZALETY:
- + Okno
- + Przepływ powietrza
- + Przestronność
Gwinty od górnej szuflady pozrywane po jednym odkręceniu i przykręceniu.
Rozmieszczenie mocowań na wentylatory bez sensu. Założenie wodnego zintegrowanego z chłodnicą na dwa wentylatory graniczy z cudem i potrzeba do tego niezłych zdolności.
Także ocenę podnosi tylko niska cena, zabudowana piwnica i ładny wygląd.
- ZALETY:
- + wygląd
- + cena
- + dobry przewiew obudowy
- + zabudowana piwnica
- WADY:
- -jakość gwintów
- -ujowe rozmieszczenie mocowania wentylatoró (problem z montażem większej chłodnicy)
- -dodatkowe elementy jak mocowania dysków czy kontroler wentyli trzeba dokupować co przy tej tragicznej jakości wykonania niektórych elementów powinny być w standardzie
- -tragiczna ścianka boczna z plastikową szybką. SPC w Brutusie miało grubsze chyba i sztywniejsze
- ZALETY:
- + design
- + cena
- + przestronność
- + piwnica
- + możliwość montowania ponad 40cm kart graficznych
- + łatwo demontowalne filtry przeciw kurzowe
- + dobry cable management
- WADY:
- -jeden fabrycznie zamontowany wentylator
- -śrubki którymi przykręca się lewy panel są lekko pod kątem(można normalnie zdjąć panel lecz trzeba użyć więcej siły
- -dystanse na których montuję się płytę główną wyrobił się w jakiś dziwny sposób podczas pierwszego montażu, udało się co prawda osadzić płytę lecz nadal lekko latapod naciskiem, prawdopodobnie gdy będę chciał wyjąć płytę dystanse będą nadawały się jedynie do kosza(nie wiadomo czy wyjęcie płyty będzie takie łatwe zważają cna to że podczas pierwszej próby wyjęćia śrub nie chciały się wykręcić.
- ZALETY:
- + dużo miejsca na komponenty ,r9 290 zainstalowana i miejsca jeszcze zostało
- + dobra wentylacja
- + warta swojej ceny
- WADY:
- - przycisk reset na bocznym panelu przednim podczas wyciągania złącza jacka czasami się uaktywnia !!
- - po zamontowaniu chłodnicy 3x120mm brak miejsca na napęd optyczny
- ZALETY:
- + przestronna
- + dobra wentylacja (po dołożeniu
- + wentylatorów)
- + piwnica
- + można ładnie kable poukładać
- WADY:
- - cieniutka blacha (sprawia wrażenie
- - delikatnej)
- - tylko jedna podstawka pod ssd
- ZALETY:
- + Solidna.
- + Dobre filtry
- WADY:
- - No nie wiem co tu napisać hmm dla mnie nie ma wad
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
OD DO
OD