Owczarek PIEC STALOWY Z SZAMOTEM 6,8 kW PW14R EKO OWCZAREK
PIEC WOLNOSTOJĄCY STALOWY
Model: W14
Moc: 7 kW
Ten piec został wyprodukowany i zmontowany w Polsce i jest spełniający wymogi Ekoprojektu (Ecodesign), co oznacza, że spełnia surowe wymagania dotyczące smogu nałożone w wielu regionach Polski.
Cechy szczególne:
- Widok ognia
- Możliwość spalania drewna o długości do 35 cm
- Standardowo zamontowany szyber
- Podwójny system obiegu powietrza: powietrze pierwotne i wtórne
- Dodatkowy system wspomagania rozpalania
- System oczyszczania szyby
- Pojemna szuflada popielnika ułatwiająca użytkowanie
- Żeliwny, wytrzymały ruszt
- Palenisko wyłożone grubym szamotem
- Deflektor zwiększający efektywność procesu spalania
- Szyba ceramiczna, wytrzymała do temperatury 800°C
- Piec spełniający wymogi Ekoprojektu (Ecodesign)
Korpus i powłoki zewnętrzne
Korpus tego pieca W14 jest wykonany z wysokowytrzymałej stali. Urządzenie pokryte jest specjalistyczną farbą odporną na temperatury do 800 st. C. Farba użyta do malowania jest najwyższej jakości, co zapewnia efektywne zabezpieczenie korpusu pieca.
Inne elementy zewnętrzne, takie jak gałki regulatorów czy klamka, zostały zabezpieczone w procesie galwanicznego niklowania. Dzięki temu nie odbarwiają się i są skutecznie chronione przed korozją. Dodatkowo, dobrze komponują się kolorystycznie z ciemnym – antracytowym kolorem korpusu pieca.
Palenisko
Palenisko stanowi serce tego pieca. Jego konstrukcja i jakość wykonania mają duży wpływ na jakość procesu spalania, a co za tym idzie na moc, sprawność, niską emisję pyłów i dwutlenku węgla.
Palenisko pieca zostało wyłożone szamotem. Szamot jest doskonałym akumulatorem ciepła. Dzięki temu piec przez długi czas oddaje ciepło równomiernie. Szamot także podnosi temperaturę w palenisku, co przekłada się na większą ilość oddawanego ciepła, lepsze parametry techniczne i czystszy proces spalania.
Efektywne spalanie to nie tylko wytworzenie dużej ilości ciepła, ale także minimalizowanie strat ciepła – przede wszystkim poprzez zminimalizowanie ucieczki ciepła wraz z gorącymi spalinami do komina. Dlatego w piecu zamontowany jest deflektor, który wydłuża drogę spalin wewnątrz paleniska. W tym czasie ciepło jest oddawane do otoczenia, a nie tracone w kominie.
Aby kontrolować proces spalania, powietrze dostarczane jest do komory spalania wyłącznie regulowanymi wlotami. Dlatego drzwi paleniska, komora popielnika i szyba są zabezpieczone uszczelkami. Otwieranie i zamykanie regulatorów pozwala regulować ilość tlenu do paleniska, co wpływa na temperaturę w pomieszczeniu. Palenisko jest szczelne.
Piec ma duży popielnik. Jest to ważna część pieca, zapewniająca komfort użytkowania. Duży popielnik oznacza rzadsze opróżnianie i mniejsze ryzyko zablokowania dopływu powietrza do paleniska.
W dnie paleniska znajduje się żeliwny ruszt. Żeliwo jest używane tam, gdzie temperatura jest najwyższa, ponieważ jest to materiał najbardziej odporny na ogień.
Palenisko pieca W14 ma jeszcze jedną ważną cechę użytkową – jest duże, a przede wszystkim szerokie - 350 mm. Dzięki tej cechy można spalać w nim polany o najbardziej popularnej długości na rynku, czyli około 330 mm.
Czysta i przejrzysta szyba
Piec ma system oczyszczania szyby. Powietrze dostarczane do komory spalania jest kierowane tak, aby przemywać i usuwać jak najwięcej zabrudzeń z szyby. Ponadto konstrukcja paleniska umożliwia osiągnięcie bardzo wysokich temperatur wewnątrz komory spalania, co powoduje spalanie cząstek brudu na szybie. Szyba jest wytrzymała i odporna na temperatury do 800 °C. Regulacja nawiewu powietrza na szybę odbywa się za pomocą regulatora znajdującego się w górnej części drzwi.
TRZY SPOSOBY KONTROLI PALIWA
Wydajne i czyste spalanie wymaga odpowiedniej ilości powietrza dostarczanego do odpowiednich miejsc w palenisku. Powietrze do paleniska pieca W14 dostarczane jest na dwa sposoby. Tzw. powietrze pierwotne dociera do paleniska przez komorę popielnika i przez ruszt żeliwny, a jego regulacje (na dolnej części drzwiczek) jest najlepszym sposobem kontrolowania procesu spalania. Zamknięcie regulatora oznacza mniejszą ilość tlenu w palenisku i automatycznie mniejszy płomień. Drugą drogą jest tzw. powietrze wtórne, które jest dostarczane do paleniska z górnej części (regulator nad szybą). Świeże powietrze jest dostarczane nad płomień, gdzie gazy ze spalania są dopalane, co skutkuje dodatkowym ciepłem. Ten proces podnosi efektywność (wydajność) pieca i sprawia, że spaliny są czystsze.
Piec W14 jest wyposażony w szyber. Szyber jest trzecim, bardzo efektywnym sposobem regulacji spalania. Obecność szybra zwiększa komfort użytkowania i poprawia parametry techniczne pieca. Szyber, który jest umieszczony na wylocie spalin, pozwala na regulację przepływu gorących spalin do kanałów kominowych. Zamknięcie szybra zatrzymuje więcej ciepła w palenisku, co zwiększa efektywność urządzenia grzewczego i zmniejsza zużycie opału. Regulowany szyber można wykorzystać do regulacji prędkości spalania.
ŁATWE I SZYBKIE ROZPALANIE – SYSTEM WSPOMAGANIA ROZPALANIA
Unikalną cechą pieca W14 jest obecność systemu wspomagania rozpalania. Podczas rozpalania można otworzyć dodatkową przepustnicę (regulator z gałką po lewej stronie pieca), co umożliwi dostarczenie większej ilości tlenu do paleniska, przyspieszając rozpalanie. Po rozpaleniu przepustnicę można zamknąć, aby nie zużywać nadmierniej drewna.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
- Nazwa modelu: W14
- Klasa efektywności energetycznej: A
- Zgodny z Ecodesign/Ekoprojekt: Tak
- Oznakowanie CE: Tak
- Wyjście spalin: Górne
- Moc: 6,8 kW
- Wymiary zewnętrzne (WxSxG): 70 x 47 x 43 cm
- Wymiary paleniska (WxSxG): 30 x 37 x 31 cm
- Wymiary szyby (WxS): 28 x 26 cm
- Wymiary drzwiczek (WxS): 48 x 34 cm
- Średnica wylotu spalin: 120 mm
- Opał: drewno, brykiety + węgiel niskokaloryczny
- Maksymalna długość polan: 35 cm
- Ruszt żeliwny (SxG): 30x15 cm
- Kolor: Antracyt
- Waga netto: 57 kg
- Waga brutto: 65 kg
- Polska instrukcja obsługi: Tak
Jesteśmy przeciwdymoikowym! - Ekoprojekt - ECOdesign
Od 2022 roku w Unii Europejskiej obowiązywać będą surowe normy dotyczące emisji spalin przez piece i wkłady kominkowe oraz inne urządzenia energetyczne. Piec lub wkład kominkowy to inwestycja na długie lata, dlatego warto teraz zastanowić się nad nabyciem urządzenia, które spełnia przyszłe wymagania, aby uniknąć konieczności wymiany w przyszłości. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE, zwana również Ekoprojektem, określa parametry techniczne, które muszą spełniać piece i wkłady kominkowe dopuszczone do użytkowania po 2022 roku. Chodzi głównie o emisję pyłów, tlenku węgla i tlenku azotu. Dodatkowo, piece i wkłady kominkowe zgodne z przyszłą normą europejską ECOdesign (Ekoprojekt) spełniają również wymagania tzw. uchwały antysmogowej obowiązującej w Małopolsce.
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu