Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (H87 Performance)
- Chipset płyty: Intel H87
- Gniazdo procesora: Socket 1150
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Nie
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.
Wysoka przepustowość dzięki pamięci DDR3
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR3. Pamięć RAM DDR3 jest wciąż stosowana w starszych komputerach, zapewnia wyższą przepustowość niż pamięć DDR2.
4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.
Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.
Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.
Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.
Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.
Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.
Płyta główna ATX marki Asrock oparta na chipsecie Intel H87 z gniazdem dla procesora obsługującego Socket 1150. Obsługuje do 32 GB pamięci dwukanałowej DDR3 z szybkością przesyłania danych 1600/1333/1066 MHz. Posiada zintegrowaną kartę dźwiękową, gigabitową kartę sieciową i wyjścia na monitor przez złącze 2x HDMI, DVI-D oraz 2x HDMI. Płyta umożliwia podłączenie do 6 dysków SATA III z obsługą RAID.
- Chipset płyty Intel H87
- Gniazdo procesora Socket 1150
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Nie
- Standard płyty ATX
- ZALETY:
- + temperatury
- + jakość wykonania
- + jakość dźwięku
- + wygląd
- + cena (375 zł)
- WADY:
- - PCB jest brązowe, ale widziałem gorsze
- - mam wrażenie, że 1 pin w sockecie jest wygięty, ale procesor działa bez zarzutów wiec chyba to tylko wrażenie
- ZALETY:
- + dobry stosunek ceny do jakości
- + dobra jakość dźwięku
- + przyjazny interfejs graficzny UEFI
- + trwałe podzespoły
- WADY:
- - nie stwierdziłem
- - ale współcześnie (2019) to już płyta historyczna
- ZALETY:
- + Bardzo dobre podzespoły na płycie oraz dosyć uniwersalny zestaw złączy w wystarczającej ilości. Świetny UEFI BIOS. Dobre menu startowe w UEFI (można poszaleć z różnymi systemami i konfigami na kilku dyskach). Karta dźwiękowa z DTS (ale nienawidzę sterowników realteka...!)
- WADY:
- - Jeśli ktoś chce obsadzić slot RAM najbliżej procesora to przy dużych chłodzeniach będzie b ciasno lub się nie da! Ubogie dodatki bo 2 kable sata to jakoś kiepsko!
Możliwości OC (spokojnie wykreca procka intel i5 4670k na 4,4GHz przy napięciu 1,2V - moja sztuka) więcej nie próbowałem
- WADY:
- - Problem z dyskiem Samsung HD502HJ(z winy raczej dysku bo miał problemy z niektórymi wcześniejszymi chipsetami) płyta go nie wykrywa i chyba przycięła się na nim głowica po podłączeniu - efekt straciłem 500GB danych i dysk i musialem kupić nowy.
- -
- - Starszy dysk samsunga działa bez problemu z tą płytą dlatego jak ktoś ma ten co w/w to niech zrobi update firmware i backup danych przy przesiadce.
- ZALETY:
- + ciekawy design
- + mocna sekcja zasilania
- + bogate wyposażenie
- + możliwość podkręcania procesorów z K
- WADY:
- - po podkręceniu procesora nie da się ustawić tak, by wraz z taktowaniem spadało również napięcie (w idle), ale to również jedno z ograniczeń tego chipsetu, mi tam to jakoś aż tak bardzo nie przeszkadza
Działa bez problemu z Intel Xeon E3-1240 v3 i Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series. Idealna do budowy wydajnych zestawów PC za rozsądne pieniądze zakupiona za 353 zł.
- ZALETY:
- + Mnogość opcji konfiguracji w UEFI. Odpowiednia ilość i rozmieszczenie złączy, zastosowanie dobrej jakości materiałów względem ceny. Stabilna praca i ciekawy wygląd. Towar solidnie zapakowany w ochronnej wytłoczce. Możliwość montażu dużego chłodzenia.
- ZALETY:
- + Wykonanie, Wygląd, Duża ilość portów USB z portem pod gamingowe myszy Fatality, Chyba jedna z najlepszych kart dźwiękowych zintegrowanych
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + usługi X-FAST, dają kopa!
- + stabilność
- + fajne radiatory
- + dużo USB 3.0
- WADY:
- - kolor
- - karta dźwiękowa, zawiodła moje oczekiwania, miało być rewelacyjnie, a jest normalnie...
- ZALETY:
- + 8 strefowe zasilanie
- + niska cena
- + 6 porów SATA
- + RAID
- + ilość USB
- WADY:
- - karatka zaślepiajaca na porty wygląda trochę tandemie (jest "chromowana")
- - nie cala sekcja zasilania jest pod radiatorem
Bardzo dobry układ dźwiękowy, radiator na sekcji zasilania.
- ZALETY:
- + dobrze rozplanowane rozmieszczenie złączy na laminacie
- + ciekawy designe (jeśli ktoś ma okno w obudowie)
- WADY:
- - brak?
- ZALETY:
- + dobra sekcja zasilania z fajnym chlodzeniem wiec pewnie mozna krecic nieco,
- + calkiem dobra dzwiekowka,
- + 2 kosci bios,
- + przyjemne i przejrzyste uefi,
- + fajny wyglad
- WADY:
- -umiejscowienie portow sata nie jest najlepsze
- ZALETY:
- + 2x UEFI, szybki start, ogromne możliwości konfiguracyjne
- WADY:
- - Nie współpracuje z niektórymi kościami pamięci. Niestety przez moją nieuwagę zakupiłem Cruciale 8GB CL9 i teraz mam ledwie single channel.
- ZALETY:
- + japońskie kondensatory, ogólnie trzeba poczytać parametry. 3 lata gw producenta. W ostatnich latach AsRock jest w czołówce światowej jeżeli chodzi o niską awaryjność (wyprzedza Gigabyta)
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Design
- + Dużo portów USB
- + Masa dodatkowych możliwości
- ZALETY:
- + 8 faz zasilania, dobra do OC, 4x usb 3.0, 2xhdmi, bdb dźwiękówka, ładny wygląd, no i to wszystko w takiej cenie!
- WADY:
- - szkoda że laminat nie jest czarny tylko ciemno brązowy ale idzie to przeboleć...
- ZALETY:
- + Największy plus - karta dźwiękowa - rewelacja za tą cenę.
- WADY:
- - Mały minus to umiejscowienie portów SATA
- ZALETY:
- + Cena
- + Wygląd
- + Dual-Bios
- + Możliwość OC
- + 8-fazowa sekcja zasilania
- + 8.1 ready
- + przejrzyste UEFI
- WADY:
- - Nie pokryto całej sekcji zasilania radiatorem.
- ZALETY:
- + bardzo dobre wyposażenie
- + dużo USB
- + dobra karta dźwiękowa
- + możliwość podkręcania procesorów Haswell
- + dobra jakość wykonania
- + przydatne technologie ASRock np. XFast RAM, XFast USB
- ZALETY:
- + po prostu dobra płyta.
- + Świetne sterowniki i dodatki do nich.
- + Obsługuje więcej portów USB 3.0 niż ma moja obudowa (!).
- WADY:
- - Brak.
- ZALETY:
- + Dobra podstawka
- + Wyglad
- + Fajny soft wbudowany w BIOS - OC
- + Karta sieciowa - na duzy +
- WADY:
- - Brak
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu