Płyta główna ASRock Z370 EXTREME 4
- Chipset płyty: Intel Z370
- Gniazdo procesora: Socket 1151 (Coffee Lake)
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.
Niezawodna praca dzięki procesorom z socketem 1151 (Coffee Lake)
Płyta główna z socketem 1151 Coffee Lake będzie kompatybilna wyłącznie z procesorami z serii Coffee Lake marki Intel. Podstawka LGA 1151 Coffee Lake to zmodyfikowany socket 1151, który dostosowano pod względem energetycznym tak, by mógł zasilać nowszą generację procesorów.
Pracuj i graj bez spadków mocy dzięki chipsetowi Intel Z370
Płytę główną wyposażono w chipset Intel Z370, który będzie kompatybilny z procesorami Intel Coffee Lake 8. oraz 9. generacji. To rozwiązanie ze średniej półki cenowej świetnie sprawdzi się w średnio rozbudowanych konfiguracjach i pomoże wydobyć pełen potencjał drzemiący w wydajnych komponentach.
Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.
4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.
Najwyższa jakość dźwięku
Ten model płyty głównej został wyposażony w zintegrowany chipset dźwiękowy 1220, który zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku. Płyta główna ze zintegrowanym chipsetem dźwiękowym może być dobrą alternatywą dla zakupu odrębnej karty dźwiękowej. To ekonomiczne rozwiązanie, które jednak zagwarantuje bardzo dobre parametry i świetnie sprawdzi się nie tylko podczas pracy przy komputerze, ale też w trakcie słuchania muzyki.
Trzy pełnowymiarowe gniazda PCI Express x16
Płytę główną wyposażono w trzy gniazda rozszerzeń PCI Express x16. Jest to rozwiązanie rekomendowane do rozbudowanych konfiguracji – np. do komputerów z dwoma wydajnymi kartami graficznymi. Trzy gniazda rozszerzeń PCI Express x16 ułatwią odpowiednie rozmieszczenie podzespołów na płycie głównej, co pozwoli na zachowanie optymalnej cyrkulacji powietrza wewnątrz obudowy.
Korzystaj z najszybszych dysków dzięki dwóm złączom M.2
Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajdują się dwa sloty M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch dysków SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.
Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.
Gniazdo M.2 na opcjonalny moduł Wi-Fi
Płyta główna została wyposażona w gniazdo M.2 przeznaczone na opcjonalną kartę sieciową, pełniącą kontrolę nad łącznością bezprzewodową Wi-Fi oraz Bluetooth. Gdy nasza płyta nie posiada fabrycznie wbudowanej funkcji pracy bezprzewodowej, to rozwiązanie może okazać się dla nas szczególnie przydatne, gdyż w każdej chwili możemy dokupić i zamontować kompatybilny moduł.
Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.
Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.
Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.
Obsługa łączności WiFi 5
Korzystaj z popularnego standardu bezprzewodowej łączności Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac), który zapewnia wysoką przepustowość połączenia i przyjemność z użytkowania. Dzięki tej zintegrowanej funkcji nie ma potrzeby dokupywania dodatkowej bezprzewodowej karty sieciowej do naszego komputera, aby móc łączyć się z Wi-Fi.
Wygodna łączność Bluetooth
Płyta główna posiada zintegrowaną opcję komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem sieci Bluetooth. Ta technologia może być szczególnie istotna, gdy mamy zamiar korzystać z bezprzewodowych peryferiów takich jak słuchawki, klawiatura lub mysz, które ją obsługują. Dzięki temu nie musimy dokupywać dodatkowych akcesoriów, by cieszyć się wygodnym, bezprzewodowym rozwiązaniem pozbawionym kabli.
Szybki standard USB 3.2 Gen 2
Płytę główną wyposażono w złącze USB 3.2 Gen 2, wcześniej nazywane również USB 3.1 lub USB 3.1 Gen 2, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 10 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Z370 Extreme4
- Obsługuje procesory Intel® Core ™ 8. generacji (Gniazdo 1151)
- Cyfrowy PWM, 12 faz zasilania
- Obsługuje DDR4 4333+ (OC)
- 3 PCIe 3.0 x16, 3 PCIe 3.0 x1, 1 M.2 (klucz E)
- NVIDIA® Quad SLI ™, Quad CrossFireX ™ firmy AMD
- Opcje wyjścia grafiki: HDMI, DVI-D, D-Sub
- 7.1 CH Audio HD (Realtek ALC1220 Audio Codec)
- Obsługuje Purity Sound ™ 4 i DTS Connect
- 8 SATA3, 2 Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4 i SATA3)
- 2 USB 3.1 Gen2 10 Gb / s (1 Typ A + 1 Typ C)
- 9 USB 3.1 Gen1 (1 przedni typ C, 4 przód A, 4 Tył)
- Intel® Gigabit LAN
- Dioda ASRock RGB
- Chipset płyty Intel Z370
- Gniazdo procesora Socket 1151 (Coffee Lake)
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Bluetooth, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty ATX
- ZALETY:
- + Płyta godna polecenia
- + Mocna sekcja zasilania, dobrze chłodzona
- + bardzo dobry zintegrowany układ dźwiękowy
- + nie wygórowana cena
- + intyicyjny bios eufi asrocka
- + pełna komptybilność windows 7, wystarczy dobrze poszukac
- + Płyta jedna z lepszych do OC
- + Stylowy wygląd
- + oświetlenie RGB płyty w tej cenie i pasek led
- + Doskonała wydajność
- + Duża ilość wejść 4-pin na wentylatory
- + 8x portów sata 3 (6 GB/s)
- WADY:
- - Płytę posiadam od tygodnia i jak dotąd wad nie znalazłem
- - w tej cenie ciężko sie do czegos doczepic
- - intuicyjny bios eufi asrocka
Zdecydowanie polecam
- ZALETY:
- + cena
- + możliwości
- + zintegrowana karta dźwiękowa
- + 4 pinowe sterowanie wentylatorami
- + aż 8 portów SATA 3
- + Płyta jedna z lepszych do OC
- WADY:
- - zdecydowanie brak
Po co te minusy? Wystarczy sprawdzić w Wikipedii, ale jeszcze pewnie do tego nie dorośliście, co? Fanboje...
I tak, mam ASRocka. Topową, z innej, starszej serii. Jestem zadowolony, choć ma też swoje wady. Co nie zmienia faktu, że w swojej kategorii cenowej była to najlepiej wyposażona płyta na rynku. Wypowiedź nie dotyczy TEJ PŁYTY, tylko punktu odniesienia... ;)
Na wszelki wypadek zostawie tutaj instrukcję od Flode, która pomoże Państwu z XMP profilem.
http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=6860&KW=XMP+BUG&title=z370-extreme4-xmp-bug
- ZALETY:
- + Dobry potencjał na podkręcanie procesora.
- + Nizkie temperatury mosfetów.
- + Generalnie dobra płyta (cena/jakość).
- WADY:
- - W 95% XMP nie będzie działać prawidłowo i trzeba będzie recznie zmienić ustawienia vccio i vccia żeby uruchomić pamięć RAM na częstotliwości powyżej 3000mhz.
- - Są dostępne tylko 2 4-pinowe podłączenia, które mają funkcję PWM.
Podświetlenie płyty oraz złącze dla taśmy LED dla moderów może być dodatkowym atutem.
Rozbudowane menu UEFI pod OC.
Kilka trybów ustawień dla każdego wentylatora z osobna- możliwość zdefiniowania własnych ustawień temp\obroty w zależności od temp. procesora lub płyty.
Polecam.
- ZALETY:
- + Estetyczna
- + Dobrze zarządzalna w UEFI
- + Podświetlana z możliwością ustawienia różnych kolorów i trybów
- + Gniazdo sterowania dodatkową taśmą LED
- + Porządne kondensatory
- WADY:
- - Przydały by się 2 porty USB więcej.
- - Brak ulatwiającej przejściówki pod kabelki z obudowy
Płytę posiadam 3 tygodnie, moim zdaniem wystarczy aby móc się o niej wypowiedzieć.
Temperatury oraz napiecia trzymane są na jak najbardziej zadowalającym poziomie, moja nowa i7 8060k pokręcona do 5,5 ghz daje radę. Zawiodłem się nieco na oświetleniu, wiadomo jak ktoś chce światełka to niech sobie kupi ledy :D
Z czystym sumieniem mogę polecić tę płytę główną :)
- ZALETY:
- + Trzymanie stałych napięć
- + Chłodna sekcja zasilania
- + Cena do oferowanej jakości
- WADY:
- - Oświetlenie RGB mogłoby być lepsze :) ale wiadomo po to są taśmy RGB ;)
- ZALETY:
- + Standard ATX
- + Pasuje do większości obudów
- + Drogie ale efektywne
- + Możliwość solidnego i pewnego overclockingu
- + Dołączone kable sata
- WADY:
- - Brak anten wifi mimo posiadania złączy wi-fi
- ZALETY:
- + Cena
- + Temperatury
- + Wydajność
- + Światełka
- WADY:
- - Nic
Potem głównie Msi ,które nigdy mnie nie zawiodły.
Brak kasy zmusił mnie do zakupu tej płyty i jak na razie nie zawiodłem się.
Stabilne oc spoko podświetlona, bios mniej rozwinięty niż w Msi, ale daje radę.
Polecam.
- ZALETY:
- + Swietne OC
- + Bardzo dobra sekcja Zasilania
- + Duże radiatory na sekcjach zasilania
- WADY:
- - Slabe RGB :P
Idealna sekcja zasilania, nic sie nie grzeje, możliwość SLI, procek i7 8700 chodzi wyśmienicie.
Bios bardzo prosty i czytelny, dużo aktualizacji na bieżąco, karta Dźwiękowa też niczego sobie.
Polecam !
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Płyta główna ASRock Z370 EXTREME 4 możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.