Płyta główna Asus MAXIMUS IX EXTREME
- Chipset płyty: Intel Z270
- Gniazdo procesora: Socket 1151
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty: Extended ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Urządzenie stworzone dla Ciebie
Dynamiczny rozwój technologiczny, który można zaobserwować w ostatnim czasie, sprawił, że zarówno na sklepowych, jak i internetowych półkach można znaleźć wiele intrygujących elementów wyposażenia komputera. Jednym z nich jest bez wątpienia płyta główna Asus MAXIMUS IX EXTREME, która reprezentuje mnóstwo innowacyjnych i niezwykle kreatywnych rozwiązań i funkcji. Jest to drukowany obwód urządzenia elektronicznego, na którym mieszczą się wszystkie niezbędne do kierowania komputerem obiekty (procesory, pamięć operacyjna oraz gniazda, złącza i sloty).
To właśnie na niej montuje się potrzebne rozszerzenia lub podstawowe pakiety pozwalające na przesył różnego typu danych i umożliwić wszystkim komponentom i modułom wzajemną komunikację. Jest wyposażona w pamięć DDR4, zintegrowaną kartę sieciową i szereg technologicznych udogodnień, do których można zaliczyć np. funkcję Asus USB BIOS Flashback.

Poznaj możliwości obszernej pamięci
Płyta główna wyprodukowana przez firmę Asus jest wyposażona w pamięć w standardzie DDR4 ze złączem DIMM oraz czterema slotami wejściowymi. Jej maksymalna pojemność wynosi aż 64 GB i gwarantuje Ci wystarczającą dla Twoich potrzeb ilość miejsca na nośniku danych. Zakres częstotliwości pracy pamięci mieści się w granicach od 2400 MHz do 4133 MHz, czyli reprezentuje ponadprzeciętny poziom funkcjonowania. Im szybszy jest jej zakres działania, tym bardziej wzrasta komfort użytkowania oraz jej wpływ ma wydajność i harmonię pracy innych podzespołów.
Doskonałe działanie jest możliwe, ponieważ producent wyposażył płytę w architekturę wielokanałową Dual-Channel, która umożliwia wydajniejszą kontrolę i obsługę zapisu RAM. Jej działanie opiera się na podwojeniu przepustowości przesyłu danych między kontrolerem a pamięcią RAM, wykorzystując dwa kanały, które razem tworzą obszerną magistralę.
Zapoznaj się z różnorodnymi rodzajami złączy
Płyta główna posiada trzy rodzaje gniazd rozszerzeń — po jednym typu PCI Express x16 i PCI Express x4 oraz dwa PCI Express x8. Ważna jest również, obecność złączy napędów — pierwsze z nich to M.2, dzięki któremu możesz korzystać z najszybszych dysków SSD. Za sprawą obecności aż dwóch slotów tego typu, Twój komputer jest w stanie obsługiwać aż dwa dyski tego typu na raz. Ich krawędziowe umiejscowienie pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni wewnątrz obudowy i zachowanie ładu i porządku.
Drugi typ złącza napędów to szeregowa magistrala komputerowa SATA III, która służy do komunikacji pomiędzy poszczególnymi podzespołami, dyskami czy napędami. Sprzęt posiada niezwykle rozbudowaną strukturę złączy wewnętrznych, która oferuje aż dwadzieścia różnorodnych typów złączy, z których pomocą można dopasować mechanizm działania urządzenia do swoich wymagań. Panel tylni posiada dziewięć typów slotów.

Bądź na bieżąco z płytą Asus
Urządzenie posiada BIOS, który wyprodukowała firma AMI UEFI. Jest on zestawem podstawowych procedur i instrukcji dotyczących komunikacji systemu operacyjnego ze sprzętem zapisanych w jego pamięci stałej. Dzięki temu, że posiada własną pamięć konfiguracji, w której znajdują się informacje i parametry dotyczące np. daty lub aktualnego czasu, może sprawnie kontrolować właściwe funkcjonowanie Twojego komputera.
Warto również wiedzieć, że do płyty głównej dołączono wyposażenie, w którego zakresie mieści się osiem przewodów SATA III oraz zestaw do instalacji procesora. Przydatnym udogodnieniem jest również możliwość bezprzewodowej łączności sprzętu z Wi-Fi, dzięki czemu z łatwością ograniczysz ilość potrzebnych do jego funkcjonowania przewodów i zadbasz o porządek.
Korzystaj z doskonałej przepustowości
Sprzęt firmy Asus jest w stanie obsługiwać różne typy procesorów marki Intel i posiada gniazdo procesora Socket 1151. Posiadając go, otrzymujesz szansę skorzystania z pomocy kontrolerów RAID 0, RAID 1, RAID 10 oraz RAID 5. Są znane również pod nazwą nadmiarowej macierzy niezależnych dysków i umożliwiają użytkownikowi wykorzystanie w konstrukcji i systemie komputera większej liczby dysków twardych. Z pomocą tej technologi możliwa jest również współpraca pomiędzy tymi ośrodkami.
Wysoką przepustowość kanałów można zaobserwować np. w portach USB 3.2 Gen 2. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że sprzęt jest doskonale kompatybilny urządzeniami starszych generacji. Ważną informacją dla osób, które planują wykorzystać ten produkt do stworzenia PC, którego przeznaczą do grania, jest to, że obsługuje ona funkcję Multi-GPU. Umożliwia ona konfigurację sprzętu z więcej niż jednym układem graficznym.

- Chipset płyty Intel Z270
- Gniazdo procesora Socket 1151
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty Extended ATX
Po miesiącu użytkowania płyta poszła na serwis z powodu przepalenia się. Po prostu zaśmierdziało.
Ale po serwisie znów wszystko na najwyższym poziomie.
Mercedesy i Porshe też się psują :)
Ale pomijając reset biosa co jakiś czas to smiga :P
Market


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu