Płyta główna Asus Rampage V Extreme/U3.1
- Chipset płyty: Intel X99
- Gniazdo procesora: Socket 2011-3
- Liczba slotów pamięci: 8
- Praca bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.

Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.

8 slotów pamięci RAM - najlepsze rozwiązanie dla profesjonalistów
Na tej płycie głównej znalazło się miejsce na aż osiem slotów na pamięć RAM, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie bardzo wydajnej konfiguracji i zastosowanie w niej do 8 kości pamięci RAM. Pozwoli to na zbudowanie niezwykle wydajnej jednostki do najcięższych wyzwań.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Cztery pełnowymiarowe gniazda PCI Express x16
Ten model płyty głównej świetnie sprawdzi się w najbardziej rozbudowanych konfiguracjach PC. Zastosowano tu aż 4 gniazda rozszerzeń PCI Express x16. Jeśli więc w planach znajduje się konfiguracja z dwoma wydajnymi kartami graficznymi, to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę taką liczbę gniazd rozszerzeń. Cztery gniazda PCI Express x16 stosowane bywają głównie na płytach głównych z wyższej półki, które dedykowane są do budowy komputerów gamingowych i wydajnych stacji roboczych.

Korzystaj z najszybszych dysków dzięki dwóm złączom M.2
Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajdują się dwa sloty M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch dysków SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.

Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.

Obsługa łączności WiFi 5
Korzystaj z popularnego standardu bezprzewodowej łączności Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac), który zapewnia wysoką przepustowość połączenia i przyjemność z użytkowania. Dzięki tej zintegrowanej funkcji nie ma potrzeby dokupywania dodatkowej bezprzewodowej karty sieciowej do naszego komputera, aby móc łączyć się z Wi-Fi.

Wygodna łączność Bluetooth
Płyta główna posiada zintegrowaną opcję komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem sieci Bluetooth. Ta technologia może być szczególnie istotna, gdy mamy zamiar korzystać z bezprzewodowych peryferiów takich jak słuchawki, klawiatura lub mysz, które ją obsługują. Dzięki temu nie musimy dokupywać dodatkowych akcesoriów, by cieszyć się wygodnym, bezprzewodowym rozwiązaniem pozbawionym kabli.


Dołączona karta USB 3.1 10 Gb/s do łatwego montażu

- Pierwsza w świecie karta rozszerzeń USB 3.1 typu A
- Transfer danych wynoszący 10 Gb/s — dwukrotnie wyższy niż w USB 3.0
- Pasuje do każdego gniazda PCIe x4, x8, x16
- Jeszcze wyższy transfer USB 3.1 dzięki dołączonemu narzędziu ASUS USB 3.1 Boost

Wyjątkowa konstrukcja podstawki CPU plus mocne narzędzie przetaktowania sprzętu w czasie rzeczywistym, gotowe na bicie rekordów szybkości.

Skrupulatnie dobrane podzespoły VRM do tej platformy o ekstremalnie wysokiej klasie

Skrupulatnie dobrane podzespoły VRM do tej platformy o ekstremalnie wysokiej klasie

Najlepsze w swej klasie audio i technologia sieciowa oraz bezpłatne ulepszenie klawiatury i narzędzie do podkręcania wydajności systemu

BIOS UEFI i Secure Erase.
Nagradzana prostota i przywracanie do stanu fabrycznego, by osiągnąć doskonałą wydajność.

ASUS gives you more!
- Chipset płyty Intel X99
- Gniazdo procesora Socket 2011-3
- Liczba slotów pamięci 8
- Praca bezprzewodowa Bluetooth, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty ATX
- ZALETY:
- + Najnowszy chipset, obsługa 128GB ramu zamiast 64GB (dodali obsługę), dużo portów usb oraz najnowsze technologie.
- WADY:
- - Co nowszy bios wypuszczony przez ASUS-a to kolejne nieporozumienie, nieprzewidywalne restarty, często włączenie komputera na podkręconych ustawieniach pamięci staje się niemożliwe. Jak robisz oc to potrafi się po zmianie ustawień restartować mnóstwo razy zanim się uruchomi. Bardzo często płyta jest niestabilna na ustawieniach pamięci po oc na 3000 - 3200MHz. Niektóre wersje biosu po update w ogóle nie chcą odpalić... ciągle je aktualizuje, aktualizuje i ...... aktualizuje. Wtedy trzeba się ratować drugim biosem i przywracać do normalności pierwszy.
- -
- - Załączony Panel OC do płyty głównej uruchamia się za drugim uruchomieniem komputera (wyłączam komputer z prądu na listwie). Aby Panel OC coś pokazywał muszę dwa razy włączać i wyłączać listwę z prądu zanim Panel OC zaskoczy.
- -
- - W dodatku używam rocznego biosu (1701) aby mieć sensowną stabilność z moim dyskiem ssd samsung 950 pro i pamięciami...
- -
- - Dodatkowo producent nie dorzucił obsługi PCIE1.0a w portach PCIExpress przez co można zapomnieć, że będziemy mogli użytkować tuner satelitarny od TBS-a, chyba że TBS zrobi kolejny tuner ale na innych gratach i oleje ten protokół....
- -
- - Ogólnie jestem mocno zniesmaczony tą płytą główną i chyba gdybym wybrał najtańszego Asrocka, to byłbym tak samo zadowolony z niej jak z tej płyty. Żadne Extreme pierdy w tej płycie jak na razie do niczego mi się nie przydały, a miało być tak kolorowo.
- ZALETY:
- + ładny wygląd kolorystyka
- + sporo gniazd SATA
- + slot M.2 podłączony do procesora
- + wbudowana karta muzyczna b.dobrej jakości
- + OC panel + duże możliwości OC
- + 8 złączy do wentylatorów + 7 czujników termicznych + Fan Xpert 3
- + wbudowane Wi-Fi 3T3R
- WADY:
- - bardzo wysoka cena
- - OC Panel jest mało użyteczny na co dzień, a powiększa cenę
- - wyposażenie uboższe niż w innych drogich płytach
- ZALETY:
- + Dziecinnie proste podkręcanie
- + Przycisk na płycie do ostatniej działającej konfiguracji
- + Obsługa 4-Way SLI (x16,x8,x8,x8)
- + Panel OC
- + Karta USB 3.1
- + 4 mostki SLI
- + bogate wyposażenie.
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + dodatkowy panel OC
- + dodatkowe sloty USB 3.1
- + świetny design
- + dodatkowe czujniki temp.
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + dodatkowy panel OC
- + dodatkowe czujniki temp
- + dobre radiatory
- + dużo wejść SATA
- ZALETY:
- + podstawka ma być kompatybilna z brodwelem , panel oc
- WADY:
- - cena
Dobre podkręcenie wymaga sporej wiedzy lub przeczytaniu kilku poradników,
Bardzo dużo portów USB.
- ZALETY:
- + Bardzo rozbudowany BIOS
- + Dobre podkręcenie wymaga sporej wiedzy lub przeczytaniu kilku poradników,
- + Bardzo dużo portów USB.
- WADY:
- - BIOS wymaga jeszcze kilku poprawek.
- ZALETY:
- + x99, obsługa wszystkiego, oc jak chcesz, tylko na ilość watów spoglądasz czy już przypieka czy jeszcze nie :D
- WADY:
- - bios. ostatnia stabilna wersja to ta z którą ta płyta przyszła 1702 później jest tylko gorzej, chociaż teraz wypuścili 3202 i są rzadsze restarty, generalnie nie do zaakceptowania, czekamy na bios jak się należy.


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Płyta główna Asus Rampage V Extreme/U3.1 możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00