Płyta główna Asus Sabertooth 990FX R3.0, 990FX/SB950, DDR3, SATA3, USB 3.1, ATX (90MB0RA0-M0EAY0)
- Chipset płyty: AMD SB950
- Gniazdo procesora: Socket AM3+
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Nie
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.

Wysoka przepustowość dzięki pamięci DDR3
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR3. Pamięć RAM DDR3 jest wciąż stosowana w starszych komputerach, zapewnia wyższą przepustowość niż pamięć DDR2.

4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.

Cztery pełnowymiarowe gniazda PCI Express x16
Ten model płyty głównej świetnie sprawdzi się w najbardziej rozbudowanych konfiguracjach PC. Zastosowano tu aż 4 gniazda rozszerzeń PCI Express x16. Jeśli więc w planach znajduje się konfiguracja z dwoma wydajnymi kartami graficznymi, to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę taką liczbę gniazd rozszerzeń. Cztery gniazda PCI Express x16 stosowane bywają głównie na płytach głównych z wyższej półki, które dedykowane są do budowy komputerów gamingowych i wydajnych stacji roboczych.

Korzystaj z najszybszych dysków dzięki dwóm złączom M.2
Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajdują się dwa sloty M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch dysków SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.

Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.

Niezwykle wytrzymała płyta główna AMD 990 FX z podświetleniem Aura RGB.
- Podświetlenie Aura RGB – pełna kontrola RGB z całym wachlarzem przygotowanych ustawień dla wbudowanej iluminacji LED.
- Cyfrowy kamuflaż PCB w stalowoszarym kolorze i wskaźniki Q-LED
- SafeSlot – całkowicie odnowione, ulepszone gniazdo PCle zaprojektowane w nowym procesie Insert Molding - dla lepszego utrzymywania i większej odporności na ścinanie.
- Wbudowane USB 3.1. - trzy porty typu A i odwracalny port typu C
- Komponenty TUF – [Dławiki, kondensatory i tranzystory; spełniające wojskowe standardy]
Innowacyjność i kreatywność
Mocna i trwała konstrukcja
Koncepcja bezpośrednio wytrawianego napędu Sabertooth 990FX R3.0 ASUS TUF przedstawiona jest przez cyfrowy wzór na płycie w imponującym kolorze stalowoszarym, zainspirowany tematyką wojskową. Wygląd tak wyjątkowy, by estetyką wyrażać całą swą potęgę - zdaje się przepowiadać przyszłość twojego sprzętu - gotowego na następną bitwę!
2-krotnie większa ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi zwiększa żywotność podzespołów
Wyładowanie elektrostatyczne może zdarzyć się nagle, a jego niszczące efekty mogą przekroczyć nasze wyobrażenia. Technologia TUF ESD Guards 2 jest poddawana testom, podczas których muszą spełnić standardy dwukrotnie wyższe niż te branżowe, a ekskluzywne testy pinowe na określonych tylnych złączach I/O* były o 30% wyższe, niż w poprzednim standardzie TUF, dzięki czemu mamy pewność, że wyładowania elektrostatyczne są dobrze uziemione i nie mają połączenia z płytą — co z kolei przełoży się na dłuższą żywotność podzespołów.
- Chipset płyty AMD SB950
- Gniazdo procesora Socket AM3+
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Nie
- Standard płyty ATX
Oto moja obecna konfiguracja:
Płyta główna jak wyżej, FX-8300, 16GB (2 x 8GB) HyperX FURY DDR3-1866 8GB CL 10 (HX318C10FB/8), dysk SSD Plextor 128GB, 3 x HDD (1 x 500GB, 2 x 1TB), 3 x kontroler DeLock 89324 (Sata + eSata), 1 x kontroler DeLock 89213 (FireWire A) oraz karta graficzna Asus HD 5450 (wiem, wiem - słabizna, ale do moich zastosowań świetna).
- ZALETY:
- + Wysoka jakość wykonania (w końcu to Sabertooth);
- + Bogactwo wejść/wyjść;
- + Stabilność pracy;
- + Świetna współpraca z pamięciami DDR3.
- WADY:
- - W zasadzie brak, ale przyczepię się na siłę:
- - Niedopracowany BIOS (np. według instrukcji przednie gniazda USB 3.0 obsługują funkcję battery charging, natomiast w BIOS-ie tej funkcji w ogóle nie ma);
- - Stosunkowo niewielka liczba gniazd Sata (raptem pięć), ale ten problem można rozwiązać przy użyciu dodatkowych kontrolerów.
Dyskiem Samsung 850 Pro 512 GB.
Kartą graficzną GTX 960 Strix 2 GB DDR5.
Kościami ram DDR3 2133 MHz 4×8 GB
Zasilacz Chieftec: CTF-850G-DF
Muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o montaż video i audio.
- ZALETY:
- + Stabilność oraz jakość wykonania podzespołów oraz samej płyty z wykonanego materiału.
- WADY:
- - BRAK
- ZALETY:
- + aura
- + dodatkowe gniazdo wentylatora do chłodzenia CPU
- + dodatkowe gniazdo zaprojektowane do obsługo pompki LC
- + dodatkowy slot na wentylator do chłodzenia mosfetów
- + ładny i stonowany design
- WADY:
- - niestety trochę droga....
- WADY:
- - Nie polecam tego modelu głośna praca małego wentylatora zamontowanego za procesorem. Ponadto wymagana zmiana Biosu .
- - Brak na chwilę obecną stabilnych sterowników kompatybilnych z Windows 10 .
Market


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu