Płyta główna Asus Z87-C Intel Z87 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)
- Chipset płyty: Intel Z87
- Gniazdo procesora: Socket 1150
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Nie
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.

Wysoka przepustowość dzięki pamięci DDR3
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR3. Pamięć RAM DDR3 jest wciąż stosowana w starszych komputerach, zapewnia wyższą przepustowość niż pamięć DDR2.

4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.

Sprawdzone rozwiązanie audio
Wysoką jakość dźwięku i świetną współpracę z dobrej klasy słuchawkami lub głośnikami zapewni zintegrowany chipset dźwiękowy Realtek ALC 892. Wybierając takie rozwiązanie, można zrezygnować z zakupu osobnej karty dźwiękowej. To jeden z popularniejszych i częściej stosowanych chipsetów dźwiękowych na płytach głównych.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.

Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.

Płyta główna ATX marki Asus oparta na chipsecie Intel Z87 z gniazdem dla procesora obsługującego Socket 1150. Obsługuje do 32 GB pamięci dwukanałowej DDR3 z szybkością przesyłania danych 3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666(O.C.)/2600(O.C.)/2500(O.C.)/2400(O.C.)/2200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1866(O.C.)/1800(O.C.)/1600/1333 MHz. Posiada zintegrowaną kartę dźwiękową, gigabitową kartę sieciową i wyjścia na monitor przez złącze HDMI, D-Sub oraz DVI-D. Płyta umożliwia podłączenie do 6 dysków SATA III z obsługą RAID.

Dual Intelligent Processors 2
- Wstęp
- TPU
- EPU
Fan Xpert 2
- Wstęp
- Tryb Auto Tuning
- Tryb RPM Fixed
Nowy UEFI BIOS
- Wstęp
- Nowy EZ Mode (tryb EZ)
- Moje Ulubione/Skrót
- Quick Note/Ostatnio Zmieniane
- Zmiany nazw portów SATA
Najnowsze osiągnięcia w transferze danych
- USB 3.0 Boost
- Network iControl
- PCIe 3.0/USB 3.0/SATA 6Gb/s
EZ DIY
- AI Suite 3
- Q-Design
Wyjątkowe cechy Windows 8
- DirectKey
- ASUS Boot Setting
- Probe II Sense
OCHRONA 5X
- Wstęp
- DIGI+ VRM
- Zabezpieczenie nadprądowe
- Strażnicy ESD
- Kondensatory polimerowe 5K-hr
- Nierdzewny panel I/O
Multi GPU / monitory/4K
- 4K Ultra HD
- Obsługa wielu monitorów
- Intel Collage Display
- Quad-GPU CrossFireX
- Chipset płyty Intel Z87
- Gniazdo procesora Socket 1150
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Nie
- Standard płyty ATX
Płyta posiada niezbędne minimum wyposażenia, PCI 3.0, USB 3.0, 6 portów SATA III, nic więcej nie trzeba
- ZALETY:
- + cena
- + potencjał OC
- + ma tylko to co trzeba, żadnych wodotrysków
- + świetny UEFI BIOS Asusa
- WADY:
- - miłośnicy cyfrowego Audio nie polubią tej płyty bo wyjście SPDIF jest, ale w postaci pinów na płycie
Asus Z87-C to niezły kompromis między możliwościami a ceną. Brakuje trochę "bonusów", ale w porównaniu do innych płyt z podobnej półki cenowej ta płyta nie ma się czego wstydzić.
- ZALETY:
- + Dużo gniazd USB oraz SATA. Niegłupi UEFI (bios).
- WADY:
- - Wygląd, brak wsparcia dla SLI, karta sieciowa Realtek, cena.
- ZALETY:
- + Poza małym problemem z RTC wszystko działa tak jak ma działać.
- WADY:
- - Dotknięta wadą RTC z którą chyba zmagało sie kilka płyt ASUSa. Po zresetowaniu RTC zegar wrócił do normy.
- ZALETY:
- + Ilość portów USB
- WADY:
- - Słabe gniazdo USB na płycie (podłączenie do USB na przodzie obudowy)
- ZALETY:
- + Stabilność
- WADY:
- - Bez bajerów
Market


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu