Płyta główna Gigabyte GA-AB350-GAMING 3
- Chipset płyty: AMD B350
- Gniazdo procesora: Socket AM4
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Nie
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.
Poznaj możliwości procesorów z socketem AM4
Płyta główna z socketem AM4 jest kompatybilna z konsumenckimi procesorami AMD z serii Ryzen począwszy od serii Ryzen 1000 aż do Ryzen 5000, procesorami AMD Athlon oraz 7. generacją serii A. Socket AM4 współpracuje z szybkimi pamięciami DDR4, zapewnia obsługę magistrali PCIe 4.0 oraz natywną obsługę SuperSpeed USB 10 Gb/s.
Niezakłócona rozrywka i wydajna praca z chipsetem AMD B350
Wydajne konfiguracje z procesorami AMD mogą bazować na płytach głównych z chipsetem B350. Do tego modelu płyty głównej można podłączyć procesory pasujące do gniazda AM4, a więc jednostki takie jak Athlon, Ryzen 1. i 2. generacji po aktualizacji BIOSU. Chipset AMD B350 umożliwia podkręcanie procesora.
Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.
4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.
Najwyższa jakość dźwięku
Ten model płyty głównej został wyposażony w zintegrowany chipset dźwiękowy 1220, który zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku. Płyta główna ze zintegrowanym chipsetem dźwiękowym może być dobrą alternatywą dla zakupu odrębnej karty dźwiękowej. To ekonomiczne rozwiązanie, które jednak zagwarantuje bardzo dobre parametry i świetnie sprawdzi się nie tylko podczas pracy przy komputerze, ale też w trakcie słuchania muzyki.
Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.
Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.
Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.
Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 to płyta główna ATX oparta na chipsecie AMD B350 z gniazdem dla procesora obsługującego Socket AM4. Obsługuje pamięci DDR4. Posiada zintegrowaną kartę dźwiękową, realtekową kartę sieciową i wyjścia na monitor przez złącza DVI oraz HDMI.
Pliki do pobrania:
Płyta główna Gigabyte GA-AB350-GAMING 3 instrukcja
- Chipset płyty AMD B350
- Gniazdo procesora Socket AM4
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Nie
- Standard płyty ATX
- ZALETY:
- + Realtek 1220, Bios w RAID :) Wg Gigabyte można sobie podłączyć taśmę z led (zamierzam z tego skorzystać)
- WADY:
- - Brak wyjścia DP 1.2, brak U.2, brak rozwiązań chłodzących dyski M.2 w zestawie, brak drugiego PS/2, brak wyświetlacza POST, cena - powinna kosztować raczej 450 zamiast 550 i wtedy te wszystkie minusy nie miałyby prawa bytu.
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Łatwy montarz
- + Porty USB 3.1 2gen
- + Podświetlenie RGB
- + Prosty BIOS
- + Szybszy czas bootowania
- + 4 kable SATA w zestawie (zazwyczaj dostawałem 2)
- WADY:
- - Nie zauważyłem
- ZALETY:
- + Cena (chociaż teraz widzę że wzrosła)
- + wygląd
- + obsługa RAMu
- + bezproblemowa aktualizacja BIOSu
- WADY:
- - umieszczenie portu USB 3.0 było w przypadku mojej obudowy nie najlepsze
- ZALETY:
- + Dobry układ dźwiękowy
- + Ładne ledy
- + Niezłe możliwości OC
- + Aplikacja na smartfona do zdalnego OC
- WADY:
- -Nieco toporne UEFI
- -App Center czasem nie chce współpracować
- ZALETY:
- + Dobra jakość i cena
- + RGB
- + Świetnie się spisuje z Ryzen 1700X
- WADY:
- - Problemy z XMP oraz taktowaniem 3200MHz dla ramu
- ZALETY:
- + prostota
- + ładne rgb
- + USB 3.1
- ZALETY:
- + Bardzo sympatyczna karta muzyczna.
- ZALETY:
- + Stabilna
- + świetne podświetlenie ledowe.
- WADY:
- - Nie znalazłem
- ZALETY:
- + LED
- + MONTOWANIE
- + ARCHITEKTURA
- WADY:
- - ZA MAŁO LEDÓW
- ZALETY:
- + podświetlenie
- + wzmacniane pci-e
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Wszystkie !
- WADY:
- - Nyc
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Płyta główna Gigabyte GA-AB350-GAMING 3 możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Ceny wszystkich płyt na podstawkę AM4 będą teraz zawyżone, ponieważ na rynku jest ich dostępnych kilka, więc jak ktoś chce kupić to i tak kupi bez względu na cenę. Jak będzie duży wybór płyt to pewnie ceny unormują się. Pasuje też, żeby wyszły procesory serii R5 i R3, a wówczas więcej osób będzie po prostu stać na sprzęt AMD.
Zobacz sobie jakie tanie są jeszcze myszki (oem Logitech, ten stary nie do zdarcia) czy klawiatury HP, nawet w morele. Ja ma dostęp do tych urządzeń i nie zamierzam ich wyrzucać bo... są nie do zdarcia (jak nalepki z klawiatur DeLL).
@Taktowanie RAM
Maksymalny mnożnik to 32(00), ale płyta ma to gdzieś. Żadnej z ośmiu sztuk F4-2666C16Q2-64GRB nie chce puścić wyżej niż 2133; F5 bios.
Żadna nowa klawiatura jej nie da rady.
Natomiast podczas pracy, jak już wskoczy na 2933MHz to chodzi stabilnie. Moja pamięć to Corsair CMK16GX4M2B3000C15R. Więc się da :) Odnośnie 2666MHz to leci bez problemów.
Odnośnie komentarza Adama:
- jaka niestabilność?
- długi boot systemu? Nie, extremalnie długi!, ale skrócił się ZNACZNIE po zamontowaniu pamięci jw. Wrzucili na global ftpa przez chwilę bios F6b(eta) z AGESA 102 i 104, ale boję się tego instalować. Podaj tu adres @ to ci wyślę.
Ciekawostka #1: R7 1700 zwolniony z 3.0GHz do 0.8GHz i jest bez różnicy podczas normalnego używania kompa; przeglądania netu, pdfów, zajęć w Libre czy YT 4K@Nightly.
Ciekawostka #2: AMD zaleca pamięci z 3200 zamiast 3000. Chodzi o wbudowane w Ryzenie wsparcie dla poszczególnych mnożników ram
Ciekawostka #3: Podobno mają układ z producentami mobos, żeby był ram mnożnik max 32. Szybsze pamięci są droższe i wg AMD zniechęcało by to do zakupu. Mają nas uraczyć kolejnymi rewizjami płyt lub wręcz kolejnymi generacjami, które będzie cechować m. in. wsparcie dla dużo szybszych kości (niż 3200).
Zmiany
Update CPU AGESA 1004a