Płyta główna MSI X99S GAMING 7 s2011 -3 X99 8 DDR4 RAID/USB3 ATX - X99S GAMING 7
- Chipset płyty: Intel X99
- Gniazdo procesora: Socket 2011-3
- Liczba slotów pamięci: 8
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.

Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.

8 slotów pamięci RAM - najlepsze rozwiązanie dla profesjonalistów
Na tej płycie głównej znalazło się miejsce na aż osiem slotów na pamięć RAM, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie bardzo wydajnej konfiguracji i zastosowanie w niej do 8 kości pamięci RAM. Pozwoli to na zbudowanie niezwykle wydajnej jednostki do najcięższych wyzwań.

Cztery pełnowymiarowe gniazda PCI Express x16
Ten model płyty głównej świetnie sprawdzi się w najbardziej rozbudowanych konfiguracjach PC. Zastosowano tu aż 4 gniazda rozszerzeń PCI Express x16. Jeśli więc w planach znajduje się konfiguracja z dwoma wydajnymi kartami graficznymi, to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę taką liczbę gniazd rozszerzeń. Cztery gniazda PCI Express x16 stosowane bywają głównie na płytach głównych z wyższej półki, które dedykowane są do budowy komputerów gamingowych i wydajnych stacji roboczych.

Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.

Płyta główna MSI X99S GAMING 7 X99 LGA 2011-3
Konstrukcja wyposażona została w intelowski chipset X99 oraz podstawkę LGA 2011-3 dla procesorów Intel Haswell-E. Na laminacie znalazło się osiem gniazd na kości pamięci, z których wszystkie są zgodne ze standardem DDR4. MSI wyposażyło swoją płytę w całkiem mocną, 8-fazową sekcję zasilania.
Cechą charakterystyczną płyty jest możliwość stworzenia konfiguracji Quad-SLI lub Quad-CrossFire dzięki 40 liniom PCI Express. Płyta udostępnia cztery sloty PCI-E 3.0 x16 (elektrycznie dwa x16 i dwa kolejne x8) oraz dwa PCI-E x1.
Urządzenie oferuje naprawdę bardzo dużą liczbę złączy dla pamięci masowych. Użytkownik ma do dyspozycji 14 portów USB, 10 złączy SATA 6 Gb/s, a także jeden M.2 SATA Express. Na panelu tylnym znalazły się dodatkowo porty PS/2, gniazdo ethernetowy i złącza audio.
- Chipset płyty Intel X99
- Gniazdo procesora Socket 2011-3
- Liczba slotów pamięci 8
- Standard płyty ATX
- ZALETY:
- + Design, Architektura, Świetny BIOS, Przyciski Power i Reset na samej płycie, bardzo dużo kabli sata, 2 złączki SLI itp
- WADY:
- - Radiator między slotami pamięci trochę utrudniał przykręcenie Coolera Dark Rock 3
- ZALETY:
- + dobra płyta do zewnętrznych kart dźwiękowych;
- + 8 slotów na ram wystarczy nawet wymagającym użytkownikom;
- + bezpieczne OC po włączeniu tego trybu, na badziewnym wiatraczku udało mi się i7 5960X podkręcić do 4.1gHz bez ruszania woltażu.
- + warta swojej ceny chodź trochędroga
- WADY:
- - czasami bios nie chce wstać i trzeba resetować go, na szczęście jest przycisk z tyłu.
- - źle zaprojektowane sloty PCI1, które są przykrywane przez zamontowane karty graficzne.
- - zastosowana karta sieciowa Killer skutecznie potrafi wyciąć ruch do i z internetu podczas kopiowania po sieci lan, trzeba restartować komputer, żeby wszystko wróciło do normy.
- ZALETY:
- + OC engine który w bezpieczny sposób wykręca więcej z procesora niż zakładał producent. W moim przypadku to 3.8 GHz a w specyfikacji procesora (5820k) tryb turbo to 3.6 GHz. Także to bezpieczny guzik dla każdego kto nie do końca potrafi OC.
- + Fajny design jeżeli ktoś lubi mieć flaki na wierzchu.
- + 8 slotów na RAM DDR4 to naprawdę więcej niż trzeba nawet dla Gamerów.
- + Pełno dodatkowych kabli, jeżeli komuś by były potrzebne.
- + Chłodzenie Grand Cama Cross 2 wchodzi z pewnymi trudnościami ale nie ma problemów z włożeniem nisko profilowych kości pamięci.
- + Płyta na długie lata ( chyba że się posypie zaraz po gwarancji, ale to się okaże = )
- WADY:
- - Brak litery S na chłodzeniu płyty głównej, może jakiś chiński pracownik zapomniał dokleić?
- - Komputer po pół rocznej bezawaryjnej pracy nie mógł się podnieść a po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu BIOS się automatycznie zresetował. Na razie drugi raz się to nie powtórzyło ale często występuje problem z bootem systemu z dysku SSD, reset biosu pomaga, zastanawiam się czy to właśnie nie jakiś problem z BIOSem na tej płycie.
Market


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu