Płyta główna MSI Z170A Gaming M3 (7978-001R)
- Chipset płyty: Intel Z170
- Gniazdo procesora: Socket 1151
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Nie
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Kompatybilność z procesorami Kaby Lake
Płyty główne na chipsecie H110, B150, Z170, H170 nie są kompatybilne z procesorami Intel siódmej generacji. W przypadku montażu komputera z użyciem płyty głównej o wyżej wymienionym chipsecie konieczne jest dokupienie aktualizacji BIOS-u (jeżeli usługa montażu realizowana jest przez morele.net oraz producent przewidział możliwość aktualizacji BIOSu).
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.
Niezawodna wydajność z socketem 1151
Płyta główna z socketem 1151 jest kompatybilna z procesorami Intel Core Skylake oraz Kaby Lake. Dla jednostek z serii Coffee Lake powstał odrębny socket, który oznaczany jest jako 1151 Coffee Lake.
Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.
4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.
Dwa pełnowymiarowe gniazda PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajdują się dwa pełnowymiarowe gniazda rozszerzeń PCI Express x16, dzięki czemu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch kart rozszerzeń, które wymagają zasilania z PCI Express x16. Planując wydajną konfigurację PC z dwoma wydajnymi kartami graficznymi, można zdecydować się właśnie na płytę główną z dwoma gniazdami rozszerzeń tego typu.
Korzystaj z najszybszych dysków dzięki dwóm złączom M.2
Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajdują się dwa sloty M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch dysków SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.
Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.
Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.
Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.
Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.
Szybki standard USB 3.2 Gen 2
Płytę główną wyposażono w złącze USB 3.2 Gen 2, wcześniej nazywane również USB 3.1 lub USB 3.1 Gen 2, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 10 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Płyta główna MSI Z170A Gaming M3.
Wspiera szóstą generacje procesorów Intel.
Posiada gniazda na pamięci typu DDR4.
Płyta posiada również złącza USB 3.1 gen 2.
- Chipset płyty Intel Z170
- Gniazdo procesora Socket 1151
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Nie
- Standard płyty ATX
Porównując ją do zintegrowanej dźwiękówki to Realtek wypada oczywiście gorzej, dźwięk jest poprawny, ale bez szału. Są jakieś podstawowe efekty podbicie basu, reverb, podbicie głosu, ale brakuje equalizera (w sumie to płyta do grania, a nie do muzyki).
BIOS UEFI mi się podoba trochę bajerancki, płyta ma opcję MSI Boost dla procka (standardowo i5-6600K ma boost 3.9GHZ, ta opcja podkręca go automatycznie do 4.2GHZ, nie wiem jak z procesorami bez -K, ale do takiego procka polecam tę samą płytę na chipsecie H170). Z Killer ethernet nie miałem problemów.
- ZALETY:
- + Ładnie się prezentuje i dobrze wykonana
- + Bajery dla graczy (np konfigurowalne klawisze klawiatury)
- + USB 3.1 Gen2
- + Stabilna
- + Zabezpieczenia przepięciowe (np na porcie LAN)
- WADY:
- -Tylko AMD Crossfire bez NV SLI
- -Zintegrowana dźwiękówka "nie urywa dupy"
Takie sobie radiatory chociaż niewiele mają do roboty. Zbędne nic nie warte Sata Express. Front panel z USB niestety wpinany pionowo - w wielu obudowach łącze krawędziowe lepiej się spisuje.
Bezproblemowe i bardzo wygodne podkręcanie - wysoka stabilność po OC, możliwość zapamiętania kilku profili.
Kiepskie dodatkowe oprogramowanie do zarządzania i oc oraz przekombinowane dodatki do audio.
Win 10 w zasadzie ogarnął wszystkie drivery do płyty
- ZALETY:
- + Sloty PCI. (mam kartę dźwiękową na PCI działającą pod win10 - zbyt dobra na wymianę)
- + Wyjście optyczne. (akurat mam dla amplitunera)
- + Wygląd.
- + Stabilność.
- + Możliwości OC
- WADY:
- - Pionowe gniazdo front panelu - niektóre kable front paneli bardzo źle się układają.
- - Sata Express - nic z tego nie korzysta a zajmuje miejsce
- - Interfejs UEFI - wygląd fatalny ale funkcjonalność super.
- - Brak możliwości wybrania sterowania wentylatorem według czujnika płyty głównej a nie procesora (wykres temperatury w uefi da się przestawić na inny czujnik - sterowania już niestety nie a szkoda bo można by dać więcej z przodu nawiewu dla karty graficznej zamiast CPU)
- ZALETY:
- + Wzmocnione wejście PCI-E
- + Radiatory
- + Podświetlane wejścia USB
- + USB pod kontrolery odseparowane u góry, tuż koło PS2
- + Diody symbolizujące co jest źle podpięte
- WADY:
- - Może to nie minus, ale niektórzy mogą się zawieść - brak podświetlania ledowego - poza standardowym odgraniczeniem osprzętu dźwiękowego, cienką, czerwoną linia LED, nie ma nic więcej.
- ZALETY:
- + Masa Możliwości
- + USB 3.1
- + Dwa tryby BIOS (prosty i zaawansowany)
- + łatwy dostęp do OC
- + Wygląd
- + solidne wykonanie
- WADY:
- - słabą stroną tej karty jest sterownik dźwięku. Realtek niestety się nie popisał (gdy wyjdzie łatka naprawiająca minus znika :P ), dopiero po odinstalowaniu programu Realtek, i zabawie ze sterownikami udało mi się "ożywić" wejścia audio.
- ZALETY:
- + Obsługa pamięci DD4
- + Dobre ułożenie radiatorów, brak problemów z montażem np: chłodzenia.
- + I wspaniały design,płyta główna prezentuje się świetnie jeśli w obudowie mamy plexi.
- + Proces instalacji wszystkich komponentów jest łatwy nawet dla laika.
- WADY:
- - W sumie nie zauważyłem.
- ZALETY:
- + współpraca z najnowszymi pamięciami DDR4(różnica jest ogromna jak włączymy XMP mode w biosie)
- + wzmocnione gniazdo karty graficznej przez co nawet ciężkie karty nie wyginają się(mam STRIX 970 OC)
- + przydatne diodowe wskaźniki na płycie pokazujące gdzie ewentualnie pojawia się problem(GPU,CPU,RAM)
- + przyjazny bios graficzny
- + duże możliwości "kręcenia" procesora, ramu.
- WADY:
- - jak narazie nie zauważyłem
u mnie na i56600k,16gb ramu gsklilla i gtx 1070 msi takie gry jak R6 siege na ustawieniach ultra smiga srednio na 150fps
- ZALETY:
- + potencjał OC, łątwa w obsłudze, dzwiek dobry, super wyglad :)
- WADY:
- - brak!
- ZALETY:
- + Bios
- + Design
- + Dobrze wszystko scala
- WADY:
- - 1 złącze na USB 2.0 na płycie do front panelu.
- - Jedynie crossfire, do SLI trzeba dopłacić do M5, a to już brzydkie zagranie.
wygląda również solidnie wykonana
- ZALETY:
- + wygląd
- + możliwość overclockingu
- + duża ilość gniazd/portów (2x RJ-45)
- + wystarczajcie chodzenie chipsetu
- WADY:
- - nie zauważyłem
- ZALETY:
- + Jak dla mnie najlepsza płyta pod Skylake w najlepszym stosunku ceny do jakości. Wszystko co trzeba ma i wszystko działa. Ładnie podświetlona miejscami na czerwono. Jakość wykonania powala gdyż wcześniej używałem najtanszych płyt stąd do tej pory robi na mnie wrażenie spoglądając na mnie przez szybkę w obudowie swoimi pięknymi radiatorami
- ZALETY:
- + wygląd, cena, jakość, wzmocnienie na PCI-E, ochrona przed przepięciami
- WADY:
- - brak zabudowy nad złączami ten srebny kolor bije w oczy
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Sekcja Zasilania
- + Cena
- + Jakość
- + Oprogramowanie układowe
- WADY:
- - Nie stwierdziłem.
I5 6600k podkręcony do 4.1 ghz na oc mode + 2x8gb geil ripjaws 3000mhz + palit super jetstream gtx1070 w pełni stabilne
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Usb 3.1 x 2
- + Wbudowana karta dźwiękowa
- + Świeci się jak psu jajca :)
- + Stosunek cena/jakość
- ZALETY:
- + Warte swojej ceny
- + BIOS
- + Łatwy OC
- WADY:
- - W tej półce- brak
- ZALETY:
- + Wyposazenie
- + W chwili kupna byl na te plyte cashback w wysokosci ponad 100zl Wiec mnie kosztowala ona 500zl ;)
- + Jakosc
- WADY:
- - Dla mnie zadnych
- ZALETY:
- + Cena/jakosc
- + Wyglad
- + Osiagi
- WADY:
- - Nie stwierdzono
- ZALETY:
- + fajny bios
- + fast boot
- + pci
- + podświetlenie płyt
- + killer 2400
- WADY:
- - problem z nakładką na kartę dzwękową ,,dodtkowe efekty ..win 10 buguje ten program
- -słabe dojście jak montujemy duży cooler
- ZALETY:
- + Łatwe podkręcanie
- + Cena
- + Podświetlenie
- + Wszystko się ładnie mieści
- WADY:
- -brak podświetlenia RGB (wiem, wiem, po co komu potrzebne podświetlenie płyty głównej? :P)
- ZALETY:
- + Stabilna
- + Ilość złączy
- + BIOS
- WADY:
- - był mały problem z Boot'owaniem
- - Póki co więcej nie widzę
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Płyta główna MSI Z170A Gaming M3 (7978-001R) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00