Procesor AMD FX-8320, 3.5GHz, 8 MB, BOX (FD8320FRHKBOX)
- Częstotliwość taktowania procesora: 3.5 GHz
- Liczba rdzeni: 8 rdzeni
- Odblokowany mnożnik: Tak
- Typ gniazda: Socket AM3+
- Wynik Benchmark: 5434
- Zobacz pełną specyfikację
Brak zintegrowanego układu graficznego
Procesor nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja wymaga więc zakupu oddzielnej karty graficznej, która zapewni zdecydowanie lepsze parametry niż jednostki zintegrowane. Procesor bez zintegrowanego układu graficznego to rozwiązanie polecane do wydajnych konfiguracji gamingowych, domowych i biznesowych.
Sugerowane produkty:
Załączone chłodzenie
Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje w opakowaniu wraz z procesorem i zapewnia wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Stosowanie chłodzenia z zestawu polecane jest szczególnie w komputerach domowych i biurowych.
Odblokowany mnożnik
Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.
Wersja opakowania BOX
Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.
- Częstotliwość taktowania procesora 3.5 GHz
- Liczba rdzeni 8 rdzeni
- Odblokowany mnożnik Tak
- Typ gniazda Socket AM3+
- Wynik Benchmark 5434
Równoległe bliczenia w Matlabie na 8 wątkach idą baaardzo ładnie.
W końcu przestał mi się ciąć SC2 (max 2 wątki), jak na ekranie jest masa scloakowanych jednostek :)
Udało mi się go spokojnie (bez podnoszenia napięć) podkręcić do 4GHz/4.2GHz turbo, czyli do parametrów FX8350 (płyta GB GA-990XA-UD3)
- ZALETY:
- + ładnie się kręci
- + osiem dość szybkich wątków
- + 600PLN to niezła cena ta tę wydajność
- + nowe konsole dają nadzieję, że devsi zaczną optymalizować gry na 8 wątków
- WADY:
- - słynne AMDkowe boxowe chłodzenie nawet ma jakieś heatpipe'y ale wentylator to nadal kiepski żart
- ZALETY:
- + Cena, 8 wątków w niskiej cenie, ogólna wydajność, dobra wydajność w grach obsługujących 4 lub więcej wątków, wystarczająca wydajność w grach 1-2 wątkowych, wydajność w aplikacjach wielowątkowych, kompresji, szyfrowaniu, kodowaniu av, renderingu itp. % Bfh multi dm stałe 60fps bodaj 45*c! %
- WADY:
- - Płyty główne do niego ostatnio zdrożały, nie wszystkie gry obsługują wszystkie jego wątki, większość gier jest optymalizowanych pod intela, dopiero po obniżeniu napięcia pracuje bezproblemowo pod obciążeniem. *Opłacane testy z wykorzystaniem prawie samych 2-4 wątkowych gier optymalizowanych pod intela są guzik warte* Szkoda, że jeszcze ryzena 7 z 16 wątkami nie testują w starcraft 2, idioci...
Procesor jest jak najbardziej ok ma moc 8 rdzeni oraz 16 MB pamięci podręcznej ,ale jest takie ,że potrzebuje też dobrej płyty i tak , u mnie pracował na :
1.Płyta główna Gigabyte GA-970A-UD3P, 970, DualDDR3-1866, SATA3, RAID, ATX (GA-970A-UD3P) - dzisiaj można kupić jeszcze bez problemu.(bios UEFI - ok (są nówki na allegro)
2.Pamięć Kingston DDR3 8GB 1333MHz CL9 (KVR1333D3N9/8GBK) x3 razem bezproblemu 24 GB - dzisiaj można kupić (morele)
3.Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1050 OC 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX (GV-N1050OC-2GD) - dzisiaj można kupić (morele)
4.Chłodzenie CPU Cooler Master TX3 EVO (RR-TX3E-22PK-R1) - dzisiaj można kupić (morele) zmieniłem na oc bajka spoko daje radę.
5.Dysk SSD ADATA Premier Pro SP550 120GB SATA3 (ASP550SS3-120GM-C) - SSD piękna sprawa na system bomba szybkość niesamowita !!!!
To najważniejsze komponenty wszystko jedzie ok na maxa - bez grzania się wysokich temoeratur płyta i procek zimne nawet w grach.
I na tym nie drogim ,ale bardzo stabilnym (zero niebieskich ekranów) grałem bez zacinki i pięknym obrazie na monitorze z morele :
- BenQ GW2760HS - (matryca VA) - dzisiaj też dostępny na morele , w takie girki jak :
- GTA 5 , Sniper ghost warrior 2 ,3 , Farcry 3, 4 , Medal Of Honor warfighter , Sniper elite 3 , 4 , Wolfenstein the old blood , PES 2017 i inne.
Także spokojnie można składać zestaw po średnich kosztach bez problemu.
Taka maszyna już daje radę !!!!
pozdrawiam Marek
- ZALETY:
- + Wcale nie jest taki prądożerny i "ciepły" jak go opisują (ja przesiadałem się z Phenoma 2 X4 i praktycznie nie widzę różnicy w temp. procesora czy mostka na płycie).
- + Bardzo szybki (pomijając gry) - w aplikacjach korzystających z wielu rdzeni jest szybszy niż jakakolwiek wersja i5 i niektórych i7 (porównywałem z i7 2600K, który mam w pracy).
- + W XP (oraz XP x64) działa nawet funkcja C&Q - na wielu forach internetowych ludzie piszą że nie będzie działać (podobno brak wsparcia), a to nieprawda
- WADY:
- - Prądożerny przy dużym obciążeniu (a co za tym idzie mocno się nagrzewa, do około 52 st. C na box-owym chłodzeniu)
- - Trzeba włączyć funkcję Cool&Quiet w biosie/UEFI aby procesor sam ograniczał sobie taktowanie do 1400MHz (bez tego będzie cały czas pracował na 3500MHz)
- - Posiada dużo innych opcji oszczędzania energii (wyłączanie rdzeni itp.) - ja korzystam tylko z C&Q ponieważ inne opcje powodowały hałas z cewek zasilacza (charakterystyczny pisk).
Używam go w obudowie Thermaltake Chaser A31 Window z pastą Arctic Cooling MX-2, oryginalnym chłodzeniem + 5 wentylatorów w obudowie dwa, które były oryginalnie wkręcone do obudowy i 3 kiepskie (SilentiumPC Zephyr 120 LED BLUE).
Chłodzenie podczas grania w bardziej wymagające gry, itp. (przekraczanie użycia 40-50%) daje się wyraźnie słyszeć i bywa uciążliwe, ale jestem zadowolony. Procek działa na 4,3 GHz z temp. ok. 52 stopnie C, gdy renderuje wideo (użycie 100%, wentylator 100%).
Planuję montaż LC zamiast AC, myślę, że 5,0 GHz jest osiągalne. Na aktualnym chłodzeniu przy 4,5 GHz (napięcie na CPU 1,3V) temp. 58 stopni C (teoretycznie max. to 60C) po około 0,5 godz. wywaliło błąd w OCCT, uważam, że winna jest temp. Myślę też, że to przeciętny egzemplarz, chociaż nie sprawdzałem na jakim napięciu poleci. Jeśli ktoś kupi Intela w tej cenie to o tak szybkim renderowaniu może pomarzyć, jeśli ktoś składa kompa stricte pod granie to niestety nie doradzę, bo nie gram zbyt wiele, ale TDU, GTA IV, GRID, GRID 2 działa dobrze. GTA V wg podanych wymagań też powinno działać, przyjdzie czas, żeby to sprawdzić. ;P
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Cena
- + Odblokowany Mnożnik
- WADY:
- - Kiepskie oryginalne chłodzenie (u mnie procek poleci tylko na 4,3 GHz z temp. ok. 52 stopnie C)
- ZALETY:
- + Wydajny nawet w porównaniu z Intelami
- + 8 rdzeni lub jak kto woli 4 rdzenie 8 wątków. Zależy od rozumienia polityki i technologii AMD.
- + Dość chłodny, lecz za to nieźle rozgrzewa sekcje zasilania :P
- + Wiele wątków, co pozwala na wiele aplikacji w tle
- + Dobra cena i wydajność na tle cen Intelowskich
- + Duuża pamięc Cache
- + OC nie robi na nim wrażenia, obecnie trzymam go na 3.8 choć bez zmian napięcia oczekiwane 4.0 też wyrabia.
- + W OCCT z SPC Ferą 2 i OC do 4.0 max. 66 stopni.
- WADY:
- - Jego apetyt na prąd trochę podgrzewa sekcję zasilania :D
- ZALETY:
- + wydajność w konwertowaniu wideo
- + wydajność w pracy z archiwami
- + wydajność w grach
- + duży zapas mocy i możliwości OC
- WADY:
- - nie uruchamiałem na BOXowym chłodzeniu, ale z doświadczenia z Phenomem II x4 955 BE wiem, że będzie głośno i gorąco
- - koniecznie trzeba wydać 100 zł przynajmniej na Fera 2, by było mega chłodno i cicho
->zmienić minimalny stan procesora
np. na 80%(standardowo win7 ma ustawione chyba 20% lub 5%) można oczywiście po wykonanym zadaniu czy graniu powrócić do np. 20%.
- ZALETY:
- + Stosunek ceny do wydajności jak i sama cena, wydajność w aplikacjach wielordzeniowych, podkręcalność (osobiście podkręciłem go do 4,1GHz, gdybym posiadał lepsze chłodzenie to dał bym radę kręcić dalej).
- WADY:
- - TDP - procesor wydziela dużo ciepła. Mała odporność termiczna - rekomendowane max 62 stopni. Wydajność jednordzeniowa nie jest najlepsza, przez co niektóre aplikacje mogą działać na nim gorzej niż na innych procesorach np. Intel, gdzie wydajność leży w pojedyńczych rdzeniach, jednak jeżeli program potrafi wykorzystać wiele rdzeni, to FX-8320 zdecydowanie wygra nad procesorem serii Intel i5.
- ZALETY:
- + Cena przede wszystkim
- + Łatwe OC
- + Wydajny
- WADY:
- - Słabe boxowe chłodzenie (głośne i mocno się grzeje)
- - Zużycie energii (jedyny minus w porównaniu do Intela)
A procesor jest szybki mocny i co najważniejsze jak na 8-rdzeniowy tani :)
- ZALETY:
- + Szybkość
- + Moc obliczeniowa
- + Idealny do gier
- + Poddaje się bardzo łatwo overclockingowi.
- WADY:
- - Słabą stroną tego procesora jest to że układy Bulldozer się strasznie grzeją ;) A panowie z Amd dodają słabe i głośne chłodzenie w wersji Box do procesora jednak inwestując nie całą stówkę więcej możemy kupić Fera II który robi z tego procesora mocnego potwora ponieważ chłodzenie te jest wydajne i bardzo cichutkie
Mam i7 4790K na nim chłodzenie H110 Corsair i 8 wiatraków w budzie i powiem tak, jak gram to przez słuchawki słysze jak to wszystko pracuje
- ZALETY:
- + Wysoka wydajność
- + Jakość / Cena
- WADY:
- - Były małe problemy z oryginalną pastą termiczną na oryginalnym chłodzeniu (procesor się przykleił) ale to mały problem
- ZALETY:
- + Overlocking!!
- + 8 rdzeni- na przyszlosc (ps4 ma 8 rdzeni więc gry będą wykorzystywac cala moc tych prockow)
- + chyba z 300 zł tanszy od intela 3570k
- WADY:
- - pradozerny... i co z tego :D
przy tym procesorze i gtx 760
Stosowna wiedzę znajdziesz w testach , do twojej wiadomości nie zbankrutujesz.
Procesor posiada 4 jednostki do obliczeń zmiennoprzecinkowych tak jak intel i 8 jednostek do obliczeń stałoprzecinkowych. Gry najczęściej wykorzystują te pierwsze i wtedy procesor zachowuje się jak 4 rdzeniowy, choć są wyjątki np. W Crysis 3 ruch trawy jest liczony przez jednostki stałoprzecinkowe i w takim momencie amd bije 2x droższe intele (Zaprszam do testów wydajności Crysis 3 oraz do lektury artykułu na stronie http://www.purepc.pl/karty_graficzne/testy_procesorow_i_kart_graficznych_czegos_tutaj_nie_rozumiesz?page=0,10)
Równoległe bliczenia w Matlabie na 8 wątkach idą baaardzo ładnie.
W końcu przestał mi się ciąć SC2 (max 2 wątki), jak na ekranie jest masa scloakowanych jednostek :)
Udało mi się go spokojnie (bez podnoszenia napięć) podkręcić do 4GHz/4.2GHz turbo, czyli do parametrów FX8350 (płyta GB GA-990XA-UD3)
- ZALETY:
- + ładnie się kręci
- + osiem dość szybkich wątków
- + 600PLN to niezła cena ta tę wydajność
- + nowe konsole dają nadzieję, że devsi zaczną optymalizować gry na 8 wątków
- WADY:
- - słynne AMDkowe boxowe chłodzenie nawet ma jakieś heatpipe'y ale wentylator to nadal kiepski żart
Jeśli się ktoś martwi o pobór prądu nie ma obaw jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem.
- ZALETY:
- + duża moc
- + niska cena
- + Procek zmniejsza taktowania automatycznie wdł. potrzeb.
- WADY:
- - na razie nie zarejestrowałem
- ZALETY:
- + Wielozadaniowość
- + Jakość/Cena
- + Możliwości OC
- WADY:
- - Słabe chłodzenie boxowe
- ZALETY:
- + Cena
- + Spora wydajność, bije kilka i5 droższych od tego procka
- + z GTX960 Wiedźmin 3 ładnie ciągnie
- WADY:
- - Boxowe chłodzenie to jakieś nie porozumienie. Od razu kupujcie jakieś inne. Ja na szczęście używam swojego starego, cichutkiego :)
- ZALETY:
- + Odblokowany mnożnik + Turbo Key na płycie głównej = 8x4.1Ghz
- WADY:
- - Boxowe chłodzenie wyje strasznie (około 5000 obrotów) przy lekkim obciążeniu, ale po zastosowaniu dodatkowego wentylatora który jednocześnie owiewa mostek północny który bardzo się grzeje(to może być przyczyną błędnego wy odczytywania temperatur i nagrzewania się całej okolicy procesora) i kartę graficzną, obroty spadły do około 2500. Na karcie temperatura też spadła o 9-15 C.
- ZALETY:
- + Wydajny
- + Cena
- + Perspektywiczny
- WADY:
- - Chłodzenie które nie opłaca się montować.
- - Płyty główne które wykorzystują potencjał tego procka są dość drogie.
Dobra wydajność, bardzo dużo obsługiwanych instrukcji, łatwość instalacji, dobry stosunek cena/możliwości. Mało aplikacji które potrafią w pełni wykorzystywać 8 rdzeni CPU, bardzo przyszłościowy.
- ZALETY:
- + Bardzo dużo ilość obsługiwanych instrukcji
- + 8 rdzeni na przyszłość
- + dobry stosunek cena/możliwości
- + tryb turbo
- + bardzo szybki rendering video
- WADY:
- - Obecnie w moim zastosowaniu programowanie, gry, rendering video nie zauważyłem wad.
bardzo dobrze radzi sobie z programami do projektów, nowe tytuły gier tez mu nie sprawiały problemow po odpowiedniej konfiguracji w bios, dobry stosunek cena/wydajność, obsługuje sporo instrukcji bardzo przyszłościowy.
- ZALETY:
- + bardzo dobra wydajność w aplikacjach programistycznych i projektowych
- + obsługa wielu instrukcji
- + bardzo dobry stosunek cena/wydajność
- + kontroler pamięci 1866MHz
- + 8 rdzeni + turbo
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Procesor AMD FX-8320, 3.5GHz, 8 MB, BOX (FD8320FRHKBOX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.