Procesor AMD FX-8350, 4GHz, 8 MB, BOX (FD8350FRHKBOX)
- Częstotliwość taktowania procesora: 4 GHz
- Liczba rdzeni: 8 rdzeni
- Odblokowany mnożnik: Tak
- Typ gniazda: Socket AM3+
- Wynik Benchmark: 6044
- Zobacz pełną specyfikację
Brak zintegrowanego układu graficznego
Procesor nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja wymaga więc zakupu oddzielnej karty graficznej, która zapewni zdecydowanie lepsze parametry niż jednostki zintegrowane. Procesor bez zintegrowanego układu graficznego to rozwiązanie polecane do wydajnych konfiguracji gamingowych, domowych i biznesowych.
Sugerowane produkty:
Załączone chłodzenie
Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje w opakowaniu wraz z procesorem i zapewnia wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Stosowanie chłodzenia z zestawu polecane jest szczególnie w komputerach domowych i biurowych.
Odblokowany mnożnik
Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.
Wersja opakowania BOX
Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.
FX-8350 to ośmio-rdzeniowy procesor marki AMD, przeznaczony do zastosowań urządzeń stacjonarnych. Wyróżnia się mocnym procesorem taktującym 4 GHz na rdzeń (4.2 GHz w trybie Turbo) oraz wykorzystuje gniazdo Socket AM3+. Proces technologiczny wynosi 32 nm. Dodatkowo procesor posiada 8 MB pamięci podręcznej cache L3 oraz zintegrowany kontroler pamięci DDR3. Konstrukcja procesora umożliwia rozproszenie ciepła wynoszącą 125 TDP.
- Częstotliwość taktowania procesora 4 GHz
- Liczba rdzeni 8 rdzeni
- Odblokowany mnożnik Tak
- Typ gniazda Socket AM3+
- Wynik Benchmark 6044
- ZALETY:
- + przystępna cena
- + "ośmiordzeniowy"
- + wydajny jak chiński pracownik
- WADY:
- - trochę ciepły
Możliwości OC to po prostu spełnienie najśmielszych marzeń każdego fana wyduszania z procesora jego granicznych możliwości, podpowiem jedynie że 15 % OC tzn. 4,6 GHz bez podnoszenia napięcia to tylko start dla tego procesora gdzie stabilność utrzymuje na identycznym poziomie jak i w przypadku zegara startowego
Energo oszczędność - to ciekawe zagadnienie gdzie większość lamerów pójdzie za głosem większości i powie że intel jest tu na wyższym poziomie dzięki architekturze może i prawda, tak prawda gdy mowa podejściu do procesora że to plug & play
- niema aplikacji 3d w 4K przy czterokrotnym AA która wykorzysta więcej niż 60 % potencjału 8 rdzeni o taktowaniu 4,6 GHz a 60 % to zużycie energii zaledwie 50W ! przez ten CPU
Oczywiście aby otrzymać ten efekt trzeba posiadać inteligentną płytę główną i wiedzieć "co z czym zjeść" polecam płyty z układami 990FX lub 990X i pozwolę sobie zaproponować określone modele:
Asus M5A99FX PRO R2.0 lub Asus M5A99X EVO R2.0
Asus TUF SABERTOOTH 990FX R3.0 lub Asus 970 PRO GAMING/AURA
Gigabyte GA-990FX-Gaming lub MSI 990FXA Gaming
Ten procesor przynosi pod pewnym aspektem wstyd Intel-owi z prostych przyczyn stosunek moc do cena
- ZALETY:
- + Stosunek moc do cena
- WADY:
- -Brak płyt głównych z dedykowanym gniazdem pod GPU PCI-E 3.0
- -Temperatura pracy pod obciążeniem nieco wyższa od intela
- -W dniu premiery gry w co niektórych tytułach brak wsparcia w dla AMD
Planuje kupić ten procesor, bo aktualnie posiadam Phenoma x4 965, grafikę msi 750TI, plytę główną gigabyte GA-990FXA-UD3... OC nigdy się nie zajmowałem, ale wydaje mi się że najbardziej wymiany wymaga mój procesor no i czytając Wasze opinie to także chłodzenie do niego :)
Możesz mi doradzić chłodzenie?
Wszechstronny układ, który sprawi się doskonale we wszystkich. Niewątpliwie będzie to lepsza decyzja niż zakup intela choć jest on lepszy w niektórych zastosowaniach. Gdyż kupienie intelowskiego procesora tej klasy to dużo większy wydatek. Te są dużo tańsze, więc masz szansę mieć więcej pamięci, lepszą kartę graficzną, dysk twardy, czy płytę główną. A wszystkie te elementy mają wpływ na wydajność. Rzadziej też następują jakieś rewolucyjne zmiany co sprawia, że ulepszenie będzie go w przyszłości nadal będzie bardzo korzystne zamiast zakupienie nowego. Ten procesor ma też bardzo duże niezablokowane rezerwy mocy, więc możecie cisnąć ile tylko dacie radę. Co prawda w komputerach stacjonarnych używam wyłącznie procesorów AMD, tak jak w moich poprzednich dwóch konstrukcjach. Za to w rozwiązaniach przenośnych stawiam na intela z uwagi na praktycznie żadne widoki na zmianę konfiguracji i naprawdę skromny wybór urządzeń bazujących na AMD. Nie rozumiem też zarzutów pod adresem chłodzenia. Wszak jego głównym celem jest zapewnienie chłodzenia na fabrycznych ustawieniach w każdej konfiguracji. Nie korzystałem jednak z niego i zastąpiłem je innym.
- ZALETY:
- + wydajny
- + brak fabrycznych ograniczeń wydajności (można zwiększyć taktowanie o ile dacie radę)
- + dużo korzystniejszy stosunek ceny do wydajności niż u intela
- WADY:
- - procesory AMD zużywają więcej energii niż intela
- - albo moc, albo energooszczędność (albo przetaktowany procesor albo oszczędzania energii)
- ZALETY:
- + Dobre możliwości podkręcania (inne chłodzenie wymagane)
- + Nie grzeje się mocno. U mnie w budzie słabo się nagrzewa chłodzenie cpu ma dwa wentylatory obudowa ma 6 sztuk i jest naprawdę Oki
- + jak dla mnie wydajny w grach (znajdą się tacy co za 10 FPS bd zmieniali całego kompa)
- + Cena nawet jak doliczy się inne chłodzenie.
- + LEGENDY GŁOSZĄ ŻE AMD może wejść do piekła przywitać się z diabłem i wyjść i nic mu się nie stanie nie mogę tego sprawdzić bo ma max 49 stopni
- WADY:
- - Dla jednych może być wysokie TDP. Żeby go podkręcić potrzebna dobra płyta główna. Ja mam dobrą więc wydałem więcej ale chodziło też o aspekt wyglądu.
- ZALETY:
- + cena jak za jakość
- + 8 rdzeni
- + 4.0 GHz na wejściu
- + sprawdza się w grach i w renderze
- + łatwy montaż
- WADY:
- - czasami się grzeje, ale tylko po kilku godzinach gry w Wiedźmina 3 na ultra. Temperatura dochodzi do max 75stopni, więc nie ma tragedii
- - dołączony radiator jest za słaby (ale to raczej każdy wie :) )
Jestem wymagającym graczem jak i technikiem, który wyciska z komputera sporo.
Procesor ten jak i inne z rodziny AMD jest często szykanowany przez oślepionych zwolenników Intela, którzy nie chcą dostrzegać jego zalet.
Pomimo kilku małych mankamentów zasługuje na najwyższą ocenę w tej skali.
- ZALETY:
- + Pod względem Cena/Jakość nie ma sobie równych, prócz kolegów ze swojej serii. Jednak wiadomo model z końcówką 50 jest najmocniejszy.
- + Z dobrze dobranymi pozostałymi komponentami czyni cuda i kompletnie nie odstaje od intelowskich odpowiedników kosztujących powyżej tysiąca zł.
- + Przerażająco dobry procesor za te pieniądze.
- WADY:
- - Wysoki pobór mocy.
- - Słabe i bardzo głośne fabryczne chłodzenie, choć te temperatury mu nie szkodzą. Procesory AMD przetrwają nawet "piekło".
Na moją płytę (MSI 970 Gaming) jedyne co mogłoby wejść mocniejszego to FX8370 (różniący się jedynie 0,1Ghz w trybie boost). Długo zastanawiałem się nad przesiadką na INTELa wogóle, ale wybrałem jednak tę jednostkę. Wtedy to było cacuszko - teraz w dobie RYZENów już furory nie robi. Jednak nadal jest to bardzo mozna jednostka. 8 rdzeni / 8 wątków robi swoje. Zastosowany cooler również rewelacyjnie wywiązuje się ze swojego zadania. Oto jeden z najlepszych FX!
Osiągi przy współpracy z GTX 1060:
Wiedźmin 3 - 60+ fps
GTA V - 60+ fps
- ZALETY:
- + Nawet pod wysokim obciążeniem i na stockowym coolerze nie przekroczył 60 st. C
- + POLECAM - jeśli chcesz małym kosztem zbudować niezłą platforme do grania
- + 8 rdzeni / 8 wątków
- + wydajne chłodziwo stockowe
- + rewelacyjny stosunek wydajności do ceny
- + skrzydła rozwija przy zasosowaniach wielordzeniowych
- + Godny następca legendarnych Phenomów 955BE i 965BE
- ZALETY:
- + Dużo lepsza i komfortowa praca niż na i5 760@ 4ghz.
- + Procesor stworzony do wielozadaniowość
- + Dobra przyszłość na gry nowej generacji wielordzeniowość zaczyna być w końcu wykorzystywana.
- + Bezproblemowe o/c
- WADY:
- - Pobór energii więcej traci w idle do intela lecz pod obciążeniem różnice nie są już tak wielkie.
- - Niski pułap temperatury powyżej 60 stopni procesor obniża zegar co wymaga b.wydajnego chłodzenia przy sporym o/c.
- ZALETY:
- + Slackware, W7 (dualboot), wirtualki (Virtualbox wersja OSE) na linuxie, pod windowsem gry typu BF4 (grafika NVDIA GTX 660 ze poprzedniego zestawu), 12 GB RAM z poprzedniego zestawu - wszystko działa bez zbędnych kombinacji, aż wieje nudą trochę :)))
- WADY:
- - Boxowe chłodzenie - najlepiej w ogóle go nie zakładać - wielkie nieporozumienie :)))
- ZALETY:
- + 4 GHz od samego początku
- + Cena/jakość
- + Odblokowany mnożnik (Możliwość OC)
- + Wcale nie osiąga zbyt wysokich temperatur, trzeba tylko umieć dobrać cooler (Boxowy jest słaby)
- + Idealna współpraca z Kartą graficzną AMD Radeon R9 280 OC 3GB
- + 4 rdzenie, 8 wątków.
- + Stabilny
- + Wydajny
- WADY:
- - Boxowy cooler nie nadaje sie do tego procesora. Trzeba dokupić coś chłodniejszego.
- - Podobno prądożerny. Tak twierdzą psychofani Intela. Jakoś dostawca prądu nie przysyła wyższych rachunków :)
Ta kofiguracja pozwala bardzo ładnie graczowi na fajne doznania przy tego typu grach :)
Microsoft Windows 8.1 PROFESSIONAL 64bit
Płyta główna Gigabyte GA-990FXA-UD3 AMD 990FX Socket AM3+ (4xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)
Procesor AMD FX-8350, X8, socket AM3+, 64bit, 4.2GHz, 125W
Pamięć Kingston Limited Edition Na`Vi HyperX 8GB (2x4GB) 1600MHz
Dysk SSD Kingston Limited Edition Na`Vi HyperX 3K SERIES 120GB SATA3 2,5" 555/510MB/s 9,5mm
NVIDIA GeForce GTX 560Ti (1024 MB)256 Gigabyte 720/3600
- ZALETY:
- + bardzo wydajny
- WADY:
- - 125 wat :(
- ZALETY:
- + 8 rdzeni, 8 wątków
- + niższa cena od aktualnych odpowiedników
- + aktualnie jeszcze radzi sobie ze wszystkimi grami
- + Znakomicie radzi sobbie z płytą ASUS M5A97
- + Ponadto nie ma problemu z kośćmi DDR3 1866Mhz
- WADY:
- - napewno nie jest to przyszłościowa jednostka ze względu na starą podstawkę
- ZALETY:
- + Wydajny
- + Odblokowany mnożnik
- + Niska temperatura pracy w okolicach 40stopni
- + Wytrzymały
- WADY:
- - Jak na razie brak chociaż dołączony do zestawu wentylator mógł by być trochę cichszy.
Również posiadam ten procesor i mimo tego, że jest pożeraczem energetycznym sprawuje się wyśmienicie.
Konkurować z nim może i7 lepszej klasy ale tu za cene wspomnianego inela masz procesor + płyte + dobry zasilacz ( ok 1300zł) :)
Jak chcesz GRAĆ to nie czekaj Kup AMD a za zaoszczeędzoną kase zrób sobie prezent - jedną z nowszych gierek :)
- ZALETY:
- + CENA ...cena ...CENA
- + Wydajność ... moc ..
- + bez oc rozsądny pobór mocy !
- + OC dla lubiących wrażenia :)
- WADY:
- - chłodzenie BOXowe (buczy bo wiatraczki 7cm to kpina na CPU :) chociaż temp w stresie nie skacze powyżej 62'C bez OC PS: nie ma wyjątków jeśli chcesz 8 rdzeni nie ważne AmD czy Inel kup dodatkowe chłodzenie)
- ZALETY:
- + przy chłodzeniu silentium spartan pro bez boosta i podkręcenia nie osiąga nawet 40 stopni. Łatwe podkręcanie praktycznie przy doborze dobrej płyty głównej z poziomu pulpitu, bez żadnych dodatkowych programów.
- WADY:
- - Na razie nie wykryłem wad xD
- ZALETY:
- + cena,
- + wydajność,
- + opłacalność,
- WADY:
- - wysokie TDP,
W kategorii jakość/cena numer jeden. Zamontowany z niestandardowym chłodzeniem typu "be quiet! Pure Rock Slim BK008" temperatura bez obciążenia 18C pod pełnym obciążeniem 35C. Nie testowałem na chłodzeniu z pudełka.
- ZALETY:
- + cena do wydajności,
- + wydajność w aplikacjach/grach wykorzystujących 4+ rdzenie
- WADY:
- - mały wybór płyt głównych pod AM3+
- ZALETY:
- + Moc
- + Cena w porównaniu do Intela
- + Wyprzedził swoje czasy pracujący na wielu rdzeniach
- + Slaby na 1 wątku gry w większości sa robione pod Intela lecz to sie zmienia
- WADY:
- - Tdp temperatura 125 trzeba miec dóbr płytę z sekcja zasilania dobra i radiatorem na jej sekcij polecam asus aura 970a Gaming mam jak co pisac
- ZALETY:
- + Stabilny.
- + Wydajny.
- + Podatny na OC.
- + Cena do jakości.
- WADY:
- - podobno prądorzerny, ale jakoś nie zauważyłem, żeby rachunki za energię elektryczną drastycznie wzrosły.
Twój solidny i5-4670k jest szybszy od tego FX-8350 "per rdzeń", ale w całokształcie niestety tak nie jest... do tego cena i5 jest wyższa o 20%.
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4670K-vs-AMD-FX-8350
Ja ma niestety 4670 bez K a i tak nie zamieniłbym na tego AMD.
Z drugiej strony AMD jest szybszy tam gdzie łączy się oc obliczeniowa (winrar, winzip, czy rendering filmów).
Do multimedialnego używania komputera (filmy, gry, programy typu corel, autocad) znacznie lepszy Intel 4670.
lol, boli intelowskiego fanboya prawda o wyższości tańszego procka od AMD :D
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Procesor AMD FX-8350, 4GHz, 8 MB, BOX (FD8350FRHKBOX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Rozsądna cena dla graczy i przede wszystkim próba zatrzymania monopolizmu Intela, który nawet jeśli ma wydajniejszą trochę technologię niszczy rynek PC cenami za swoje produkty.