Procesor AMD Ryzen 5 1400, 3.2GHz, 8 MB, BOX (YD1400BBAEBOX)
- Częstotliwość taktowania procesora: 3.2 GHz
- Liczba rdzeni: 4 rdzenie
- Odblokowany mnożnik: Tak
- Typ gniazda: Socket AM4
- Wynik Benchmark: 7777
- Zobacz pełną specyfikację
AMD Ryzen 5
Linia procesorów AMD Ryzen 5 obejmuje jednostki ze średniej półki cenowej, które są dość uniwersalne i odpowiednie do większości zastosowań. Ich dopracowane parametry techniczne i rozsądna cena to czynniki, które powodują, że procesory Ryzen 5 są chętnie wybierane do komputerów domowych i dla graczy. Jednostki te mogą dysponować 4 lub 6 rdzeniami, co przekłada się na wysoką sprawność podczas bardziej skomplikowanych działań.
Socket AM4
Procesor jest kompatybilny z płytami głównymi, które wyposażono w podstawkę AM4. To parametr pozwalający zweryfikować kompatybilność procesora z płytą główną. Socket AM4 to gniazdo procesora zaprojektowane dla licznych jednostek marki AMD. Podstawka AM4 obsługuje pamięć DDR4 i dysponuje 1331 pinami.
Mikroarchitektura Zen
Procesor oparto o nowoczesną mikroarchitekturę Zen, dzięki czemu przewyższa on porównywalne jednostki poprzedniej generacji pod względem wydajności nawet o 40%. Procesory z mikroarchitekturą Zen świetnie sprawdzają się zarówno w pracy jednowątkowej, jak i w bardziej zaawansowanych operacjach.
Brak zintegrowanego układu graficznego
Procesor nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja wymaga więc zakupu oddzielnej karty graficznej, która zapewni zdecydowanie lepsze parametry niż jednostki zintegrowane. Procesor bez zintegrowanego układu graficznego to rozwiązanie polecane do wydajnych konfiguracji gamingowych, domowych i biznesowych.
Sugerowane produkty:
Załączone chłodzenie
Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje w opakowaniu wraz z procesorem i zapewnia wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Stosowanie chłodzenia z zestawu polecane jest szczególnie w komputerach domowych i biurowych.
Odblokowany mnożnik
Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.
Obsługa pamięci RAM DDR4-2666
Wysoka wydajność tego procesora idzie w parze z adekwatną wydajnością pamięci RAM, jaką można będzie zastosować. Procesor ten jest bowiem kompatybilny z pamięcią RAM DDR4 o taktowaniu do 2666 MHz, a pamięci tego typu stosowane są w wydajnych urządzeniach do pracy, multimediów oraz gier.
TDP 65
Współczynnik TDP (Thermal Design Power) dla tego procesora wynosi 65 W, co lokuje tę jednostkę wśród procesorów o przeciętnym zapotrzebowaniu na chłodzenie. Procesor ten bardzo dobrze sprawdzi się więc w codziennych zastosowaniach, a TDP na poziomie 65 W pozwoli na stosowanie standardowego zestawu chłodzącego.
Wersja opakowania BOX
Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.
PROCESORY AMD RYZEN™ JUŻ TU SĄ.
ZDOBĄDŹ SWÓJ
TWÓJ SPRZYMIERZENIEC W OPANOWANIU KAŻDEJ SYTUACJI
Szybkie jak błyskawica procesory AMD Ryzen™ to najlepszy wybór. Dzięki technologii AMD SenseMI procesory Ryzen wykorzystują inteligencję maszynową do zwiększenia swojej mocy obliczeniowej.
Procesory Ryzen posiadają aż do 8 rdzeni i 16 wątków, aby zadowolić najbardziej ambitnych użytkowników oraz umożliwić im granie, transmitowanie i tworzenie treści cyfrowych bez spadku wydajności.
UKŁAD SIŁ ULEGŁ ZMIANIE
Odkryj bezkonkurencyjne zalety procesorów AMD Ryzen, które oferują najlepszą wydajność w najbardziej wymagających zadaniach. Procesory AMD Ryzen charakteryzują się niezwykle korzystnym stosunkiem ceny do wydajności i stanowią oczywisty wybór dla twórców treści cyfrowych, graczy i pasjonatów komputerowych
- Częstotliwość taktowania procesora 3.2 GHz
- Liczba rdzeni 4 rdzenie
- Odblokowany mnożnik Tak
- Typ gniazda Socket AM4
- Wynik Benchmark 7777
- ZALETY:
- + dobre parametry
- + OC
Pewnie dla kogoś, kto szuka gamingowej maszyny, te walory spadają w cień benchmarków, bo benchmarki w tym zakresie wypadają co najmniej średnio - w szczególności do najnowszej i5-tki - ale primo pierwsze, to że aktualnie złożenie zestawu z nową i5-tką jest aktualnie trudne (słaba dostępność), droższe (brak płyt z tanimi chipsetami) i mniej przyszłościowe w przypadku planu wymiany procka za jakiś czas, a primo drugie, że OC można robić już na bardzo dobrze wykonanych płytach poniżej 300 zł w formacie mATX (patrz MSI) oraz ów OC niweluje duże różnice w gamingowych benchmarkach, do stanu w.g. mnie w grach zupełnie akceptowalnego - tutaj grafika ma niewątpliwie większe znaczenie, a zyskujemy zalety w zakresie zastosowań innych niż granie. Do czasu jak Intel ogarnie się z dostępnością Coffee Lake oraz pojawią się tanie chipsety, to lada moment wyjdzie Ryzen+, wyjdzie APU (Vega + Ryzen) od AMD etc. I znowu to porównanie się wyrówna.
Tak więc jeśli szukasz procka pod zastosowania praca + granie z założeniami praca > granie, plus dobry stosunek ceny do potrzeb, to wybór w tym momencie jest oczywisty - AMD. Pół żartem, pół serio mogę dorzucić, że ten procek spisuje się tak znakomicie, że żałuję, iż nie dorzuciłem grosza i nie wziąłem Ryzen 5 1600 - biorąc pod uwagę, że stosunek ceny do jakości jest ponoć tutaj jeszcze lepszy.
- ZALETY:
- + Możliwość OC na płycie poniżej 300 zł
- + Możliwość skompletowania taniej, przyszłościowej konfiguracji
- + Stosunek ceny oraz możliwości do jakości
- + Akceptowalna wydajność w grach po OC + rewelacyjna wydajność w pozostałych zakresach
- WADY:
- - Mogłoby AMD w tym procku dać te 16 MB w L3, ale pewnie wypadłby "za dobrze" w stosunku do R5 1600 :)
W momencie kupna bardzo dobra opcja dla mniej wymagających użytkowników. Odblokowany mnożnik pozwolił na OC do 3.8 GHz, dzięki czemu praktycznie zrównał się wydajnościowo z droższym modelem 1500X. W testach syntetycznych rywalizuje z Core i7 4770k, w grach bliżej mu jednak do czterordzeniowych Core i5. Mając porównanie z moim 4670k, w niektórych tytułach gdzie liczył się pojedynczy wątek wygrywa Intel, zaś w tych preferujących wielowątkowość jak na przykład BF1, na prowadzenie wychodził Ryzen. Ogólnie brat z zakupu zadowolony jest do dzisiaj, choć pewnie wraz z nowymi konsolami przyjdzie czas na upgrade. Dodatkowymi plusami jest doskonała kultura pracy i załączone chłodzenie.
- ZALETY:
- + Doskonała kultura pracy
- + Załączone chłodzenie
- + Odblokowany mnożnik
- + 8 wątków
- WADY:
- - W tej cenie - brak :)
- ZALETY:
- + Moc w postaci 8 wątków za tą cenę. Nie jest gorący jak FX-sy.
- WADY:
- - Platforma (AM4) jest jeszcze młoda i zabugowana.
- ZALETY:
- + Wydajny.
- + Nie ma problemu z innymi podzespołami.
- + Dobrze się kręci, nawet dla laika.
- + Chłodny.
- + Całkiem tani.
- WADY:
- - Brak.
- ZALETY:
- + Przyszłościowy, mega wydajny w renderingu, nie ma problemu ze streamem,
- WADY:
- - Niestety trzeba mieć bardzo szybki ram aby ukazać pełną moc tego procesora.
- ZALETY:
- + 4 rdzenie i 8 wątków
- + dobre fabryczne chłodzenie
- + radzi sobie z wszystkim co do tej pory zaaplikowali mu domownicy ;-)
- WADY:
- -wszystko w naturze się starzeje
- ZALETY:
- +cena/jakość
- +OC
- +tanie płyty B350
- +nie taki znowu prądożerny
- WADY:
- -niski próg OC
- -wydajność jednowątkowa mogłaby być wyższa
- ZALETY:
- + cena
- + 4 rdzenie 8 wątków
- + możliwość OC
- + temperatury
- WADY:
- - nie zauważyłem
Warto wiedzieć, że podstawka AM4 wymaga innego mocowania chłodzenia niż AM3/AM3+. Dostępne są montaże do popularnych coolerów
- ZALETY:
- + wydajność
- + boxowe chłodzenie
- + cena
- ZALETY:
- + cena
- + świetna wydajność
- + dobre chłodzenie boxowe
- + niskie temperatury
- + "lut, nie glut"
- + nie obciąża się tak mocno jak Intel, a różnicy w wydajności prawie nie widać
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + świetnie sprawdza się w grach
- WADY:
- - głośne chłodzenie boxowe
- ZALETY:
- + 4/8
- + niskie TDP
- + możliwość oc
- + niskie temperatury
- + przyszłościowy
- + Wyniki cinebech
- + na 3.9 GHz przy 1.325 V ogiąga 64 stonie ne ferze, rewelacja
- WADY:
- - Ram ...............
- ZALETY:
- + Box-owe chłodzenie ciche i wydajne
- + Na box-owym 3.6GHz przy 70*C
- WADY:
- - Do podkręcania potrzebna jest płyta za min. 300-400zł, a u konkurencji już na 200 zł.
- ZALETY:
- + BOX-owe chłodzenie w zupełności wystarczy do stabilnej pracy
- WADY:
- - Nie zauważyłem żadnych :)
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Procesor AMD Ryzen 5 1400, 3.2GHz, 8 MB, BOX (YD1400BBAEBOX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
W czym go robi jak chce? Wg Twojego rozumowania każda i5 która wyszła po Twoim (dobrym co prawda) CPU się nigdy nie nadawała. Kupić 5-6 letni procek z mobo i ramem za tysiąc pln, czy dac 1300 zeta za nowy? Który miałes na myśli?
Pzdr
i7 2600K kupiłem za 500zł.
Płytę p67 z możliwością oc 170zł
Nowe pamięci 8 ddr3 1866 mhz cl9 za 200zł
5 1400 700zł
płyta do lekkiego OC ok 350zł
8gb ddr4 2666mhz min 300zł
Tak więc 1350zł vs 870zł za tą samą wydajność omg.
Komentarz był pisany przed obniżkami, ryż kosztował wtedy chyba ponad 800zł ok 829zł, stąd ok 50% ceny.
Powiedz mi co włożysz do tej swojej podstawki w przyszłości oprócz i7 2600K ??? nic więcej jesteś w czarnej dupi.....e, bo żeby zmienić na coś lepszego to leci Panie nowa płyta i procesor , a w AM4 kolega z Ryzenem 1600 będzie sobie zmieniał do woli tylko procesor do +/- 2020 roku.