Procesor AMD Ryzen 5 2600X, 3.6 GHz, 16 MB, BOX (YD260XBCAFBOX)
- Częstotliwość taktowania procesora: 3.6 GHz
- Liczba rdzeni: 6 rdzeni
- Odblokowany mnożnik: Tak
- Typ gniazda: Socket AM4
- Wynik Benchmark: 13949
- Zobacz pełną specyfikację
Ryzen 5 2600X, 3.6GHz, 16 MB, BOX (YD260XBCAFBOX)
Wysoka moc obliczeniowa wspierana przez sześć rdzeni, dwanaście wątków i dużą ilość pamięci podręcznej – procesor Ryzen 5 2600X, 3.6GHz, 16 MB, BOX (YD260XBCAFBOX) został stworzony z myślą o uniwersalnym zastosowaniu, dlatego poradzi sobie zarówno w grach na wysokich ustawieniach, jak i w zaawansowanych programach graficznych.
Moc drzemiąca w sześciu rdzeniach
Model 2600X dysponuje wysoką mocą obliczeniową – od 3.6GHz, do 4.2GHz w trybie turbo. Zastosowanie innowacyjnych technologii w konstrukcji tego 6-rdzeniowego i 12-wątkowego procesora sprawia, że rdzenie i wątki dzielą się zadaniami, ściśle współpracując ze sobą. Na uwagę zasługuje również duża ilość pamięci podręcznej L3, której znajdziemy tutaj aż 16 MB. Procesor dedykowany jest zarówno do zestawów o przeznaczeniu biurowym, jak i domowym.
Procesor AMD Ryzen 5 2600X, w zamian za niewygórowaną cenę daje użytkownikowi moc możliwości – jego dobre parametry są gwarancją płynnego działania programów oraz gier na wysokich ustawieniach. Procesor został zaprojektowany tak, aby doskonale współpracował z pozostałymi komponentami zestawu komputerowego. W architekturze procesora znajdziemy szereg innowacyjnych technologii i rozwiązań, realnie przekładających się na jakość działania komputera.
Szybsze działanie dysku twardego
Za szybsze działanie dysków twardych w zestawach komputerowych sterowanych przez procesor AMD Ryzen 5 2600X, odpowiada firmowa technologia AMD StoreMI. Jest to technologia polegająca na optymalizacji pracy zarówno dysków HDD, jak i SSD co przekłada się na sprawniejsze uruchamianie i działanie gier, programów, a także samego systemu operacyjnego.
Doskonała współpraca z nowoczesnymi kartami graficznymi
Procesor nie posiada zintegrowanego układu graficznego – otrzymujemy więc pełną swobodę, w kwestii skonfigurowania zestawu komputerowego w taki sposób, by spełniał nasze potrzeby. Układ w perfekcyjny sposób współpracuje z nowoczesnymi kartami graficznymi, zapewniając doskonałe osiągi w grach i benchmarkach. Procesor z powodzeniem może stać się sercem zestawu gamingowego, na którym uruchomimy najnowsze tytuły oraz gry dopiero czekające na swoją premierę.
Innowacyjna mikroarchitektura Zen+
Zen+ to mikroarchitektura usprawniająca podział zadań i współpracę między rdzeniami a wątkami procesora. Technologia ma za zadanie optymalizacje oraz usprawnienie działania całego układu, który teraz jeszcze lepiej radzi sobie z pokonywaniem kilku trudnych zadań, w jednym czasie. Procesory wykonane w oparciu o technologię Zen+, odznaczają się dużo lepszą wydajnością w stosunku do swoich poprzedników.
Kompatybilność z najnowszymi typami płyt głównych i pamięci RAM
Procesor dedykowany jest płytom głównym wyposażonym w podstawkę AM4. Socket AM4 jest gniazdem procesorowym, na którym znajdziemy 1331 pinów, gniazdo obsługuje pamięć DDR 4 i zostało stworzone z myślą o jednostkach firmy AMD. DDR4 to najnowszy typ pamięci operacyjnej, odznacza się wysoką prędkością i niższym w stosunku do pamięci DDR3 zapotrzebowaniem na energię.
Streamuj gry bez zacinania
Procesor dedykowany jest płytom głównym wyposażonym w podstawkę AM4. Socket AM4 jest gniazdem procesorowym, na którym znajdziemy 1331 pinów, gniazdo obsługuje pamięć DDR 4 i zostało stworzone z myślą o jednostkach firmy AMD. DDR4 to najnowszy typ pamięci operacyjnej, odznacza się wysoką prędkością i niższym w stosunku do pamięci DDR3 zapotrzebowaniem na energię.
Gratka dla amatorów podkręcania
Procesor posiada odblokowany mnożnik taktowania, dzięki czemu użytkownik może podkręcić jego moc obliczeniową. AMD Ryzen Master Utility to narzędzie dostarczone w zestawie z procesorem. Dzięki niemu użytkownik posiada pełną kontrolę nad ilością dodanych megaherców, poborem energii oraz temperaturą procesora – wszystkie te parametry wyświetlane są na przejrzystym interfejsie. Wysoka maksymalna temperatura pracy układu wynosi aż 95°C i jest dodatkowym atutem procesora w kwestii podkręcania.
Wysokiej jakości układ chłodzenia
Wraz z procesorem, użytkownik otrzymuje układ chłodzenia Wraith Spire. Układ ten bezproblemowo poradzi sobie z utrzymywaniem odpowiedniej temperatury procesora, nawet w trudnych warunkach i w momentach wzmożonej pracy. Konstrukcja układu chłodzenia składa się z radiatora oraz wentylatora, a także pasty termoprzewodzącej. Radiator wykonany jest z metalu dobrze absorbującego ciepło, a dolny obieg chłodzenia chłodzi nie tylko sam procesor, ale również przestrzeń wokół gniazdka na płycie głównej.
Uniwersalne zastosowanie i atrakcyjna cena
Podsumowując, sześciordzeniowy procesor AMD Ryzen 5 2600X, w zamian za niewygórowaną cenę oferuje użytkownikowi doskonałą konfigurację, realnie przekładającą się na jakość działania całego zestawu komputerowego. Zalety procesora docenią zarówno gracze, pracownicy biurowi, jak i osoby kompletujące wysokiej klasy zestaw komputerowy do domowego zastosowania.
- Częstotliwość taktowania procesora 3.6 GHz
- Liczba rdzeni 6 rdzeni
- Odblokowany mnożnik Tak
- Typ gniazda Socket AM4
- Wynik Benchmark 13949
Sparowany z MSI B450 Gaming Pro Carbon, XFX RX590 8GB oraz 16 (2x8) GB RAM HyperX Predator DDR4 3200 MHZ 16CL (! ale można śmiało dobrać 3000MHZ 15 CL, pamiętajcie, byle nie przepłacać za zbędne produkty!)
Zamknięty w obudowie SilentumPC Aurora II (3 stockowe wiatraki + 3 dokupione przeze mnie - wszystkie 120mm/500-1400RPM). Na razie 3 wiatraki są na wdechu i 3 na wydechu, nie wiem jeszcze jak chciałbym je ustawić.
Konkluzja jest niemniej taka, biorąc pod uwagę obudowe, wiatraki, temp. pokojową oraz stockowego wiatraku dla procesora - bez żadnego kręcenia, (sam turbo boost) podczas obiążenia CPU osiąga 4,20 - 4,27 GHZ na rdzeniu i utrzymuję temperaturę w granicach 75-88~ stopni, co według mnie jest świetne biorąc pod uwagę taktowanie zegarów.
Jeśli lubisz gry, edytujesz wideo, zdjęcia, cokolwiek - będzie to świetny wybór za niewielkie pieniądze.
- ZALETY:
- + cena
- + 6 rdzeni
- + 12 wątków
- + temperatury
- + taktowanie
- WADY:
- - pobór mocy w porównaniu do R5 2600 jest o ~40% większy
- - cooler bez rgb :(
- ZALETY:
- + Bardzo solidne wykonanie
- + Wygląd
- + Bardzo szybka reakcja klawiszy
- + Nie jest bardzo głośna jak na mechaniczną
- + Mała solidna lekka konstrukcja
- + Wygodny przełącznik z oznaczeniem
- + na którym kanale obecnie jest ustawione
- + Szycie po krawędzi
- + Miły w dotyku materiał
- + Łatwe czyszczenie
- + Solidne wykonanie
- + Duży rozmiar
- + Free-sync
- + Ma wejście HDMI jak i DisplayPort
- + Szeroka kontrola czułości
- + Dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem
- + Dobre odwzorowanie ruchów
- + Stabilność działania
- + Łatwa obsługa i instalacja
- + Wygodny pilot do obsługi
- + Duża moc
- + Dobra cena
- WADY:
- - Kółko w myszce ma miękkie kliknięcie
- - Duże różnice temperatury między standardową pracą a na booscie
- - Stockowy wiatrak jest praktycznie bezużyteczny dla tego modelu
- ZALETY:
- + 6 rdzeni
- + 12 watków
- + Precison boost 2.0
- + xfr 2.0
- + cena
- WADY:
- - niewiele wydajności da się zyskać przez manualne podkręcanie
- ZALETY:
- + 6R/12T
- + PB 2.0 - działa bardzo dobrze
- + XFR2
- + Duża moc obliczeniowa
- + Dobra jakość wykonania, lutowany IHS
- + cena
Moja sztuka akurat przy manualnym OC nie chce pójść wyżej niż 4,1 ale na defaultowych ustawieniach w win10 i grach chodzi na 4,2 a przy stress-testach 4-4,1.
Ogólnie to co AMD zrobiło z tym Boost 2 jest genialne - praktycznie nie ma potrzeby manualnegoOC bo procek robi to sam i to dużo lepiej.
Chłodzę go Fortisem3 na MSI B350 Carbon [idle 33C, OCCT-stress_1-2h 70C]
Ten procek nieźle daje radę. I nie mówię tu o graniu w 1080p. Wiedźmin 3, Mass effect Andromeda, Bf1, mirror's edge catalyst - te tytuły do tej pory sprawdziłem. W rozdzielczości 4K Ultra HD - Ustawienia grafy bardzo wysokie, post procesy - wysokie. I masz stałe 60 klatek. Bez podkręcania procka i grafy.
- ZALETY:
- + Cena
- + Moc
- WADY:
- - Brak
Generalnie nie ma na co narzekać, nie udało mi się tego procesora obciążyć w 100% ani zagrzać powyżej 55 stopni. Mówimy tutaj o grach (Metro Exodus, ME Andromeda, Ghost Recon Wildlands - wszystkie 3 na ultra, fullHD) oraz innych zastosowaniach typu repack dużych ilości danych. Mega pozytywnie jestem zaskoczony, to mój pierwszy kontakt z produktem AMD i chyba na dłużej się przykleję do tego producenta.
- ZALETY:
- + RGB LED
- + Sporo miejsca na kable
- + Ładnie ukryty sterownik RGB w podstawie
- + Nie jest ciężka
- + Spora kompatybilność
- + Osłonięte kieszenie na SSD
- + HDD z kieszenią na zatrzask
- + Dużo miejsca na chłodnice
- + Trytunie w zestawie :D
- WADY:
- - Stosunkowo ciasna piwnica na zasilacz
- - Kabel RGB od wiatraczka bardzo luźny
- - Brak wypustów na kable od góry (nad płytą główną)
lepiej kupić wersję bez boxa i założyć własne chłodzenie
- ZALETY:
- + stosunek cena-jakość
- + sporo miejsc na wentylatory
- + mieści się bardzo duża karta nie ograniczając nigdzie dostępu
- + stosunek cena-jakość
- + dostęp do każdego podzespołu
- + idealny do budżetowego PC
- + cena przy obecnej dostępności procesorów AMD
- WADY:
- - brak
- - głośny stokowy cooler
- WADY:
- - Minusem jest wchodzenie i spadanie z obrotów w mniej wymagających tytułach co wynika z tego że do 45 stopni jest pasywna. Ja to rozwiązałem indywidualna krzywa wentylatorow w afterburnerze.
- ZALETY:
- + wydajność
- + ilość wątków
- WADY:
- - cena (mógłby być tańszy)
AMD Ryzen 5 2600X
ADATA 480GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11
Seagate 2TB 7200obr. 64MB BarraCuda
Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB)
SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold
SilentiumPC Regnum RG4F Frosty White
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Nie kręciłem, sam się dobrze kręci :)
- ZALETY:
- + Dobry procesor w przystępnej cenie.
- + Wydajność pierwsza klasa
- ZALETY:
- + Szeroki zakres częstotliwości
- + sprawdza się do zastosowań półprofesjonalnych
- + Brak szumów
- + Wytrzymały stelaż
- + Długi przewód
- + Cena
- + Filtr przedni
- + Filtr górny
- + Jakość wykonania
- + Cena
- + Czytnik kart
- + Przetłoczenia w panelach bocznych
- + Niezależny regulator prędkości obrotowej wentylatorów obudowy
- WADY:
- - Brak
- - Brak
- ZALETY:
- + Wielozadaniowość
- + Temperatura
- + Cena
Cena trochę wysoka, w stosunku do osiągów, porównując do 2600, czy 1600x, ale nie zdecydował bym się na inną opcję.
- ZALETY:
- + Łatwość montażu i OC.
- + Chłodzenie w zestawie.
- WADY:
- - Stosunek cena/wydajność.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Procesor AMD Ryzen 5 2600X, 3.6 GHz, 16 MB, BOX (YD260XBCAFBOX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
bo u mnie 4.1ghz na B350 MSI Carbon + Fortis3
przy 4,15-4,2 zwiesza mi kompa w Cinebench_r15 i to przy 1.4-1.45V :/
dlatego zostawiłem na default i wtedy w grach i win10 sam się kręci na 4,2 a przy stresie w OCCT spada do 4-4,1ghz