Procesor AMD Ryzen 5 5600G, 3.9 GHz, 16 MB, BOX (100-100000252BOX)
Nowy faworyt wśród procesorów
Jeśli zamierzasz zbudować dobry komputer do grania i szukasz procesora, który pozwoli zachować Ci balans pomiędzy kosztami a wydajnością – jeden z nowszych produktów oferowanych przez AMD – Ryzen 5 5600G, jest tym, czego najbardziej potrzebujesz. Za cenę, jaką oferuje producent, trudno znaleźć sprzęt, który byłby w stanie dorównać temu modelowi. W gruncie rzeczy jest to „zwycięzca” na wszystkich płaszczyznach w zestawieniu z urządzeniami Intel 11. generacji takimi jak Intel Core i5 – 11600K lub i7 – 11700K.
Ten sześciordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 3,9 GHz i pamięci cache 16 MB spełni Twoje najśmielsze oczekiwania związane nie tylko z rozgrywkami online, lecz także podczas bardziej „formalnego” korzystania z komputera. Bez wątpienia jest to gwarancja przyspieszenia działania każdego procesu w Twoim sprzęcie.
Prędkość gier numer jeden!
Trudno zaprzeczyć, że wielu użytkowników składając nowy sprzęt, myśli o szybkim i bezproblemowym uruchomieniu ulubionej gry. Chcesz móc cieszyć się przyzwoitą liczbą FPS-ów w „Counter Stike’u”? A może chciałbyś, aby rozgrywkę w „Valoranta” nie psuły Ci żadne niedogodności? W takim razie przydatnym procesorem do grania będzie AMD Ryzen 5 5600G. Jest to jeden z lepszych modeli umożliwiających czerpanie jak najwięcej przyjemności z gier.
W testach technicznych mających na celu ukazanie maksymalną liczbę klatek na sekundę w poszczególnych grach 5600G jest wśród dwudziestu pięciu procent najlepiej wypadających procesorów. Jego wyniki znacząco wygrywają z większością komponentów dostępnych na rynku. Testy z wykorzystaniem karty GeForce RTX 2080 Ti pokazały, że w grze „Counter Strike: Global Offensive” pozwala on na osiągnięcie nawet 344 FPS-ów! Co bez wątpienia jest marzeniem każdego gracza.
Lepsze wyniki na zintegrowanej karcie AMD Radeon RX Vega 7
Nie każdy może od razu pozwolić sobie na profesjonalną kartę graficzną, w końcu budowa nowego komputera nie jest tanim przedsięwzięciem. Choć wielu graczy krzywi się na myśl związaną z użytkowaniem zintegrowanej karty graficznej, tym razem będą oni szczerze zaskoczeni. Wspominany procesor od AMD w testach obejmujących tym razem kartę zintegrowaną AMD Radeon RX Vega 7 osiąga niemal najlepsze wyniki, dzięki czemu staje się on najlepszym wyborem przy ograniczonej liczbie możliwości.
Można powiedzieć, że dzięki swoim osiągom ratuje on sytuację wielu użytkowników i jest odpowiedzią na pytanie: Jaki procesor wybrać na początek do gier multiplayer? Ponadto dzięki kompatybilności z Radeon Software, korzystanie z takiego sprzętu pozwala na użytkowanie wielu narzędzi znacznie usprawniających rozgrywkę wieloosobową. Pozwala to właścicielom zintegrowanych kart na osiągi, które wcześniej były daleko poza ich zasięgiem.
Oszczędność już nie kosztem jakości
Z pewnością wielu znawców zdziwiłoby się po usłyszeniu stwierdzenia, iż istnieje możliwość oszczędzenia wielu pieniędzy na procesorze i karcie graficznej, która nie wiąże się z utratą przyjemności z użytkowania komputera. Takie wątpliwości może rozwiać tylko procesor Ryzen, który wielokrotnie pokazał, że pomimo swojej przystępnej ceny wciąż umożliwia uzyskanie niezwykle przyjemnych warunków podczas grania lub użytkowania komputera.
Ten sześciordzeniowy i dwunastowątkowy procesor zachwyca na każdym kroku! Z pewnością po przeczytaniu długiej listy jego zalet pojawiła się niepewność związana z temperaturą, jaką osiąga urządzenie. Jednakże również w tym wypadku jest on faworytem, gdyż podczas testów jego temperatura ani razu nie przekroczyła 67 stopni Celsjusza, co zdawało się niemożliwe ze względu na niezawodną funkcjonalność.
Doskonałe osiągi na wyciągnięcie ręki
Jak można zauważyć, zakres możliwości, jakie oferuje procesor Ryzen 5 5600G, jest bardzo szeroki. To rewelacyjne rozwiązanie dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z grami multiplayer, lecz których budżet wymaga pewnych ograniczeń. Dzięki takiemu wyborowi można zaoszczędzić odpowiednią ilość pieniędzy, za które można kupić niezbędny dodatkowy osprzęt komputerowy. Dodatkowo chłodzenie zawarte w zestawie jest bez wątpienia kolejnym dowodem na to, iż ten model pozostawia konkurencję w tyle.
W takim przedziale cenowym praktycznie nie jest możliwe, by znaleźć dla niego godnego rywala. Trudno sobie wyobrazić lepszy procesor dający użytkownikowi tyle możliwości i nienadwyrężający drastycznie jego portfela. Nie musisz już martwić się o swoją kartę graficzną, bo jak się okazuje, nawet przy zintegrowanej grafice będziesz mógł osiągnąć nieprawdopodobne wyniki w ulubionej grze!
- Częstotliwość taktowania procesora 3.9 GHz
- Liczba rdzeni 6 rdzeni
- Odblokowany mnożnik Tak
- Typ gniazda Socket AM4
- Wynik Benchmark 19903
- ZALETY:
- + wydajny, nie grzeje się mocno
- WADY:
- - nie zauważyłem takowych.
Jeśli ktoś szuka procka do pracy w programach, do grania w mało wymagające gry albo zwyczajnie potrzebuje zintegrowanego układu graficznego aby jakoś przeczekać do momentu kupna dedykowanej karty to może brać tego Ryzena w ciemno i powinien być zadowolony. Szczególnie za tą cenę.
- ZALETY:
- + Stosunek ceny do wydajności
- + Solidny zintegrowany układ graficzny
- + Sam procesor też niczego sobie
- WADY:
- - Dołączone chłodzenie potrafi być słyszalne pod obciążeniem
- ZALETY:
- + Energooszczędny
- + Zintegrowana grafika
Generalnie PC używam głównie do Internetu, obejrzeć jakiś film czy jakieś mało wymagające zadania. Stąd pomysł o APU. Wydajnościowo to krok wstecz ale przy moich zastosowaniach. Ale te 20W to chyba troszkę przesadziłeś, że cały PC tyle w spoczynku bierze.
Watomierz ORNO który posiadam (wpinany pomiędzy gniazdko a wtyczkę) nie jest oczywiście certyfikowany/strojony itp. Niedługo będę miał wtyczkę Mi Smart Plug 2 która ma funkcję pomiaru poboru to zobaczę jaki jest rozjazd pomiędzy urządzeniami. Zasilacz w tym zestawie to ASUS ROG Strix czyli Seasonic Focus GM 750 (Seasonic robi zasilacze dla ASUS'a), który pracuje pasywnie do ok 30%/40% obciążenia - wiatrak nie kręci się jak zasilacz nie jest obciążany (to daje następny spadek poboru). Z innej beczki, obecne CPU intel'a (socket 1700) są pod względem zużycia energii w spoczynku bardzo fajne. Powszechnie uchodzą za wieprze energetyczne, ale tak jest tylko jeśli prujemy je pod korek i używamy I7/i9. Na moim głównym zestawie mam 13600K, który może się obejść bez chłodzenia wodnego a oprogramowanie HWiNFO (bardzo dobry program pokazujący parametry wielu elementów komputera) pokazuje że całe CPU zużywa pomiędzy 6 -12W (odpalone przeglądarki, film leci/lekka biurowa praca), przy czym karta graficzna na CPU jest włączona, ale nie wykorzystywana (inna dedykowana grafika) - dla tego zestawu nie mam pomiaru. Zestawy oparte na AMD wywodzących się od serwerów (Ryzen 3-9 oparte o chiplet'y bez APU) niestety zawsze brały i pewnie będą brały o te 30-40W więcej w spoczynku ze względu na chiplet I/O - taki jest przynajmniej stan mojej wiedzy. Przy czym przy zwykłym użyciu komputera raczej nie jest to istotne bo monitor i reszta osprzętu i tak dokładają swoje - ja mam po prostu 2 dodatkowe komputery które chodzą z małym obciążeniem większość doby dlatego zadbałem o niskie zużycie/interesowało mnie to (jeden to NAS/serwer (intel 12700K) drugi to były osobisty PC do którego trafił 5600G specjalnie pod kątem małego zużycia energii)
1. Płyta główna to MicroATX bez bajerów i świecących bajerów - MSI MAG B550M MORTAR
2. W firmware/BIOS'ie włączone wszystkie opcje związane z oszczędzaniem energii
3. Obudowa nie ma innych wiatraków niż ten co na cooler'ze - profil silent
Trzeba również pamiętać, że 5600G/5800G nie dość, że obsługują tylko PCI 3.0 dla grafiki to jeszcze wystawiają tylko 8x linii a nie 16x - jeśli miałbym składać nowy energooszczędny komp i czasami chciał go przycisnąć (potrzebował więcej mocy/chciałbym mieć możliwość rozbudowania o grafikę) to jednak szedłbym w Intel'a z wbudowaną grafiką (np. 13500/14500 lub 13600K).
Pozdrawiam.
- ZALETY:
- + Trudno mi oceniać ale np. do streamowania na stremlabsie przy 32gb RAMu ja używam dwie przeglądarki odtwarzacz audio komunikator i grę i procesor ma 10% zużycia czyli zero stresu dla mnie. Czy to komuś coś daje jak to czyta nie wiem, ale ja jestem bardzo zadowolony.
- WADY:
- - Wadą jest jedno konkurencja to kupa
- ZALETY:
- + łatwość OC
- + spora moc
- + przy chłodzeniu 240mm i paście krynoat temp w spoczynku 35*C
- + po OC na 4.3GHz i pełnym obciążeniu przez OCCT maxymalna temp 70*C a średnia osculuje w okół 50*C
- WADY:
- - Mała pamięć graficzna 512MB
- ZALETY:
- + stosunek cena/jakość/wydajnosc
- + idealny do codziennych zastosowań
- + zintegrowana grafika
- + załączone chłodzenie
- WADY:
- - za tą cenę brak
Gdy kupowałem to kosztował 1300 zł, i nawet wtedy był to super stosunek cena-wydajność. Do dzisiaj używałem integry i też naprawde daje radę! W lola, warframe, cs na spokojnie da się zagrać.
W pudełku dostajemy CPU razem z chłodzieniem (uwaga: ma już zaaplikowaną paste, nie trzeba kupować odzielnie)
- ZALETY:
- + świetny do domu i obróbki mulimediów
- WADY:
- - słyszalny wiatraczek
- ZALETY:
- + Mocne IGPU
- + dobra cena
- + Szybkie renderowanie filmów
- + Obsługa większosci gier
Opinia pochodzi z modelu: Procesor AMD Ryzen 5 5600G, 3.9 GHz, 16 MB, OEM (100-000000252)
Nie zrujnuje portfela a zapewni dobre osiągi.
- ZALETY:
- + cena/wydajność
- + niski pobór prądu
- + zintegrowana grafika
- WADY:
- - w tej cenie brak
- ZALETY:
- + wbudowana grafika nie wymaga zakupu karty graficznej
- WADY:
- - głośny wentylator od dołączonego chłodzenia
W swojej konfiguracji mam płytę główną asus prime b550M-A, pamięć ram Kingston Fury 2szt po 8gb, wszystko działa cicho i tak jak powinno, komuter jest stabilny
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Procesor AMD Ryzen 5 5600G, 3.9 GHz, 16 MB, BOX (100-100000252BOX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.