Procesor AMD Ryzen 7 2700X, 3.7 GHz, 16 MB, BOX (YD270XBGAFBOX)
- Częstotliwość taktowania procesora: 3.7 GHz
- Liczba rdzeni: 8 rdzeni
- Odblokowany mnożnik: Tak
- Typ gniazda: Socket AM4
- Wynik Benchmark: 17561
- Zobacz pełną specyfikację
AMD Ryzen 7
Linia procesorów AMD Ryzen 7 obejmuje wiele topowych jednostek dla najbardziej wymagających użytkowników. Procesory te są chętnie wybierane do komputerów multimedialnych, dla graczy, projektantów i do wielu innych zaawansowanych zastosowań. Jednostki AMD Ryzen 7 dysponują 8 rdzeniami i 16 wątkami, co w połączeniu z wysokim poziomem taktowania zapewnia optymalną wydajność.
Socket AM4
Procesor jest kompatybilny z płytami głównymi, które wyposażono w podstawkę AM4. To parametr pozwalający zweryfikować kompatybilność procesora z płytą główną. Socket AM4 to gniazdo procesora zaprojektowane dla licznych jednostek marki AMD. Podstawka AM4 obsługuje pamięć DDR4 i dysponuje 1331 pinami.
Mikroarchitektura Zen
Procesor oparto o nowoczesną mikroarchitekturę Zen, dzięki czemu przewyższa on porównywalne jednostki poprzedniej generacji pod względem wydajności nawet o 40%. Procesory z mikroarchitekturą Zen świetnie sprawdzają się zarówno w pracy jednowątkowej, jak i w bardziej zaawansowanych operacjach.
Brak zintegrowanego układu graficznego
Procesor nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja wymaga więc zakupu oddzielnej karty graficznej, która zapewni zdecydowanie lepsze parametry niż jednostki zintegrowane. Procesor bez zintegrowanego układu graficznego to rozwiązanie polecane do wydajnych konfiguracji gamingowych, domowych i biznesowych.
Sugerowane produkty:
Załączone chłodzenie
Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje w opakowaniu wraz z procesorem i zapewnia wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Stosowanie chłodzenia z zestawu polecane jest szczególnie w komputerach domowych i biurowych.
Odblokowany mnożnik
Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.
Wersja opakowania BOX
Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.
PROCESORY AMD RYZEN™ JUŻ TU SĄ.
ZDOBĄDŹ SWÓJ
TWÓJ SPRZYMIERZENIEC W OPANOWANIU KAŻDEJ SYTUACJI
Szybkie jak błyskawica procesory AMD Ryzen™ to najlepszy wybór. Dzięki technologii AMD SenseMI procesory Ryzen wykorzystują inteligencję maszynową do zwiększenia swojej mocy obliczeniowej.
Procesory Ryzen posiadają aż do 8 rdzeni i 16 wątków, aby zadowolić najbardziej ambitnych użytkowników oraz umożliwić im granie, transmitowanie i tworzenie treści cyfrowych bez spadku wydajności.
UKŁAD SIŁ ULEGŁ ZMIANIE
Odkryj bezkonkurencyjne zalety procesorów AMD Ryzen, które oferują najlepszą wydajność w najbardziej wymagających zadaniach. Procesory AMD Ryzen charakteryzują się niezwykle korzystnym stosunkiem ceny do wydajności i stanowią oczywisty wybór dla twórców treści cyfrowych, graczy i pasjonatów komputerowych
- Częstotliwość taktowania procesora 3.7 GHz
- Liczba rdzeni 8 rdzeni
- Odblokowany mnożnik Tak
- Typ gniazda Socket AM4
- Wynik Benchmark 17561
Zainstalowany na płycie ASRock Taichi x470 z 2x8GB HyperX Predator (HX432C16PB3K2/16) 3200Mhz + Chłodzenie AiO Liquid Master 240 FAN RGB.
Obróbka video, rendering no miodzio. Gry również pięknie ogarnia. Cooler Wraith Prism dołączony do zestawu jest urokliwy, już myślę jak go zamocować do obudowy bo niestety nie posiada otworów instalacyjnych a szkoda by leżał w pudle. Co do wykonania boxowego chłodzenia, jest dobrze i nawet cicho, jednak OC potrzebuje czegoś więcej.
Nie jestem fanatykiem automatycznego OC, pracował ponad godzinę w AIDZIE na auto OC (dochodziło do 4.5Ghz) i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Osobiście polecam wyłączyć AUTO OC. Obecnie manualnie, na sztywno 4.1Ghz na napięciu 1.33. Również stabilnie a to jeszcze nie koniec OC :)
Niskie temperatury, kultura pracy i stabilność.
Brawo AMD!
No a precyzyjniej rzecz ujmując, świetne osiągi procesora. Proporcja wydajności do ceny jest bezkonkurencyjna (jeśli chodzi o procesory ośmiordzeniowe). Dodatkowe wsparcie AMD w postaci chociażby programu Ryzen Master, pozwala konfigurować procesor wedle życzenia klienta (tego czy takowe zabiegi mają większy sens nie rozpatruję - ale możliwość jest) . Co zaś się tyczy chłodzenia. Procesor pod większym obciążeniem potrafi się nagrzać, i choć stockowe chłodzenie „daje radę” lepiej lub gorzej, to powyżej 2 - 2,5 tys. RPM (w zależności od gustu) robi się już całkiem głośne. Z kolei zaś w okolicach 3 tys. RPM możemy już mówić o pracy jak odkurzacz (pół żartem, pół serio). No ale myślę, że akurat to nie jest żadnym zaskoczeniem w kwestii chłodzeń stockowych. Po prostu jeśli cenimy sobie wysoką kulturę pracy PC-ta, i mamy zamiar w pełni korzystać z możliwości owego procesora, to trzeba jeszcze zainwestować w lepsze chłodzenie.
Co zaś się tyczy pasty termoprzewodzącej to radziłbym ją jednak zawsze wymienić na pewniejszą. W moim przypadku sytuacja wyglądała tak, że podczas składania komputera zdecydowałem się ją zostawić (nie wiem czemu, znałem opinie na ich temat, prawdopodobnie po prostu lenistwo), zaś po 4. miesiącach użytkowania (czas dla wygrzania pasty) stwierdziłem że chłodzenie producenta (przy całej swojej konstrukcji i masywności) na pewno stać na więcej. Procesor po prostu za bardzo się grzał, więc zdecydowałem się wymienić (poniewczasie) tą pastę na bądź co bądź już wiekową (chyba 4 - 5 lat starą) ale własną. I w tym miejscu należy zaznaczyć, że jeszcze nigdy odczepienie procesora od radiatora nie przysporzyło mi tyle trudu ile w czasie tej operacji. Potrzeba było dużo ciepła i cierpliwości aby klej, tudzież pasta (zwał jak zwał) puściła. Oczywiście ostatecznie wymiana się powiodła i chociaż nie będę się wypowiadał o ile stopni jakość chłodzenia się poprawiła, świeża pasta nie wygrzewa się nawet tygodnia, to zauważalna różnica jest. Intencja wymiany chłodzenia również, bo jednak za głośnie jak dla mnie.
Trochę postraszyłem (choć może kogoś ustrzegłem od podobnego losu) więc podsumowując:
- procesor niekwestionowanie genialny,
- cena wyborna,
- chłodzenie względnie głośne (ceniący większą kulturę pracy powinni wymienić),
- a pastę powinni wymienić wszyscy ;)
Produkt absolutnie polecam.
Procesor zakupiłem około półtora mieśiaca temu w zestawie z
1. MSI gtx1060 6Gb
2. Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL14 (F4-3200C14D-16GVK)
3. Płyta główna Asus ROG STRIX X470-F GAMING (90MB0XH0-M0EAY0)
4. Dysk SSD Samsung 960 Evo 250GB (MZ-V6E250BW) system w przyszłości SSD na pozostałe dane ;)
Wrażenia hmm.... po przesiadce z 10 letniego LGa 775 Core 2duo e7500 ,3 gb ramu i grafiki takiej że obecne kalkulatory mają lepszą :D SZOK !!!
Komputer uruchamia się w około 10-11 sekund (wiem ,prędkośc ładowania programów /gier - czacha dymi.
Przy próbie amatorskiej w stylu odpalona gra w tle rozpakowywanie pliku (około 8gb) nic podczas gry nie tnie, komp dla mnie osobiście maszyna wszech czasów :D skok wydajnościowy i CISZA.
Wentyl stockowy ,proc ustawiony na auto oc dochodzi do 4,3.Podczas przeglądania neta temp w granicach 55 stopni ,podczas gier około 75-85.
Buda dar base tower 800.
Mój wybór padła na AMD choć jestem graczem a obróbką plików itp zajmuję się amatorsko bo intel mnie drażni z tym że co roku można zmieniać płytę itp a tu do 2020 spokój.
Jest to moja opinia uważam AMD za rożsądny wybór bo dojdzie do tego że liczba rdzeni zacznie mieć znacznie.
Pozdrawiam
- ZALETY:
- + Szybkośc działania programów
- + Cena w porównaniu z intelem
- + 8 jajek
- + chłodzenie daje rade
- + jak ktoś lubi światełka to będzie zadowlony
Cena w morelach, zawyżona o ~300PLN - to fakt powszechnie znany.
Co do doboru kości pamięci - należy zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność z płytą główną (profile XMP oraz możliwości O/C - ogólnie najlepiej szukać kości na układach typu b-die). O mały włos nie kupiłbym pamiątek, które nigdy by nie osiągnęły wartości nominalnych z moją mobo.
Co do chłodzenia - lepiej od razu kupić przewymiarowane chłodzenie w myśl zasady "Niskie temperatury to długowieczność podzespołów."
Kompatybilność z w7 - od razu polecam walić jak w dym, bezpośrednio na stronę AMD po sterowniki chipsetu zamiast instalować te od producenta. Ja tak walczyłem z BSODami (bccode 1d) na sterownikach producenta mobo, też niby pod w7.
- ZALETY:
- + Szatańska wydajność
- + Lut pod IHS
- + Skalowalność mocy
- + Wielowątkowość
- + Rozblokowany fabrycznie
- + Bardzo zaawansowana konfiguracja procesora
- + Wsparcie windows 7
- WADY:
- - Ograniczone możliwości O/C
- - Temperatury na boxowym chłodzeniu
- ZALETY:
- + Jest to top procesor który uciągnie wszystkie typy zadań na komputerze
- + W sumie to stosunkowo niska cena. Dla porównania procesor i5 w wersji T kosztuje około 1200 zł
- + a pod względem ogólnej charakterystyki się nie da go porównać z Ryzen 7 2700X
- + Za każdym razem się jest mile zaskoczonym jak szybko się skończyła czynnośc
- + która normalnie trwała i trwała
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + cena (niższa od Inteli)
- + jakość wykonania
- + wysoka wydajność
- + odblokowany mnożnik
- WADY:
- - dziwne oprogramowanie producenta
- - chłodzenie w zestawie jest mocno przeciętne
- ZALETY:
- + cena
- + wydajność
- + dobre temperatury na stockowym coolerze
- WADY:
- - program do sterowania procesorem z poziomu Windowsa nie zawsze chce współpracować z daną płytą główną
- ZALETY:
- + Niesamowicie wydajny
- + Oświetlenie układu chłodzenia robi dobre wrażenie
- + Dołączone do procesora chłodzenie działa zadziwiająco skutecznie
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + cena
- + wydajność
- + chłodzenie
- + RGB (program do ustawień rgb daje naprawde dużo możliwości)
- WADY:
- - brak
- - osobiście przepłaciłem
- - nie wiedziałem że cena może spaść o kolejną stówę...powinienem zaskarżyć morele XD (niee...to recenzja procka
- - a nie sklepu :D)
Procesor jest bardzo wydajny. Dołączone chłodzenie jest zaskakująco dobre. Przy ręcznym ustawieniu obrotów chłodzenia można uzyskać bardzo cichy tryb pracy.
Podczas normalnej pracy szum jest ledwo słyszalny. Podczas grania grzeje się maksymalnie do 69 stopni C choć to na pewno zależy od tytułu. Podczas stress testu nie przekroczył 79 stopni C. Średnio 77.
Nie ma żadnych problemów. AMD zrobiło kawał dobrego procka.
- ZALETY:
- + kultura pracy chłodzenia w zestawie po ręcznej kalibracji w biosie
- + wydajność
- + cena
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Wszystko działa tak jak powinno, niska cena
- WADY:
- - Z poziomu płyty głównej (Gigabyte X470 Aorus Gaming 5 WiFi) da się sterować jedynie podświetleniem wiatraka dołączonego coolera, podświetlenie "ramki" działa samopas
Generalnie jak narazie żadnych problemów, żadnych krzaków ani artfaktów. Temperatura trzyma się pomiędzy 50 - 60 stopni przy stockowym chłodzeniu i jak narazie nie obciążyłem go na tyle i na tyle długo żeby osiągnął wyższe temperatury.
I jak narazie tyle tylko powiem :)
- ZALETY:
- + wydajny
- + cena
- + idealny do różnych wymagających zastosowań
- + w grach również bardzo dobrze się spisuje
- WADY:
- - brak
Bez OC i trybu boost jest w zupełności wystarczający dla moich potrzeb. Fakt -jest elektrycznym pasibrzuchem, ale wiedziałem na co się nastawiać. Na razie karmi go BeQuiet! 600W 11cm 80+gold i jest ok.
I choć nawet tego nie brałem pod uwagę, to wygląda na prawdę super z dołączonym chłodzeniem. Nigdy nie byłem zwolennikiem "świecących" zestawów, ale takiego efektu się nie spodziewałem :)
- ZALETY:
- + wszystko
- WADY:
- - może trochę to zużycie prądu
Jest różnica w ogólnym użytkowaniu systemu, bo mimo otwartych różnych programów i zakładek przeglądarki, nie robi to na nim większej różnicy. Komputer jest ledwie słyszalny, a wiatrak w zestawie super - nie dość że wydajny i cichy, to można podłączyć osobny kabelek z zasilaniem LED, i komputer nabiera nowego wyglądu :)
Pod względem wydajności, to w Firestrike/Time Spy wyniki samego CPU dosłownie 2x większe niż i7 [email protected] GHz
to do zrobienia mojemu kotu . ogólnie jeśli masz partnera/partnerkę to możecie się spotkać z taką sytuacją że będzie wielkie narzekanie na was że tak dobrze wam wszystko chodzi i że nie możecie się oderwać od ekranu .
A co do samego procesora jest bardzo wydajny w aktualnych grach, troszeczkę gorzej od Intela i7 8700k ale lepiej sobie radzi w renderowaniu grafik dla profesjonalnego grafika.
- ZALETY:
- + Chłodzenie fabryczne nie jest najgorsze, ale i tak wypada wymienic
- + Do grafiki profesjonalnej lepszy niż Intel
- + Tańszy trochę od Intela
- + Chłodzenie bardzo ładnie świeci i ogólnie dobrze wygląda
- WADY:
- - Przy takim sprzęcie lepiej wymienić chłodzenie na lepsze
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Procesor AMD Ryzen 7 2700X, 3.7 GHz, 16 MB, BOX (YD270XBGAFBOX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.