Procesor AMD FX-6300, 3.5GHz, 8 MB, BOX (FD6300WMHKBOX)

ID produktu: 532173
Zobacz produkty podobne
(440)
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Częstotliwość taktowania procesora: 3.5 GHz
  • Liczba rdzeni: 6 rdzeni
  • Odblokowany mnożnik: Tak
  • Typ gniazda: Socket AM3+
  • Wynik Benchmark: 42
Opis
Specyfikacja
Opinie (440)
Inspiracje (7)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty

Brak zintegrowanego układu graficznego

Procesor nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja wymaga więc zakupu oddzielnej karty graficznej, która zapewni zdecydowanie lepsze parametry niż jednostki zintegrowane. Procesor bez zintegrowanego układu graficznego to rozwiązanie polecane do wydajnych konfiguracji gamingowych, domowych i biznesowych.

Sugerowane produkty:

Załączone chłodzenie

Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje w opakowaniu wraz z procesorem i zapewnia wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Stosowanie chłodzenia z zestawu polecane jest szczególnie w komputerach domowych i biurowych.

Odblokowany mnożnik

Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.

TDP 95

Współczynnik TDP dla tego modelu procesora lokuje się na poziomie 95 W, co oznacza, że jest to jednostka o dobrej wydajności i raczej standardowym zapotrzebowaniu na chłodzenie i energię. Procesor ten sprawdzi się więc w większości zastosowań, jak praca, projektowanie, korzystanie z multimediów oraz gier. Współczynnik TDP (Thermal Design Power) na poziomie 95 W to dobry kompromis pomiędzy wysoką wydajnością i energooszczędnością procesora.

Wersja opakowania BOX

Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
  • Częstotliwość taktowania procesora 3.5 GHz
  • Liczba rdzeni 6 rdzeni
  • Odblokowany mnożnik Tak
  • Typ gniazda Socket AM3+
  • Wynik Benchmark 42
Produkt
Producent AMD
Kod producenta FD6300WMHKBOX
EAN 0730143302593
Informacje podstawowe
Linia FX
Wersja opakowania BOX
Załączone chłodzenie Tak
Dane techniczne
Typ gniazda Socket AM3+
Liczba rdzeni 6 rdzeni
Liczba wątków 6
Częstotliwość taktowania procesora 3.5 GHz
Częstotliwość maksymalna Turbo 4.1 GHz
Zintegrowany układ graficzny Nie posiada
Odblokowany mnożnik Tak
Architektura 64 bit
TDP 95 W
4.5/5
(440)
97% osób poleca
ten produkt
5
72%
4
25%
3
2%
2
1%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Rywal i3 czy i5? Mając do wyboru i3 i FX6300 decyzja jest oczywista-idziemy w stronę AMD. Tak, tak , wiem-zaraz odezwą się głosy zmartwionych o wysoki pobór energii. Ludzie, mówimy w najbardziej hardkorowym przypadku o różnicy kilku, tak kilku nie kilkunastu, złotych miesięcznie, więc zdrowy rozsadek potzrebny. A jak z i5 i FX 6300 ? No tu już trzeba FXa podkręcić albo iść w stronę 8xxx. Albo kupić Intela tylko za porządnego i5 trzeba zapłacić dwa razy tyle co za FX6300. Wart? Pewnie tak jak masz kasę na zbyciu.
  • ZALETY:
  • + 6 rdzeni(tak, tak , tylko 3, ale ta wielowątkowość...._
  • + temperatury ( 29-30 idle, 45 OCCT po 0 minutach i stoi w miejscu)
  • WADY:
  • -dla mnie nie ma,fani Intela zapewne widza ich więcej........
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
ON ma 6 ALU i 3 FPU. Teoretycznie 3 moduły, po 2 ALU i FPU I L1.
Widzę że marketing rdzeni dobrze działa :). Niestety, mimo 6 rdzeni ten procesor zostaje w tyle za i3 - jeżeli chodzi o rendering 3d.
a praktycznie ma rdzenie modułowe fizyczne, z tym ze na w8.1 potrafią sie scalać przez co zyskuja na wydajnosci
- nowsze i3 są lepsze niż starsze i7
- 6 rdzeni 1 wątkowych! (lub 3x2 w hyper tRANSPORT nie mylić z hyper tHREADING)
- intel podaje ADP jako TDP (faktycznie temperatury i pobór prądu są bardzo zbliżone, dodatkowo FX mają dobry mechanizm oszczędzania energii)
- ...

Trzeba nadmienić, że procesory obu firm dość mocno różnią się technologicznie i osoba, która sumiennie odrobiła pracę domową będzie mogła o tym napisać może nawet dość grubą książkę. :P
Przewagą intela jest przyszłościowość, a także podkręcony g3258 posada lepszą wydajność niż ten fx a pentium + chłodzenie jest tańszy niz ten FX
Pytanko czy płyta główna M4A78LT-M LE obsłuży tego fx
Mam 6300 i nie narzekam;) wszystko cieka;) Jestem zadowolony;) za tą kase to jest KOMBAIN!! :) NIE MAM NIE CO I3 I5 i7 i DO NIVIDI:D
W testach nie wychodzi lepiej od i3 i taniej testy są na YouTube robione przez liptona
Nie rozumiem cię kilkunastu złotych to duża różnica szkoda ci na lepszy procesor a na prąd nie policz sobie niech bierze 7 złotych więcej przez 12 miesięcy masz 84 złote przez 4 lata to masz 400zł to masz i5 na podstawce 1150 wszystko się liczy jak się kupuje procesor to ze musisz go podkręcić i chłodzenie kupić obudowę w miarę przewiewna żeby temperatury wysokiej nie miał sporo już miałem Amd procesorów tak ze troszkę wiem
Ten procesor podkręcony do znośnych Mhz bije na głowę jakiegokolwiek i3. Samo podkręcenie jest dziecinnie proste - dla mnie to najlepszy budżetowy CPU na rynku.
intel po prostu ma więcej fanów ten procek idealnie nadaje się do gier w porównaniu do i5 4460 podkręcony fx się nie umywa zapłacisz 400 zł i masz wydajność o te 10-20 fps więcej czy to jest opłacalne no moim zdaniem nie chociaż jestem fanem intela i posiadam i5-6400 ale pomimo tego uważam że ten fx to dobry procek
Natalia, to wychodzi na to, że w miesiącu komp musiałby chodzić na maksymalnym obciążeniu przez 155 h jakieś blisko 7 dni. Jakoś sobie niewyobrażam napierdzielać tyle czasu w miesiącu na pełnym obciążeniu. Chłodzenia nie musisz kupować. Do intela niby też nie trzeba kupować, a nie znam nikogo kto na boxsie chodzi. Moje zdanie jest takie, jak AMD nie zrobi teraz czegoś porządnego to się przesiadam na intela, chociaż nie trawie ich propagandyzmu i patentowania wszystkiego. Niedługo odgłos spłukiwanego kibla opatentują jako swoją technologie, typowo amerykańskie.
Opinia potwierdzona zakupem
Świetny procesor, bardzo mocny. Moim zdaniem bezkonkurencyjny w swojej cenie. Po lekkim oc i z jakimkolwiek przyzwoitym chłodzeniem, bije na głowę każdą inną propozycję do 500zł.
Używam do programów CAD, OpenGL , Open CL, z kartą FirePro v3900 stanowi bardzo wydajną stację roboczą w śmiesznej cenie. V-Rey widzi go jako 6 rdzeni - renderuje "6 kwadratów" do tego wysokie taktowanie, dzieki temu "wciąga nosem" dużo droższe i5 a z i3 w tej cenie robi sieczkę.
  • ZALETY:
  • + cena
  • + mocny, łatwe OC nawet na marnym mobo podkręca się stabilnie na 3,9Gh bez zmiany napięcia (4h w OCCT bez błędów) (to samo co 6350, a nie wymaga mobo z mocną sekcją zasilania 125W)
  • + Z przyzwoitym chłodzeniem nie grzeje się, max temp w stresie 55'C przy 3,9Ghz.
  • + świetny w programach 3D, niesamowita wydajności wielowątkowa (renderingi).
  • + dobra stabilność w wymagających aplikacjach, nie "laguje".
  • WADY:
  • -pobór prądu
  • -box chłodzenie na śmietnik.
  • - dosyć słaby pojedyńczy rdzeń. W photoshop i innych programach "jedno rdzeniowych", odczuwalnie słabszy od i5.
  • -wymaga przyzwoitego chłodzenia i przeciągu jeśli ma stabilnie działać na płycie mATX z małą obudową.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
dolicz 100 zł na chłodzenie bo to jest w amd fx podstawa
Opinia potwierdzona zakupem
Super procesor, bardzo mocny i wydajny, w moim przypadku duży skok technologiczny z athlona x2 daję się odczuć, można wykonywać całą masę rozmaitych czynności bez spadku mocy. Zużycie nie przekracza 40 % na rdzeń a maxymalnie zaobserwowałem 68 %. Jestem zadowolony w 100% komp służy mi do gier i paru programów, sprawuję się w tej roli pierwszorzędnie nie żałuję zakupu, jedynym minusem jest ten malutki radiatorek z mini wiatraczkiem dołączony do zestawu, co prawda przeglądając net czy oglądając film proc nie ma wysokich temperatur, ale jeśli się włączy grę to wiatrak zaczyna być słyszalny a temperatury sięgają 55C, co i tak nie jest dramatem. Można dokupić jakiś trochę większy i z głowy. temp. sprawdzanie aida64 i hwmonitor
  • ZALETY:
  • + Mocny i wydajny, tani, trafny wybór ze względu na stosunek ceny do jakości, za niewielką kasę otrzymuję się potężny sprzęt który posłuży na pewno parę lat.
  • WADY:
  • - boxowe chłodzenie, jednakże tragedii nie ma, można na nim żyć bez stresu, chyba że jest się maniakiem i chcę się uzyskać jak najmniejszą temp.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Boxowe collery AMD niestety mają to do siebie, że są głośnie i nieefektywne. Jak zawsze mówię, że warto sobie nawet zakupić HE1224 albo HE1226 i spadek temp i kultura pracy widoczna za niską cenę.
Ja do niego dokleiłem Spartana Pro, bo podkręcałem go do 4.2 na sztywno. I jakoś sobie radzi. Mam to to już prawie 3 lata i wciąż daje rade bez problemu. Po tym czasie stwierdzam, że jak ktoś nie ma świra to na tym śmiało będzie grał w fhd pod warunkiem zakupu porządnej karty. Ja kupiłem używaną HD7950 od Saphire, podkręciłem na maxa i nie dość że chłodna i cicha to jeszcze wydajna. Prawdą jest, że to jest trochę kombinacji z tym wszystkim ale jestem żywym dowodem na to, że można sobie świetnie radzić bez wydawania milionów.
Opinia potwierdzona zakupem
Zaskakująco wysoka wydajność i lekkość pracy na równocześnie uruchomionych wielu aplikacjach nawet w trybie ustawień energooszczędnych na płycie głównej Asus M5A97 EVO R2.0 Przy działających 6-ciu rdzeniach 1,4GHz z poborem mocy kilku watów. Przy auto tuningu Asusa działa do prawie 4,9 GHz 100% stabilności (tryb turbo ,wszystkie rdzenie aktywne) na coolerze Raijintek Ereboss
  • ZALETY:
  • + Rewelacyjny stosunek wydajności do ceny.
  • + Wysoka kultura pracy dzięki ogromnemu buforowi L2 + L3
  • + Zaskakująco niski pobór mocy.
  • + Zaskakująco wysoka wydajność.
  • + Odblokowany mnożnik.
  • WADY:
  • - Swoje zalety ujawnia przy nowoczesnych systemach operacyjnych i dopracowanych do współpracy z nim programach.
  • - Wskazane użycie dobrej płyty głównej w rękach kogoś komu che się pobawić z ustawieniami.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Czy ten procek będzie działał na płycie Asus M5A78L-MLE
Nie powinno być problemów, podobnie jak z ASUS M5A78L-M LX3. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to aby ten większy radiator na płycie miał dobre chłodzenie , bo z tego co wiem ma skłonności do przegrzewania. Wtedy może działać niestabilnie. Z tego powodu wskazana była by obudowa o przyzwoitej wentylacji. Procesorów o wyższym TDP niż ten FX6300 bym na nią również nie zakładał.
Opinia potwierdzona zakupem
Wybierałem między Intel I3 4xxx a tym cudeńkiem, jestem bardzo zadowolony, świetnie się kręci, mam obecnie płytę z 4 pin zasilaniem procesora i wbrew opiniom można podkręcić ten procesor, nie dużo ale zawsze coś :) (4 Ghz , vcore 1,36V) dalej na 4 pin nie idzie :/
  • ZALETY:
  • + Wydajny w zdecydowanej większości gier (GTA 5 potrafi wycisnąć z tego cacka tyle co OCCT :P)
  • + Cena/Jakość , chyba nikomu nie trzeba mówić że AMD podbiło rynek tanich a wydajnych procesorów.
  • + Możliwości OC
  • + Gó*no prawda że AMD to grzejniki na chłodzeniu box 70 stopni max przy podkręconym do 4ghz) Intel COre i3 wywijał 85 stopni :P
  • + 6 Rdzeni, niektórzy mówią że ma 3 rdzenie a to nie prawda bo ma 3 moduły po 2 rdzenie :)
  • WADY:
  • - Za 419zł brak :)
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Procesor jak za swoją cenę bezkonkurencyjny. Użytkuje komputer z 4-wątkowym i3 i tym FX'em, w grach większej różnicy nie ma. Natomiast w użytku codziennym i zadaniach półprofesjonalnych FX gniecie i3. U mnie ten procesor działa podkręcony na @4.5GHz na płycie Asrock 970 extreme4, grafika r9 270 również podkręcona ;)
  • ZALETY:
  • + Z chłodzeniem Fera 2 przy @4.5GHz nie przekracza 66C przy testowaniu OCCT. (4 wentylatory w budzie)
  • + Bije i3 na głowę w użytkowaniu codziennym i półprofesjonalnym
  • + Żadnych problemów przy korzystaniu z maszyn wirtualnych
  • + Lutowany IHS
  • + Łatwe OC
  • WADY:
  • - Potrzebuje solidnej płyty jeśli myślimy o OC
  • - wydajność pojedynczego wątku
  • - wymierająca podstawka
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Procesor jest zaskakująco wydajny i w mojej opinii niezawodny. Jak dla mnie wart swojej ceny, a w tym przedziale cenowym raczej nie ma sobie równych. Posadzony na płycie Asus M5A97 R2.0 i chłodzony Silentium PC Fera 3 HE1224 (temp. procka to stałe 30C) i 16GB Hyper X Dual Channel. - może pobór prądu mógłby być niższy ale trochę się czepiam (maksymalnie u mnie 68,79 W - normalnie 6-7 W podczas przeglądania stron). Naprawdę polecam - procesor was zaskoczy pozytywnie!
  • ZALETY:
  • + Moc
  • + Wydajność
  • + Cena
  • + Kompatybilność z innymi podzespołami (czego nie da się powiedzieć o serii APU)
  • WADY:
  • - nie będę wymyślał, jak dla mnie za tę cenę słabych stron brak
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Zastanawiałem się nad intelem i5 3470k, które wypadają jednakowo. W moim przypadku górę przeważyła płyta główna i cena zestawu. W przypadku Intela dobry procesor i tandetna płyta główna, albo przyzwoity procesor w zupełności wystarczający do gier i dobra płyta główna. Wybrałem platformę AMD. Procesor skręcony bez żadnych problemów do stabilnych 4,6 GHz , a gry? Gry na ultra detalach przy rozdzielczości 1920x1200. Najnowsze tytuły, nie zauważyłem spadku poniżej grywalności.
  • ZALETY:
  • + OC, niskie TDP, bez problemu daje radę w skomplikowanych obliczeniach graficznych, świetna wydajność w grach.
  • WADY:
  • - Jeszcze nie znalazłem.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dobry procesor do 500zł na platforme AM3+ jak ktoś nie chce lub po prostu mu się to nie opłaca - zminiać platformy na intelowską. Stałe klatki na fabrycznych taktowaniach, wydajny. GTA 5 razem w GTX 750Ti zapewnia stałe 60 na mieszanych wysokich z b. wysokich w 1650x1080p.
Na Boxowym chłodzeniu w stresie miał do 60 stopni, a w spoczynku jakieś 35-40 czyli temperatury całkiem w porządku ;-) (Bo teraz razem z Ferą III v2. to spoczynek = 20, stres 35-45 max).

jako tako, polecam ;-)
  • ZALETY:
  • + Wydajny jak na swoje lata.
  • + Patrząc na obecne czasy to wciąż dobry stosunek cena/jakość.
  • WADY:
  • - Pobór prądu bo aż 95 [W] ;-;
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Tani CPU który daje radę. U mnie śmigam na nim w CS GO, rozdzielczość 1280x960. Średnio 160-200 FPS. Wyłączałem opcję AMD Cool'n'Quiet bo taktowanie skacze z 3,5ghz na 3ghz, a w trybie silent 1,4ghz, bez tego trzyma 3,5ghz
  • ZALETY:
  • + Możliwość kręcenia (choć mi nie jest potrzebne)
  • + Z SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144) ładnie trzyma niską temperaturę (podczas grania 50 stopni nie przekracza, w spoczynku ok. 25 stopni)
  • WADY:
  • -Dołączone chłodzenie od producenta wygląda na śmiesznie małe w porównaniu z powyższym które dokupiłem, nawet nie sprawdzałem jak działa, bał bym się na nim cokolwiek kręcić przy CPU
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo wydajna jednostka w przyzwoitej cenie. nie polecam korzystać z boxowego chłodzenia gdyż w mojej obudowie SPC Gladius M20 przy nowych grach procek się przegrzewa i wyłącza komputer. Podsumowując bez konkretnego chłodzenia nie byłem w stanie osiągnąć nawet tych 4GHz przy obciążeniu. Co do wydajności bez zastrzeżeń na pewno lepszy wybór od Intel i3.
  • ZALETY:
  • + cena
  • + jakość
  • + 6 wątków
  • WADY:
  • -box jest suszarką z której ktoś wyciągnął grzałkę a zamiast niej włożył radiator od procesora
  • -PWM od 3500 do 6000 obrotów?? to jest kpina
  • -wyje... on wyje
  • -chłodzi źle
  • -trzeba kupić nowe chłodzenie
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Używam kompa do pracy (muzyka i grafika). W tej cenie - absolutna rewelacja. FX 8500 ma więcej rdzeni (4 albo 8 - zależy od definicji), ale pojedyncze moduły są nieco wolniejsze. Wydaje mi się że dlatego 6300 jest bardziej uniwersalny, bo nie wszystkie programy potrafią korzystać z tylu rdzeni, a prędkość zawsze się liczy.
  • ZALETY:
  • + Cena/szybkość, wydajność, uniwersalność.
  • WADY:
  • - Głośne fabryczne chłodzenie. Chłodzi wystarczająco, ale szumi jak morze bałtyckie :)
  • -
  • - Problem podobno znika po wymianie chłodzenia na lepsze (wystarczy takie w cenie 100 - 150 zł), czego jeszcze nie wypróbowałem.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
ja kupiłem chłodzenie aab cooling P4 pwm za 70 zł i przy 4.4GHz temp ~57-60st, a chodzi w miarę cicho (w porówaniu do box bardzo cicho)
ja mam chodzenie do niego za jedyne 60-70 zł i w spoczynku tep wynosi 17-20stopni
Ja korzystam z silentium pc spartan 3 pro (89zł) i czasem nawet nie wiem czy komputer jest włączony bo zupełnie nic nie słychać
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry zakup. Za te pieniądze co mogę mieć lepszego? NIC!! i3? Wolne żarty.Czasami lubię zagrać w najnowszy tytuł i tutaj przewaga fx6300 nad i3 nie ulega dyskusji. Kto ma pieniądze na zbyciu kupuje i5. Tylko nie zapomnijcie o płycie porządnej bo kupujac fx..... na płytę wypasioną starczy wam kasy kupując i5 już nie za bardzo.Ja na procka i płyę miałem 700 zł. Dokupiłem m5a97 evo r2. Czy za te pieniądze kupię i5 z porzadną płyta do OC??? Żart.
  • ZALETY:
  • + cena, 6rdzeni, przyszłość w grach, AMD(sentyment:-) ), pradożerność porównywalna do i5
  • WADY:
  • -boxowe chłodzenie od razu do wymiany
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Chyba kpisz kolego?!
i5 bez K łykają w grach tego procka jak chcą, więc teoria że potrzeba OC jest śmieszna.
Jedynymi prockami wartymi uwagi u AMD są 8320 i 8350. Reszta to szrot.
marketing ci przesłania logike i portale które maja w tym cel, droższy intel, wieksza marża wiekszy zysk...
Opinia potwierdzona zakupem
Rewelacja to tych celów, do jakich stosuję. To do komputerów w pracowni architektonicznej, gdzie stosowane są programy Autodesk i Revit. Procesory AMD z serii FX, niekoniecznie najnowszej generacji, sprawdzają się znakomicie. Mozna je bez problemu podkręcać. Stale uważam, że AMD nie jest doceniony należycie przez użytkowników. To pewnie wina słabego marketingu wobec agresywnego stosowanego przez Intela. Ale trzeba także dobrać odpowiednią płytę.
  • ZALETY:
  • + Dobry, mocny i stabilny procesor. Dla celów wyżej opasanych ma zaletę, jaką jest brak zintegrowanej grafiki.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Na dziś dzień żałuję, że nie kupiłem FX 6350 w standardzie wyżej taktowanego, ale ten jest na prawdę ogień, przesiadka z 2 rdzeniowego Athlona 3ghz na tego FXa na prawdę bardzo miło mnie zaskoczyła, można klikać i przełączać się między stronami, zdjęciami, folderami jednocześnie coś instalując i nawet na chwilkę się nie zatnie także szczerze polecam! Póki co działa w połączeniu z 8gm ramu i Radeonem HD6770 ale Max Payne 3 śmiga na bardzo wysokich detalach aż milutko bez zająknięcia.
  • ZALETY:
  • + Bardzo sprawniutki procesor!!
  • WADY:
  • - Brak
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Procesor bardzo wydajny. Jak za tą kasę bezkonkurencyjny. Na boxowym chlodzeniu w spoczynku temperatury 30-32, w stresie do 48.( oczywiście lekko podkręcony na 3,8 na rdzeń).Płyta główna Asus M5A97 EVO R2.0. W zestawie z tą płytą bez problemu poszedł na 4,2 na rdzeń ( temperatury na chłodzeniu box w stresie nie przekroczyły 50 ( mam dobrze wentylowaną obudowę). Pewnie poszedłby więcej ale to już muszę zainwestować w lepsze chłodzenie
  • ZALETY:
  • + 6 rdzeni
  • + wydajność
  • + cena
  • WADY:
  • - boxowe chłodzenie jest trochę za głośne
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Mocny procesor, nie spodziewałem się że będzie tak dobrze jak jest :)
  • ZALETY:
  • + wspaniałą wydajność
  • + turbo 3,8 na 6 rdzeni
  • + czasami turbo 4,1 na 6 rdzeni z tą pamięcią ram kingston predator 1866 :)
  • + dobrze sprawuje się w grach
  • + łatwy montaż
  • + plaster pasty na cool-erze
  • + szybko się chłodzi i nie ma wielkiej temperatury maks 50C w grach BF3 i tym podobnych na ustawieniach maksymalnych
  • + a po minucie ma 20C jak się grę wyłączy
  • WADY:
  • - zużycie prądu
  • - mały cool-er i lekko hałaśliwy na pełnych obrotach
  • -
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
No to ile tego prądu zużyłeś skoro to taki minus? 2 zł więcej na miesiąc?
nawet nie, raczej 50gr :P
Opinia potwierdzona zakupem
Dobry procesor, w zupełności wystarczający do pracy, a nawet do gier.
TDP 95 Watt to maksymalny pobór mocy i realnie jest to mniej niż średnio-maksymalne 84 Watt dla i7 4770K.
  • ZALETY:
  • + Mocne 6 rdzeni FX-6300 potrafi często pokonać w gruncie rzeczy czterordzeniowego i7 4770K.
  • + Realnie pobiera mniej mocy niż i7 4770K.
  • + Na FX-6300 podczas pracy w środowisku wielowątkowym (Java) nie obserwuję zamuleń, takich jakie obserwuję na i7 4770K.
  • WADY:
  • - Mógłby być ciut szybszy dla jednego wątku we wszystkich aplikacjach.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Haha chyba śmieszny jesteś widać że to pisał jakiś gimnazjalista.
To wszystko brednie ten procesor nie dorasta nawet i3 do pięt a co dopiero i5 czy i7!!

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/vishera_4300_6300/def/flash.png
Zarówno na Linux jaki i Windows 10, (niekręcony) procesor FX-6300 spisuje się lepiej niż (niekręcony) i7 4770K w środowisku Java. Nic na to nie poradzę, że tak jest.
Ja mam doświadczenie zawodowe w IT ponad 20 letnie.
Gimnazjalistą (grającym w gry) widać sam jesteś, jeśli wolisz dwurdzeniowego i3 niż solidny procesor 6-rdzeniowy.
Opinia potwierdzona zakupem
Procesor świetny! Temperatura w stresie nie więcej niż 40, w spoczynku około 17. Procek bardzo wydajny, nie laguje w żadnych grach czy programach. Podobno łatwy OC, ale jeszcze nie potrzebowałem tego zrobić.
Boxowe chłodzenie - o dziwo - cichutkie. Sam montowałem i mając komputer tuż obok Intela z dokupionym chłodzeniem - prawie nie czuję różnicy. Za taką cenę nie kupi się nawet dwa razy gorszego intela. Polecam.
  • ZALETY:
  • + AMD
  • + wydajność
  • + ilość rdzeni
  • + cena
  • WADY:
  • - nie ma, a nastawiałem się, że będą.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Procesor jest wystarczający. 6 rdzeni a raczej 3 rdzenie 6 wątków :) Do pracy biurowej nadaje się wyśmienicie. Jeśli ktoś zajmuje się renderowaniem to na pewno te 6 wątków się przyda. Rdzenie są słabsze id inteloskich ale wystarczające. Jeśli ktoś nie będzie miał di czynienia z programami które wykorzystają 6 tych wątków to bardziej opłaca się brać i3 6100 :)
  • ZALETY:
  • + 6 wątków
  • + Cena
  • + Tanie płyty pod socket AM3+
  • + Kręci się i konkuruje w grach z fx 8350 4 ghz
  • WADY:
  • - Większe TDP
  • - Stara konstrukcja
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
Gwarancje
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(440)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(7)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 00:38
Cześć!
Procesor AMD FX-6300, 3.5GHz, 8 MB, BOX (FD6300WMHKBOX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.