Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8 MB, BOX (BX80677I77700K)

ID produktu: 975832
Zobacz produkty podobne
(416)
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Częstotliwość taktowania procesora: 4.2 GHz
  • Liczba rdzeni: 4 rdzenie
  • Odblokowany mnożnik: Tak
  • Typ gniazda: Socket 1151
  • Wynik Benchmark: 9655
Opis
Specyfikacja
Opinie (416)
Inspiracje (268)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty

Intel Core i7

Linia procesorów Intel Core i7 jest polecana do szczególnie wymagających zastosowań. Procesory z tej linii mogą być wyposażone w cztery, sześć lub nawet osiem rdzeni, a modele i7 Extreme nawet w dziesięć rdzeni. Jednostki te dysponują najczęściej sporą pojemnością pamięci podręcznej i doskonałymi parametrami użytkowymi, co czyni je odpowiednim wyborem do komputerów biznesowych, gamingowych, a także do urządzeń służących do projektowania i obróbki multimediów.

Socket 1151

Procesor jest kompatybilny wyłącznie z płytami głównymi, na których znajduje się gniazdo LGA1151. Parametr ten pozwala zweryfikować kompatybilność płyty głównej i procesora. Podstawka LGA1151 jest stosowana w procesorach Intel Skylake oraz Kaby Lake i nie jest kompatybilna z socketem 1151 Coffee Lake, jaki znajduje się w procesorach Coffee Lake.

Mikroarchitektura Kaby Lake

Swoje parametry i wydajność procesor zawdzięcza mikroarchitekturze Kaby Lake, o którą został oparty. Wykonano go w 14 nm procesie technologicznym, wyposażono w pojemną pamięć podręczną i liczne usprawnienia w porównaniu do architektury Skylake. Mikroarchitektura Kaby Lake zapewnia wyższą wydajność procesora, co przekłada się na jeszcze lepsze wyniki całej konfiguracji.

Zintegrowany układ graficzny: Intel HD Graphics 630

Procesor został wyposażony w zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 630, dzięki czemu nie trzeba inwestować w odrębną jednostkę graficzną. GPU Intel HD Graphics 630 to energooszczędne rozwiązanie, które sprawdzi się w codziennych zastosowaniach. Układ ten zaoferuje taktowanie do 1150 MHz, dysponuje 192 jednostkami cieniującymi, wspiera DirectX 12.0 i pozwala na korzystanie z rozdzielczości 4K przy odświeżaniu 60 Hz. Zintegrowana grafika jest polecana szczególnie do komputerów biurowych i domowych.

Bez załączonego chłodzenia

Procesor jest oferowany bez fabrycznego chłodzenia, dlatego konieczny będzie zakup oddzielnego zestawu chłodzącego. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie parametrów chłodzenia do specyfiki procesora, komputera i do potrzeb użytkowych – można zdecydować się na chłodzenie powietrzem lub cieczą.

Sugerowane produkty:

Odblokowany mnożnik

Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.

Obsługa pamięci RAM DDR4-2400

Atutem tego procesora jest bezproblemowa współpraca z szybką pamięcią RAM DDR4 o taktowaniu do 2400 MHz, co przekłada się na wysoką wydajność całego urządzenia. Pamięć RAM o taktowaniu 2400 MHz jest chętnie wybierana do konfiguracji multimedialnych i gamingowych, gdyż zapewnia szybkie działanie oraz wysoką płynność pracy urządzenia.

Niekompatybline z chipsetami  H310, B360, H370, Z370

Procesory te nie są kompatybilne z chipsetami H310, B360, H370, Z370

Wersja opakowania BOX

Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.

Nadszedł czas na zupełnie nowy standard wydajności komputerów.

Poznaj najnowsze procesory Intel® Core™ 7generacji, wyprodukowane w procesie technologicznym 14 nm - Kaby Lake.

 

Od niespotykanej wcześniej szybkości uruchamiania, poprzez obsługę dotykową, aż po funkcje rozpoznawania głosu i twarzy – bardzo szybko zdasz sobie sprawę, jak wysoko postawiliśmy poprzeczkę. Niezwykle krótki czas reakcji pozwala na błyskawiczne przełączanie pomiędzy aplikacjami i przeglądanie zasobów sieci, a dzięki obsłudze rozdzielczości 4K Ultra HD poznasz zupełnie nowy poziom wrażeń multimedialnych. Grafika bliska rzeczywistości, nadzwyczajna szybkość połączeń dla łatwego przesyłania danych i wyświetlania zawartości oraz wbudowane zabezpieczenia chroniące wszystkie najcenniejsze dane – to tylko ułamek możliwości nowej generacji procesorów. Co więcej, dzięki obsłudze nowych, zaskakujących funkcji systemu Windows 10, procesory Intel® Core™ i5 i i7, 7 generacji pozwalają puścić wodze fantazji i poznać świat zupełnie nowych wrażeń użytkowych.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
  • Częstotliwość taktowania procesora 4.2 GHz
  • Liczba rdzeni 4 rdzenie
  • Odblokowany mnożnik Tak
  • Typ gniazda Socket 1151
  • Wynik Benchmark 9655
Produkt
Producent Intel
Kod producenta BX80677I77700K
EAN
Informacje podstawowe
Linia Core i7
Wersja opakowania BOX
Załączone chłodzenie Nie
Dane techniczne
Typ gniazda Socket 1151
Liczba rdzeni 4 rdzenie
Liczba wątków 8
Częstotliwość taktowania procesora 4.2 GHz
Częstotliwość maksymalna Turbo 4.5 GHz
Zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 630
Odblokowany mnożnik Tak
Architektura 64 bit
Mikroarchitektura procesora Kaby Lake
TDP 91 W
Maksymalna temperatura pracy 100 st. C
Pamięć
Rodzaje obsługiwanej pamięci DDR4-2400
Pamięć podręczna L1 4 x 32 KB (D), 4 x 32 KB (I)
4.5/5
(416)
95% osób poleca
ten produkt
5
77%
4
17%
3
4%
2
1%
1
1%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Do gier Najlepszy na rynku.Bez oc mniej opłacalny niż 6 generacja.Przy oc widać dużo większy potencjał. 5ghz przy 1.312V offset mam ustawiony na 0.080V .Temperatura w grach średnio 56stopni .Maksymalne 63 stopnie.Chłodzone powietrzem macho rev A.Spokojnie można wyciągnąć 5.2ghz.
  • ZALETY:
  • + Największa ilość fps w grach
  • + Duży potencjał OC
  • + Normalne temperatury pracy.
  • WADY:
  • -Bez oc na tle 6 generacji wypada słabo
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Mam zamiar go kupić Zamierzam go zestawić z pamięcią DDR4 3000 MHz CL-15
Obecnie mam i7-4771 ram 16GB DDR3 2133 MHz CL-9
Pytanie czy jest sens i czy odczuje różnicę w Grach.
Pozdrawiam.
w grach, nawet z włączonym frapsem będzie cięzko zauwazyć, jeżeli chcesz coś zmieniac to karte graficzna, wymiana proca w twoim wypadku to kompletne wyrzucenie pieniedzy przez okno, a przeciez samego proca nie wymienisz. Pozdro
Według mnie nie opłaca się wymienić jeżeli masz i7-4790k lub wyżej (dotyczy i7) .Ogólna zmiana wydajności to 36%. W grach będzie dużo poniżej.Zależy ,też od gry bo jedne skupiają się bardziej na procku inne na karcie.Rankingi często masz bez oc a 7700k ma duży potencjał.Bez znajomości oc 3 kliknięciami w biosie masz 4.5ghz.Poczytasz kilka godzin i spokojnie możesz próbować 5ghz.To już w grach sporo zmieni.Pytanie jaka grafę masz bo jeśli poniżej gtx 960 to chyba rzeczywiście lepiej by było kupić gtx 1070.Druga sprawa zapowiedź nowych Procków intela oraz amd może sporo zmienić więc nie jestem pewien czy nie warto się wstrzymać z zakupem.
Ja mam aktualnie gtx 1070 zotac ,procka na 5ghz ,ram 3000 cl 15.Wiedźmin stałe 60 fps na full na ultrawide 2560x1080.
W firestorm 1.1 mam 17 076 punktów
Na jakiej płycie został podkręcony ten procesor ?
na asus maximus IX formula.
Opinia potwierdzona zakupem
Przesiadłem się na niego z archaicznej już platformy s775. Co prawda hulał tam QX9770 @ 4.6 czyli absolutny król tego socketu więc nie ukrywam że oczekiwania miałem dość wysokie a poprzeczkę postawioną dość wysoko. Nadmienię tylko że procesory kolekcjonuje od ponad 15 lat i to delikatnie mówiąc mój konik. Ale do rzeczy, o mały włos nie kupiłem platformy Z170/Skylake. Postanowiłem jednak poczekać kilka miesięcy i zainwestować w Z270/Kaby Lake pomimo średniej, obiegowej opinii jeśli chodzi o skok wydajnościowy względem architektury oczko niżej. Te kilka linii PCI Ex więcej było mi potrzebne pod przyszłościowy projekt SLI. Powiem szczerze, że jestem zmieciony z powierzchni ziemi. 8 logicznych rdzeni śmigających na 4.8 GHz bez większej spiny ( zasilanie vcore zwiększyłem aż o 0,010 V :D ) to dla mnie majstersztyk. Wiem że to może kwestia egzemplarza jaki mi się trafił, ale nie sądzę. Można mieć żal do Intela za ściemy w stylu litografia 16nm+ ale ich pomysł na biznes w stylu tick-tock zadomowił się już dawno temu. Konkludując, najlepszy wybór dla ludzi (takich jak ja) których nie stać na prawdziwego kozaka pod płytę x99..
  • ZALETY:
  • + Pure Power !
  • + Niesamowite OC, u mnie 5.0 GHz (na wszystkich rdzeniach !) przy odpowiednim ręcznym ustawieniu biosu a czuje że to jeszcze nie jest limit ;)
  • + Nowoczesne rozwiązania oszczędzania energii, normalnie śmiga na 800 MHz i radzi sobie ze wszystkim
  • + Idealny wybór dla ludzi bez funduszy na s2011-v3
  • + Działa na płytach Z170
  • WADY:
  • -ten cholerny "glut" pod IHS`em, mógłby spokojnie działać zimniej
  • -najlepiej działa z chłodzeniem wodnym
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Super wydajny, niezła kultura pracy. Ciekawi mnie tylko dlaczego Intel nie idzie po rozum do głowy i ciągle stosuje GLUT który zamiast pomóc to spieprza procek. Czyżby inżynierowie celowo zastosowali takie rozwiązanie? Wracając do procesora mogę polecić każdemu jest naprawdę niezły. Przesiadłem się z teoretycznie z i5 4690K na i 7 6700K, którego miałem 8 dni i oddałem w ramach 14 dni na zwrot i w tej samej cenie zakupiłem i7 7700K. Jeśli jesteś osobą taką jak ja czyli dla mnie liczą sie wykresy, statystyki, dane i liczby to polecam Ci ten procek jest zajebisty. Chłodzę go silentiumpc grandis 2 a temp. w spoczynku 28st w stresie 61st po OC do 4,6ghz w spoczynku nadal w okolicy 28st w stresie 69st. Obudowa fractal define r5 Okno.
  • ZALETY:
  • + jest moc
  • + jest intel
  • + jest OC
  • + Cena może wysoka ale w tej samej cenie macie i7 6700K
  • WADY:
  • - GLUT. Kiedy wreszcie Intel zaprzestanie produkcji proca z glutem. Gdyby nie glut myślę ze temeratury by spadły a wtedy OC idzie w górę i kultura pracy jeszcze by się zwiększyła.
  • - Lekki szwindel ze strony intela i7 6700K oraz i7700K to jedno i to samo. Tak samo było z haswelem i5 4670K po czym pojawił się i5 4690K devil canyon. Lekko poprawiona konstrukcja.. SZWINDELLLL i tyle
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Żaden szwindel. Intel od początku powtarzał, że to tylko odświeżenie oferty. Dostaniemy nowe instrukcje oraz lepsze OC.
Opinia potwierdzona zakupem
Uważam, że jest to naprawdę świetny procesor ma jednak on pewną specyfikację pracy na "standardowym systemie". Po nagonce na wysokie temperatury osiągane przez te procesory obawiałem się tego zakupu jednak po dokładnym sprawdzeniu o co tak naprawdę chodzi wnioskuję, że wszystkie oskarżenia były bezpodstawne. Faktem jest to, że na pulpicie procek potrafi wkręcić się dość wysoko (w teorii bez powodu) i skoczyć z temperaturą z ok 27 stopni nagle do 40, ale takie cuda dzieją się tylko i wyłącznie gdy rdzenie są "zaparkowane". Po pełnym odblokowaniu przy normalnej pracy (pulpit, ms office, internety etc) nie przekracza temperatury 28 stopni. W grach (czy to BF1, CoD WW2, Andromeda......) osiąga u mnie do ok 45 stopni przy dark rock pro 3. Procesor jest naprawdę szybki, a przede wszystkim potrafi zachowywać się jak procesor z rodziny Xeonów - odpalasz worda, kalkulator czy inny czort i przez ułamek sekundy masz 4.2GHz na dwóch rdzeniach. Cenię sobie szybką i dynamiczną pracę więc ten procesor obok Xeonów jest dla mnie naprawdę świetny. Polecam jeśli ktoś się zastanawia nad tym modelem.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Podtrzymuję swoją opinię. Jak dotąd nie ma w ogóle problemu z tym modelem. Wciąż jestem bardzo zadowolony jednak szczerze ODRADZAM kupna tego modelu w TAKIEJ CENIE ( 1708,74zł na dzień 26.11.2018).

Info o temperaturach:
W stresie przy 4.8Ghz przy Dark Rock Pro 3 tak ok 60-65 stopni (Narazie nie mam potrzeby wkręcania powyżej 4.8GHz tylko dlatego że wszystko śmiga bez najmniejszych problemów. Dla nowych gier procek spisuje się idealnie.)
Opinia potwierdzona zakupem
W połączeniu z GTX 1060 czuć moc, szczególnie po przesiadce z Pentiuma G4600. Praktycznie każda gra którą przetestowałem śmiga na maks detalach w 60fps. W Wiedźminie czy PUBG użycie procesora nie przekroczyło póki co 50%. Gorzej natomiast z temperaturami. Na chłodzeniu SilentiumPC Fera 3 podczas grania w Wiedźmina 3 i PUBG temperatura waha się między 70-75 stopni i to na bazowym zegarze 4.5GHz więc jest bardzo gorąco. Najwyraźniej będę musiał sprawić sobie większe chłodzenie i lepszą pastę bo 75 stopni podczas zwykłego grania to lekka przesada... Procesor też cały czas śmiga na zboostowanym zegarze 4.5Ghz nawet w idlu a nie na 4.2GHz czego zbytnio nie rozumiem. Jest moc + nie trzeba palić w piecu czy nawet włączać kuchenki bo intel zrobi wszystko za was.
  • ZALETY:
  • + Wydajność
  • + Chyba najlepszy procesor do gier po 8700K
  • WADY:
  • - Przerażająco wysokie temperatury, na chłodzeniu boxowym to pewnie doszłoby do 100 stopni, może to ja mam taką feralną sztukę ale SilentiumPC Fera 3 ledwo daję radę na bazowym zegarze...
Posiadam ten produkt Od dziś
Jaką dokładnie kartę graficzną posiadasz? Planuję zakupić zestaw podobny do twojego :)
Igor Gigabyte WIndforce 1060 3GB
P.S. Udało mi się ogarnąć temperatury, wystarczyło ustawienie stałych zegarów i ustawienie napięcia w biosie na fixed, teraz na 4.7GHz przy 1.250V temperatura podczas grania w wieśka nie przekracza 65 stopni w Novigradzie na chłodzeniu Fera 3, pewnie spróbuje wyciągnąć te 100-200MHz więcej bo temperatury w stresie są bardzo dobre. Jeśli ktoś ma podobny problem z wysokimi i skaczącymi temperaturami polecam ustawienie planu zasilania na maksymalną wydajność, zmniejszenie napięcia w biosie bo moja płyta postanowiła na bazowym zegarze dać mu 1.450V przez co się smażył i przede wszystkim zmianę napięcia na ''fixed'' przez co nie będzie skakać
Opinia potwierdzona zakupem
Kupując go bałem się, że dostanę ,,gorącą'' wersje. Okazuje się, że mój model w zestawieniu z pastą Thermal Grizzly w grach takich jak GTA V, Wiedźmin 3 i innych najnowszych tytułach nie osiąga temperatury wyższej niż 70 stopni (wszystkie ustawienia max.). W zestawieniu z DDR4 3200 Hz i GTXem 1080 po prostu bajka. Testowałem przez jakiś czas wbudowaną grafikę zintegrowaną. Można na niej spokojnie pograć w mniej wymagające tytuły np. World of Tanks. Piszę to jako lajk nie znający się na zaawansowanych statystykach. Szkoda mi tylko, że dałem za niego 1600 zł a obecna to 1269 :D. Polecam każdemu.
  • ZALETY:
  • + Szybki jak pierun
  • + Wbudowana grafika pozwala komfortowo korzystać z mniej wymagających pozycji
  • + Bardzo dobra (jak dla mnie) temperatura pracy
  • WADY:
  • - Jeżeli mam się czepiać to za cenę 1600 zł dostajesz produkt w badziewnym tekturowym pudełeczku z kartą gwaranycjną wielkości pudełka zapałek.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Hej! Może posmaruj pastą Thermal Grizzly, skoro taka dobra, socket. I napisz jak temperatury!
Opinia potwierdzona zakupem
Posiadam go pół roku.
Rewelacyjna wydajność jednowątkowa, a przy wydajności wielowątkowej nie ma do czego się doczepić. Zresztą, ze względu na ilość rdzeni, to procesor ukierunkowany bardziej w stronę graczy, aniżeli profesjonalistów. Co wcale nie oznacza, że nie nadaje się do tych drugich- wręcz przeciwnie, dla zwykłego konsumenta będzie ona zdecydowanie wystarczająca, ale dla zawodowca (rendering, obliczenia) już nie.
Ze względu na obecną cenę (1429 zł), wg mnie lepiej zaopatrzyć się w tańszy procesor i5 8600k, nowszej microarchitektury (Coffee Lake), dający niemal taką samą wydajność. Należy wtedy pamiętać, że potrzebujemy płyty głównej opartej na chipsetcie Z370
  • ZALETY:
  • + Wydajność
  • WADY:
  • - Temperatury po podkręceniu (potrzeba mocnego chłodzenia)
  • - Cena zbyt wysoka względem i5 8600k (ta sama ilość rdzeni i wątków w obu procesorach)
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Nie wiem gdzie ty się uczyłeś liczyć. Piszesz kompletne bzdury i5 8600k ma 6 rdzeni i 6 wątków nie tyle samo co i7 7700k 4r/8w.
Moje niedopatrzenie, 6 rdzeni oraz 6 wątków. Jednak wydajność jest niemal taka sama co w 7700k.
Suchy, zapewniam, z dużym prawdopodobieństwem, że mój poziom matematyki jest co najmniej kilkukrotnie wyższy od twojego ;)
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry wybór dla graczy a może nie tylko.

Po dłuższym i ciężkim namyśle między Ryzen 1700x a 7700K, wybór padł na Kaby Lake.
Czy słuszny?. Rynek zweryfikuje ile czasu się nim nacieszę.
Po przeczytanych opinii na temat wysokich temperatur jakie serwuje nam 7700K, wyposażyłem się w miarę porządne
chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock PRO 3. Do tego pasta Thermal Grizzly Kryonaut 5,55g.
oraz płytę MSI Z270 GAMING M5. Procesor działa na 4.9 GHz. ( 5.0 GHz było nie stabilnie w testach)
Skalpować nie mam zamiaru (przeżyje te 100 MHz :-).
Temperatury myślę że są w normie. 42 stopnie C. w spoczynku. W dłuższym stresie 80-83 notował.
Wcześniej miałem 3770K taktowany 4.5 GHz i temperatury były podobne.
Nie bez znaczenia przestrzenna obudowa. (HAF X RC-942-KKN1).
  • ZALETY:
  • + Wydajność
  • + Moc
  • + Duże możliwości OC
  • WADY:
  • - Temperatury (glut)
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Mój i5 7600K też idzie na 4,9 GHz, przy podobnych temperaturach (a nawet niższych w stresie). Cieszę się, ze jednak nie zdecydowałem się na i7! Zawsze parę złotych zaoszczędzone!
Zgadza się i5 7600K to też jest wydajny procek. Gratulacje za sztukę bo przy takim taktowaniu użytkownicy zgłaszają temperatury w stresie około 90 stopni.
A jak z osiągami tego procka ile wyświetla np. w Cinebench R15. Bo według testów jeśli chodzi o gry średnio 12 klatek więcej na korzyść 7700K. W programach typu Adobe zauważalny krótszy czas renderowania 7700K. Może faktycznie różnica cenowa jest dość spora jeśli chodzi o możliwości tych procesorów. Proszę zerknąć w ten test http://pclab.pl/art72389-19.html.
W Cinebench R15 przy 5 GHz wynik to 826 (pod wpływem artykułu podanego w linku 'odważyłem' jeszcze zwiększyć taktowanie - u mnie procesor jest stabilny przy napięciu 1,290 V). Nie jest źle. Naprawdę trafiłem całkiem dobry egzemplarz. Pewnie, że procesor o wyższym taktowaniu podstawowym i większym cache powinien być lepszy, ale czy ta różnica warta jest aż 450 PLN? W bardziej zaawansowanych zastosowaniach biurowych (a do tego służy mój komputer) pewnie jej nie zauważę.
,,Po dłuższym i ciężkim namyśle między Ryzen 1700x a 7700K, wybór padł na Kaby Lake. Czy słuszny?. Rynek zweryfikuje ile czasu się nim nacieszę.,,

raczej nie długo się nacieszysz tym procesorem a rynek jeszcze szybciej zweryfikuje ten model..... bo w październiku tego roku pojawi się 8th gen pod kodowa nazwą ,,Cofee Lake,, ,która w tej samej cenie będzie oferować 6C 12T
cyt. 'raczej nie długo się nacieszysz tym procesorem a rynek jeszcze szybciej zweryfikuje ten model..... bo w październiku tego roku pojawi się 8th gen pod kodowa nazwą ,,Cofee Lake,,
,która w tej samej cenie będzie oferować 6C 12T'


Oj niech nam gazet nie czyta. Najpierw niech się pojawią. Potem zostaną przetestowane, jak się zachowują z różnymi płytami głównymi i pamięciami etc. Następnie producenci gier zaczną wykorzystywać te dodatkowe rdzenie, może wtedy pojawią się rzetelne testy na ' żywym organizmie' np. w postaci gier . Niech ten przyrost będzie widoczny. Na tą chwilę 7700k nie spowalnia żadnej karty graficznej. Np z 1080gtx tworzy niezły duet. W 1440p wszystko działa w pełnych detalach z dużym zapasem.
Za nim przyjmą się te pierwsze modele Cofee Lake czy Ryzen pewnie będą już ich następcy. A trzeba było podjąć decyzję tu i teraz. Głównie ze względu na to że mi poprzedni procesor 3770K ograniczał możliwości karty graficznej (1080gtx). A też na forach pisali że nie 3770k przy OC na 4.7 GHz nie spowolni 1080gtx niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna.
Pozdrawiam
Opinia potwierdzona zakupem
Przesiadłem się z leciwego już i5-2500 (imo jeden z lepszych procków Intela, tego wieku! na upartego nie trzeba było zmieniać ale bałem się o bottleneck GPU), więc wydajność jest nieporównywalna. Z największych minusów, jego temperatura ( zmniejszyłem mu napięcie do minimalnego, przy jakim się nie wysypuje i przy max obciazeniu w gamingu, momentami 82* na rdzeniu).
Jak dla mnie pobił Ryzena ogólnikowo, składając coś do renderingu brałbym jednak AMD ( 4 rdzenie to już przeżytek).
Fajny procek!
  • ZALETY:
  • + wydajność w grach kosmiczna!! ( w połączeniu z GTX1080)
  • + nic nie ma prawa przycinać.
  • + W gamingu króluje nad Ryzenem.
  • + INTEL
  • WADY:
  • - Grzeje się, można piec jajka na nim.
  • - Brak rewolucji w stosunku do i7-7600/ Stagnacja Intela.
  • - 4 rdzenie powoli odchodzą w PC do lamusa...
  • - do renderingu wolałbym Ryzena.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry procesor do zabawy jak i do pracy. Ciężko określić jaka trafiła mi się sztuka bo to zależy od płyty głównej w moim przypadku. Początkowo miałem gigabyte Z270 Gaming K3 i na niej wyglądało to tak 4.8GHz 1.344V, 4.9 GHz 1.375V, 5GHz - nawet przy 1.395 miał problemy z cinebench. Po kilka dniach zwróciłem płyty i wymieniłem na Asus Z270 Prime-A i na niej zupełnie inaczej to wygląda, 4.8GHz 1.30V, 4.9GHz 1.335V, 5GHz 1.375V - stabilne. Do tego gigabyte standardowe napięcie dawał 1.3 a asus 1.184v. Więc żeby stwierdzić jaka sztuka się nam trafiła polecam sprawdzić na różnych płytach.
  • WADY:
  • - Jedyny minus to temperatury ale dobre chłodzenie trochę załatwi sprawę.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Mam dokładnie ten sam procesor i dokładnie tą samą płytę ale u mnie załącza się 5 szybkich beep kodów co oznacza błąd procesora, miałeś też tak?
Mówisz o Asus czy tą co zwróciłem Gigabyte? Nie miałem takiej sytuacji.
Opinia potwierdzona zakupem
Miałem dużo wątpliwości, czy wybrać jednostkę intela, czy nowego Ryzena 1700x od AMD. Po analizie zachowałem się konserwatywnie i kupiłem i7700k. Nie dlatego, że nie lubię AMD - lubię i od lat używałem ich konstrukcje. Ostatnio APU A7700k. Ale różnice w testach nie dawały wielkiej przewagi procesorom Ryzen, a cena 1700x jednak trochę wyższa. Ostatecznie do zakupu skłonił mnie nieprzytomny poziom cen płyt główych z AM4 i brak chłodzeń. Na razie procesor spisuje się wyśmienicie. Renderuję filmy, obrabiam muzykę, trochę dłubię w fotografii i czasem pogram.
  • ZALETY:
  • + Jakość, wydajność, poziom technologiczny, moc.
  • WADY:
  • - Nie ma, może cena za wysoka.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Jakie filmy renderujesz? Długometrażowe ?
8-10 minut. Render trwa 1,5 do 2 minut.
A hd full hd czy 4k oraz w ilu klatkach pan renderuje oraz jaki format wideo
W większości full hd, 4 k bardzo rzadko, ze sportkamu xiaomi Yi 2. Jesienią po zmianie kamery (pewnie na jakiś model Sony będzie 4 K. Najczęściej korzystam z 30 klatek na sekundę kodowanych za pomocą h265 do formatu .avi
Opinia potwierdzona zakupem
Jak niektórzy już pisali tutaj. Ja tez czekałem na Ryzena - ale ceny tego procesora i bardzo słaba wydajność w realnych zastosowaniach domowych - nie przekonało mnie to do zakupu. Dlatego wziąłem i7 7700k i jestem bardzo zadowolony tak samo jak kiedyś kiedy kupiłem i5 2500k. ten i7 ma naprawdę dużą wydajność i kulturę pracy - a także cena płyty głównej z Z270 jest akceptowalna. Także polecam nie wahać się i kupować tego i7 7700k - będziecie naprawdę zadowoleni.
  • ZALETY:
  • + Kultura pracy, chłody w idle. wydajny
  • WADY:
  • - pod obciążeniem trochę się grzeje a mam arctic cooling freezer pro rev 2. Może na innym coolerze będzie chłodniej.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Przy oglądaniu filmów z YouTube w 4K karta GTX960 jest obciążona średnio 55% a ten procesor w tym czasie tylko 5% przy szybkości zegara ok 1GHz (po prostu się nudzi). Z słabszym procesorem ta sama karta nie wyrabiała przy tej rozdzielczości filmów. Próbowałem również oglądać filmy 4K na grafice zintegrowanej tego procesora. Zapas mocy był jeszcze spory, ale obraz czasami się lekko przycinał. Za to na zintegrowanej grafice o wiele sprawniej przetwarza zdjęcia w formacie jpg niż na karcie GeForce. System z tym procesorem i dyskiem SSD uruchamia się momentalnie (dosłownie kilkanaście sekund).
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
W grach bezkonkurencyjny, po przesiadce z i5-6600k@4,5GHz na tego 7700k@4,8GHz czuć wyraźną różnicę, wcześniej w takim Deus Ex : Mankind Divided miałem problemy z utrzymaniem 30fpsów, a teraz dobijają do 150, pięknie to wygląda na monitorze 144hz. To wszystko z GeForcem GTX 1070:) Jedyny minus to, że się grzeje jak cholera, i5 miał w idle temperatury 14-23C, ten 33-41C, w stresie dobijają do 80C na 1.33v. Chłodzenie to be quiet! Dark Rock Pro 3 i 3x Corsair AF120 w obudowie.
  • ZALETY:
  • + wydajność w grach
  • + możliwości podkręcania
  • WADY:
  • - grzeje się jak farelka z PRLu, bez delidu nie da rady osiągnąć 5GHz
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
idle temperatury 14-23C, ten 33-41C - robi sie wiosna, dlatego tak jest :)
30 fps na i5, a na i7 150 fps ? rozbawiłeś mnie :)
1920x1080 / Very High / DirectX 11 / GeForce GTX 1080
Intel Core i7-4790K 4500 MHz - 83.9/79 fps
Intel Core i5-4690K 4500 MHz - 79.2/73 fps
test purepc
30fps to było minimum w mieście, teraz jest minimum 60 i skacze do 150fps.
No super teścik wkleiłeś, ale ten i5 to nie jest skylake, a i7 to nie kaby lake. Do tego zła częstotliwość. pisałem że mój chodzi na 4,8GHz, a karta to nie GTX1080, tylko GTX1070. Nie będe nagrywał shadowplayem dowodu dla jakiegoś randoma z internetu, nie wierz to nie, twoje prawo.
Wiem jakie masz podzespoły, umiem czytać :-) . Test pokazuje tylko jak wygląda skalowanie z procesorami w grze Deus Ex: Mankind Divided (Golem City) między i5 a i7 nie ma takiej przepaści w tym tytule.
Opinia potwierdzona zakupem
Procesor kupiłem w niższej cenie niż jest teraz dostępny, nie został jeszcze podkręcony, mimo pasty pod IHSem moja jednostka jest dość chłodna ponieważ w stresie na wszystkich rdzeniach nie przekracza temperatury 69 stopni na chłodzeniu Termattake Macho. Pracuje z RAMem HyperX na częstotliwości 3000 MHz, bardzo wydajny jeden rdzeń oraz w programach wykorzystujących wielowątkowość radzi sobie bez problemu oraz osiąga wysokie wyniki.
  • ZALETY:
  • + Stosunek ceny do jakości jak na zeszły bardzo opłacalny
  • + Wydajność w aplikacjach korzystrających z 1 rdzenia
  • WADY:
  • - Lutowany odpromiennik IHS
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
No cóż. i7 każdy wie jakie są - lubią temperatury, lubią dobre chłodzenia. Podobno są ludzie, którzy uważają, że ten procek się za bardzo grzeje. Kwestia pewnie modelu. Na Fortisie 3 bez obciążenia trzyma 33-35 stopni na załączonej paście termo. Na początku temperatury faktycznie skakały gwałtownie, lecz po kilku dniach po prostu się unormowały. Sam w sobie posiada moc wystarczającą do pogonienia nawet najszybszych kart, w pojedynczym rdzeniu 4,5 GHz to wynik wyśmienity, więc aplikacje wykorzystujące pojedynczy rdzeń popłyną jak rakieta :)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Nie będe się duzo rozpisywał. Procesor spełnia swoje zadanie (czy to na chłodzeniu podstawowym, czy na bardziej dopasowanym do potrzeb danej pracy - u mnie nie podkręcany. pracuje na podstawowym trybie. W trybie boost tylko kilka razy pograłem w celu sprawdzenia trybu)
Nowe tytuły idą bez problemu (DDR4 3000, G 1050)
Temperatura stabilna.
Praca procesora stabilna - zero problemów.

Procesor nie "skalpowałem" (nie umiem po pierwsze, a po drugie nie ryzykuje (bo też nie podkręcany))
  • ZALETY:
  • + Stabilna praca
  • + Temperatura pracy
  • + Bezproblemowy
  • + Obecna cena
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Na 2017-2018 nadal najlepszy procesor do gier jaki można mieć(bije Ryzeny które mają większą moc na papierze ale wielowątkowość nie współgra dobrze z grami).Potencjał pod OC ma bardzo dobry(zależny od chłodzenia oczywiście i trochę od szczęścia).W najnowszych tytułach sprawdza się znakomicie,lepsze to tylko i7 6 rdzeniowa ale płaci się strasznie dużo.Polecam zdecydowanie do sparowania z GTX 1070,1080,1080ti
  • ZALETY:
  • + Duży potencjał OC
  • + Nie grzeje bez OC
  • + Moc
  • + Stabilna
  • + Wydajny
  • + Długo żyje
  • WADY:
  • - Potrzebuje dobrego chłodzenia żeby pokazać pełną wartość
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Jeszcze nigdy nie miałem tak silnego processora który ani troche się nie poci w grach takich jak PUBG (80fps), H1Z1 (ok 100fps), CSGO (250-300fps), fortnite (ok. 100fps), WARHAMMER II (ok. 100fps), a to wszystko przy konfiguracji tego processora ze słabą kartą graficzną GTX550 TI od Palita, MOBO MSI Gaming M3 i 8GB ramu (2400mhz) od Goodrama które moge serdecznie polecić. Polecam ten procek bardzo mocno pomijając durnoty które mi ludzie wciskali, że nie warto tego wypasionego sprzęciora kupować. Pozdrawiam graczy :)
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
jaka karta graficzna ??
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo wydajny i szybki procesor, 4 rdzenie (8 wątków robi swoje). Idealny do gier i wymagających programów. Mocno się jednak grzeje, trzeba koniecznie dokupić do niego dobre chłodzenie i dobrą pastę. U mnie na BeQuiet Dark Rock 3 + pasta Grizzly Kryonaut trzyma 32-34C idle, do 72-73C w stress test.
  • ZALETY:
  • + wydajny
  • + idealny do gier i wymagających programów (4 rdzenie i 8 wątków)
  • WADY:
  • - mocno się grzeje
  • - trzeba zainwestować w dobre chłodzenie i pastę
  • - wysoka cena
  • - glut od intela pod IHS (to kpina z konsumenta w tej cenie)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
Gwarancje
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(416)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(268)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 11:02
Cześć!
Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8 MB, BOX (BX80677I77700K) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.